Nakładki ortodontyczne

samba_mamba

Member
Szukam opinii o takiej alternatywie dla aparatu, bo moja córka ma straszne opory do noszenia go, a koleżanka w klasie nosi właśnie nakładki. Czy ktoś z Was stosował? Warto wybrać taką metodę?
 

domi12

Member
Nakładki ortodontyczne rzeczywiście są prawie niewidoczne i stosują je osoby w każdym wieku. Moja mama od 2 miesięcy nosi nakładki i widać już pierwsze efekty jednak trzeba się pilnować i nosić je praktycznie przez cały dzień ( z wyłączeniem posiłków)
 

samba_mamba

Member
A czy znacie jakieś konkretne, które możecie polecić? Jeżeli już mam nie inwestować, to wolałabym postawić na jakość.
 

koozka

Member
Ja właśnie zaczęłam nosić :beyli. Byłam na konsultacji w kwietniu i niedawno odebrałam nakładki. Póki co wszystko jest ok, zęby trochę bolą, ale to normalne, czuję, że przynajmniej działają :)
 

samba_mamba

Member
@kermelaa, może dlatego właśnie, że byłaś dzieckiem. Poza tym ile osób, tyle różnych wad zgryzu i każdy przypadek wygląda inaczej.

@koozka masz te takie przeźroczyste? Jak to się sprawdza w praktyce? I jak wygląda w ogóle taka konsultacja i ile kosztuje?
 

koozka

Member
Tak, dokładnie takie. Konsultacja jest darmowa, na stronie beyli możesz się umówić. Na konsultacji robią Ci wyciski, model 3D, próbną nakładkę, możesz też zobaczyć wizualizację uśmiechu, mnie to chyba najbardziej przekonało. Tak to wygląda:
 

samba_mamba

Member
Ile płaciłaś za taką próbną? Po jakim czasie zmieniłaś na stałą? Kurczę, bardzo to zachęcająco wygląda. Będę musiała się do nich odezwać, bo wydaje mi się, że to będzie to czego szukam.
 

koozka

Member
Próbna jest za darmo. Później to już zależy od tego jak się wyrobisz z przeglądem, ewentualnym leczeniem, jeśli coś się znajdzie, konsultacją u ortodonty, u mnie to zabrało jakiś miesiąc. Daj znać czy juz byłaś na konsultacji i się zdecydowałaś :)
 

samba_mamba

Member
Idziemy w poniedziałek i młoda się doczekać nie może. Zęby ma zdrowe, bo tuż po kontroli i leczeniu jest. Jakieś badania powinnam wziąć na wszelki wypadek?
 

koozka

Member
Nie, na tą pierwszą konsultacje chyba niczego nie potrzebują, ale jeśli się zdecydujecie to potem ortodonta, zbadają zęby, zaplanują leczenie, stworzą nakładki, okołolo 3 tygodni to trwa
 
Do góry