Napoje dla dzieci

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
magiczna napisał:
Odświeżam wątek, bo sama mam problem, co dawać do picia siostrzenicy. Wody nie lubi, wody z dodatkiem owoców też nie. Jakieś pomysły?
Mozesz jej gotować kompoty :) W sumie jesli bedzie chciała to tutaj tyle samo pracy co w przypadku soków. Dobrze ze u mnie jest to picie soków, Jupika i wody na zmiane :)
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
A podawałaś na przykład kolorowe jakieś napoje bez gazu, oczywiście bez konserwantów i sztuczności?
No nie tak łatwo znaleźć napój, który byłby bez chemii no i tony cukru niestety:(. Możesz jakiś polecić?
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
magiczna napisał:
A podawałaś na przykład kolorowe jakieś napoje bez gazu, oczywiście bez konserwantów i sztuczności?
No nie tak łatwo znaleźć napój, który byłby bez chemii no i tony cukru niestety:(. Możesz jakiś polecić?
hm, kubuś jest taki w miarę. Jest też cola bez kofeiny i gazu, moja mała to lubi, ale nie wiem jaki to ma skąld, raczej nic fajnego, czasem jej kupię, ale okazjonalnie...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Bal_lerina napisał:
A podawałaś na przykład kolorowe jakieś napoje bez gazu, oczywiście bez konserwantów i sztuczności?
No nie tak łatwo znaleźć napój, który byłby bez chemii no i tony cukru niestety:(. Możesz jakiś polecić?
hm, kubuś jest taki w miarę. Jest też cola bez kofeiny i gazu, moja mała to lubi, ale nie wiem jaki to ma skąld, raczej nic fajnego, czasem jej kupię, ale okazjonalnie...



I własnie dla mnie też w sumie jesli podchodzi sie zdroworozsądkowo i nie przesadza ani w jedną i druga stronę to nie ma sie o co martwić. A dzieci lubią takie owocowe smaki.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
magiczna napisał:
A podawałaś na przykład kolorowe jakieś napoje bez gazu, oczywiście bez konserwantów i sztuczności?
No nie tak łatwo znaleźć napój, który byłby bez chemii no i tony cukru niestety:(. Możesz jakiś polecić?
Kup np. jupika, tam cukier zastąpiono stewią, jest tez bez konserwantów. Spróbuj, moim dzieciom smakuje, poza tym masz duży wybór smaków.
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
A podawałaś na przykład kolorowe jakieś napoje bez gazu, oczywiście bez konserwantów i sztuczności?
No nie tak łatwo znaleźć napój, który byłby bez chemii no i tony cukru niestety:(. Możesz jakiś polecić?
Kup np. jupika, tam cukier zastąpiono stewią, jest tez bez konserwantów. Spróbuj, moim dzieciom smakuje, poza tym masz duży wybór smaków.



Dzięki za propozycję, muszę się rozejrzeć w moim sklepie za nim. Skoro ma mało cukru to na pewno jest sporo zdrowszy niż inne.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Teraz już można kupić coraz więcej napoi dla dzieci bez chemii i innych sztuczności, są nawet bez cukru, słodzone np. stewia. Ostatnio czytałam gdzieś artykuł co coca cola robi z naszym organizmem w ciągu godziny....masakra. Przeczytałam dla starszego syna, który stwierdził, że nigdy tego nie będzie pił.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
aifoza napisał:
Teraz już można kupić coraz więcej napoi dla dzieci bez chemii i innych sztuczności, są nawet bez cukru, słodzone np. stewia. Ostatnio czytałam gdzieś artykuł co coca cola robi z naszym organizmem w ciągu godziny....masakra. Przeczytałam dla starszego syna, który stwierdził, że nigdy tego nie będzie pił.
No tak, ale wychodzi na to ze na wszystko powinnismy w takim razie uważac. Niestety takie czasy, ale co do Jupika to tutaj moim zdaniem nie ma żadnych obaw.
 
M

magiczna

Guest
modliszka23 napisał:
Teraz już można kupić coraz więcej napoi dla dzieci bez chemii i innych sztuczności, są nawet bez cukru, słodzone np. stewia. Ostatnio czytałam gdzieś artykuł co coca cola robi z naszym organizmem w ciągu godziny....masakra. Przeczytałam dla starszego syna, który stwierdził, że nigdy tego nie będzie pił.
No tak, ale wychodzi na to ze na wszystko powinnismy w takim razie uważac. Niestety takie czasy, ale co do Jupika to tutaj moim zdaniem nie ma żadnych obaw.
Fakt, tak jak porównuje jego skład z innymi napojami dla dzieci, to wypada najlepiej.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja też nie panikuję, kiedy dziecko wypije jakiś napój czy sok, nie przesadzam z tym, przecież we wszystkich produktach, które kupujemy są jakieś dodatki. Nie ustrzeżemy się od tego, chyba, że ktoś ma swoją farmę i swoje wyroby :)
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
Ja też nie panikuję, kiedy dziecko wypije jakiś napój czy sok, nie przesadzam z tym, przecież we wszystkich produktach, które kupujemy są jakieś dodatki. Nie ustrzeżemy się od tego, chyba, że ktoś ma swoją farmę i swoje wyroby :)
W sumie racja, ale skoro da się uniknąć konserwantów czy barwników to myślę że warto. Tym bardziej, że tak jak piszecie, jest to możliwe.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
40
No moj synek bardzo lubi wodę, czasem dla smaku dodam wyciśniętej pomarańczy. Od czasu do czasu kupię mu jakiś soczek owocowy i spokojnie można znaleźć bez dodatku cukru, trzeba tylko czytać etykiety :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Gorzej jak dziecko nie przepada za samą wodą... a lubi tylko słodkie napoje. Ale można kupić napoje bez chemii, należy tylko czytać skład. Ja zawsze staram się czytać a jak mały bierze coś chemicznego, staram się mu tłumaczyć, że to "be" ;)
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
Gorzej jak dziecko nie przepada za samą wodą... a lubi tylko słodkie napoje. Ale można kupić napoje bez chemii, należy tylko czytać skład. Ja zawsze staram się czytać a jak mały bierze coś chemicznego, staram się mu tłumaczyć, że to "be" ;)
Zawsze wtedy możesz podsunąć coś zdrowego:)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Tak właśnie robię :) Dobrze, że jeszcze jakieś owoce jedzą ;)
 
M

magiczna

Guest
aifoza napisał:
Tak właśnie robię :) Dobrze, że jeszcze jakieś owoce jedzą ;)
Znam dzieci, które gdyby mogły wybrać, jadłyby same słodycze i piły niezdrowe napoje. Wtedy taki Jupik to prawie jak lekarstwo;).
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja też nie znam dzieci, które jedzą same warzywa i owoce i piją samą wodę :) Wszędzie dookoła dzieci ze słodyczami, czipsami, hamburgerami itp.
 

Biedronka123

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
30
Punkty reakcji
0
nie ma co dawac dzieciakom za duzo fast foodow i slodyczy, to naprawde niezbyt zdrowe
 
Do góry