Mundurki, Kamery

Status
Zamknięty.

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
No ale Giertych próbuje zapełnić jakoś dziurę w wychowaniu młodzieży która w upiciu się w trupa nie widzi nic złego podobnie jak gwałty itd. My jako młodzież w tych zakazach widzimy cos nienormalnego ale to cała reszta społeczeństwa widzi w naszym zachowaniu cos nienormalnego (co jest powodem naszego złego wychowania).
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź. Coś tutaj z logiką jest na bakier.

Jeżeli młode pokolenie nie widzi w gwałtach i upiciu się w trupa nic złego - to zaczynam akceptować te zakazy.

Zresztą - zakaz np. poruszania się osób nieletnich po nocy jest zupełnie zrozumiały - dzieci powinny przebywać z rodzicami i pod ich opieką. Dziwi mnie, że to budzi takie emocje. Dla mnie dziwne by było gdyby nikt nie zareagował na widok dziecka o północy na ulicy. Skoro nie mogą ponosić odpowiedzialności prawnej jak osoby dorosłe, to dlaczego maja mieć inne przywileje osób dorosłych?
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów
Młodzież chce być traktowana jak dorośli, więc czemu p.Giertych na siłę próbuje zrobić z nas z powrotem dzieci?!
Inna sprawa, jesli ktos rzeczywiście zachowuje się jak dziecko, i- tutaj popieram - pomysł z ośrodkami dla trudnej młodzieży jest jak najbardzej ok. Ale znowu bez przesady! Ktoś ma tam trafić, bo popchnął kolegę?? No sorry:pP
To samo z munrudkami - wg. mnie ejj, no sorki, ale mamy nosić, bo dorosłym tak sie podoba? A niby dlaczego??;/ To samo dotyczy fryzur i zachowania.
Pozdrawiam;**
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Ale dorosłym nie stajesz się poprzez bunt przeciwko czemuś (mundurki, kamery), bo to jedynie potwierdza to ze jesteś niedojrzały, ale poprzez zrozumienie pewnych kwestii.

Jeżeli młode pokolenie nie widzi w gwałtach i upiciu się w trupa nic złego - to zaczynam akceptować te zakazy.
A czy udawany gwałt na Ani był przez sprawców odebrany jako coś negatywnego? Moim zdaniem nie.

A powracając do ucisku i rygoru Giertycha. Jestem po części za Giertychem, bo może to dzięki niemu będzie jakiś porządek w polskiej szkole (bo jedyne co teraz widzę to jeden wielki bajzer). Ale też jest jeden minus bo ci „dobrzy” też na tym cierpią bo zakazy dotykają każdego nie tylko tych „złych”.
Przepraszam za podział „dobrzy” i „źli” bo takich nie ma są jedynie ci co sobie z edukacją lecą w kulki i tacy którzy to szanują.
Może Giertych chce od chamić młodzież, ale na to już trochę za późno teraz jedynie zostaje ograniczenie wolności i przymus.

A co do godziny policyjnej to ile młodzieży po 22 wychodzi na ulice, dyskoteki itd. Robiąc te złe rzeczy?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Młodzież chce być traktowana jak dorośli, więc czemu p.Giertych na siłę próbuje zrobić z nas z powrotem dzieci?!
Temu, że na takie traktowanie widocznie nie zasługują. Zobacz co się dzieje w byle której szkole.
Inna sprawa, jesli ktos rzeczywiście zachowuje się jak dziecko, i- tutaj popieram - pomysł z ośrodkami dla trudnej młodzieży jest jak najbardzej ok.
Nie jak dziecko. Jak bandyta.
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
TyChY !!
A jeśli sa kamery to kto nadzoruje monitory ?? Dyrektor , nauczyciel , policja no kto ??
U nas sa w dwóch salach moniktory i mozna je zobaczyć na kompie w sali komputerowej...
Ale tak każda sala... ??
 

simonka23

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2006
Posty
365
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jeśli chodzi o moje zdanie w tej smiesznej dla ciebie sprawie droga autorko teo tematu to musze z
przykrościa stwierdzic ze sie z toba niezgadzam. Mam 23 lata awiec mundurek w swojej karierze szkolnej nosilam,fakt faktem 2 lata ale zawsze cos :D i nie powiem ze to bylo cos straszneo ale to jest dobre - nie bedzie dyskryminacji uczniow w kwesti ubioru.na biednych i bogatych (kiedys nie oto chodzilo bo wszyscy byli wzglednie biedni ) ale to jest dobre. Moze ty bedziesz sie wstydzila chodzic w mundurku ale nie ma czego bo wszystkie twoje kumpele tak beda chodzic.
Poza tym podniesie sie autorytet szkoly i nauczyciela - strach pomyslec co sie teraz dzieje w tych szkolach. Uczniowie wogole nie maja respektu do nuaczyciela.

A co do monitoringu - tu chodzi o wasze bezpieczenstwo a nie obig brothera!!! Ludzie!!!! Do jasnej cholery!!! A potem po co organizujecie te biale marsze bo kogos zabili...jakas Anie,czy ole czy kogos tam...monitoring musi byc. Ze wzgleedu na BEZPIECZENSTWO!!!!!

Tak samo ztymi komorkami- to nie jest do zabawy i dla odpiwdzialnych ludzi, anie np.do znecania sie nad innymi...ja przez cala szkole prawie nie mialam telefonu i zyje..a.aprzeciez nie jestem taka stara :D

No to tyle. Wyzylam sie w koncu :D ktos mnie popiera????
 

ema

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2006
Posty
205
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
rozpierdalam swą inteligencją w terenie
Młodzież chce być traktowana jak dorośli...


i tu jest problem, bo to wina nauczycieli ktorzy ciagle wmawiaja dzieciakom w gimnazjum, ze sa juz traktowani jako dorosli, ze wymaga sie od nich wiecej, i ze gimnazjum to 'skok' w dorosłośc. Sory, to nauczyciele daja taka nalepke ;/ Nie wiem po co te gimnazja, jak dla mnie to bardziej powinno sie nazywac zakład, albo jakis cyrk, biorac pod uwage co tam sie dzieje ;/


A co do monitoringu - tu chodzi o wasze bezpieczenstwo a nie obig brothera!!! Ludzie!!!! Do jasnej cholery!!! A potem po co organizujecie te biale marsze bo kogos zabili...jakas Anie,czy ole czy kogos tam...monitoring musi byc. Ze wzgleedu na BEZPIECZENSTWO!!!!!


ale poko co to kamery sa tylko i wyłacznie na korytarzach, a i tak (jakw przypadku Ani) wszystko odbywa sie w klasie. Wiec w klasach tez powinny byc kamery na to wychodzi. Zreszta jak ktos ma jakas 'sprawe' do kogos, to zrobi to przed szkoła ( w parku czy drodze do sql) bez wzgledu na to czy kamery sa czy nie.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
news z oneta
Pięciolatek terroryzuje warszawskie przedszkole
"Metro": Pogryzione do krwi nauczycielki robią obdukcje, dyrekcja zakłada monitoring, a rodzice boją się o swoje dzieci.
Tego chłopca pozbywało się już kilka stołecznych przedszkoli. Kolejna placówka, która go przyjęła, przeżywa horror. Tomek potrafi uderzyć z główki, gryźć, kopać, gdzie popadnie, skakać po stołach, rzucać zabawkami w kolegów. Kładzie się też na koleżanki i symuluje stosunek płciowy, używając słów, których powstydziłby się niejeden dorosły. Czasem onanizuje się przy przedszkolankach i rówieśnikach.
hehe ma sie rozumiec ze to syn policjanta, jak nauczyciele wzywaja rodzicow do szkoly to ziomek ten gada im ze go tam bija, przychodza starsze i awanture robia hehe to sie hardcor nazywa dopiero
Ten gosciu jest juz stracony, przegrany, nie wychowa sie go juz,A wystarczylo mu wpierd... na poczatku i by byl spokuj.
Teraz gowniaz nazre sie sterydow, anabolikami i innym syfem sie nafaszeruje, 50 w lapie miec bedzie i kto mu wtedy podskoczy?
 

Asiunia 16

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
254
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Dziś mieliśmy pogadankę z dyrektorem... ehhh.....
W szkole mamy kilka kamer, m. in. przy wejściu, w szatniach i przed każdą toaletą. Bedzie w sumie ok. 10. Komórki... na lekcjach mają być wyłączone. W wielu szkołach zabroniono przynosić ich wogóle.... ale
“Czy fakt, że nikt nie nagra komórką debilnych zabaw w szkole i nie wrzuci tego w Net oznacza, że takiej sytuacji nie było?”

Identyfikatory to zło konieczne dla wielu z nas :/ Aczkolwiek sprawa została postawiona jasno - albo będziemy nosić te identyfikatory, albo wprowadzony zostanie pomysł Sz. P. Romka Giertycha :], czyli mundurki.


Nie wspominam o godzinie policyjnej.... od 23 do 5 rano?? :I o_O
Plus wagary - bedzie mniej swobody, bo władze w miescie postanowiły zubożyć życie towarzyskie młodziezy.... Jedyne, co mi się nasuwa, kumpla już spisali rano, chociaż lekcje miał później... :]

Równocześnie tzw. dewastacja mienia szkoły bedzie ciągła za sobą konsekwencje - nie będzie to karane naganą wychowawcy czy dyrektora, a sprawa bedzie rozstrzygana na komisariacie :]. Ostatnio dużo rzeczy się u nas działo, m. in. podpalanie okien (sprawca niznany LoL aczkolwiek bedzie to brane jako "chęć podpalenia szkoły"). Przesada....

Jeżeli mamy odpowiadać za nasze czyny jak dorośli to dlaczego zabraniają nam wszystkiego, jakbyśmy byli dziećmi?
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Jeżeli mamy odpowiadać za nasze czyny jak dorośli to dlaczego zabraniają nam wszystkiego, jakbyśmy byli dziećmi?

Bo przytłaczająca wiekszosc młodych ludzi po prostu nie jest gotowa na to, zeby ich traktowac jak dorosłych. Owszem jest wiele rozsądnych osób w tym wieku...ale jednak generalnie to są wyjątki..Małpie tez mozna nadac prawa obywatelski, tylko po co, skoro nie bedzie umiała z nich korzystac..
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Asiunia16 wszystkie przykłady które podałaś są argumentami za pomysłami pana Romka.
Trochę mi was szkoda. Sami ukręciliście bicz na swój tyłek.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
a powiem tak "GIERTYCH DO WORA, WÓR DO JEZIORA" !!!!!
to duzo powiedziałes...i jakze błyskotliwa była twoja wypowiedz i jednoczesnie bardzo docipna..jestem naprawde pod duzym wrazeniem twojego sposobu patrzenia na świat..

i to był kolejny dowód na to, ze wiekszosci uczniów w Polsce zbedne prawa i przywileje nie są potrzebne, bo poprostu nie dorosli jeszcze do nich...
 

milka2306

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
136
Punkty reakcji
1
Wiek
35
u nas w szkole w tamtym roku probowali wprowadzic zakaz odkrytyh brzuchow, czerwonych wlosow itp ale sie nie przyjelo, bo i tak kazdy robil to co mu sie podoba:) ja na szczescie mature mam w maju wiec dlugo mi nie zostalo :)
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
cóz...Giertych...i jego pomysły. Wymyśla jakies pierdoły, bo coś robić musi w końcu, tyle ze coś mu to nie wychodzi. Roman do domu :D :D :D uzupełnieniem tego posta niech bedzie moja sygnaturka i napisik pod avem :D pozdro da Romana i wszystkich :D
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
-Ty,Giertych coś ogłosił!
-Co?
-Nie wiem, ale ide protestowac!
Młodziesz która próbuje byc dorosła i niezgadaza sie z pewnymi kwestjami, ale na czym polega ich "dorosłosc" ? na niezgadzaniu sie z kolejnymi obowiązkami(choc tych nie ma zbyt wiele) bez ówcześniejszego roozwazenia ich.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Posłuchajcie mnie drogie dziecie :D:D <lol> lol :D Ja chodziłem do gimnazjum gdzie były mundurki tzn tylko bluzy od mundórków :)) zreszta nawet fajne z herbem szkoły po lewej stronie :)) na poczatku tego nie lubiałem potem jakos szło wytrzymac :)) teraz chodze do liceum i tam nie ma mundurków :) a ja chodze teraz ostatni rok to co ja sie martwie :)) pozdro :p
 

somebodyblog

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
brak
U nas w szkole kamery sa juz chyba od roku i wcale tak zle nie jest :p Gorzej maja ci co chca cos narobic :p Zawsze ich w koncu pozniej znajduja :] :D

A co do mundurkow to zobaczymy co wymysla :p Jak na razie sie nie zapowiada ze beda :) Ale jesli juz to pownni nam jeszcze za nie zaplacic :p Bo pewnie sami bedziemy musieli je sobie kupowac :/ A co wtedy z biednymi ??

No ale coz kiedys pomysly Giertycha wejda w zycie i trzeba sie z tym pogodzic :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry