Modlitwa

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Jamsen , po przeczytaniu twojej diabolicznej odpowiedzi nie pozostaje mi nic innego jak przytoczyć werset do ,ewangelii” którą się posługujecie a której zadaniem jest nic innego jak wprowadzanie ludzi w błąd :
A co mówi o modlitwie uznana przez ciebie "wersja" ewangelii?
 

57KerenOr

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witaj Dezerter 38

Przyznam szczerze, że przez jakiś czas miałem problem z modlitwą. Bywały też chwile, że myślałem, że modlitwa do Boga Ojca powinna być podstawą życia człowieka wierzącego. Wiem też, że w Dziejach Apostolskich jest przykład modlitwy do Boga Ojca, więc nie mam zamiaru przed tematem uciekać, lecz zastanowić się, dlaczego tak jest.
Dobrym wzorem na modlitwę do Pana Jezusa jest (pisałem o tym wcześniej) rozmowa z łotrem na krzyżu. To ciekawy fragment, ponieważ łotr uzależnił swoje Zbawienie od Woli Boga Syna, a co ważniejsze, Pan Jezus nie zwrócił mu uwagi mówiąc, że źle czyni zwracając się do Niego.
To superważny dowód!
Uczniowie Pana Jezusa nie zrozumieli tego od razu. Dopiero jak zstąpił na nich Duch Święty, pomału zaczęli pojmować Rolę Zbawiciela i ich zdanie na Jego temat się zmieniało. Popełniali błędy, jak choćby obłudne zachowanie się Piotra o którym mamy napisane w Liście do Galatów. (2:11-14) Mieli też dobre chwile. Cieszyli się, gdy Mocą Pana Jezusa, z Woli Boga Ojca, wyganiali demony i gdy uzdrawiali. Nikt już nie zadawał pytania, kto jest z nich większy! Duch Boży, Duch Święty kształtował ich, by mogli stać się dziećmi Bożymi.
Powrócę na moment do jednego z tych dziwnych pytań, które zadali Mojemu Panu Bogu. Można o tym przeczytać w Ewangelii według Jana 14:8…
` Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. `
Czy wyobrażasz sobie Dezerter takie pytanie? Ileż bólu musiało sprawić Zbawicielowi stwierdzenie: Pokaż nam Ojca a to nam starczy … Oni podobnie jak izraelici, jak kapłani, jak faryzeusze chcieli widzieć Ojca, a z Synem nie chcieli mieć zbyt wiele wspólnego! Byli nawet zazdrośni. Myśleli, że jeżeli zostali wybrani przez Pana Jezusa, jeżeli należeli do grona Dwunastu, to mogą zwracać innym ludziom uwagę by sami nie głosili Ewangelii. (Ewangelia według Marka 9:38-40).
Dopiero, jak pisałem, po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa na wiele spraw zaczęli inaczej patrzeć.

``(16) Z początku Jego uczniowie tego nie zrozumieli. Ale gdy Jezus Został Uwielbiony, wówczas przypomnieli sobie, że to o Nim było napisane i że tak Mu uczynili.``
(Ew. wg Jana 12:16, Biblia Tysiąclecia)
Zrozumieli, że Ten, Który z nimi Przebywał przez parę lat, Był Tym o Którym pisali prorocy, Był Bogiem, Panem i Mesjaszem, Którego oczekiwali…
Napiszę inaczej:
Izraelici wychowani na Naukach Starego Przymierza wierzyli w Boga Ojca. Modlili się do Niego. Wielbili Pana Boga YHWH. Na Przełomie ` Nowego Przymierza` nie było inaczej. Również Apostołowie nie rozumieli, że Bóg Ojciec Posłał Syna, Który Był i Jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały, Był i Jest Ustami Swego Ojca. Ojcowskie Imię Zamieszkało w Nim, w Panu Jezusie.
I tutaj ciekawy cytat:
`On o tyle Stał Się Wyższym od Aniołów, o ile ODZIEDZICZYŁ WYŻSZE od Nich Imię.` (Do Hebrajczyków 1:4)

TO IMIĘ, TO symbol działalności…To Władza, to Bóstwo…
Odtąd Bóg Ojciec Został Ukryty w Synu, a Syn Przez to, Stał się Największą, nieodgadniętą DLA WIELU, Tajemnicą Boga Ojca. Pan Jezus Mówi: Kto Mnie widział, widział i Ojca, a Ja dodam, kto modli się do Pana Jezusa, modli się również do Boga Ojca, kto rozmawia z Panem Jezusem, rozmawia i z Bogiem Ojcem, gdyż Imię Boże Jest w Nim.
Może się powtórzę:
Na górze Synaj, Anioł Był Przedstawicielem Pana Boga. To do Anioła zwracano się: Panie Boże, Szaddaj, Elohim, Yhwh i nikt nie widzi w tym żadnego problemu. Każdy uważa, że Imię Boga Yhwh Przebywało w Niebiańskim Wysłanniku i wolno było do Niego się modlić i rozmawiać z Nim…
Gdy na ziemię Przyszedł Pan Jezus, Przyniósł w Swoim Sercu Imię Najwyższego Boga YHWH. Lecz ludzie nie chcą nazwać Go Bogiem, nie chcą rozmawiać z Nim. O zgrozo! Syn Boży Jest traktowany mniej poważnie niż Anioł z Nieba, Który na Rozkaz Boży Dał 10 Przykazań.
Gdy szukasz Boga Yhwh, to znajdziesz Go dopiero w Synu, ponieważ i Syn To Szlachetne Imię Otrzymał od Swego Ojca. To również Syn w takim razie JEST YHWH. Czy rozumiesz mnie Dezerter?

Pan Jezus w Ewangelii według Jana Mówi:
(16) Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne. - 3:16, PNŚ
Po co Bóg Ojciec `Dał Swego Jednorodzonego Syna`, czy po to by z Nim nie rozmawiać? Czy po to by do Niego się nie odzywać? Czy po to by mówić: Wystarczy nam Ojciec, nie chcemy Ciebie? Wystarczy nam Ojciec, czy ja już nie czytałem o tym na różnych forach?
Zasłona szatańskich nauk zostaje zdjęta w Panu Jezusie. Gdyby ludzie zwrócili się do Zbawiciela, łuski z ich oczu by opadły. Ciągle jednak pada `Filipowe stwierdzenie`: `Pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy`.
Pan Jezus Jest Sędzią. Pan Jezus Jest Zbawicielem. Pan Jezus Jest Bogiem Mocnym. Pan Jezus Jest Wspomożycielem. W końcu: Pan Jezus Jest Wielkim Wysłannikiem Boga Ojca.

Kliknij stronę 4. Tam znajduje się takie zdanie:
`Szczepan widział Jehowę i po Jego prawicy Jezusa.
Tak więc RAZ zwracał się do Boga, RAZ do Syna.`

To kłamstwo Dezerter. Gdyby Świadkowie gdzie popadnie nie szastali Świętym Bożym Imieniem YHWH, wtedy by zrozumieli, że Szczepan rozmawia tylko i wyłącznie z Panem Jezusem, widząc jednocześnie Chwałę Ojcowską.
Chcę być tutaj dobrze zrozumiany. Bardzo kocham Boga Ojca. Tenże wyraz `bardzo` i tak nic nie mówi. Ubarwia tylko zdanie. Bardzo kocham Pana Jezusa. I tutaj wyraz `bardzo` o niczym nie świadczy.
No bo jak możesz wyrazić na kartce papieru miłość do Swojego Taty? Czy, jak napiszesz o jedno `bardzo` mniej, to znaczy, że mniej Go kochasz? Czy ktoś z Was, patrzących w monitory, powiedział kiedyś Panu Jezusowi: Kocham Cię! Jakimi `łotrami` jesteśmy? Tymi, którzy na Krzyżu chcą rozmawiać z Synem Bożym, czy tymi, którzy odwracają się do Niego plecami?

Pozwól Dezerter, że tymczasem zakończę, pamiętając jednocześnie, że zadałeś jeszcze inne pytanie.

Pozdrawiam serdecznie
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Czy powinieneś modlić się do Jezusa?

NIEKTÓRZY uważają, iż należy się modlić do Jezusa. W Niemczech wiele osób uczono w dzieciństwie, że przed posiłkiem trzeba złożyć ręce i podziękować Jezusowi Chrystusowi.

Według Biblii Jezus rzeczywiście zajmuje w niebie bardzo wysoką pozycję. Ale czy to znaczy, że powinniśmy się do niego modlić? Być może należysz do tych, którzy tak czynią z miłości do Jezusa, ale co on sam myśli o takich modlitwach?

Zastanówmy się najpierw, dlaczego w ogóle nasuwają się takie pytania? Otóż Biblia mówi, że to Jehowa Bóg ‛wysłuchuje modlitwy’. Trudno się więc dziwić, iż w dawnych czasach Izraelici oraz inni słudzy Boży modlili się tylko do Wszechmocnego — do Jehowy Boga (Psalm 5:2, 3; 65:3).

Czy to się zmieniło, gdy Jezus, Syn Boży, przyszedł na ziemię, by wyzwolić ludzkość z niewoli grzechu i śmierci? Ależ nie, modlitwy wciąż kierowano do Jehowy. Przebywając na ziemi, Jezus wielokrotnie się modlił do swego niebiańskiego Ojca i uczył innych, by również tak postępowali. Pomyśl na przykład o modlitwie wzorcowej, nazywanej czasem Modlitwą Pańską lub „Ojcze nasz”, należącej do najlepiej znanych modlitw na świecie. Jezus nie nakazał, byśmy się zwracali do niego; dał nam przecież taki wzór: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię” (Mateusza 6:6, 9; 26:39, 42).

Przyjrzyjmy się zatem dokładniej tej sprawie i rozpatrzmy, czym właściwie jest modlitwa.

Czym jest modlitwa?

Każda modlitwa jest formą oddawania czci. Potwierdza to dzieło The World Book Encyclopedia: „Modlitwa to jeden ze sposobów wielbienia Boga, w jaki można Mu wyrażać swe oddanie, dziękować, wyznawać grzechy lub Go o coś błagać”.

Przy pewnej okazji Jezus powiedział: „Jest napisane: ‚Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’”. Jezus trzymał się tej podstawowej prawdy, że cześć — a więc także modlitwy — należy się tylko jego Ojcu, Jehowie Bogu (Łukasza 4:8; 6:12).

Uznawanie w naszych modlitwach pozycji Jezusa

Jezus umarł za ludzkość, składając w ten sposób ofiarę okupu, po czym został wskrzeszony przez Boga i wyniesiony na zaszczytne stanowisko. Jak można się domyślić, pociągnęło to za sobą pewną zmianę, jeśli chodzi o modlitwy cieszące się uznaniem Bożym. Na czym ona polega?

Apostoł Paweł tak napisał o przemożnym wpływie, jaki dzięki swej pozycji Jezus wywiera na modlitwę: „Dlatego też Bóg wyniósł go na zwierzchnie stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga, Ojca” (Filipian 2:9-11).

Czy słowa: „żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano” oznaczają, iż mamy się do Jezusa modlić? Wcale nie. Użyte tutaj greckie sformułowanie „opisuje imię, w którym jednoczą się zginający kolano, w którym zjednoczeni wszyscy (πᾶν γόνυ) oddają cześć Bogu; imię, które otrzymał Jezus, jednoczy ich wszystkich i pobudza do zgięcia kolan” (G. B. Winer, Grammatik des neutestamentlichen Sprachidioms). Tak więc modlitwy zasługujące na wysłuchanie są kierowane do Jehowy Boga i służą wysławianiu Go, ale mają być zanoszone „w imię Jezusa”. Dlatego też Paweł powiedział: „We wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną przedstawione Bogu w modlitwie i błaganiu wraz z dziękczynieniem” (Filipian 4:6).

Podobnie jak ścieżka wiedzie do celu, tak Jezus jest „drogą”, która prowadzi do Boga Wszechmocnego. Jezus sam pouczył apostołów: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie” (Jana 14:6). A zatem nie powinniśmy kierować naszych modlitw do Jezusa, lecz mamy zanosić je przez niego do Boga.

Ktoś mógłby zapytać: „Ale czy Biblia nie donosi, że uczeń Szczepan, a także apostoł Jan przemawiali do Jezusa przebywającego w niebie?” To prawda. Jednakże gdy Szczepan czy też Jan ujrzeli w wizji Jezusa i do niego się zwracali, wcale nie były to modlitwy (Dzieje 7:56, 59; Objawienie 1:17-19; 22:20). Warto pamiętać, że zwykłe mówienie nawet do samego Boga nie jest jeszcze modlitwą. Kiedy Bóg odbywał sąd nad Adamem i Ewą, oni z Nim rozmawiali, usprawiedliwiając się ze swego wielkiego grzechu. Jednakże nie była to modlitwa (1 Mojżeszowa 3:8-19). A zatem okoliczność, iż Szczepan czy Jan mówili do Jezusa, bynajmniej nie może być przytaczana jako dowód na to, że powinniśmy się do niego modlić.

Jak ‛wzywać’ imienia Jezusa?

A może nurtują cię jednak wątpliwości co do tego, czy naprawdę nie należy się modlić do Jezusa? Do jednego z biur oddziałów Towarzystwa Strażnica pewna kobieta napisała: „Niestety wciąż nie jestem przekonana, czy pierwsi chrześcijanie rzeczywiście nie zanosili modlitw do Jezusa”. Miała na myśli słowa Pawła zawarte w Liście 1 do Koryntian 1:2, gdzie wspomniano o „wszystkich, którzy wszędzie wzywają imienia naszego Pana, Jezusa Chrystusa”. Ale warto zauważyć, iż w oryginale słowo „wzywać” może się odnosić nie tylko do modlitwy.

W jaki sposób wszędzie ‛wzywano’ imienia Chrystusa? Naśladowcy Jezusa z Nazaretu czynili to między innymi w ten sposób, że otwarcie uznawali go za Mesjasza i „Wybawcę świata” oraz w jego imieniu dokonywali wielu cudów (1 Jana 4:14; Dzieje 3:6; 19:5). Dlatego w pewnym dziele napisano, że zwrot „wzywać imienia naszego Pana (...) oznacza raczej uznanie jego panowania niż modlitwę do niego” (The Interpreter’s Bible).

‛Wzywanie imienia naszego Pana, Jezusa Chrystusa’, obejmuje również uznanie Chrystusa i wiarę w jego przelaną krew, która umożliwia przebaczenie grzechów (porównaj Dzieje 10:43 z 22:16). Ponadto zawsze wypowiadamy imię Jezusa, gdy przez niego modlimy się do Boga. Chociaż więc Biblia mówi, iż możemy wzywać imienia Jezusa, nic nie wspomina o tym, byśmy mieli się do niego modlić (Efezjan 5:20; Kolosan 3:17).

Co Jezus może dla nas uczynić

Jezus zapewnił swych uczniów: „Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię”. Czy z tego wynika, że mamy do niego zanosić modlitwy? Wcale nie. Powinniśmy je kierować do Jehowy Boga, ale w imieniu Jezusa (Jana 14:13, 14; 15:16). W ten sposób prosimy Boga, by Jego Syn, Jezus, użył w naszej sprawie swej wielkiej mocy i władzy.

A jak w dobie obecnej Jezus porozumiewa się ze swymi naśladowcami? Warto rozważyć przykład, którym Paweł posłużył się do opisania zboru namaszczonych chrześcijan. Przyrównał go do ciała, a Jezusa Chrystusa — do głowy. „Głowa” zaspokaja potrzeby członków duchowego ciała, korzystając ze „stawów i więzadeł”, czyli pomocy i postanowień zapewniających zborowi pokarm duchowy oraz kierownictwo (Kolosan 2:19). Podobnie dzisiaj Jezus posługuje się „darami w ludziach”, to znaczy mężczyznami mającymi kwalifikacje duchowe, by przewodzili w zborze, a nawet w razie potrzeby udzielali skarcenia. Członkowie zboru nie mają możliwości bezpośredniego komunikowania się z Jezusem ani zasyłania do niego modlitw, ale powinni — wręcz muszą — kierować je do jego Ojca, Jehowy Boga (Efezjan 4:8-12).

Jak okazywać Jezusowi szacunek?

Jakże istotną rolę odgrywa Jezus w zbawieniu ludzkości! Apostoł Piotr zawołał: „W nikim innym nie ma wybawienia, bo nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni” (Dzieje 4:12). Czy w pełni sobie uświadamiasz, jakie znaczenie ma imię Jezusa?

Chociaż nie kierujemy do Jezusa modlitw, wcale nie umniejszamy znaczenia jego pozycji. Przeciwnie, otaczamy go szacunkiem, kiedy modlimy się w jego imieniu. I jak dzieci posłuszeństwem okazują rodzicom poważanie, tak my wyrażamy szacunek dla Jezusa Chrystusa, gdy słuchamy jego poleceń, a zwłaszcza nowego przykazania co do wzajemnej miłości (Jana 5:23; 13:34).

Modlitwy zasługujące na wysłuchanie

Czy chciałbyś, aby twoje modlitwy zostały wysłuchane? Wobec tego kieruj je do Jehowy Boga w imię Jego Syna, Jezusa. Poznawaj wolę Bożą i staraj się, by twe modlitwy odzwierciedlały to, że ją dobrze pojmujesz (1 Jana 3:21, 22; 5:14). Znajduj pokrzepienie w słowach z Psalmu 66:20: „Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski!”

Jak się przekonaliśmy, modlitwa jest formą wielbienia, które należy się wyłącznie Bogu Wszechmocnemu. Kierując wszystkie modlitwy do Jehowy Boga, pokazujemy, iż bierzemy sobie do serca polecenie Jezusa, by modlić się słowami: „Nasz Ojcze w niebiosach” (Mateusza 6:9).

[Przypis]

Niektórzy modlą się do Jezusa, gdyż uznają go za Boga. Ale Jezus jest Synem Bożym i sam oddaje cześć Jehowie, swemu Ojcu (Jana 20:17). Szersze omówienie tego tematu można znaleźć w broszurze Czy wierzyć w Trójcę?, wydanej przez Towarzystwo Strażnica.
 

jakub60

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Keren napisał:

Czy ktoś z Was, patrzących w monitory, powiedział kiedyś Panu Jezusowi: Kocham Cię! Jakimi `łotrami` jesteśmy? Tymi, którzy na Krzyżu chcą rozmawiać z Synem Bożym, czy tymi, którzy odwracają się do Niego plecami?


Ja powiem Tobie drogi przyjacielu , tak , wiele razy powiedziałem Mojemu Bogu Jezusowi Chrystusowi ,,KOCHAM CIEBIE"! Wiele razy , i z tego co czytam jakim dażysz szacunkiem Umiłowanego Syna Boga Ojca , wiem że i ty również Go kochasz ! To przecież nikt inny , jak Pan Jezus jest tym Pierwszym i Jedynym na drodze do Boga Ojca , i nie wolno Go ominąć jak robi to większość wyznań, jak powiada pismo ..

23. Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, Który Go Posłał. (BW) Ewangelia według Jana. 5:23

Po to nam Bóg Ojciec Dał Syna Swego , abyśmy do Niego szli , do Niego , On Jest Tym Który kiedyś , jeśli wytrwamy w Jego Nauce , wprowadzi nas do Owczarni i z Nim przyjdziemy i zostaniemy postawieni przed Obliczem Ojcowskim !

Jak mówi Pismo:

23. W odpowiedzi Rzekł do niego Jezus: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał Moją Naukę, a Ojciec Mój Umiłuje go, i Przyjdziemy do Niego, i będziemy u Niego przebywać.
(BT) Ewangelia według Jana. 14:23

Ja jeszcze ze swej strony mogę powiedzieć, że dziękuję Memu Bogu Jezusowi Chrystusowi , że mogę zrozumieć tą zależność jaka występuje między Ojcem a Synem , a którą to zależność bardzo dużo ludzi nie rozumie , bo o to zrozumienie nie proszą Tego , Który je Daje ! Pan Jezus Jest DROGĄ – PRAWDĄ – ŻYCIEM , ON JEST dla ludzi PIERWSZY. I nie strońmy od Niego, a za wzorem Ucznia Chrystusowego ,,Przytulmy się do Niego” .

Pozdrawiam
 

57KerenOr

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Cześć Dezerter

Bywa tak, że faktycznie chcesz odpowiedzieć na pytanie, a tu nasuwa się inny temat. Nie po raz pierwszy tak jest podczas dyskusji, a jeśli chodzi o sprawy Biblijne, to niemalże tak jest zawsze.
Od pewnego czasu nazywam Mego Pana Boga, Jezusa Chrystusa nie tylko `Ojcem`, ale i `Tatą`. Taką samą zależność znajduję między Bogiem Ojcem, a Jego Synem. Piszesz o `internetowym Karolu`, który też używa słowa `Tata`. Nie jestem nim, jednak okazuje się, że określając w ten sposób Pana Boga nie jestem osamotniony.
Znasz słowo Biblijne `Abba`! Nie muszę więc podawać Ci na ten temat cytatów. Dla Pana Jezusa Bóg Ojciec Jest Abba i dla mnie Pan Jezus Jest Abba. Zastanówmy się co tak właściwie TEN WYRAZ TŁUMACZONY JAKO `OJCIEC` ZNACZY, ok?
Proponuję zacząć od tej strony. Wpisz szukane słowo: `Abba`.
http://www.iwrit.pl/index.php?ww=1&slo...=on&ccnb=on
I co TY na to? Jak widać nie wyssałem z palca tego bliskiego memu sercu określenia.
Z uwagi na to, że Stare Przymierze Mówi, że na dwóch, lub trzech świadkach stoi słowo, przejdę do innej strony:
http://mateusz.pl/czytelnia/tw-abba.htm
Zobacz punkt 1:
` … „Abba” jest zatem odpowiednikiem polskiego „Tata”… ` i dalej:
`…„Abba” zostaje oddane nie całkiem ściśle jako „Patér”, „Ojcze”. W tej też postaci — „Ojcze” — utrwaliło się w modlitwie chrześcijańskiej.`
I ostatni dowód:
Słownik Nowego Testamentu, Xavier Leon-Dufour, przekład bp Kazimierz Romaniuk, hasło: `Abba`:
`Termin aramejski, odpowiednik hebrajskiego `ab`, ale o znaczeniu naszego `tato``…

Jest kilka podstawowych wyrazów w Nowym Testamencie, w Nowym Przymierzu, fatalnie przetłumaczonych. Podam kilka:
- Abba, nie znaczy Ojciec!
- Dzieje Apostolskie 11:26, wyraz `chrześcijanin` nie jest wyrazem Biblijnym. Uczniowie w tym miejscu nazwani są `uczniami Chrystusowymi`…
- wyraz `baptismos` nie może być oddany jako `chrzest`, tylko jako `zanurzenie …`

Słowo na koniec, które może Cię zaboli, ale napiszę to zdanie:
`Czy wiesz o tym, że papież Jan Paweł II kłamał ludzi, fałszując Nauki Biblijne? Czy wiesz o tym?

do Jakuba 60
Aż miło poczytać posty, choć czasami mocne, ale pokazujące miłość do Boga Syna i do Boga Ojca...

Narka
 

jakub60

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Witam !

Cieszę się niezmiernie czytając niektóre posty , które w sposób zrozumiały dla nich jak i dla mnie , traktują Pana Mojego , Jezusa Chrystusa, jako BOGA YHWH ! Nie będąc obojętny na sprawy Mojego Pana i to co się wokoło Niego mówi również sądzę że Pan Jezus Jest Naszym ,,ABBA” i jak to określił prorok Izajasz:

..... Albowiem Dziecię nam się Narodziło, Syn został nam Dany, na Jego Barkach Spoczęła Władza. Nazwano Go Imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.


Gdyby chodziło o mnie to sprawa modlitwy i kierunku zwracania się w jakichkolwiek prośbach , utrapieniach, problemach , została już dawno temu rozstrzygnięta, i nie moja to zasługa w tym , lecz Odwiecznego Ojca , jakim jest Pan Jezus !

P.s . Kerenie , jeśli chodzi o mnie to temat kk jest mi znany, dawno temu opuściłem tą .............!




Pozdrawiam
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Znasz słowo Biblijne `Abba`!
Dzięki! zazdroszczę znajomości greki
Ale nie wspominasz o modlitwie do Ducha Św - nie uważasz go za osobę/istotę?

A co ty nagle z JP II wyskakujesz :mruga: a tak miło było ;) , cieszmy się tą kurtką chwilom gdy sie zgadzamy jak bracia w Chrystusie okazji do ostrych polemik będzie jeszcze wiele

Co sądzisz o modlitwie w formie medytacji chrześcijańskiej, albo "mantrze" starożytnych wschodnich chrześcijan "Jezu zmiłuj się nade mną grzesznym"
albo o kontemplacji czyli skupieniu sie na Bogu podczas medytacji czy medytowaniu nad wybranym fragmentem z Biblii, którego sens chcemy poznać.
Czy takie formy modlitwy są ci bliskie i co o nich sądzisz - pytanie dla wszystkich oczywiście
pozdrawiam
 

57KerenOr

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam Cię Dezerter

Napisałeś do mnie:
`A co ty nagle z JP II wyskakujesz a tak miło było…`
Odpowiem najpierw dlaczego wyskoczyłem tak niespodziewanie z Janem Pawłem II!
Chciałeś ze mną porozmawiać na temat Ducha Świętego. Porozmawiajmy więc! Papież zaś, Jan Paweł II będzie nam w tej rozmowie pomocny.
Gdybym zadał Ci pytanie: Jakie Dezerter znasz Osoby zamieszkujące Niebo, to myślę, że z łatwością byś odpowiedział: Bóg Ojciec, Pan Jezus i niezliczone ilości Bożych Aniołów. Ja też tak odpowiem: Bóg Ojciec , Syn Boży i Aniołowie. Ale dla papieży i biskupów ta odpowiedź jest niezadowalająca. Na podstawie źle zrozumianych wersetów Biblijnych, w/w panowie doszli do wniosku, że niebo zamieszkują TRZY OSOBY RÓWNORZĘDNE CO DO SWOJEJ BOSKOŚCI: Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch.
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm
Powyższy skrót zaprowadzi Cię do Katechizmu Kościoła Katolickiego zatwierdzonego przez Jana Pawła II. Pod Nauką nr 685, czytamy:
`Wierzyć w Ducha Świętego oznacza wyznawać, że Duch Święty jest jedną z Osób Trójcy Świętej, współistotny Ojcu i Synowi i "z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę" . Dlatego zagadnienie Boskiej tajemnicy Ducha Świętego znalazło się już w "teologii" trynitarnej. Tutaj będzie chodziło o miejsce Ducha Świętego w "ekonomii" Bożej.`
Zauważ zdanie:
"Z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę".
Dezerter, powiem tak:
Od niemalże 30 lat czytam Pismo Święte i w żadnym razie nie doczytałem się, by Którakolwiek z Istot Niebiańskich z Ojcem i Synem wspólnie odbierała uwielbienie i chwałę!
Jak przeczytasz Pierwszy Rozdział do Hebrajczyków, to dowiesz się, że Bóg Ojciec żadnemu Aniołowi nie Dał takiego zaszczytnego stanowiska jak Panu Jezusowi. Jednak w tymże Pierwszym Rozdziale masz wyznaczone następujące Osoby:
Boga Ojca, Który Wywyższa Swojego Syna Pana Jezusa i Aniołów, Którzy są sługami tych, którzy mają być zbawieni. Nie znajdziesz natomiast tzw. Trzeciej Osoby Boskiej, która nazywa się Duchem Świętym, która oddzielnie, poza Ojcem i Synem jest Bogiem!
Otwórz Pierwszy Rozdział Apokalipsy. W Pierwszym wersecie masz zaznaczonych mieszkańców Nieba:
Bóg Ojciec, Daje Objawienie Synowi, Syn Przekazuje objawienie Aniołowi, Anioł zaś Wysłany Jest do Jana. Jeżeli dla Ciebie Słowo Boże Jest Ważniejsze od papieża Jana Pawła II, to zrozumiesz to o czym do Ciebie piszę.
Powiem Ci Dezerter czego nienawidzi moja dusza. Otóż czasami się mylimy, popełniamy błędy. Ja powiem, że 2+2=6, Ty natomiast mając rację zaczniesz udowadniać mi, że 2+2 =4. I to Ty będziesz mówił prawdę. Wyciągniesz książkę od `matmy` i otwierając na odpowiedniej stronie pokażesz mi, że jednak 2+2=4. A czego nienawidzi moja dusza? Dodawania własnych zdań do cytatów Biblijnych, jak i ukrywania mów Zbawiciela i Apostołów. Tego nie tylko nie lubię, ale nienawidzę.
Zepsułem naszą rozmowę mówiąc, że Jan Paweł II był kłamcą? Zaraz, zaraz, przecież chciałeś porozmawiać na ten temat Prawda?
Jak przeczytałeś powyżej Duch Święty jako Trzecia Boska Osoba w Jednej, jest tajemnicą. Ową tajemnicę jednak trzeba jakoś udowodnić, więc w Katechizmie zatwierdzonym przez Jana Pawła II na temat Boskości Trzeciej Osoby, czytamy:

`258 Cała ekonomia Boża jest wspólnym dziełem trzech Osób Bożych. Podobnie bowiem, jak Trójca ma jedną i tę samą naturę, tak ma również jedno i to samo działanie . "Ojciec, Syn i Duch Święty nie są trzema zasadami stworzeń, ale jedną zasadą" . Każda jednak Osoba Boża wypełnia wspólne dzieło według swojej osobowej właściwości. W ten sposób Kościół, powołując się na Nowy Testament(80) , wyznaje: "Jeden jest Bóg i Ojciec, od którego wszystko pochodzi; jeden Pan Jezus Chrystus, dla którego jest wszystko; jeden Duch Święty, w którym jest wszystko". Właściwości Osób Boskich objawiają się przede wszystkim w Boskich posłaniach wcielenia Syna i daru Ducha Świętego.`
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-1.htm

Napisałem, że nie toleruję, jak ktoś odejmuje lub dodaje coś do mów Pana Jezusa i Apostołów. Powyżej możesz przeczytać:
` W ten sposób Kościół, powołując się na Nowy Testament , wyznaje:..`
Papież Jan Paweł II wyraźnie daje sygnał, że cytat, który za chwilkę przytoczy znajduje się w Nowym Testamencie. Oznaczony numerem 80 ma nam udowodnić, że w w Pierwszym Liście do Koryntian 8:6 znajduje się Pawłowa mowa:
"Jeden jest Bóg i Ojciec, od którego wszystko pochodzi…` Nie , nie, nie, jestem już nauczony ukrywaniem prawdy przez papieży, więc nie wystarczy mi papieski cytat. Jeżeli Jan Paweł II powołuje się na fragment Biblijny, to otwórzmy Nowy Testament - 1 List Apostoła Pawła do Koryntian 8:6 i porównajmy:
Apostoł Paweł:
"Jeden Jest Bóg i Ojciec, od Którego wszystko pochodzi; Jeden Pan Jezus Chrystus, dla Którego jest wszystko”.
Papież Jan Paweł II:
"Jeden jest Bóg i Ojciec, od którego wszystko pochodzi; jeden Pan Jezus Chrystus, dla którego jest wszystko; jeden Duch Święty, w którym jest wszystko".

Czy wiesz już Dezerter, w którym miejscu papież okłamał ludzi?
Pamiętasz nasz temat? Duch Święty, Trzecia Boska Osoba. Jak udowodnić, że ona istnieje, skoro Biblia na ten temat milczy? Okazuje się, że to bardzo proste! Wystarczy do mowy Pawła dodać mowę papieża Jana Pawła II i… wszystko jest w porządku. A jakie słowa dodał papież Polak Jan Paweł II?
Oto one:
`Jeden Duch Święty, w którym jest wszystko
jeden Duch Święty, w którym jest wszystko
jeden Duch Święty, w którym jest wszystko`


Wielka szkoda, że nie mogę wkleić tego zdania jeszcze sto razy…
Nie będę teraz już nic więcej pisał. Jest 00.40 i nie chcę powiedzieć czegoś ponad to: JAN PAWEŁ II BYŁ OSZUSTEM, a temat Drogi Dezerterze dopiero został rozpoczęty…

Pozdrawiam
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Kaznodziejo sorry za off top, ale musze...
bo waść 57KerenOr
nie dość, że bzdury gada oczerniając zmarłych to jeszcze niedowidzi albo czytać ze zrozumieniem nie umie
258 Cała ekonomia Boża jest wspólnym dziełem trzech Osób Bożych. Podobnie bowiem, jak Trójca ma jedną i tę samą naturę, tak ma również jedno i to samo działanie 78 . "Ojciec, Syn i Duch Święty nie są trzema zasadami stworzeń, ale jedną zasadą" 79 . Każda jednak Osoba Boża wypełnia wspólne dzieło według swojej osobowej właściwości. W ten sposób Kościół, powołując się na Nowy Testament 80 , wyznaje: "Jeden jest Bóg i Ojciec, od którego wszystko pochodzi; jeden Pan Jezus Chrystus, dla którego jest wszystko; jeden Duch Święty, w którym jest wszystko" 81
średnik bracie drogi(mimo wszystko, bo chce wierzyć, że to tylko nieuwaga i niewiedza z twojej strony a nie...) oddziela!
czyli 1;2 to nie znaczy 12 tylko 1 i 2
więc cytując z katechizmu 80 Por. 1 Kor 8, 6. ("Jeden jest Bóg i Ojciec, od którego wszystko pochodzi; jeden Pan Jezus Chrystus, dla którego jest wszystko)
a 81 Sobór Konstantynopolitański II (553): DS 421 (jeden Duch Święty, w którym jest wszystko" ) a nie JPII :lol:
rozjaśniło ci się?
rozczarowujesz mnie, kto ci bajek nagadał, że to papieże wprowadzili Ducha Św jako 3 osobę Boską - 245 Wiara apostolska dotycząca Ducha Świętego została wyznana przez drugi sobór powszechny w Konstantynopolu w 381 r. - taka wiara pochodzi od Kościoła Starożytnego/Apostolskiego/Chrystusowego a nie Kościoła Rzymsko-katolickiego - widzisz różnicę?

To jest wątek o modlitwie więc dla mnie temat trójcy EOT zapraszam do odpowiedniego wątku

ale pozdrawiam w Bogu
 

57KerenOr

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Cześć Dezerter

Zastanawiam się, co Cię tak zdenerwowało, mój post, czy może jesteś zły trochę na Siebie bo nie potrafisz dać logicznej odpowiedzi.
Z chwilą gdy poruszyłem temat papieża Jana Pawła II zmieniłeś się całkowicie. Widać zaślepienie osobą papieża w moim kraju jest nadal potężne. Poczytaj Dezerter Pismo Święte, pomódl się do Pana Jezusa, Wielkiego Wysłannika Boga Ojca, a zrozumiesz, że Keren Or życzy Ci dobrze. Nie będę tymczasem Cię denerwował.

Nie wiem, czy to cokolwiek wniesie do naszej rozmowy, ale ja nie jestem przeciwko Duchowi Świętemu, raz pojmowanemu, jako Osoba Boga Ojca, czy Boga Syna, innym razem jako Anioła, czy Samej Mocy i Sprawiedliwości Pochodzącej od Najwyższego. Odpowiedź zależy od kontekstu zdania, lub kilku zdań.
Stanowczo jednak sprzeciwiam się manipulowaniu cytatami Biblijnymi.

No to trzymaj się kolego i…śpij spokojnie. Keren Or nie będzie już Cię niepokoił.

Pozdrawiam
 

Patrys14

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
i tak ci nie powiem ;-P
Co do modlitwy, to wg mnie to Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, gdyż ludzie pzed Jego obliczem są za bardzo skażeni grzechem. Zatem nie powinniśmy modlić się do "świętych". Wiele osób ma rację, że rozmowa z Bogiem ma większe znaczenie niż "wyklepanie" długich pacieży, koronek, litanii itp. "Wyklepanie", gdyż człowiek podczas takiej "modlitwy" nie myśli o Bogu, lecz często zdarza się, że jedyna myśl to "O kurcze! Za pięć minut mój ulubiony serial, a ja mam jeszcze do zmówienia pół różańca!". A tak odbiegając od tematu, jaka spowiedź jest wartościowsza wg Was: wyklepanie grzechów w stresie księdzu, czy szczere wyznanie wszystkich przewinień Bogu?
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Co do modlitwy, to wg mnie to Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, gdyż ludzie pzed Jego obliczem są za bardzo skażeni grzechem. Zatem nie powinniśmy modlić się do "świętych". Wiele osób ma rację, że rozmowa z Bogiem ma większe znaczenie niż "wyklepanie" długich pacieży, koronek, litanii itp. "Wyklepanie", gdyż człowiek podczas takiej "modlitwy" nie myśli o Bogu, lecz często zdarza się, że jedyna myśl to "O kurcze! Za pięć minut mój ulubiony serial, a ja mam jeszcze do zmówienia pół różańca!". A tak odbiegając od tematu, jaka spowiedź jest wartościowsza wg Was: wyklepanie grzechów w stresie księdzu, czy szczere wyznanie wszystkich przewinień Bogu?
Wiesz na czym polega wiara ? By uwierzyć,mimo tego że widzisz tam księdza,to uwierzyć że tam jest sam CHRYSTUS !!
Jak wierzysz w objawienia to poczytaj Dziennik Siostry Faustyny:)
 

jakub60

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Witam !

Keren , nie przejmuj się, Dezerter patrzy na to ze swojego punktu widzenia , a ty patrzysz na to z punktu WIARY. Twój punkt widzenia , to WIARA ! I tu masz rację , ponieważ , zarówno ci co to wymyślili i dopisali (dołożyli) , jak i ci którzy te KŁAMSTWA KONTYNUJĄ do dnia dzisiejszego, są po prostu OSZUSTAMI. A że polak dalej brał udział w KONTYNUAWANIU tego oszustwa Biblijnego , jak również wszyscy inni którzy przemilczeli tą sprawę , stali się OSZUSTAMI ! Przez nieprawość , tłumili PRAWDĘ ! A to jest dopiero wierzchołek góry lodowej jakimi ,,osiągnięciami? może pochwalić się kk. Ale to w innych tematach.

Pozdrawiam i Keren pisz dalej !


Patrys napisała :

Co do modlitwy, to wg mnie to Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem......

Tak , Patrys , tylko musimy to umieć rozgraniczyć, Pan Jezus Jest Pośrednikiem Boga Ojca, między nami a Bogiem Ojcem ! Pamiętaj że to Bóg Ojciec Posłał Syna a NIE CZŁOWIEK , TO JEST WIELKA RÓŻNICA! Tylko Większy Posyła Mniejszego, nie może być inaczej . I na tej drodze do Boga Ojca Jest tylko Pan Nasz Jezus Chrystus , i tylko do Niego powinniśmy się udać ( uznać Go za Boga , nazwać Go Panem, modlić się do Niego i powierzać mu swoje sprawy , bo Jest ON naszym OJCEM DUCHOWYM i Bogiem.
I słusznie na tej drodze nie ma żadnych świętych, żadnych wymysłów ludzkich. Pan Jezus Jest Pośrednikiem Ojcowskim , On Jest ,,Łącznikiem" między Bogiem Ojcem a ludźmi ! Nikogo innego Bóg Ojciec nam nie Dał, nikogo!

Pozdrawiam
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
57KerenOr - Miałem urlop kilka dni więc do Twoich ostatnich postów ustosunkuje się później.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
A tak odbiegając od tematu, jaka spowiedź jest wartościowsza wg Was: wyklepanie grzechów w stresie księdzu, czy szczere wyznanie wszystkich przewinień Bogu?
U Świadków Jehowy jest tak, że o przebaczenie grzechów prosi się Boga w modlitwie.
Zgrzeszyło się przede wszystkim Jemu i to Jego powinniśmy prosić o przebaczenie.

Jeżeli jednak ktoś popełnił poważny grzech (nie jakikolwiek, ale poważny), to aby uzyskać pomoc duchową, najlepiej, jak się zwróci o pomoc do straszych zboru.

By uwierzyć,mimo tego że widzisz tam księdza,to uwierzyć że tam jest sam CHRYSTUS !!
O ile Chrystus uznaje księdza, jako pośrednika.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Witam!

Wiesz Kaznodziejo, skoro do ciebie ,,WYRWANY WERSET? to żaden dowód na tak poważną naukę do kogo się modlić......To co może być jeszcze bardziej dla ciebie wiarygodniejsze ?
Jeśli jak mówi pismo: ,,

Setki wersetów z przykładami modlitwy apostołów do Boga Ojca przeciwko jednemu fragmentowi z Dziejów Ap.? Sam sobie odpowiedz.


Jezus - niby nigdzie nie każe sie do siebie modlić, ale są poważne przesłanki w Biblii, że on i Ojciec to jedno, czyli też Bóg.

W moim rozumieniu słów JCH chodziło mu o jedność ducha a nie osoby.

Jest jeszcze jedno bardzo wazne stwierdzenie, że Jezus jest jedynym i koniecznym pośrednikiem "do Boga" i innego/innej drogi nie ma.

Oczywiście gdyż JCH to prawda, chleb i życie jak sam mawiał o swoich naukach i tym czego nauczał.

Rodził by sie problem - czy można sie do Boga Ojca modlić bez pośrednika Jezusa

A jak modlili sie do Boga zanim objawił się na ziemi Chrystus ? Musimy właściwie rozumieć czym jest owo pośrednictwo gdyz sporo wypaczeń może tu nastapić.

ale na szczęści Ojcowie Kościoła Starożytnego na pierwszych Soborach uznali Jezusa za "współistotnego Ojcu, zrodzonego a nie stworzonego przed wszystkimi wiekami" a później dodali stwierdzenie o Duchu pochodzącym od Ojca i Syna - tworząc Trójce Św. I do kogokolwiek z tych trzech byśmy sie nie modlili - modlimy sie do Boga jedynego.

Nie mamy nigdzie w Bibli odnotowanych przykładów aby uczniowie modlili sie do ducha św. Natomiast tzw. ojcowie kościoła niejednokrotnie też się spierali pomiedzy sobą i mylili. Ci sami ojcowie, którzy prześladowali i gnębili swoich przeciwników w wierze potem ustanawiali nieomylne dogmaty wiary. Ja jednak ufam miłości, miłosierdziu i prawdzie w jakiej prowadzi Bóg.

Reszta to pył i powietrze ...


`całe Pismo Przez Boga Jest Natchnione?`

Tyle że jak Paweł pisał te słowa nie było jeszcze NT i jego Kanonu w wydaniu dzisiejszym :) Więc musiało mu raczej chodzić o PISMO jako ST czyli raczej tzw. Prawo (Torę) i Proroków. :D


Ojciec bowiem nie Sądzi nikogo, lecz cały sąd Przekazał Synowi, (23) aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, Który Go Posłał.`
Ewangelia według Jana 5:22,23 ? Biblia Tysiąclecia

Bóg Ojciec Nie Sądzi Nikogo, żadnego człowieka, ponieważ wszelki sąd PRZEKAZAŁ Swemu Synowi.
Czy jednak wszyscy, zgodnie z Ojcowskim Rozkazem oddają Taką Samą Cześć Synowi, jak Ojcu? NIE!

Dlatego też Pan Jezus Mówi:

(22) Wielu powie Mi w Owym Dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego Imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego Imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego Imienia? (23) Wtedy Oświadczę im: Nigdy was nie Znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!
Te piękne Słowa Pana Jezusa są niezbitym dowodem na to, że `całe Zbawienie człowieka`, jak i `całe potępienie` Bóg Ojciec Pozostawił w Rękach Pana Jezusa!
`Wielu MI powie` `Wtedy OŚWIADCZĘ im`- Pan Jezus Jest Sędzią człowieka ? taka Jest Wola Boga Ojca, ponieważ Pan Jezus Jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały, Dokładnym Odbiciem Jego Mądrości i Mocy i nic Syn Boży nie Posiada mniej od Boga Ojca, prócz rzeczy jednej: Zależności Synowsko Ojcowskiej. I tak jak Bóg Ojciec Jest Bogiem, tak Bogiem Jest Pan Jezus, jak Bóg Ojciec Jest Zbawicielem, tak Zbawicielem Jest Pan Jezus i tak jak Bóg Ojciec Jest Wszechmogący, tak i Syn Boży Jest Wszechmogący ponieważ nie ma takiej rzeczy, której Syn Boży nie mógł by uczynić.
Inny fragment. Pan Jezus Mówi:
`Wszystko PRZEKAZAŁ MI OJCIEC MÓJ. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn Zechce Objawić.
Ewangelia wg Mateusza 11:27

W tym miejscu chcę zwrócić uwagę na Słowa: ?komu Syn Zechce Objawić.? Syn Boży więc Objawia Tajemnice Królestwa ludziom, których Wybrał. Syn Boży!
Gdy łotr wisiał na krzyżu obok Mojego Pana, uzależnił swoje Zbawienie właśnie od Ojcowskiego Syna, zwracając się do Niego tymi słowy:
?Jezu, wspomnij na mnie, gdy Przyjdziesz do Swego Królestwa.? ? Ewangelia według Łukasza 23:42 BT

Ale te dwa fragmenty mówią o dwóch różnych kwestiach i nie dotyczą ponadto modlitwy. Mówią o szacunku, okazaniu czci, wierze Chrystusowi, iż jest posłanym od Ojca oraz temacie sądu który już się odbywał nad światem za czasów JCH. Ojciec nikogo nie sądzi a sąd przekzał synowi w tym sensie, iż jedni uwierzą inni nie uwierzą w Niego iz został posłany od Ojca. Świetnie też obrazuje tą kwestię przypowieść o winnicy i niegodziwych robotnikach. Nijak to się jednak ma do tematu modlitwy.


Korzystając ze sposobności proszę WSZYSTKICH aby trzymali się w miarę ściśle głównego tematu a wszelkie personalne wycieczki oraz kwestie i spory trynitarne pozostawili na boku.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Cześć Dezerter

Zastanawiam się, co Cię tak zdenerwowało, mój post, czy może jesteś zły trochę na Siebie bo nie potrafisz dać logicznej odpowiedzi.
hmm to jaka nielogiczność był w moim poście? - na pewno ja mam problemy z logiką i rozumienie m tekstu? ;)
ano sprawdźmy

Z Wikipedii

Średnik ;- znak interpunkcyjny rozdzielający o mocy pomiędzy kropką a przecinkiem co uwidacznia się w sposobie zapisu (przecinek z kropką ponad nim). Od kropki różni się tym, że służy do oddzielania w miarę samodzielnych części wypowiedzenia. Od przecinka natomiast różni się tym, że oddziela wyłącznie człony równorzędne pod względem logiczno-składniowym, podczas gdy przecinek może oddzielać również człony nierównorzędne.

Średnik używany jest:

* w rozbudowanych wypowiedzeniach złożonych;
* do oddzielania pojedynczych zdań, samodzielnych pod względem myślowo-pojęciowym;
* w zdaniach zawierających rozbudowane wyliczenia - szczególnie wyliczenia dłuższe, w których wielokrotnie użyto przecinków.

Szczególnym rodzajem wyliczenia są pozycje bibliograficzne w przypisach Jeśli poszczególne punkty mają na końcu średnik, to nie powinny zaczynać się wielką literą.
.
wytłuściłem aby ułatwić wam tym razem zrozumienie :p
Poproszę jeszcze dwie osoby - niekatolików i najlepiej polonistów (może Maver i Kaznodzieja się podejmą?) o opinię na temat tego spornego cytatu z KKK
czy racje ma 57KerenOr i jakub w rozumieniu tego cytatu i jego intencji (fałszerstwo-oszustwo)
czy ja - użycie średnika oznacza, że rozpoczyna się nowa samodzielna część zdania co jest poświadczone odnośnikiem "80" wyjaśniającym skąd to zdanie pochodzi - sobór Konstantynopolitański -a nie Biblia czy JPII jak sugerują moi adwersarze

Jesli chodzi o samego JP II to jest dla mnie Wielki ale nie wiem czy święty i zawsze mówiłem na niego papież a nie Ojciec św - więc źle mnie ocenisz bracie i wcale nie denerwujesz, ale nie będę tolerował bezpodstawnych i grubiańskich oskarżeń osób godnych szacunku (zapewniam cię , że tak samo bym zareagował gdybyś oczerniał Kuronia.)

szalom
 
Do góry