Najlepsze Horrory

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Smakosza zdecydowanie NIE polecam ! Kiepskie.
Jeśli chodzi o horrory to zdecydowanie polecam wszystkim
- Fabryka Śmierci:Krwotok,
- Dark Water,
- Dom Woskowych Ciał (nawet, nawet),
- Zgromadzenie (świetne),
- Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną (o ile mi wiadomo to jednak zaliczamy do thrillerów).
Słyszałam jeszcze wiele dobrych słów na temat filmu pt. "Dom Latających Sztyletów" nie miałam jeszcze okazji obejrzeć.

A co do komedii romantycznych
- Miłość w białym domu,
- Pamiętnik Księżniczki 2.
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
dziecko Rosemary, egzorcyzmy Emily Rose
Ranking najlepszych horrorów znajdziecie tutaj - http://insidemovies.moviefone.com/2007/10/31/best-horror-movies-10-1/ Pierwsze miejsca zajmują klasyki: Halloween, Egzorcysta i Psychoza. Trudno nie zgodzić się z tym rankingiem - te filmy to przerażające i ambitne kino. Dla tych którzy nie gustują w tak "wiekowych" filmach - polecam remaki tych obrazów - np. Halloween Roba Zombiego. Tutaj ciekawy konkurs na blogu Horror Story dotyczący horrorów - http://horrorstory.blox.pl/2009/11/Konkurs-na-Horror-Story.html#ListaKomentarzy
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Halloween. Tak, dobry horror trzymający w napięciu. Osobiście wolę Halloween: 20 lat później.
Egzorcysta - również dobry film, ale zdecydowanie stara, oryginalna wersja, a nie żadna inna.
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Halloween. Tak, dobry horror trzymający w napięciu. Osobiście wolę Halloween: 20 lat później.
Egzorcysta - również dobry film, ale zdecydowanie stara, oryginalna wersja, a nie żadna inna.
A co sądzisz np. o filmie Blair Witch Project i innych filmach kręconych na zasadzie paradokumentu, takich jak np. [Rec] czy wchodzący właśnie do kin Paranormal Activity?
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
[Rec] widziałam i podobał mi się. Dość oryginalny pomysł nadający również trochę dreszczyku emocji. Chociaż akurat w [Rec]niezbyt podobała mi się fabuła. Osobiście wolę "normalne" horrory. Zdecydowanie wolę jednak mocne thrillery, bo dość mam już zombie i innych pełzających, toczących się stworków.
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
[Rec] widziałam i podobał mi się. Dość oryginalny pomysł nadający również trochę dreszczyku emocji. Chociaż akurat w [Rec]niezbyt podobała mi się fabuła. Osobiście wolę "normalne" horrory. Zdecydowanie wolę jednak mocne thrillery, bo dość mam już zombie i innych pełzających, toczących się stworków.
[Rec] to faktycznie - bardzo oryginalny horror, choć czerpiący całymi garściami zarówno z Blair Witch Project, jak i chociażby z "Nocy żywych trupów". Recenzenci pisali jednak, że hiszpański horror "wniósł tchnienie świeżości". Jeśli lubisz mocne thrillery, to polecam Ci np. film "Ostatni dom po lewej", jeśli oczywiście go już nie oglądałaś.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Nie, jeszcze nie oglądałam, ale chętnie ... skuszę się i go obejrzę : )
Słyszałam już kiedyś o nim dobre rzeczy. Ponoć świetny i trzyma w napięciu.
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Nie, jeszcze nie oglądałam, ale chętnie ... skuszę się i go obejrzę : )
Słyszałam już kiedyś o nim dobre rzeczy. Ponoć świetny i trzyma w napięciu.
Na tyle dobry, że do kin właśnie weszła jego kolejna część - http://film.gazeta.pl/filmnews/1,94586,6687536,_Rec__2__przerazajacy_i_pomyslowy_zwiastun.html Ciekawie zapowiadający się zwiastun, nieprawdaż?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Paranormal Activity"
Widział już ktoś? Jak wypada w porównaniu do takiego Blair Witch Project?
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Na tyle dobry, że do kin właśnie weszła jego kolejna część - http://film.gazeta.pl/filmnews/1,94586,6687536,_Rec__2__przerazajacy_i_pomyslowy_zwiastun.html Ciekawie zapowiadający się zwiastun, nieprawdaż?

Mówiąc, że nie widziałam i się skuszę miałam na myśli 'Ostatni dom po lewej'.
 

Katarzyniak

Insza
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
763
Punkty reakcji
8
Wiek
36
Miasto
Rybnik
"Paranormal Activity"
Widział już ktoś? Jak wypada w porównaniu do takiego Blair Witch Project?


Ja widziałam i uważam, że nie ma porównania... Stanowczo lepsze było BWP.
Chociaz ile ludzi tyle zdan, moze dlatego mam takie wrazenie, bo kumpela opowiadala mi o czym jest Paranormal Activity i po prostu wiedzialam czego mam sie spodziewac.
 

EverybodyFrytki

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łomża
Przy Rec najbardziej się bałam :D Może dlatego, że sama ogladałam. A np Krąg też jest dobry, nie jest straszny ale mi się podoba bardzo pomysł. Polecam jeszcze Wzgórza mają oczy ale jedynkę. Mówią, że bardzo głupie ale może przestraszyć. Przynajmniej mnie. :)
 

Punisher6186

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
Paranormal Activity mnie nie przestraszył w ogóle mimo że ogladałem go sam przy zgaszonym świetle. Wiem że są osoby na których cos takiego działa, ale ja zdecydowanie do takich nie należe. A co do porównania z Blair Witch Project to... BWP też mnie nie przestraszył ;D Ale był zdecydowanie lepszy :p
Rec - zgadzam sie... to juz było mocniejsze. Przynajmniej końcówka była dobra i tam sie autentycznie troche przestraszyłem.
Ring jest naprawde dobry ale racja - tylko część pierwsza.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wczoraj oglądałem "Rec" i mi się podobał.
Wygląda na to, że po prostu Blair Witchowa konwencja mi odpowiada.

Mocniejszy niż BWP, ale BWP był dużo bardziej klimatyczny i przemyślany.

PS
Tak, "Paranormal Activity" też mi się podobało. Bardziej podobne do BWP, czyli bardziej stonowane niż "Rec".

BWP wyraźnie lepsze. "Rec" również bardziej mi się podobało.
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
pawelzamazonki napisał:
Jeśli lubisz mocne thrillery, to polecam Ci np. film "Ostatni dom po lewej", jeśli oczywiście go już nie oglądałaś.
Dziś też go oglądałam. Potwierdzam - dosyć mocny i trzymający w napięciu. Choć ja osobiście mam już dosyć ukazywania młotków lądujących w czyichś głowach, czy mózgów wylatujących z głów. :/
 

zyzyzyryxy

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2009
Posty
36
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
mnie podobały się Hostele (zwłaszcza drugi,świetny klimat i muzyka). Dobre były też "Turistas", "Vertige","Udręczeni". Za to kompletnie beznadziejny był "Seed: Skazany na śmierć".
 
Z

zymobe

Guest
Dla fanów thrillerów i horrorów!
„Harry Brown” od 15 stycznia ma być wyświetlany w kinach polskich, słyszeliście coś o tym filmie??.
Oglądalem zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=NzQF1D3YQ_g
 
Do góry