Nadmiar Żelaza.

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Witam. ;)
Miałem nie dawno robione badania krwi... wszystko jest mniej więcej w normie...
To znaczy jak jest zakres 1-5 to mam w normie, niekiedy mam 0,12 ponad normę w górę w dół...
Jedyne co mnie zaniepokoiło to nadmiar żelaza... max 160 a ja mam prawie 240. xO ;(
Dodam, że w dodatku bardzo strasznie się pocę, a palce u rąk i u nóg ale w większym stopniu te pierwsze mam cały czas zmarznięte i siwe... ;/
Jestem młodą osobą więc tym bardziej jestem podenerwowany tą całą sytuacją...
Chciałbym w jakiś sposób ustabilizować ten pierwiastek w moim organizmie...
Może jakieś rady, w czym się go najwięcej znajduję, jakich produktów unikać.?
Proszę o wszelkie rady, będę bardzo wdzięczny...
W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza ale cała ta sprawa nie daje mi spokoju, chciałbym się troszkę więcej dowiedzieć, liczę bardzo na Waszą pomoc...
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam... ;)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
To w końcu masz nadmiar żelaza czy magnezu?
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
No to jak żelaza to nie mam pojęcia, bo kawa 'wypłukuje' magnez (ponoć), dlatego zapytałem czy chodzi o magnez czy żelazo, ale jeśli o to 2, to nie wiem.... Lekarz ci na pewno powie co i jak :)
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
No wiem...
Ale to jest trochę ponad normę i to dość dużo..
Chciałem poznać wasze zdanie...
Może ktoś coś wie na ten temat.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
W mięsie.? ;O
No ale ja nie jadam za dużo mięsa nawet przeciwnie...
Czekam dalej, może ktoś wie coś więcej...
Byłbym naprawdę wdzięczny. ;p
 

tuctac

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
już Ci mówię kolego.

Google:

Nadmiar żelaza w organizmie może prowadzić do zatrucia, którego objawami są wymioty, biegunka i uszkodzenie jelit. Nadmierne zapasy tego pierwiastka w ustroju powstają wtedy, gdy osoba leczona jest zbyt długo lub zbyt dużymi dawkami żelaza podawanymi pozajelitowo, często otrzymuje przetoczenia krwi lub cierpi na przewlekły alkoholizm. Istnieje również rzadka choroba wywołana nadmiarem żelaza zwana hemochromatozą, która jest schorzeniem wrodzonym, ale poddaje się leczeniu. Dlatego leczenie żelazem należy zawsze kontynuować pod ścisłym nadzorem swojego lekarza.

A reszt powie Ci lekarz. Nie martw się na wyrost. Może nie jest tak źle. Nie chcę Cię straszyć. Będzie dobrze!
 

gener

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
zawsze mozesz troche sprzedac bonc przetopic na stal1111
 

Revelio

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
W przypadku zbyt dużej ilości polecam głódówke. W ten sposób odtrujesz swój organizm ze zbędnych toksyn a zwłaszcza z nadmiaru pierwiastków. 3 dni wystarczy.
W Twoim przypadku ta głodówka przyjemna raczej nie będzie. Przy głodówce organizm zwalcza toksyn, które zostają "wpuszczone" do krwi a następnie wydalane.
 

ryszard57

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Koniecznie zrób sobie dodatkowe badania krwi : ferrytynę ok. 16 PLN i TIBC ok. 5 PLN. Na wszelki wypadek zrób jeszcze ALAT i ASPAT, koszt ok. 6 PLN. Badania te są konieczne, żeby wykluczyć hemochromatozę. Piszesz, że jesteś młodą osobą, więc jeśli to hemochromatoza to się nie obawiaj, można z tym normalnie żyć. Stosuje się wtedy upusty krwi. Co do diety to unikaj czerwonego mięsa, wątróbki i owoców cytrusowych ( wit. C wzmaga wchłanianie się żelaza). Dobrze Ci radzę żebyś zrobił te wyniki. Lekarz może Ci nie zlecić, ponieważ nie masz dolegliwości a inne wyniki są ok. To bardzo rzadko wykrywana choroba, ponieważ objawy występują po 40 roku życia.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
zawsze mozesz troche sprzedac bonc przetopic na stal1111

hahah ale, żeś mnie rozbawił ja nie mogę... uśmiałem się tak, ze mnie zbierali z ziemi... (ironia)
Jak masz takie teksty pisać i spamować to daj sobie spokój...

W przypadku zbyt dużej ilości polecam głódówke. W ten sposób odtrujesz swój organizm ze zbędnych toksyn a zwłaszcza z nadmiaru pierwiastków. 3 dni wystarczy.
W Twoim przypadku ta głodówka przyjemna raczej nie będzie. Przy głodówce organizm zwalcza toksyn, które zostają "wpuszczone" do krwi a następnie wydalane.

Hmmm byłem u lekarza i właśnie nakazał mi jeść ale unikać wszelkiego rodzaju Fast Foodów i mięsa smażonego, tylko gotowane...

Koniecznie zrób sobie dodatkowe badania krwi : ferrytynę ok. 16 PLN i TIBC ok. 5 PLN. Na wszelki wypadek zrób jeszcze ALAT i ASPAT, koszt ok. 6 PLN. Badania te są konieczne, żeby wykluczyć hemochromatozę. Piszesz, że jesteś młodą osobą, więc jeśli to hemochromatoza to się nie obawiaj, można z tym normalnie żyć. Stosuje się wtedy upusty krwi. Co do diety to unikaj czerwonego mięsa, wątróbki i owoców cytrusowych ( wit. C wzmaga wchłanianie się żelaza). Dobrze Ci radzę żebyś zrobił te wyniki. Lekarz może Ci nie zlecić, ponieważ nie masz dolegliwości a inne wyniki są ok. To bardzo rzadko wykrywana choroba, ponieważ objawy występują po 40 roku życia.

Lekarz przeglądał wynik i wszystko jest dobrze ale jak zobaczył to żelazo to o mało mu gały nie wyskoczyły aż się za głowę chwycił...
Dostałem jakieś tabletki, trzy razy dziennie...
Mam strasznie gęsta krew.. podobno to źle...
Za miesiąc będę miał robione badania serca... i zobaczymy jak to się dalej potoczy...
 
Do góry