Najlepsza książka Sapkowskiego...

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Jako fan twórczości pana Andrzeja Sapkowskiego postanowiłem zrobić sonde, dla tych co czytali jego ksiązki, a mianowicie jaka najbardzije się wam podobała? W postach możecie uzasadnić swój wybór. ;)

Ja zagłosowałem na Chrzest ognia, bowiem wydała mi sie najciekawsza, Geralt poznaje Regisa, Nilfgaard wypowiada wojne Królestwom Północy, no ale przedewszystkim jednym z moich ulubionych momentów, jest bitwa o most na Jarudze. :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja uwielbiam Narrenturm i Bozych bojownikow, ale ze mozna tylko na jedno glosowac to Narrenturm, to jest Boskie, pelne humoru, ciekawe, ale koncowka trylogii jest okropna... moj ulubiony Samson... :( wiedzmin dopiero na 2 miejscu...
 

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
U mnie zaś Bozy Bojownicy zaraz po Chrzeście Ognia. :p Co nie zmienia faktu, że także Narrenturm jest świetne. Lecz Lux Perpetue uważam za niezbyt dopracowana, mozna było lepiej ją napsiac moim zdaniem. ^^

Czasowstrzymywaczko, moze rozwiniesz swoją wypowiedź ździebko? :p Co Ci się podobało najbardziej w Wiezy Błazna?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Lux była chyba robiona żeby jak najszybciej zadowolic napalonych fanow, ktorzy po prostu caly dzien mysleli tylko co dlaej co dalej... no i Sapkowskiemu też bym zrobil maraton happy endow, bo po czyms takim takiego zakonczenia bym sie nie spodziewal... tyle zabawnych sytuacji... a tu taki numer nam odwalil... ;/
 

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Święta racja... Ale znając jego zapedy co do zakończeń mozna było sie spodziewać co do czegoś podobnego... Pamiętajmy chociażby jak skończył wiedźmina. Należy mieć tylko nadzieje, ze kolejna ksiązka jaką napisze nie skończy się masakra jak poprzednie. :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
z Wiedzmina najbardziej lubie opowiadania... szczegolnie historie z dzinem... i jego egzorcyzm... :D pierwszy raz w zyciu w jakiejkolwiek ksiazce sie smialem tak jak przy tym :D No ale z t lekko przesadzone, 3 tomy czlowiek prawie sika ze smiechu, a jak dochodzi do konca to ksiazka bije rekord predkosci lotu przez pokoj ;/ powinien wziac przyklad z Pilipiuka i opowiadan o Wędrowyczu :D
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Narrenturm - najlepsza z całej trylogii. Humor, ciekawe cytaty, sentencje łacińskie. Czytam po raz 4 i nadal jestem pod wrażeniem :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Wyrównana walka by sie zdawało, ale któż to wygra... czyzby? tak, nie mamy wątpliwości!!! Sapkowski!!! ktokolwiek by nie uwazal ktora tam jego ksiazke za najlepsza, to bez wiekszego znaczenia, bo tu wszystko chodzi o Sapka, jakich by nie pisal zakonczen, to trzyma poziom, a na zachodzie te cienkie pismaki od conana barbarzyncy moga sobie pomazyc o takim talencie :) Ksiązki Sapkowskiego to 1 z 3 rzeczy jakie mi sie w polsce podobaja :)
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
masz racje Vardamir
nie ma takiego drugiego Sapkowiskiego ktory pisal by tak pieknie. Nawet Tolkien nie potrafil pisac jak on.
Chociaz mozna by sie sprzeczac, bo znamy tylko tlumaczenia jego ksiazek...
 

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Fakt. Sapkowski stworzył swój niepowtarzalny styl, każde dzieło, które wyszło spod jego pióra jest mistrzowskie. Jednych gorszy, innych szokuje, z kolei dla jeszcze innych jest wzorem do naśladowania.
Czytaliście Złote popołudnie? Takie krótkie jego opowiadanie, luźna parafraza Alicji Z Krainy czarów z perspektywy kota Chestera. ;) Jeśli nie, to polecam.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
o Tolkienie mozemy sie wypowiadac, bo chocby uzywal najpiekniejszych slow na swiecie, to ma braki ktorych nie ma sapkowski, czyli ukazanie nie swiatu jako caloksztaltu, ale jego podstaw, tego miejsckiego brudu, smieci miejskich zabijajacych sie z byle powodu, a takze ukazanie psychiki bohatera, tych rzeczy w Tolkienie mi brak i dlatego mnie nudzi, natomiast Ostatnie życzenie jest obecnie najczesciej czytana przeze mnie książką :)
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
Zacznijmy od tego że Sapkowski używa nie wyszukanego słownictwa, w pozytywnym znaczenu:) Znaczy u Tolkiena wszytko jest właśnie akie ładne- jak baśń. Sapkowski, pokazuje, syf, brud, chamstwo i takie mozna by rzec "normlane" problemy. Jak usuniecie ciazy, czy w ogóle seks:) u Tolkiena tego nie ma:) Uwielbiam go ale nigdy sie tak nie smiałam jak przy Sapkowskim;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dla mnie wszystkie części sagi stały prawie na równym poziomie. Opowieści o Wiedźminie potrafiło się przyjmować w ekspresowym tempie, jednak dopiero saga robi prawdziwe wrażenie. Tak jak wciąga na początku tak też trzyma w napięciu aż do ostatnich stronnic Pani Jeziora.
 

Baalberith

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Hłe hłe, Sapkowski większym pisarzem od Tolkiena? Nie bądźcie śmieszni. Ja rozumiem, że Tolkien się może nie podobać, a Sapkowski tak - ale pod żadnym pozorem nie należy tych pisarzy porównywać. Sapkowskiego dobrze się czyta, jest ciekawy, ale jak można porównywać sagę Wiedźmina do ogromu świata, jaki stworzył Tolkien?
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
No oczywiście że Tolkien stworzył arcydzieło...ale jakby nie było Sapkowski 'wchodzi" lepiej ;)

ps: Baalberitch- Twój avatar mnie rozbraja:)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Hłe hłe, Sapkowski większym pisarzem od Tolkiena? Nie bądźcie śmieszni. Ja rozumiem, że Tolkien się może nie podobać, a Sapkowski tak - ale pod żadnym pozorem nie należy tych pisarzy porównywać. Sapkowskiego dobrze się czyta, jest ciekawy, ale jak można porównywać sagę Wiedźmina do ogromu świata, jaki stworzył Tolkien?
Tolkien stracil 12 lat na budowanie swiata, z czego polowe mogl sobie darowqac, samo wybudowanie swiata nic nie daje, jak dla mnie tworczosc tolkienia jest zwykla lekka bajeczka, jedyny problem froda to pierscien sciagajacy mu upiroy na glowe, wielkie bitwy i nic ciekawego poza elementami fantastycznymi, wielcy bohaterowie, tez mi, Sapkowski tworzy nie tylko interesujacy swiat (naprawde interesujacy w przeciwienstwie do tolkiena, i nie musial sie bawic w wielkie kalendarze runy itd...) i bohaterow, u tolkiena sa nijacy, ich psychika jest plytko ukazana, nie to co w wiedzminie. tolkien to zwykla bajeczka, w sam raz na wejscie w tematy fantastyki.
 

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Hm... ja bym raczej nie porównywał Tolkiena z Sapkowskim. Tolkien stworzył świat, który jest mimo wszystko utopia. Zaś AS unaocznia wszystkie brudy świata, ludzkie zachowania są prawdziwsze, bardziej przekonujące i jego świat odzwierciedla jakoby nasz. Tym niemniej Tolkiena uważam za mistrza, bowiem stworzenie tego co on, jest nie lada wyczynem. I własnie Tolkien miał jakby trudniej to wszystko napisac... Bo Sapkowi wystarczyło podpatrywać ludzi, ich zachowania, a potem przelac to na papier zmieniając jedynie czasem imiona. Tolkien stworzył świat, AS go tylko przeparafrazował. I to ich różni.
 
Do góry