Nastoletnie zwierzę

Status
Zamknięty.

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
dlatego że zwierzęta mają różne cele. Pies nie został udomowiony na schabowe, ale do pomocy, człowiek z psem się zaprzyjaźnił, i korzystał z jego pomocy od wiek wieków, do tropienia, do pilnowania stada, czy podwórka, do obrony. jeszcze niewidziałem ślepca z świnią na smyczy.
I do jedzenia, kiedy polowanie nie wyszło.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
A dziękuję, bo psa wprawdzie jeszcze nie jadłam, ale jeśli będę w Chinach, w okolicach Kantonu, to zjem z dużym prawdopodobieństwem i, mam nadzieję, smakiem.
Zupełnie mi nie przeszkadza fakt, że od urodzenia w moim domu są psy.

Mama miała kiedyś zaprzyjaźnionego koguta, ale to nie przeszkadza jej od czasu do czasu chapnąć kurczaka albo rosołek.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
dlatego że zwierzęta mają różne cele. Pies nie został udomowiony na schabowe, ale do pomocy, człowiek z psem się zaprzyjaźnił, i korzystał z jego pomocy od wiek wieków, do tropienia, do pilnowania stada, czy podwórka, do obrony. jeszcze niewidziałem ślepca z świnią na smyczy.
Więc widzisz, to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Jakbyś od dziecka był przyzwyczajony do jedzenia psów, to dziś uważałbyś morderstwo świni za najpodlejszą rzecz do jakiej zdolny jest człowiek. W Chinach to właśnie psy znalazły takie zastosowanie. A faktem jest, że świnie są bardzo inteligentnymi zwierzętami, często inteligentniejszymi niż psy, tylko ludzie zamiast "pielęgnować" tą inteligencję i oswajać świnie zrobili z niej symbol smrodu i brudu (chociaż świnie w rzeczywistości są zwierzętami bardzo czystymi, w naturalnych warunkach dbają o czystość z nie mniejszą uwagą jak koty), który się zabija i zjada.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
a czy ja mówiłem że nie chce znać motywów tej zbrodni :D jestem ciekawy mechanizmów kótre zachodzą w głowie takiego szaleńca
Kod:
17-latek zabił osiołka po wyjściu z dyskoteki. Po zatrzymaniu próbował też obciążyć winą swoich kolegów.
był ostro nawalony/naćpany, wcale niewykluczone że nie zrobił tego sam skoro próbował wsypać kolegów(czyli zrobili to dla zabawy)


jak to mawiał Zagłoba "Zawszem mówił, że gorzałka jeno tęgiej głowie służy."
O proszę, to już cała Polska wie o osiołku? A pomyśleć, że to zaledwie kilka kilometrów od mojego domu. Co do waszych rozważań "dlaczego to zrobił", odpowiedź jest prosta. Był na imprezie w Joy-u (Taka pieńska dyskoteka/burdel, gdzie 14-latki chleją, ćpają, a potem pie*rzą się w kiblach) dał za mocno w czajnik i postanowił się zabawić. Jak znam Pieńsk to pewnie nie było żadnego "brudasa do obicia" więc znalazł sobie inną ofiarę. Nie mniej jednak tego co zrobił nie popieram, a wręcz potępiam.
o proszę jak ja dobrze znam się na ludziach :D

jakbym miał drapieżnika spróbować, to takiego na którego musiałbym polować, i prawdziwego drapieżnika a nie jakiegoś ciapka merdającego do mnie ogonem :)

mięso to mięso(zcłowieka nie zjadłbym bo religia/sumienie zabraniają)
chcesz wszystkich zadowolić? :D
w rękawiczkach to każdy by potrafił sprzątnąć, więc niech gołymi łapami zap.ierdala

dlatego że zwierzęta mają różne cele. Pies nie został udomowiony na schabowe, ale do pomocy, człowiek z psem się zaprzyjaźnił, i korzystał z jego pomocy od wiek wieków, do tropienia, do pilnowania stada, czy podwórka, do obrony. jeszcze niewidziałem ślepca z świnią na smyczy.
świnie mogą też szukać trufli co nie znaczy, że po sezonie nie można odwdzięczyć się schabikowi siekierą między oczy :daibel2:
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Nie zwracacie uwagi na ważną kwestię. Osioł nie był jego! 17 lat i żadnego poszanowana dla cudzej własności. Gdyby to był jego osioł, to mógłby go sobie nawet i zjeść razem z sierścią, ale cudzego? Nie cierpię tego. Jak mu się nie wpoi szacunku dla własności innych ludzi, to za 10 lat może zabić kogoś, ukraść coś, albo popierać podniesienie podatków.

Inna sprawa, że szczerze nie zyczę temu młodzianowi pobytu w zakładzie penitencjarnym. Zastanowmy się jakie są szanse resocjalizacji, a jakie degeneracji? Nie trzeba znać statystyk, wystarczy logika.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Nie zwracacie uwagi na ważną kwestię. Osioł nie był jego! 17 lat i żadnego poszanowana dla cudzej własności. Gdyby to był jego osioł, to mógłby go sobie nawet i zjeść razem z sierścią, ale cudzego? Nie cierpię tego. Jak mu się nie wpoi szacunku dla własności innych ludzi, to za 10 lat może zabić kogoś, ukraść coś, albo popierać podniesienie podatków.

Inna sprawa, że szczerze nie zyczę temu młodzianowi pobytu w zakładzie penitencjarnym. Zastanowmy się jakie są szanse resocjalizacji, a jakie degeneracji? Nie trzeba znać statystyk, wystarczy logika.

cudza własność...a Ty Cvahoo kogo jesteś własnością ?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Więc widzisz, to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Jakbyś od dziecka był przyzwyczajony do jedzenia psów, to dziś uważałbyś morderstwo świni za najpodlejszą rzecz do jakiej zdolny jest człowiek. W Chinach to właśnie psy znalazły takie zastosowanie. A faktem jest, że świnie są bardzo inteligentnymi zwierzętami, często inteligentniejszymi niż psy, tylko ludzie zamiast "pielęgnować" tą inteligencję i oswajać świnie zrobili z niej symbol smrodu i brudu (chociaż świnie w rzeczywistości są zwierzętami bardzo czystymi, w naturalnych warunkach dbają o czystość z nie mniejszą uwagą jak koty), który się zabija i zjada.
idź na spacer ze świnią, niech Ci aportuje, niech Cię pociesza jak wyczuje żeś smutny, niech Ci numery wykręca. nie sądze żeby świnia udawała kulawą jak mój pies kiedyś :) btw, ze świni będzie więcej szynki niż z mojego kundelka.
 

Benjamin Linus

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Poland
Dlatego jestem za starymi metodami, bardzo starymi... Dostał by porządna chłostę na gołe ciało to na drugi raz by się poważnie zastanowił.
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
cudza własność...a Ty Cvahoo kogo jesteś własnością ?


Przyznaję, zdanie mi się w poprzednim poście niefortunnie ułożyło. Powinienem jeszcze dodać coś o respektowaniu cudzej przestrzeni prywatnej.
Ale prócz czepiania się szczegółów, masz coś do napisania nt. sedna mojej wypowiedzi?
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Przyznaję, zdanie mi się w poprzednim poście niefortunnie ułożyło. Powinienem jeszcze dodać coś o respektowaniu cudzej przestrzeni prywatnej.
Ale prócz czepiania się szczegółów, masz coś do napisania nt. sedna mojej wypowiedzi?

no wiesz... szczerze mówiąc to cała Twoja wypowiedz wiąże się z cudza własnością wiec wcale to nie był taki szczegół.

,,Zastanowmy się jakie są szanse resocjalizacji, a jakie degeneracji?" - jeśli ktoś robi coś takiego to i tak już jest zdegenerowany wiec później może będzie się bać że wróci do więzienia jak zrobi coś złego.

,,Jak mu się nie wpoi szacunku dla własności innych ludzi, to za 10 lat może zabić kogoś, ukraść coś, albo popierać podniesienie podatków."
co ma szacunek do własności innych do popierania podniesienia podatków ?
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
no wiesz... szczerze mówiąc to cała Twoja wypowiedz wiąże się z cudza własnością wiec wcale to nie był taki szczegół.

,,Zastanowmy się jakie są szanse resocjalizacji, a jakie degeneracji?" - jeśli ktoś robi coś takiego to i tak już jest zdegenerowany wiec później może będzie się bać że wróci do więzienia jak zrobi coś złego.

Załóżmy więc, że istnieją kolejne poziomy degeneracji. A 17-latek katujący osła, to nie ostatnie stadium upodlenia. W ogóle nie wydaje mi się, że krycie przestępców przed społeczeństwem w więzieniach, czyli idea systemu penitencjarnego, to szczytowe osiągnięcie ludzkości. Sądzę też, że istnieją lepsze metody odstraszania, jeśli już do tego zmierzasz. Chociażby grzywna czy też kara publiczna.(chłosta?-nieee, to brzmi za bardzo średniowiecznie, a to zła epoka była, hehe)
Mały off-topic/ciekawostka - ostatnio wypuszczono w Liverpoolu lub w ogóle UK (radio cicho grało, nie dosłyszałem) na wolność 60 złodziei, 2 przestępców seksualnych i kilkunastu innych (nie pamietam jakich). Powód? Zabrakło miejsc :-D Genialne.

,,Jak mu się nie wpoi szacunku dla własności innych ludzi, to za 10 lat może zabić kogoś, ukraść coś, albo popierać podniesienie podatków."
co ma szacunek do własności innych do popierania podniesienia podatków ?

Kradzież pieniędzy, krótko mówiąc.(pisząc). W demokracji może się to objawić poprzez głosowanie na partię, która obiecuje dużo wydatków np. na edukację, pensje pielęgniarek czy stworzenie specjalnej rządowej agencji do zwalczania głupich kroków. Komuś te pieniądze trzeba wziąc, żeby je wydać. Najłatwiej zabrać zwykłym szaraczkom, jak Ty czy ja, w formie różnych podatków. Podatki są pobierane pod przymusem, nie mogę się temu przeciwstawić. A wolałbym mieć więcej pieniędzy w portfelu i sam płacić szkole, pielęgniarkom. A ludzie kroczący głupio? Ich prawo. To chyba wątek na osobny temat.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
grzywna ? zabił a co tam 500 zl grzywny :D moze jeszcze pkt karne wprowadzą :D ??
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
idź na spacer ze świnią, niech Ci aportuje, niech Cię pociesza jak wyczuje żeś smutny, niech Ci numery wykręca. nie sądze żeby świnia udawała kulawą jak mój pies kiedyś :) btw, ze świni będzie więcej szynki niż z mojego kundelka.
A co to? Mało to takich przypadków? Są nawet specjalne gatunki świń, które się hoduje jako zwierzęta domowe, np. świnka wietnamska. Chodzi na smyczy, bawi się, wita, jak pan wróci do domu, numery wykręca... aportować też pewnie by aportowała.

Nota bene interesowałam się swego czasu tematem, bo moja mama miała poważny zamiar parę lat temu kupić właśnie domową świnkę zamiast psa. Nie wypaliło tylko przez przypadek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry