Najlepszy zespół emo

Kass17

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nieważne gdzie, ważne z kim xp
Aha... Czyli Twoja klasa to wszyscy? Widzisz, ja słucham wielu znanych zespołów, o których ludziom z mojej klasy się nawet nie śniło. Tak już jest, że odpowiednia muzyka jest popularna w odpowiednich środowiskach.

Nie, no... Moja klasa to nie wszyscy, ale właśnie z nimi przebywam sporo czasu, więc podałam to jako przykład.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Ehhh... ja moge polecic kapele "Odszukac Listopad", ostatnio ich odkrylem i sa naprawde niesamowici... jednak my jestesmy silą HC xd Zlodzieje rowerow, Schisma i wymieniony Odszukac Listopad...
 

Patryczak

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Świony (śląsk; Świętochłowice)
Za bardzo sie nie orientuje w tym :p mozecie mi napisac nazwy najlepszych zespołów / wokalistów muzyki emo ? jestem ciekawa jaka to jest muzyka :D


nie da sie zdefiniowac jednoznacznie muzyki emo... w latach osiemdziesiatych istanialo cos takiego teraz to jest ostry hardcorepunk jakies inne ostre mp3 z krzykiem albo poppunk z grzywkowatymi czlonkami zespolu. emo stalo sie sposbem na zarobek i czyms modnym na jakis czas a teraz milknie. dlatego czesc zespolow zekomo emo niewie co to nawet znaczy...

jesli szukasz takiejm muzy to (znowu reklamuję... ale co tam) zapraszam na lastfm.pl x]x]

Pozder
 

KoniecLata

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
The Devil Wears Prada
Atreyu
Story Of The Year
Eyes Set To Kill
Silverstein
Escape The Fate
Hopes Die Last
Blindside
Inhale Exhale
We Are The Ocean
Saosin


< 33

najlepsze i najbardziej polecane imo
 

kokonik

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Chyba tylko 2 osoby wymieniły tu kapele emo.. większość wymienionych ociera się gatunki post-hardcore, melodic hardcore bądź pop-punk. Jak ktoś chce na serio poznać kapele emo czyli emotional hardcore może zajrzeć tu: http://www.lastfm.pl/tag/real%20emo bądź tu: http://www.lastfm.pl/tag/true%20emo
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
Z czasem ta muzyka nabrała innego kierunku, a kapele z lat 90 w większości wymarły, dzisiaj mianem Emo określa się zarówno kapele metalcorwe, punkowe jaki i inie.
 

kokonik

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie zgodzę się, metalcore to metalcore a punk to punk. To, że ktoś tak je nazywa nie znaczy, że są emo. Muzyka emo charakteryzuje się kilkoma ważnymi szczegółami. Cech ważnych dla kierunku emo bądź screamo nie znajdziesz w kapelach gatunków przez Ciebie wymienionych. Kontynuatorem nurtu emo są kapele screamo i nie mówie tu o tych pokroju Alesany, Underoath (bo tą są raczej kapele które eksperymentują z gatunkiem post-hardcore) ale o np. Saetia, Circle Takes The Square, Daitro lub Raein. Ta muzyka w założeniu miała być "niszowa" dlatego też nie znajdziesz żadnej kapeli emo bądź screamo, które są pod skrzydłami jakiejś większej wytwórni, liczy się głównie DIY lub wytwórnie niezależne.
 

Izzy Undead

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Widać, że niektóre osoby zupełnie nie znają się na muzyce ^^'.

Moge polecić Bring Me The Horizon, Black Veil Brides
 

Mateush

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiecie ja bym nie podciągał niektórych zespołów pod EMO np. SILVERSTEIN,ADTR.To są zespoły typowe posthardcore dużo z emo nie mają wspólnego.
 

michall0

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tychy
Tak naprawdę teraz nie ma prawdziwych zespołów 'emo'core. Definicja "emo" bardzo silnie została powiązana ze "stylem życia emo". Słowa "emo" i "screamo" są używane do określenia zespołów pop punkowych, rockowych, hardcore'owych, post-hardcore'owych oraz metalcore'owych.
 

stephencolbert

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowieckie
Ostatnio właśnie zaczęło pojawiać się sporo zespołów nawiązujących do starego, dobrego emo i emo-core'owego grania. Choćby kapitalni My Heart To Joy. A jeśli chodzi o najlepsze kapele emo to sprawa jak dla mnie prosta. Sunny Day Real Estate, Rites Of Spring, Moss Icon. Osobiście uwielbiam jeszcze Mineral, Christie Front Drive. Bardzo podchodziło mi też to co robili Navio Forge.
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
Temat stary, ale muszę odkopać. Aż mi ciśnienie podskoczyło od tych głupot które wypisujecie. Alesana to post hardcore.
Muzyka "emo" dzieli się na dwa gatunki: sceramo i emocore.
Na emoco'rze się nie znam.
Zespoły screamo
Love like...electrocution

I killed the prom queen

Saetia

Na razie tyle. Gratuluję komuś kto twierdzi że escape the fate czy eyes set to kill to gatunek emo
 

Lacrimael

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Świętokrzyskie
Widzę że już wymienione. Ale moje ulubione to Silverstein, Alesana, Escape The Fate, Underoath, My Chemical Romance, Bullet For My Valentine, Skillet, Falling In Reverse.
 

EmoTubePL

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z Polskich
SpleeN (zespół mało znany, szukaj po piosence "nie wiedzieć") rozpadł się, miał 8 kawałków.

Z zagranicznych

Hpoes die last
Silverstein

Piszę tylko te których nie było (chyba)
 
Do góry