Najbardziej zryte horrory wg.Was

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Może nie do końca na temat, ale oglądaliście Creepshow? Słyszałem opinie, że to jest właśnie zryty film, że historie nie mają ładu i składu, ale mimo wszystko ciągnie mnie, żeby go obejrzeć. Warto?


EDIT: sorry za OT :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kiedyś oglądałem. Zależy, bo to głównie dla pośmiania się jest i rzecz w tym, czy pasuje do poczucia humoru. Generalnie kupa fruwających flaków, mało wyszukana fabuła i takaż akcja, przy czym tak właśnie ma być w zamyśle twórców. Albo się czai ten klimat, albo nie, musisz sam spróbować (dobrze jednak wcześniej skosztować browar ;)).
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
"Wzgórza mają oczy"
"Nocny pociąg z mięsem"

Nie mam pojęcia co ci pomysłodawcy tych filmów ćpają ale przedawkowali.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Zasadniczo nie jestem aż takim zapaleńcem horrorów głównie ze względu na nie do końca wyjaśnione zakończenia, ale pamiętam, że miałem problem zaśnięciem przez kilka nocy z rzędu po obejrzeniu Luster, oraz Nienarodzonego.
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
A tak w ogóle to "zryty" w jakim znaczeniu? Bo jeżeli chodzi o to, że film nieudany tzn. niestraszny, niesmaczny i w ogóle bezsensowny to na pewno będzie "Hostel" i kolejnych piętnaście części "Piły" (czy ile ich tam powstanie...). Pierwszą jeszcze można było obejrzeć, ale następne - jedno wielkie "fuuuuuuujjjjj".
 
C

compton_style

Guest
Różne są zryte, takie jak "Wzgórza mają oczy" , "Ziemia żywych trupów" "Kruk" i można by wymieniać bez końca. Ogólnie to te nowe horrory są bez sensu, starają się wymyślić potężnego demona, stwora, mutanta, nie wiadomo co jeszcze, a zapomnieli, że horror ma klimatem straszyć.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie tyle zapomnieli, co jest popyt na plastikowe horrory.
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
No właśnie! Nie wiem dlaczego dzisiejsi twórcy horrorów myślą, że jak w filmie poleje się mnóstwo krwi, polecą bebechy i straszyć będą nie wiadomo jak udziwnione monstra, to film odniesie sukces... Kiedyś wystarczyło stworzyć atmosferę: postraszyć ciemnością, zasugerować, że coś się w niej czai itp. Odnoszę wrażenie, że ten gatunek umiera, a dla tych krwawych filmów powinna być stworzona nowa kategoria.
 

yuki03

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Dokładnie... Osobiście nie przepadam za horrorami, w których leje się krew itd. Wolę tajemnice... np. "Paranormal Activity" - ekstra. Natomiast "Cukierek albo psikus" najgłupszy film (i niby horror) jaki kiedykolwiek widziałam. Można było się z niego pośmiać, gdyż okazało się, że tą przeraźliwą istotą zabijającą w Halloween jest coś na wzór dziecka z workiem na głowie, które chodzi po ścianach i zabija przełamanym na pół lizakiem( wtedy jest ostry)... w pewnym momencie, kiedy tym oto sposobem chce zabić starszego pana, ofiarę ratuje batonik, który miał w kieszeni. I jeszcze jeden banalny, wręcz śmieszny "horror" - "W mroku zła"...aż szkoda się wypowiadać na ten temat.
 
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
131
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
zdecydowanie " droga bez powrotu" wszystkie części. O ile żaden horror mnie nie rusza, tego nie mogłam obejrzeć do końca. On nie jest straszny,ale to co tam się dzieje jest ponad moje siły.

"wzgórza mają oczy" - tego nie oglądałam, ale patrząc na opis filmu, stwierdzam że jest to kopia "drogi bez powrotu". więc go nie obejrzę :D
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
zdecydowanie " droga bez powrotu" wszystkie części. O ile żaden horror mnie nie rusza, tego nie mogłam obejrzeć do końca. On nie jest straszny,ale to co tam się dzieje jest ponad moje siły.

"wzgórza mają oczy" - tego nie oglądałam, ale patrząc na opis filmu, stwierdzam że jest to kopia "drogi bez powrotu". więc go nie obejrzę :D

droga bez powrotu 1 była mocna :D
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dałbym parę tytułów ale nie do końca rozumiem co miał na myśli autor tematu pisząc "zryty". Mocno oddziałujący na psychikę ? z zagmatwaną fabułą ? większość wypisuje po prostu horrory które im się nie spodobały albo takie w których było dużo przemocy lub podchodziły pod gore.
 

niebieskiedwaoka

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
77
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Boat Town
Ja powiem o tych które dla mnie były beznadziejne, czyli chore, bez sensu itp.

"Hostel"
"Wzgórza mają oczy"
Jakiś o grupie znajomych, którzy utknęli w tunelach metra i musieli uciekać przed bezdomnymi kanibalami. Ale nie pamiętam tytułu...
"Matrys" - za dużo tej krwi, obdzierania za skóry i tego wszystkiego..
"Ruiny"
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
"Wzgórza mają oczy"
"Nocny pociąg z mięsem"

Nie mam pojęcia co ci pomysłodawcy tych filmów ćpają ale przedawkowali.

"Wzgorza maja oczy" zachwalalo wiele osob w mym otoczeniu, lecz gdy obejrzalam, to nie bardzo mi sie spodobalo.
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Japoński horror krótkometrażowy, "Guinea pig". Obejrzałem pierwszą i drugą część filmu(jest chyba jakieś 6,)obydwie praktycznie nie mają fabuły jako takiej, generalnie pierwsza część jest o torturowaniu pewnej kobiety. A sposoby naprawdę oprawcy mają wymyślne :O Natomiast dwójka mnie rozwaliła, biorąc pod uwagę realistykę krwi i i wszystkich elementów gore. Odcinanie wszystkiego, co można odciąć i krew wyglądało jak dla mnie strasznie realistycznie, można pomyśleć że działo się to naprawdę :D Dwójkę polecam, jeśli lubicie blood & gore.
 

greggx

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
from Tokyo to L.A. xD
Najbardziej zryte? Upiorna noc Halloween, Lęk (Shrooms), Królowa potępionych, Śmiertelna gorączka, Dom na Przeklętym Wzgórzu, Martyrs - Skazani na strach, Nocny pociąg z mięsem, Pora mroku, Lesbian Vampire Killers (niby komediowy, ale ani śmieszny ani straszny).
 

Zenit

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Faktycznie schizowałem się na "Silent Hill", ale najbardziej ze wszystkiego zryta była "Kobieta jeleń" :lol:
 
Do góry