Nasza policja

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
sewanna napisał:
Może powiem coś z trochę innej prespektywy,faktycznie to żal mi tych młodych policjantów-podobno mięli po kilka miesięcy stażu ,więc pytanie kto ich tak kiepsko przygotował do pracy?Druga sprawa czy to norma,aby dwoje tak niedoświadczonych policjantow pełniło razem służbę?
Nie powinni razem pełnić służby, jeśli jest tak jak piszesz
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Davidas napisał:
Jak oceniacie wyszkolenie policjantów?
Dawniej przyjmowano według umiejętności . Dziś państwo wyznacza limity policji . Nieważne czy tyle potrzebują ludzi . Obniżają poziom szkoleń a testy psychologiczne dla policjantów są bardzo łatwe . Mają sporo możliwości korupcyjnych . Dzięki radykalnej ustawie antynarkotykowej . Mają szerokie możliwości wzbogacenia się . Odkryli gdzieś plantację i podali że zniszczyli tyle narkotyków . Nie wiadomo czy naprawdę to zrobili czy sprzedali je innym osobą lub właściciel je wykupił . Pokazują czasami zdjęcia lub film . Nie wiadomo ile tego jest . Od hodowców mogą wzbierać łapówki za ignorowanie ich działalności . Zawsze napadają na plantację zwykłych ludzi a działalność organizacji kryminalnych ignorują . Muszą mieć wyniki bo komenda wyznacza limity . Donosicieli którzy są kryminalistami proszą o prowokację . Handluje i zaczyna sprzedawać zwykłym osobą . Nagle te osoby są łapane .Mają też specjalne prawo do sadyzmu . Dąbrowa Górnicza ktoś zniszczył im lusterko samochodzie . Postanowili że napadną inną osobę . Spotkali inwalidę i jego dziewczynę . Do pobicia zaprosili innych policjantów . Nasze prawo zachęca ich do tego . Bo sąd zawsze wierzy policji . Nieważne dowody , świadkowie i wielu przypadkach nie mógł napaść na policjantów . Kradzieży nie warto zgłaszać . Bo uznają że jest to sprawa cywilna lub po miesiącu umorzą sprawę . Kradzieży auta też warto zgłaszać bo umorzą sprawę . Lepiej poprosić detektywa który skontaktuje kryminalistami i zapłacisz okup i auto wróci lub sami zaproponują okup za auto .
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ciekawe czy we Francji albo w USA policjant drogowy zatrzymuje samochód na drodze i bez popdania przyczyny żąda pokazania dokumentów albo każe wysiąść. Inaczej mówiąc - czy tam też są tak zwane rutynowe kontrole na drodze.

Na filmach zawsze pokazują pirata drogowego, który narusza przepisy, a potem ruszają za nim policjanci.
W Polsce kierowca, który nie naruszył przepisów, a chcą go zatrzymać umundurowani ludzie miewa duszę na ramieniu, bo to może przebierańcy?...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Davidas napisał:
W ostatnich dniach media obiegł filmik na którym parka policjantów próbuje obezwładnić pirata drogowego.
Ja powiem tak:
Gdyby mnie w taki sposób potraktowali policjanci to po całym zajściu spisałbym sobie jego imię i nazwisko i poczekał na niego z kolegami jak będzie wychodził z domu do "pracy" (celowy cudzysłów). Potem koleś dostałby taki wpierdol, że kości to by miał połamane w 50 miejscach i w gipsie od nóg to głowy na pół roku.
Nauczyłby się może szacunku do ludzi.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Wilk_LancaSter napisał:
Na filmach zawsze pokazują pirata drogowego, który narusza przepisy, a potem ruszają za nim policjanci.
W Polsce kierowca, który nie naruszył przepisów, a chcą go zatrzymać umundurowani ludzie miewa duszę na ramieniu, bo to może przebierańcy?...
Pojęcie pirata drogowego bywa pojęciem względnym dla naszej policji. Najlpiej schować się w krzakach ( niby powinni być widoczni) i łapać, bo zamiast 40 czy 50 jechałeś 60 czy 70. A tam, gdzie naprawdę powinna być interwencja za szybka jazdę, to mundurowego nie uświadczysz, np. na pasach.....
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
danielu trochę przesadziłeś, nie zbudujemy państwa w zachodnim stylu kultywując przemoc wobec funkcjonariuszy
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
danielr9 napisał:
a powiem tak:
Gdyby mnie w taki sposób potraktowali policjanci to po całym zajściu spisałbym sobie jego imię i nazwisko i poczekał na niego z kolegami jak będzie wychodził z domu do "pracy" (celowy cudzysłów). Potem koleś dostałby taki wp***dol, że kości to by miał połamane w 50 miejscach i w gipsie od nóg to głowy na pół roku.
Nauczyłby się może szacunku do ludzi.
Ośmieszasz się - wynika to z nieznajomości prawa - ale to jeszcze nic Ty nawet nie masz zamiaru się z nim zapoznać, a już co mówić o rozumieniu.
I tu widać gieroja Polaka bo gdyby tak mafia Cię oklepała to jeszcze być podziękował, że nie zabili :) Ale do Policjanta to w obywatelu tygrys się budzi :)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Lampart napisał:
Nauczyłby się może szacunku do ludzi.
Ośmieszasz się - wynika to z nieznajomości prawa - ale to jeszcze nic Ty nawet nie masz zamiaru się z nim zapoznać, a już co mówić o rozumieniu.
W dupie mam takie prawo....i leje ciekłym moczem na mięczaków.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
danielr9 napisał:
Nauczyłby się może szacunku do ludzi.
Ośmieszasz się - wynika to z nieznajomości prawa - ale to jeszcze nic Ty nawet nie masz zamiaru się z nim zapoznać, a już co mówić o rozumieniu.
W d*pie mam takie prawo....i leje ciekłym moczem na mięczaków.
ale mafii byś nie podskoczył nie napisałeś , że na nich lejesz :)))) Na prawo najłatwiej bo jak za mocno przyłoży to się mamie można poskarżyć. Nadal pokazujesz, że jesteś cwany tylko do władzy bo ma jakieś hamulce w przeciwieństwie do świadka z marginesu. A że masz w d..pie prawo to widać napisałem to wyżej - tak własnie kapitalizm wychowuje ludzi - świecisz przykładem.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Lampart napisał:
ale mafii byś nie podskoczył nie napisałeś , że na nich lejesz :)))) Na prawo najłatwiej bo jak za mocno przyłoży to się mamie można poskarżyć. Nadal pokazujesz, że jesteś cwany tylko do władzy bo ma jakieś hamulce w przeciwieństwie do świadka z marginesu. A że masz w d..pie prawo to widać napisałem to wyżej - tak własnie kapitalizm wychowuje ludzi - świecisz przykładem.
co ma kapitalizm do prawa?
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
Nie można chyba rozważać czy policja jest potrzebna czy nie. Dopóty dopóki ktoś nie będzie w poważnej sytuacji i policja mu nie pomoże będzie nie wiadomo jakim chojrakiem. Nie wspominając o tym, że dla niego mogłaby zapanować anarchia.Chociaż są policjanci i policjanci, sam miałem przypadek kiedy legitymował mnie za przeproszeniem 'idiota' ale miałem też do czynienia z porządnymi policjantami którzy zachowywali się i byli profesjonali w tym co robią.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak to policja jest zła, bo niedoszkoleni idioci itp. A jak komuś ukradną samochód, albo pobiją dzieciaka to pretensje "gdzie była policja ?"
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
danielr9 napisał:
co ma kapitalizm do prawa?
świetne !!!! Zastanów się co napisałeś ale tak naprawdę się zastanów :)

KOchani co Kapitalizm ma do prawa czyli co system ma do ustanawianego prawa ? :)) bo kolega twierdzi, że nic.

A teraz może troszkę o Wiplerze kurcze cała polska go objechała, że się stawiał policjantom :) a powinien jako Daniel: spisać nazwiska zaczaić za rogiem i dać nauczkę oczywiście z kumplami bo samemu się odwagi nie ma :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak się człowiek na mieście napije to powinien prostą drogą jechać do domu taksówką bądź autobusem. A ten zaczął pod wpływem wykłócać się z interweniującą policją. Bardzo głupio zrobił, bo teraz co by nie powiedział to ma przylepioną łatkę pijaka. Niestety kolejny utalentowany polityk, który ma kłopoty przez swoją głupotę. A miał naprawdę karierę na wyciągnięcie ręki. Szkoda
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Lampart napisał:
A teraz może troszkę o Wiplerze kurcze cała polska go objechała, że się stawiał policjantom :) a powinien jako Daniel: spisać nazwiska zaczaić za rogiem i dać nauczkę oczywiście z kumplami bo samemu się odwagi nie ma :)
Nie wiadomo do czego doszło . Do dziś nie pokazano nagrań i można zdać pytanie dlaczego . Nie możliwe jest by był stanie napaść i pobić policjantów bo miał 2 promile . Takim stanie nie był stanie się poruszać i śpi się na ulicy a jeśli chodzi to przewraca się i ledwo się porusza . Nie był stanie pobić żadnej osoby . By pobić tych policjantów musiał by być bokserem lub Pudzianem a nie jest nim . Policja za zaprowadzenie osób do izby wytrzeźwień których stać na to dostaje specjalnie nagrody a opłata za przebywanie tej izbie jest spora . Takie pijane osoby idealnym celem dla policyjnych sadystów bo mogą pobić i znęcać się nad tym i osobami . Jeśli odważy się zgłosić zarzut pobicia to dostanie zarzut pobicia policjantów a sąd uwierzy policji a nie osobie pijanej .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj chyba nie orientujesz się ile Polak potrafi :


Pobił kierowcę, zdewastował auto i symulował zawał. Miał ponad 2 promile- Kędzierzyn-Koźle 30.08.2013r

Policjanci zatrzymali sprawców śmiertelnego pobicia w Pruszkowie. Okazało się, że jeden z nich ma na sumieniu inną ofiarę, która straciła życie w podobnych okolicznościach. Grozi im do 10 lat więzienia. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli pijani. Jeden z nich miał 2,3 promila, a drugi 2,8 promila alkoholu w organizmie.

znalezienie tych dwóch przypadków zajęło mi 30 sekund. Polak wypity zawsze skłonny wybitki
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
pan k napisał:
Nie wiadomo do czego doszło . Do dziś nie pokazano nagrań i można zdać pytanie dlaczego
No to jest akurat zrozumiałe przecie gdyby pokazano zainteresowany poseł wiedziałby jak się tłumaczyć - najpierw prowadzi się postępowanie - przesłuchuje a potem konfrontuje z dowodami nigdy odwrotnie :) To chyba logiczne nawet dla kogoś kto nie ma doświadczenia prawniczego.

pan k napisał:
Nie możliwe jest by był stanie napaść i pobić policjantów bo miał 2 promile
Bez sensu - dalczego? NIedawno w telewizji pokazywano policjanta który zwrócił uwagę jakiemuś chamowi w sklepie ten zaczaił się za rogiem napadł go ranić kilkakrotnie nożem czy maczetą.

a to z informacji na stronach policji:
Wszystko wydarzyło się wczoraj po 1:00 w nocy na jednej z nasielskich ulic. Wtedy to mężczyzna został zaczepiony przez dwóch nieznajomych. Ci bijąc go i grożąc mu, zabrali pieniądze oraz czapkę. O całym zdarzeniu szybko dowiedzieli się miejscowi policjanci
23-letni Przemysław Z. oraz 27-letni Robert G. zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Zanim jednak zostali przesłuchani musieli najpierw wytrzeźwieć w policyjnej celi, ponieważ obaj byli pod wpływem alkoholu. Pierwszy miał 2,8 promila alkoholu w organizmie, u drugiego badanie alkomatem wykazało 2,4 promila

A tu masz kolejne doniesienie prasowe :
Kiedy ekspedientka odrzuciła prośbę o skredytowanie jednej butelki piwa, wzburzony pijak postanowił sam wziąć to, na co miał ochotę. 25-latek zrabował piwo i 8 butelek wina. Policjanci zastali złodzieja w domu. Miał ponad 4 promile.

Reszta Twojej wypowiedzi jest jeszcze większą bzdurą więc nie komentuję
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Okazuje się że pan poseł republikanin lubi mocne wrażenia


Jeszcze nie ucichła sprawa bójki posła z policją, a już dotarła do nas kolejna sensacja. Jak podaje Fakt, Przemysław Wipler szaleje za kierownicą. Skręca na zakazie i jeździ pasem przeznaczonym dla autobusów. Jak się z tego wytłumaczy?

oczywiście to nie był jego samochód, to nie on siedział za kierownicą, to nie jego noga naciskała na gaz i nie jego ręka kręciła kierownicą.
Swoją drogą po tych wyczynach faktycznie nadaje się na polityka w Polsce - umie kłamać, kręcić i łamać prawo - znakomite referencje
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Rosjanie (TASS) opublikowali zdjęcia z zajść w dniu 11 listopada 2013 w Warszawie. Są teraz na wietualnej polsce. Komentarz: tłum napiera na bramę ambasady rosyjskiej.
Widzę: KORDON naszej policji, parę osób pod bramą i sporo widzów, biernie się zachowujacych.

Albo nasza policja kłamie (że jej tam nie było) albo tass, tass, tass - kaczka dziennikarska
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Poszukaj filmów z akcji niemieckiej, lub amerykańskiej policji. Tę drugą widziałam tylko na filmach, ale niemiecką widziałam w akcji.
Bez ceregieli, bez "pięknych słówek", na ziemię i pod buta.
Nie słyszy się, że ta policja jest zbyt brutalna, choć jak się na to patrzy- tak właśnie się wydaje.
U nas policjant zwyczajnie boi się ostrzej reagować, bo społeczeństwo zarząda jego głowy.
Zresztą policjant "pierwszego kontaktu" zarabia grosze jak na taką pracę.
 
Do góry