Nakładki ortodontyczne

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Szukam opinii o takiej alternatywie dla aparatu, bo moja córka ma straszne opory do noszenia go, a koleżanka w klasie nosi właśnie nakładki. Czy ktoś z Was stosował? Warto wybrać taką metodę?
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Nakładki ortodontyczne rzeczywiście są prawie niewidoczne i stosują je osoby w każdym wieku. Moja mama od 2 miesięcy nosi nakładki i widać już pierwsze efekty jednak trzeba się pilnować i nosić je praktycznie przez cały dzień ( z wyłączeniem posiłków)
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Nocą również należy je nosić ale myślę, że to akurat jest najmniejszym problemem
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A czy znacie jakieś konkretne, które możecie polecić? Jeżeli już mam nie inwestować, to wolałabym postawić na jakość.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Ja właśnie zaczęłam nosić :beyli. Byłam na konsultacji w kwietniu i niedawno odebrałam nakładki. Póki co wszystko jest ok, zęby trochę bolą, ale to normalne, czuję, że przynajmniej działają :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
@kermelaa, może dlatego właśnie, że byłaś dzieckiem. Poza tym ile osób, tyle różnych wad zgryzu i każdy przypadek wygląda inaczej.

@koozka masz te takie przeźroczyste? Jak to się sprawdza w praktyce? I jak wygląda w ogóle taka konsultacja i ile kosztuje?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Tak, dokładnie takie. Konsultacja jest darmowa, na stronie beyli możesz się umówić. Na konsultacji robią Ci wyciski, model 3D, próbną nakładkę, możesz też zobaczyć wizualizację uśmiechu, mnie to chyba najbardziej przekonało. Tak to wygląda:
794ef5d4bf0efcbegen.jpg
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ile płaciłaś za taką próbną? Po jakim czasie zmieniłaś na stałą? Kurczę, bardzo to zachęcająco wygląda. Będę musiała się do nich odezwać, bo wydaje mi się, że to będzie to czego szukam.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Próbna jest za darmo. Później to już zależy od tego jak się wyrobisz z przeglądem, ewentualnym leczeniem, jeśli coś się znajdzie, konsultacją u ortodonty, u mnie to zabrało jakiś miesiąc. Daj znać czy juz byłaś na konsultacji i się zdecydowałaś :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Idziemy w poniedziałek i młoda się doczekać nie może. Zęby ma zdrowe, bo tuż po kontroli i leczeniu jest. Jakieś badania powinnam wziąć na wszelki wypadek?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Nie, na tą pierwszą konsultacje chyba niczego nie potrzebują, ale jeśli się zdecydujecie to potem ortodonta, zbadają zęby, zaplanują leczenie, stworzą nakładki, okołolo 3 tygodni to trwa
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Długo się nosi takie nakładki? Bardzo to widać? Stwierdziłem, że facet też musi wyglądać i szukam czegoś dla siebie. Polecacie te beyli?
 

Tikkajam

Zbanowany
Dołączył
28 Listopad 2019
Posty
48
Punkty reakcji
0

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiem, że w Rock Your Smile, gdzie ja się leczę (Warszawa), taka metoda jest dostępna. Nakładki nazywają się Alignery Orthero, tu można zobaczyć https://centrum-ortodontyczne.pl/alignery Warto się skonsultować z ortodontą, bo nie w każdej sytuacji się sprawdzają, a chodzi przecież o efekty, a nie o to, by wyrzucić kasę. Jest teraz mnóstwo bardzo dyskretnych rozwiązań, moim zdaniem to super alternatywa.
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
W klinice, w której ja leczę się ortodontycznie - Rock Your Smile - jest dostępna taka metoda leczenia, Z tego co czytałam, jest skuteczna, ale warto, aby zarekomendował ją ortodonta, bo nie w każdym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Dobry ortodonta odpowiednio dobierze metodę leczenia :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

elur_mora

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2024
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na podstawie własnych doświadczeń serdecznie polecam klinikę PersDental. Moje leczenie ortodontyczne przyniosło niesamowite rezultaty, a opieka i profesjonalizm zespołu są na najwyższym poziomie. Jeśli szukacie sprawdzonego ortodonty w Warszawie, to zdecydowanie jest to miejsce godne polecenia.
 
Do góry