Najlepsze Horrory

M

marco9512

Guest
Ja oglądałem 2 filmy Halloween
1. To był chyba Powrót. Czyli grupa nastolatków miała spędzić w opuszczonym domu tego Michela czy jak on się tam nazywał dzień. No i postanowił wrócić i pozabijał prawie wszystkie osoby. A drugi to był Halloween z 2007 roku. Jakiś straszny nie jest ale b. fajny

Znakomity jest
Freddy vs Jonson
Koszmar z ulicy Wiązów
Piątek 13
Krzyk

Horrory niby straszne
Egzorcysta
Co to za badziewie ? Nic strasznego itd.
Katakumby - Oglądałem go dośc dawno i wiele nie pamiętam ale to był fatalny film nic strasznego
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja będę bronić Egzorcysty. To jeden z lepszych filmów jakie widziałem. Film nie tyle szokował drastycznymi scenami, co budowano tu umiejętnie napięcie.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nie wiem co ludzie w tym widzą, toż to przewidywalny film.
Rec walorów czysto filmowych ma niewiele. No ale na niektórych to pozorne nagrywanie na żywo buduje atmosferę grozy, gdyż łatwiej wczuć sie w wydarzenia. Cała tajemnica.

Ja wczoraj przypomniałem sobie po 3 latach "Lsnienie". Tym razem podobał mi się o wiele bardziej. Swietny film (ale mnie nie straszy).
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Rec walorów czysto filmowych ma niewiele. No ale na niektórych to pozorne nagrywanie na żywo buduje atmosferę grozy
Bo buduje, tylko trzeba to umiejętnie sklecić. Ze względnie nowszych filmów to Paranormal Activity też się opierało na tym schemacie, a było świetne.

Ja wczoraj przypomniałem sobie po 3 latach "Lsnienie". Tym razem podobał mi się o wiele bardziej. Swietny film (ale mnie nie straszy).
Straszyć nie straszy, ale klimat kapitalny.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja jeszcze polecę "Triangle" (http://www.filmweb.pl/film/Triangle-2009-476220)
Ma bardzo oryginalną jak na horror koncepcję pętli czasowej BB)
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
Dla mnie najstraszniejszy film dotychczas to "Silent Hill".
Nie wiem, dlaczego "Paranormal activity" jest uznawany za taki straszny - prawie na nim zasnęłam :/
Będę też bronić "Egzorcysty" - pewnie, na dzisiejszy stan kina nie jest to może super straszny film, ale ma klimat. A poza tym jak się go obejrzało pierwszy raz niemalże jako dziecko to wrażenie pozostaje ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wiem, dlaczego "Paranormal activity" jest uznawany za taki straszny - prawie na nim zasnęłam :/
Mi się podobał. W ogóle jestem zdania, że w horrorach bardziej straszy to, co niedopowiedzone niż jawne stwory. Ciągnąc wątek paradokumentalnych straszydeł, to niezły był azjatycki Noroi. Nic odkrywczego, ale parę momentów naprawdę dobrych.
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Ja nie przepadam za horrorami bo mam za słabe nerwy ;) ale z tych co obejrzałam to zdecydowanie Egzorcysta- głównie dlatego, że oglądałam go będąc praktycznie dzieckiem i wrażenie zrobił niesamowite. Drugi który na długo pozostał w pamięci to "Koszmar z ulicy wiązów" nie wiem tylko, która część, bo oglądałam daaawno temu :) ale przez jakiś czas bałam się, że i mnie przyśni się Freddy ;)
 
M

marco9512

Guest
Ja uważam, że nie ma horroró, które mogłyby mnie rozj.ebać pod względem strachu :D Z wielu horrorów miałem w jakimś momencie wielką pompe. Ale piątek 13 seria jest znakomita. Lubię właśnie serie. The Ring shit jakich mało jak dla mnie.

NIe zauważyłem aby ktoś napisał o ,,legendzie" wsród horrorów czyli krzyk. Fantastyczny film. Nie wiem czy mi się śniło ale kiedyś widziałem ten film i zapadł mi jeden moment gdy on był na strychu czy coś i tą swoją kosą wciągnął gościare do góry :D

Ale film jak dla mnie 9/10
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
Mi się podobał. W ogóle jestem zdania, że w horrorach bardziej straszy to, co niedopowiedzone niż jawne stwory. Ciągnąc wątek paradokumentalnych straszydeł, to niezły był azjatycki Noroi. Nic odkrywczego, ale parę momentów naprawdę dobrych.
Racja - to, co niedopowiedziane jest straszne - jeśli jest umiejętnie przedstawione ;) Ale moim zdaniem w "Paranormal..." niestety tak nie było. W ogóle ten film był jakiś taki przewidywalny - pół godziny przed końcem już się domyśliłam, jak się skończy.
Przypomniał mi się jeszcze jeden dobry horror - "Widmo" (Shutter)! Bardzo mi się podobał - lepszy niż "Ring"!
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie wiem, co Wy widzicie w Paranormal Activity :)
Całkiem dobre jak dla mnie jest natomiast 'Opętanie' http://www.filmweb.pl/film/Op%C4%99tanie-1999-922 może nie jest to czysty horror, ale warto zobaczyć.
 

Obcy___

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
ETM
The shining. Z Jackiem Nicholsonem na podstawie powieści powieści Stephena Kinga.
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Ja polecam szczerze Cannibal Holocaust(kontrowersyjna włosko-kolumbijska produkcja zakazana w wielu krajach świata...chyba oparta na faktach ale głowy nie daję),Death Tunnel(ten z 2005 roku),wczoraj natomiat oglądałem "welcome to the jungle"(2007 chyba) i też był niezły i polecam go:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Fakt, Cannibal jest wielki. Prawdę mówiąc jeszcze do jakiegoś czasu postrzegałem filmy gore jako bezmyślne slashery. Okazuje się, że i ten gatunek dysponuje nie tylko brutalnymi dziełami, ale bardzo nastrojowymi i dopracowanymi. Z resztą CH to jeden z niewielu filmów, gdzie realnie czułem niepokój.
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Fakt, Cannibal jest wielki. Prawdę mówiąc jeszcze do jakiegoś czasu postrzegałem filmy gore jako bezmyślne slashery. Okazuje się, że i ten gatunek dysponuje nie tylko brutalnymi dziełami, ale bardzo nastrojowymi i dopracowanymi. Z resztą CH to jeden z niewielu filmów, gdzie realnie czułem niepokój.

Tak,to perełka z filmów gore :) Muzyka wymiata no i ten niepowtarzalny klimat filmów powstałych w latach 80... I jakieś to moje zamiłowanie do filmów o tematyce kanibalistycznej :026:
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A co jeszcze z kanibalistycznych byś polecił? Ja oglądałem tylko pierwszy Holocaust, ale tyle tego było, że sam nie wiem za co się więcej wziąć. Interesuje mnie przede wszystkim klimat, nie musi być do tego podobne.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dawno temu widziałem kilkanascie minut w TV i wtedy wydał mi się strasznie dziwaczny i oryginalny (dowód - pamiętam o nim ciągle):
"Drapieżcy" http://www.filmweb.pl/film/Drapie%C5%BCcy-1999-30956#

Za poziom jednak absolutnie nie ręczę (bo i nawet wtedy za krótko oglądałem żeby stwierdzic czy mi sie podoba czy nie), ale srednia na filmwebie wydaje sie zachecajaca.
 

eRPe

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
47
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanko, chciałbym obejrzeć film "Widmo", wiem, że są dwie jego wersje: tajska i amerykańska, która jest bardziej warta obejrzenia?
 
Do góry