Na czym polega Gender ?

krainaOz

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Dziś dużo mówi się o ideologii Gender, jedni się z nią zgadzają inni są całkiem przeciwni. Ja właściwie nie wiem do końca na czym polega ta cała nauka, ideologia Gender. Przysłuchując się różnym wypowiedziom polityków, naukowców, redaktorów a nawet księży mam wrażenie, że jest to kolejny temat, tak zwany zastępczy, który ma odwrócić uwagę ludzi od ważnych rzeczy, które dzieją się w kraju. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi w kilku prostych zdaniach na czym polega Gender, bo coś mi się wierzyć nie chce w to co mówi Pani posłanka Kępa o jakimś zakładaniu peruk przez dzieci, przebieraniu się chłopców za dziewczynki i odwrotnie, coś tu jest nie tak, albo ktoś tu ewidentnie kłamie albo świat idzie w jakimś złym kierunku.
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Żeby zrozumiec problem musiałabyś zasięgnąc dużo wiedzy. Trudno jest budować swój światopogląd w oparciu o jakiekolwiek forum. Jeżeli zagłebisz się w socjologię, antropologię, psychologię, genetykę - sądzę, że wyrobisz sobie w miare stabilne zdanie na ten temat.

Moim zdaniem - ale to tylko moje zdanie - gender nie jest nauką, ale spostrzeżeniem socjologicznym, które zostało wykorzystane w ideologicznych celach (bo płciowość człowieka nie jest wyłącznie produktem kultury).
 

Jeszoswiesz

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2013
Posty
83
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Feldmarszałek ma racje. Generalnie pojęcie gender zostało jakby spaczone. Wina w tym zarówno demonizujących przeciwników jak i zwolenników którzy moim zdaniem na siłę próbują wprowadzać jakieś nieprzemyślane rewolucje kulturowe, a takie przemiany powinny odbyć się samoistnie, swoim tempem, ewentualnie rozważnie wspomaganym.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
krainaOz napisał:
Dziś dużo mówi się o ideologii Gender, jedni się z nią zgadzają inni są całkiem przeciwni. Ja właściwie nie wiem do końca na czym polega ta cała nauka, ideologia Gender. Przysłuchując się różnym wypowiedziom polityków, naukowców, redaktorów a nawet księży mam wrażenie, że jest to kolejny temat, tak zwany zastępczy, który ma odwrócić uwagę ludzi od ważnych rzeczy, które dzieją się w kraju. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi w kilku prostych zdaniach na czym polega Gender, bo coś mi się wierzyć nie chce w to co mówi Pani posłanka Kępa o jakimś zakładaniu peruk przez dzieci, przebieraniu się chłopców za dziewczynki i odwrotnie, coś tu jest nie tak, albo ktoś tu ewidentnie kłamie albo świat idzie w jakimś złym kierunku.
W dalszej perspektywie za pomocą m.in Genger pewni ludzie wprowadzają plan III wojny światowej, zgodnie z 33 stopniem masońskim odbędzie się wojna między Żydami i Islamem. Aby to mogło nastąpić, potrzebnych jest kilka kroków:
- Zniszczenie wartości chrześcijańskich w Europie. Nagonka na kościół itd...pozwolenie na rozwinięcie się Islamowi.
- Wprowadzanie liberalizmu, promowanie homoseksualizmu, luźnego stylu zycia, niszczenie pojęcia i znaczenia rodziny.
- Wprowadzenie Gender tak aby indoktrynować dzieci w ten sposób, żeby były obojętne płciowo.

W takiej sytuacji za 30 lat w Europie religią dominującą i dominującym społeczeństwem będzie społeczeństwo islamskie.
Zniszczone społeczeństwo europejskie nie będzie wstanie wygrać z modelem rodziny islamskiej ani silną pozycją meżczyzny islamskiego.
Europejscy mężczyzni bedą chodzić w różowych sweterkach i białych butach z wyżelowanymi fryzurkami i spotykać się w knajpach gejowskich.
Pierwsze co Islam zrobi gdy partie tworzone przez ekstremistów dojdą do władzy to zaatakują na Izrael, który ma tego doskonałą świadomość.
Dlatego Izrael się zbroi i przygotowuje na taką ewentualność.
Wojna islamskiej Europy z Żydami zakończy się globalnym konfliktem, gdyż tej wojny potrzebuje zarówno USA jak i Chiny, które będą chcieli na zgliszczach Europy rozbudować swoje imperium.

Tutaj nie ma żadnej tajemnicy, to jest czytelne i jasne....szkoda, ze tylko dla tych myślących.
"masa" karmiona przez takie media jak TVN i inne doskonale się sprawdza. Plan działa w 100%.
 

Leeroy

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
534
Punkty reakcji
28
Miasto
Iława
Przykład: Mąż zrobi żonie obiad - to już jest gender, bo powinno być odwrotnie. Głównie chodzi o płeć kulturową. Zauważa się zmiany w funkcjonowaniu rodzin. Czasami jest tak, że żona pracuje, a mąż zostaje w domu i zajmuje się dziećmi. Takie odstępstwa od tradycyjnych modeli niektórym się najwyraźniej nie podoba.
Jeżeli chodzi o kościół, to on nie potrafi odróżnić płci kulturowej od biologicznej - dla niego to jedno i to samo. Nie chodzi o to (jak to niektórzy widzą), że facet postanawia być kobietą i vice versa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Leeroy napisał:
Przykład: Mąż zrobi żonie obiad - to już jest gender, bo powinno być odwrotnie. Głównie chodzi o płeć kulturową. Zauważa się zmiany w funkcjonowaniu rodzin. Czasami jest tak, że żona pracuje, a mąż zostaje w domu i zajmuje się dziećmi. Takie odstępstwa od tradycyjnych modeli niektórym się najwyraźniej nie podoba.
Jeżeli chodzi o kościół, to on nie potrafi odróżnić płci kulturowej od biologicznej - dla niego to jedno i to samo. Nie chodzi o to (jak to niektórzy widzą), że facet postanawia być kobietą i vice versa.
Płeć kulturową to sobie wymyślili idioci, którzy propagują takie bzdury.
Nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak "płeć kulturowa". W dawnych czasach, kiedy Europa budowała cywilizacje i zdominowała swoją cywilizacją cały świat...obowiązki typu praca-dom były kwestią selekcji naturalnej. W sposób naturalny mężczyźni byli w pracy dużo lepsi, skuteczniejsi, wydajniejsi i dlatego kobiety z reguły zajmowały sie domem. Tak jak w przypadku każdego gatunku na Ziemi to samica rodzi dzieci i się nimi zajmuje, buduje gniazdo i karmi młode. To jest naturalne i tak zostało życie na ziemi przez nazwijmy to "stwórcę" zaprojektowane.
Dziś....mamy do czynienia z sytuacją totalnie odwrotną i wmawia się ludziom, że koszykarz mający 160cm wzrostu powinien grać na pozycji centra w NBA a aby nie było dyskryminacji 50% żołnierzy powinno być kobietami :)

Kobiety lewicowe i feministyczne podają pseudo argumenty typu "kobiety są lepiej wykształcone statystycznie więc powinny więcej zarabiać"
Część narodu niestety łapie takie teksty. W USA mniejszość imigrancka tłumaczy czarnej młodzieży, że mają mniej płatną pracę bo są czarni.
Najgorsze, że ci ludzie w to wierzą i są gotowi w to wierzyć nadal. Przez co nie skupiają się na rzeczywistej przyczynie tylko upatrują jej w "dyskryminacji" co wzbudza złość i agresję.
Podobnie w Europie mniejszość feministyczna tłumaczy kobietom, że te mniej zarabiają bo "są kobietami".
Tymczasem jak pokazują badania kobiety nie potrafią wywalczyć sobie u swoich szefów podwyżki za swoją pracę. Okazuje się, że kobiety się boją i nie mają często odwagi zmierzyć się z tym problemem. Okazuje się również, że szefowie wolą do pracy mężczyzn i bardziej ich cenią ze względu na wiekszą dyspozycyjność i lepszą efektywność/uniwersalność.
Mężczyzna kurier nie tylko poprowadzi samochód, ale również wypakuje ciężkie przesyłki. Jest w pracy skuteczniejszy.
Kobieta mają wykształcenie może pracować tylko w swoim zawodzie....mężczyzna w razie potrzeby pójdzie nawet na budowę i dobrze zarobi.
W przypadku mocnej podaży pracy na te stanowiska po studiach typu psychologia itd...okazuje się, że płace w tym sektorze będą kiepskie pomimo, że kobiety bardzo wykształcone. To oczywiście nie jest wina kobiet ani mężczyzn tylko rynku pracy który rządzi się prawami popytu i podaży. Ilość wypuszczonych specjalistów na rynku pracy będzie decydowała o poziomie płac. Jeżeli w danym regionie będzie zbyt dużo specjalistów w stosunku do ilości miejsc pracy to wówczas pracodawcy mają w czym wybierać i nie muszą walczyć o pracownika - wynagrodzenia beda spadały. W przypadku gdy jest na odwrót i pracodawcy szukają specjalistów bo jest ich zbyt mało na rynku pracy - wynagrodzenia rosną.
Ni zależy to kompletnie od płci i nie zależy to kompletnie od poziomu wykształcenia.
W przypadku braku stolarzy na rynku pracy...stolarz lepiej zarobi aniżeli prawnik.
Mój brak jest lakiernikiem samochodowym i ma własną firmę i zarabia dużo więcej niż dyrektor banku.
Dla feministki gdyby tym dyrektorem banku była kobieta to będzie kolejny argument, że mniej zarabia pomimo, że ma wyższe wykształcenie.
To jest utopijne myślenie które w gruncie rzeczy zamiast pomagać kobietom w zdobyciu lepszej pracy to im przeszkadza.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
danielr9 napisał:
Tak jak w przypadku każdego gatunku na Ziemi to samica rodzi dzieci i się nimi zajmuje, buduje gniazdo i karmi młode.
Oj tam Danielu co Ty z biologii miałeś-są gatunki na tej ziemi gdzie samce właśnie zajmują się potomstwem-takie przykładowo niektóre rybki czy super tata -konik morski :eek:czko: :
http://www.ekologia.pl/srodowisko/przyroda/czasem-samiec-jest-lepsza-matka,12635.html
Być może Gender to wcale nie wymysł feministek,gejów itd..sama natura go wymyśliła :)



danielr9 napisał:
Okazuje się również, że szefowie wolą do pracy mężczyzn i bardziej ich cenią ze względu na wiekszą dyspozycyjność i lepszą efektywność/uniwersalność.
Tak,ale zastanów się dlaczego tak jest-czy nie dlatego,że tatuś za nic nie weżmie opieki, gdy dziecko chore- bo to przecież rola matki?Ilu ojców chodzi na zebrania do szkoły?ja widzę ich tam niewielu-dlaczego-no przecież on nie będzie narażał się szefowi i prosił o wolne...itd,itd..Jak w takiej sytuacji kobieta ma być efektywnym i dyspozycyjnym pracownikiem?Pomijając wyczerpujące obowiązki domowe-kto wracając z pracy leci na zakupy i myśli co na obiadek rodzinie i mężusiowi zrobić?Ten wracając z pracy w której był super efektywny ma talerz pod nos i gazetkę-tradycyjna polska rodzina-nic tylko klaskać- w tym przypadku niektóre założenia Gender są zbawieniem dla kobiet.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
sewanna napisał:
Oj tam Danielu co Ty z biologii miałeś-są gatunki na tej ziemi gdzie samce właśnie zajmują się potomstwem-takie przykładowo niektóre rybki czy super tata -konik morski :
Rzeczywiście przykłady inteligentnych ssaków :)



sewanna napisał:
Ilu ojców chodzi na zebrania do szkoły?ja widzę ich tam niewielu-dlaczego-no przecież on nie będzie narażał się szefowi i prosił o wolne..
Zebrania są zwykle o 19:00. Pracę zmianową mają najcześciej mężczyźni.
Kobiety są wtedy w domach.



sewanna napisał:
Pomijając wyczerpujące obowiązki domowe-kto wracając z pracy leci na zakupy i myśli co na obiadek rodzinie i mężusiowi zrobić?Ten wracając z pracy w której był super efektywny ma talerz pod nos i gazetkę-tradycyjna polska rodzina-nic tylko klaskać- w tym przypadku niektóre założenia Gender są zbawieniem dla kobiet.
Gdyby tak spojrzeć jaką pracę wykonują mężczyźni to ciekawy jestem czy miałabyś siłę chodzić po zebraniach, zakupach wracając ze zmiany górniczej, hutniczej, budowlanej. Ciekawy jestem kto by wówczas komu obiadek robił.
Mężczyźni wykonują najcięższe zawody jakie można sobie wyobrazić i nie ma się co tutaj dziwić, że przychodza do domu po pracy dużo bardziej zmęczeni aniżeli pani urzędniczka (7:00-15:00) czy nauczycielka - 28h w tygodniu etat.
Ja dla pocieszenia powiem Ci, że uwielbiam gotować, mam własną firmę też często mnie nie ma w domu....ale pomagam w obowiązkach domowych jak się tylko da. Nie każdy facet ma taki komfort i też nie każdy się tego nauczył....i tu rola kobiety, żeby cenić faceta za to jakim jest a nie jak się ubiera...a zrób ankietę wśród młodych kobiet jakie cechy u mężczyzn wolą najbardziej...to kwestie o których piszesz będą z pewnością na ostatnim miejscu.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
danielr9 napisał:
Rzeczywiście przykłady inteligentnych ssaków
Jak widać sprytniejsze od "naczelnych"



danielr9 napisał:
Gdyby tak spojrzeć jaką pracę wykonują mężczyźni to ciekawy jestem czy miałabyś siłę chodzić po zebraniach, zakupach wracając ze zmiany górniczej, hutniczej, budowlanej.
Pewnie,niektórzy Panowie pracują ciężko,ale nie wszyscy-urzędasów jest też sporo.To samo dotyczy kobiet-są takie które pracują na zmiany-szpital,zakłady produkcyjne, czy Panie w marketach(to co się słyszy o pracy na kasie to horror)-myślę,że nie ma tu co generalizować.Sama mam zmiany po 12h-po nocce jestem wykończona -a i tak wracająć sławetne zakupy robię...


danielr9 napisał:
Właśnie -magiczne słowo-Wy zawsze pomagacie,nie ma wspólnego dzielenia obowiązków-szanowny pan pomaga i kobieta ma być wdzięczna.

danielr9 napisał:
.a zrób ankietę wśród młodych kobiet jakie cechy u mężczyzn wolą najbardziej...to kwestie o których piszesz będą z pewnością na ostatnim miejscu.
Młode dziewczyny są głupie-powinny słuchać starszych koleżanek-owszem każdego faceta można sobie wychować,ale to żmudny proces-wiem coś o tym.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
sewanna napisał:
Jak widać sprytniejsze od "naczelnych"
Jakimś dziwnym trafem to my jemy ryby a nie one nas (poza rekinami od czasu do czasu) :)



sewanna napisał:
Pewnie,niektórzy Panowie pracują ciężko,ale nie wszyscy-urzędasów jest też sporo.To samo dotyczy kobiet-są takie które pracują na zmiany-szpital,zakłady produkcyjne, czy Panie w marketach(to co się słyszy o pracy na kasie to horror)-myślę,że nie ma tu co generalizować.Sama mam zmiany po 12h-po nocce jestem wykończona -a i tak wracająć sławetne zakupy robię...
Filozofia Gender w żadnym stopniu tutaj nie pomoże :)
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Podział ról płciowych wynika z naturalnego porządku, który trwał nieprzerwanie od niezliczonych tysięcy lat. Ustalmy kilka faktów:

  1. Mężczyzna posiada nieporównywalnie większy potencjał siły fizycznej niż kobieta. Było to wynikiem doboru naturalnego, dostosowywania płci do ról (!) a nie odwrotnie, co było konieczne dla przetrwania gatunku. Od niezliczonych tysięcy lat warunki przetrwania wymagały od człowieka wyraźnego podziału ról. Mężczyźni byli łowcami, wojownikami, którzy stali „na pierwszej linii”, będąc narażonymi na większe niebezpieczeństwa, śmiertelność. Kobiety opiekowały się „ogniem”, licznym potomstwem, którego było dużo więcej, co było konieczne dla przetrwania gatunku, bowiem śmiertelność dzieci była dużo wyższa niż dziś.

  1. Oprócz gospodarki hormonalnej i wielu innych czynników, również mózg mężczyzny różni się od mózgu kobiety nie tylko wagą, ale również sposobem funkcjonowania (inny przepływ informacji między półkulami, inne ciało modzelowate, itd.). Ewolucja dostosowywała płcie do ról, jakie były konieczne dla przetrwania gatunku.

  1. W całej historii istnienia gatunku ludzkiego mężczyźni dominowali i pełnili typowe, męskie role, a kobiety pełniły topowo kobiece role tylko dlatego, że było to konieczne do przetrwania gatunku. Nikt nikomu nie miał za złe. Podział ról płciowych był czymś normalnym i pożądanym przez obydwie płcie. Nie ma mowy o jakimś mitycznym wyzysku patriarchatu.

  1. Męskość i kobiecość to dwie różne, ale równowarte cechy, które powinny by c przypisane do właściwej płci. Z ewolucyjnego punktu widzenia wymieszanie ról między płciami byłoby samobójstwem gatunku.
  1. Emancypacja kobiet i próby „zrównywania płci”, to eksperyment bez precedensu. Po erze industrializacji po raz pierwszy w historii ludzkości powstały bowiem warunki cywilizacyjne, w których praca zarobkowa jest tak powszechnie dostępna dla kobiet.

  1. Nie ma niczego złego w prawach kobiet. Jednak sugerowanie, że płeć jest czymś kształtowanym przez kulturę to półprawda, która pomija tak ważny fakt, iż cechy płci od niezliczonych tysięcy lat były dostosowywane do ich ról, których podział był wymuszony przez ewolucyjny nacisk doboru naturalnego!
Gender jest spostrzeżeniem socjologicznym, które zostało wykorzystane przez chorych ideologów, w celach propagandowych. W tej chwili gender rozumiane jest w skrzywiony sposób i wykorzystywane ideologicznie przez skrajne feministki, liberałów, lewicowców, i chorych ludzi typu Anny-Krzysztofa Grodzkiej-Bęgowskiego.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Feldmarszałek_Duda napisał:
Ewolucja dostosowywała płcie do ról, jakie były konieczne dla przetrwania gatunku.
W pełni zgadzam się z tym co napisałeś natomiast w szczególności podkreśliłem to zdanie, dlaczego?
Dlatego, że jak pisałem wcześniej Europa zmierza ku upadkowi, cywilizacja europejska nigdy nie była tak słaba w historii Ziemi jak obecnie.
Odpowiedzialni za to są ludzie, którzy sprzedają te ideologię, sponsorują je i promują po to by osiągnać swój cel.
Tym celem jest wprowadzenie do Europy obcej cywilizacji, która zdominuje kompletnie Europejczyków a następnie wywoła światowy konflikt, który potrzebny jest dwóm mocarstwom USA i Chinom. Tą obcą cywilizacją jest Islam, który rozpocznie wojnę z Izraelem.
Europa jaką znamy przestanie istnieć i takie są w tej sprawie fakty.

Promowanie homoseksualizmu (nieprzypadkowo film o lesbijkach wygrywa Cannes), wprowadzanie Gender, niszczenie wartości chrześcijańskich wyśmiewanie się z tradycyjnej rodziny, zachęcanie do zawierania luźnych związków i promowanie takiego stylu życia (reality show typu Warsaw Shore) atakowanie księży za pedofilię mimo iż nauczyciele są większą grupą wśród których zdarzają się przypadki pedofilii to mówi się tylko o księżach. Te wszystkie działania mają na celu osłabić rozrost naturalny Europejczyków po to by szybciej rozwijały się w Europie obce cywilizacje, które w ustroju demokratycznym wygrają wybory i bez użycia żadnej siły dojdą do władzy. Wtedy posiadając władzę bedą wprowadzać swoje prawa a kto się nie podporządkuje będzie niszczony.
Tak to w skrócie ma wyglądać.....a feministki się cieszą z własnej głupoty.
Ciekawy jestem co bedą miały do powiedzenia w tych krajach w których zostanie wprowadzony Shariat. Będą bite kijem ratanowym po plecach i na kolanach błagać o powrót zasad chrześcijańskich. Tylko wtedy będzie już za późno.

Islam pokaże im co to jest równouprawnienie kobiet.
W najczarniejszych snach nawet sobie tego nie wyobrażają bo to nie sięga nawet wyobraźni.
Mój ojciec żył 10 lat w Iraku, Syrii i Arabii Saudyjskiej i widział mieczem ucinane głowy za "podejrzenie żony o zdradę".
kobieta w tych krajach znaczy mniej niż koza.
 

Klemi

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
UUU......... widzę tu jakieś czarne scenariusze, islamizacja europy, to jedna z najgorszych rzeczy, którą można zauważyć w ostatnim czasie, wznoszące się meczety a czasem nawet protesty grup islamskich. Myślę, że każdy kto decyduje się zamieszkać w obcym dla siebie kraju, powinien umieć się dostosować, a nie narzucać innym własne wartości. Co do Gender obecnie wydaje się, że jest to zbijanie kapitału politycznego, zwłaszcza przez prawą stronę sceny politycznej.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Harald Eia nakręcił film ze spotkania naukowców Gender z Wydziału Gender (Uniwersytet w Oslo)
z innymi naukowcami dla wymiany poglądów i uzasadnień: Gender - nauka czy tylko ideologia.
Po obejrzeniu tego filmu i wysłuchaniu sprawozdania ze spotkania naukowców
władze Uniwersytetu w Oslo zamknęły Wydział Gender...

Film jest dostępny w internecie. Ma polskie napisy
 
Do góry