Napoje dla dzieci

M

magiczna

Guest
Ja tez uważam, że za dużo cukru i chemii w dietach małych dzieci. Warto wyrabiać zdrowe nawyki od małego, czytać składy i podawać jak najzdrowsze jedzenie i picie.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja bym jednak nie przesadzała. Dziecko musi spróbowac wszystkiego. Wiadomo ze duzo chemii w jedzeniu ale przed pewnymi rzeczami nie uciekniemy.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Kompociki mozna gotować, zwłaszcza, ze teraz rusza sezon na owoce. Mozna go rozcieńczać z wodą - podobnie jak soki. I w ten sposbób przyzwyczajać do picia wody. Są jeszcze owocowe herbatki, mietka, rumianek, mozna mieszac smaki ziół i owoców. Taka lekko schłodzona mietowa herbatka, hmmm mozna spróbować.
 
M

magiczna

Guest
Do wody warto przyzwyczajać, ale tez nie można się na jej punkcie zafiksować. Dieta dziecka powinna być różnorodna i atrakcyjna.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
No cóż ja jak byłam mała to nikt się nie przejmował tym ile chemii jest w napojach czy ogólnie jedzeniu :) każdy szamał chipsy , pił kolorowe napoje i wcinał gumy i jakoś wszyscy żyjemy :) oczywiście niech dziecko uczy się jeść zdrowo i z głową ale bez przesady.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Święta prawda :) Piliśmy napoje w woreczkach, gumy kulki, czipsy i inne wynalazki, nikt nie czytał żadnego składu :)
 
M

magiczna

Guest
Oj tak, pamiętam te napoje w woreczkach;). Ciekawe jak nasze dzieci będą wspominać swoje kulinarne dzieciństwo? Chyba warto, by miały co wspominać;).
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Wiadomo, że swojskie jest najlepsze, przecierowe soki zawsze uwielbiałam, moje dzieci tak sobie.... ale piją chociaż wszystkiego po trochu oprócz tej samej wody ;) Kolorowe napoje nie codziennie, ale jak chcą to im nie odmawiam.
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
Wiadomo, że swojskie jest najlepsze, przecierowe soki zawsze uwielbiałam, moje dzieci tak sobie.... ale piją chociaż wszystkiego po trochu oprócz tej samej wody ;) Kolorowe napoje nie codziennie, ale jak chcą to im nie odmawiam.
Jak zdrowy napój to pewnie, że nie ma co odmawiać:). A szczególnie w takie upały jak teraz dzieci muszą dużo pic.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Teraz moje dzieci bardzo dużo piją, wszystkiego po trochu. Słodkie napoje, wody smakowe, kompoty.
 
M

magiczna

Guest
Oj w te upały to chyba każdemu chce się pić, więc tym bardziej warto zwracać uwagę na skład podawanego picia. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, ile cukru ma np cola czy inne gazowane. Takich rzeczy trzeba unikać.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Nie daję do picia dzieciom napoi gazowanych słodkich, po nich jeszcze bardziej chce się pić. A cola ma mnóstwo cukru, pewnie inne tego typu nie wiele mniej go mają.
 
I

ItaliaAmore

Guest
Yo_lanta napisał:
No cóż ja jak byłam mała to nikt się nie przejmował tym ile chemii jest w napojach czy ogólnie jedzeniu :) każdy szamał chipsy , pił kolorowe napoje i wcinał gumy i jakoś wszyscy żyjemy :) oczywiście niech dziecko uczy się jeść zdrowo i z głową ale bez przesady.
a skąd wiesz ile przeżyjesz, albo kiedy dostaniesz zawału? wiem, brzmi to źle, ale fakty są takie, że takie śmieciowe jedzenie czy picie jest złe dla organizmu, oczywiście wszystko jest dla ludzi i nie ma co się katować, we wszystkim potrzebna tylko rozwaga :)

druga sprawa: przeszperalam chyba wszystkie półki w markecie i zdziwilo mnie, ze kazdy soczek przeznaczony dla dzieci KAŻDY jest co prawda 100% ale produkowany jest z zagęstników;/ jedynym sokiem przecierowym zdrowym bez niczego, poprostu wyciśnięte warzywo byl marchewkowy hippa, masakra tez, ze w co drugim dodawany jest cukier
 
M

magiczna

Guest
ItaliaAmore
niestety masz rację. Dlatego ja uważam, że w sklepach można kupować napoje, jeśli dziecko chce i mają dobry skład, a soki lepiej robić samemu w domu.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Woda z sokiem jest chyba najzdrowsza. Ewentualnie soki z wyciśniętych owoców.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Teraz już można kupić dzieciom napoje gdzie zamiast cukru dodana jest stewia.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
aifoza napisał:
Teraz już można kupić dzieciom napoje gdzie zamiast cukru dodana jest stewia.
Dokładnie - widziałam własnie w Jupiku że zamiast cukru jest stewia. Kupiłam mojej Marysi i zasmakował jej bardzo.
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
W tym jest stewia w jakich jeszcze napojach występuje to nie mam pojęcia.
W innych napojach dla dzieci to za bardzo nie widziałam. W takich dla dorosłych to czasem się stewia zdarza.
 
Do góry