Mundurki, Kamery

Status
Zamknięty.

karolka_st-ce

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2006
Posty
96
Punkty reakcji
0
Zarówno te jak i inne pomysły Giertycha według mnie są chore. Zakaz komórek, mundurki, kamerki, wychowanie patriotyczne...Aż strach sie bać co może dalej wymyśleć!
 

Scottie

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie przepadam za ministrem Giertychem, ale nie wszystkie jego pomysły są takie złe!!
Kto tak bardzo boi się tych mundurków szkolnych??Już to raz pisałem na zachodzie mundurki działają i nikogo to nie dziwi i niebulwersuje.Przecież nic w tym niema nadzwyczajnego!!!

Zakaz komórek to chyba też normalna sprawa!!!Zakaz, ale tylko na lekcjach na przerwach można??Uważasz używanie komórek na lekcji za normalne??Jak byś się czuła gdybyś była nauczycielką a wszyscy Twoi uczniowie bawili się na lekcji telefonami??Może lepiej od razu niech przyniosą laptopy na lekcje.....

A kamery przecież to ma być dla bezpieczeństwa wszystkich.Niechęć do nich mogą mieć tylko osoby które mają coś do ukrycia........przecież to wszystko to są standardy szkół na wysokim poziomie,takie zmiany prowadzą tylko do lepszego dla nas wszystkich!!!

Tylko ta lekcja wychowania patriotycznego.......po co to......po maturze poziom abiturientów jest bardzo wysoki nie sądze aby wprowadzenie wychowania patriotycznego było czymś potrzebnym,było by to powielanie lekcji polskiego i histori, to tam powinniśmy uczyć się patriotyzmu.
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Mądry Pan Giertych zabronił calowania się na przerwach i noszenia komórek,mp3,mp4 itd.do szkoły.
Co jak co, ale rpawda jest taka ze skzola jest miejscem nauki a nie schadzek.
sa miejsca gdzie pewne rzeczy wypada robic a pewnych nie...
szkola to meijsce edykacji a niem schadzek, to tak jakby tanczyc na pogrzebie...
W pelni go popieram
Jezeli chodzi o komorki, to tu juz mam mniejsze poparcie...
Ale sama bym sie wkurzyla gdybym np prowadzila lekcje a tu odzywa mi sie jakis dzwiek telefonu...
To tez nie ejst na miejscu...
Jak juz nosza komorki to niech chociaz je gasza na czas lekcji albo chociaz wylaczaja glos...
Chce nam skrócic przerwy i przedłuzyc lekcje do 60 minut.
Z tym skracaniem przerw to jestem przeciwna, ale wydaje mi sie ze za 45 min lekcyjnych nie da sie za wiele materialu przerobic, i to byloby dobre patrzac z punktuwidzenia nauczycial i tych osob ktore chodza do szkoly zeby naprawde sie czegos nauczyc.
W dodatku chce, by młodzież nie wychodziła z domu po 22.
w pelni to popieram...
bedizecie miec kiedyswlasne dizeci to smai sie przekonacie jak to jest...
chcielibyscie by gowniarze co maja po 12 - 13 lat wloczyli sie sami po zmroku?!
moim zdaniem ten pomysl jest swietny...
dzieci powinny po zmroku wycdozic jedynie z opiekunem - osoba pelnoletnia
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Lol - jak rozsądnie. Ale ja własnie w dużej części się zgadzam.

Komórki - na lekcji konfiskata i odbiera tatuś. Na przerwie co kto chce.

Przytulanie - zakaz obściskiwania, ale nie przytulania, to przecież widać od razu.

Co do lekcji - 60 minut jest ok, ale do tego potrzebne sa przerwy, więc nie tak, że zabierzemy czas z przerw i dodamy do lekcji, a przedłużenie czasu lekcji i przerw. Ale nie wiem czy to takie konieczne. 45 minut jest ok, chociaż ja korki daję w systemie 60 minutowym.

Godzina policyjna - jest sensowne. Jak najbardziej. Dzieci powinny nocą być pod opieką.
 

maxpio

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ja mogę to wiedzieć ?
Po pomyśleniu nasz myślący minister się zamyślił i wymyślił coś co dawno zostało wymyślone :D
Z tego co wiem to w większości szkołach jest zakaz używania komórek na lekcji więc do tego nasz myśliciel jest niepotrzebny
jeśli chodzi o tą "godzinę policyjną" to mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o dzieciaki 12-13 lat to jestem na 1000% za wprowadzeniem ale jeżeli chodzi młodzież 16-17 lat to już mnie to trochę dziwi wkońcu ich też to będzie dosięgać a ja jakoś mimo że wracałem kilka razy po 22 ba bardzo dużo razy i jakoś nikomu ani niczemu jeszcze krzywdy nie zrobiłem :p
A jeśli chodzi o te cało godzinne lekcje to jeżeli minister tak dąży za zachodem to niech zrobi tak samo jak jest w Anglii czyli wszędzie lekcje od 9 do 12 godzinna przerwa i od 13 do 15 dalej lekcje a wtedy jestem jak najbardziej za tak bo na przewrach cały czas i tak traci się najwiecej czasu :p
A to obściskiwanie się ? Czemu nie przeceż szkoła służy także do poznawania nowych znajomości :D
 

pucha144

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pyskowice <SILESIA> CITY
można to wykorzystać np stojąc przy kamerze wydurniać się,itp. przyjść do skzoły w mundurze wojskowym z umalowaną ytwarzą a na mundurze napis "mundurek szkolny" wiesz dużo jest loozackich pomysłów,ale troche przesadza
 

somsiad0

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
139
Punkty reakcji
0
Miasto
WLKP
U nas w szkole są już kamery... ale nie po to żeby uczniów sprawdzać( noo wiadomo w pewnym stopniu tez) ale po to zeby nas nie okadali :p ale i tak to robią co nasz dyrektor jest strasznym ponurakiem który zapomina włączyć kamery na noc :p
 

maxpio

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ja mogę to wiedzieć ?
przyjść do szkoły w mundurze wojskowym z umalowaną ytwarzą a na mundurze napis "mundurek szkolny"
To mi się podoba :lol: chyba tak zrobię mam mundur wojskowy Amerykański i PO w środę wiec czemu nie :lol: a dyrektorka szkoły jest luzacka wobec mnie więc...... :bag: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
można to wykorzystać np stojąc przy kamerze wydurniać się,itp. przyjść do skzoły w mundurze wojskowym z umalowaną ytwarzą a na mundurze napis "mundurek szkolny" wiesz dużo jest loozackich pomysłów,ale troche przesadza
a mi pomysl z mundurkami sie podoba.
w innych krajach cos takiego jest i jakos nikomu nie rpzeszkadza.
nie bylo by tzw szkolnej rewii mody ze ten uczen ma takie ciuchy a ten takie... tlyko byloby ujednolicenie
 

burek

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja chodze do szkoly w ktorej obowiazuje umundurowanie(technikum lesne) i mnie to jakos nie przeszkadza. ogolnie to czlowiek moze sie do tego przyzwyczaic. Zreszta to u nas mundur obowiazkowy jest tylko teoretycznie. Ja chodze roznie i tak jest git.
 

PaweLLo

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z Polski
U mnie w szkole już ponad 3 miechy jest monioring i mi to nie przeszkadza.. przyzwyczaiłem się ... w końcu nie robie nic złego

A co do Mundurków to dla mnie paranoja..... :bag:
 

Adaspiano

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2005
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łomża
Mundurki - beznadzieja. Np. w Angli, uczniowie prawie wszystkich szkół noszą mundurki, mają po dwie pary kompletnego stroju czyli np. czarne spodnie, biała koszula i sweterek. Zamiast schludnie wyglądają wg. mnie jak obdartusy, możliwe że cały tydzień chodzą w jednym komplecie :D :/ Jęśli w Polsce będzie podobnie to już kompletna porażka :(

a inne pomysły Pana wicepremiera nie są żadną nowością, kamery istniały w szkołach dawno temu
 

Scottie

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Najważniejsze jest to żeby zapobiec takim tragediom jak w gdańskim gimnazjum :( Skoro niektóre gimnazjalistki ubierają się do szkoły jak na dyskoteke to może odrobina dyscyplina im sie przyda...a skoro tak się stroją to i w mundurku beda wyglądac dobrze.To samo tyczy sie chlopaków...to jak bedą wyglądać w tych mundurkach czyli porządnie czy jak obdarciuchy to zależy tylko od nich.I w normalnym stroju uczniowie są i zadbani i niezadbani więc to chyba żadna różnica.....kamery istniały ale jest ich za mało powinny być w każdej szkole moim zdaniem.dla bezpieczeństwa wszystkich.
Giertych może i ma nierówno pod sufitem( np. 60 min. lekcje), ale dobrze że chce wprowadzić pare zmian w szkołach które podniosa standard nauki......
 

Villemo90

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2006
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
No cóż, Giertych jeszcze chce wprowadzić, że do szkoły nie mozna wchodzić mając więcej niż jeden kolczyk na jednym uchu. Bardzo śmieszne, bo ja mam ich sporo... Nie zdejme choćby nie wiem co!!
 

crooced

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
127
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Moim zdaniem to Giertych ma źle w głowie !!! Te jego zasady to jest głupota !!
 
Status
Zamknięty.
Do góry