Mocz! Wszędzie :(

Greenafik

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Słuchajcie, stało się coś "nadzwyczajnego" ...
Nie było mnie jakiś czas w pokoju, wcześniej wychodząc praktycznie wybiegłem do innego pokoju na film o którym prawie zapomniałem, wygląda na to że z pośpiechu źle zamknąłem klatki moich zwierzaków bo... gdy wróciłem królik i dwoje koszatniczek byli na ziemi, a mój tapczan cały obejscany! Nigdy przy mnie tego nie zrobili poza klatką, u siebie jscają w jeden kąt, jestem załamany bo tapczan dopiero co nowy miesiąc temu fajny kupiony! Co ja mam robić? Spać na ziemi? Czym to wymyć? Jak bardzo ich mocz może być szkodliwy? Przetarłem z góry spirytusem ale tapczan jest mega gruby, myślę że to mogło wsiaknoć i co z tego że czyste na zewnątrz a w środku mi zacznie gnic abo co... ;( 80% tapczana w plamach moczu ;(
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Jejku, facet, codziennie setki dzieciaków sikają do łóżka, sikają staruszkowie i ludzie zbyt zalani, żeby panować nad fizjologią i jakoś nie unosi się nad swiatem smród gnijących tapczanów. Nasikaj sobie na nogę i zobacz, jak bardzo to może być szkodliwe, czy wyżre ci skórę i zarazi zgnilizną kości. Mocz to 96% wody, trochę związków azotu i soli mineralnych (jak w wodzie mineralnej). Kup jakiś srodek do mycia dywanów, wlej do wody, zrob pianę, zastosuj według instrukcji na opakowaniu. Jasne, że pośmierdzi, ale wyschnie i przestanie. A poza tym węch szybko się adaptuje (smród stały przestaje być odczuwalny).
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Spokojnie, to nie jest katastrofa ;)

Wystarczy, ze przemjesz to wodą z octem lub mozesz w zoologicznym kupic specjalne preparaty niwelujace zapachy zwierzat :) Jeszcze nie raz cos ci sie wyleje na tapczan, a wszystko jest do uratowania :)
 

nebuso

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Taniej kupisz coś do usuwania moczu w sklepie dla firm zajmujących się czyszczeniem dywanów.
praktycznie wszystko co ma w nazwie URINE.
z psikujesz i czekasz aż zaschnie i dopiero przemyj wodą. Jeśli masz 50zł to wezwał bym firmę czyszczącą - oni to namoczą i odessią.
Gąbką mimo wszystko zbierasz z wierzchu a zapaszek z pod tapicerki będzie.

z poważaniem
Dawid Rzepczyński
WywabMnie.pl
 

fluxx

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jeżeli mocno nasiąknęło, to nie pomoże takie powierzchowne czyszczenie, będzie dalej śmierdziało. Polecam odkurzacz piorący albo karcher, tylko teraz jest zimno, więc pewnie Ci to nie wyschnie po karcherze. Ale odkurzacz piorący powinien w miarę głęboko "wejść" i zniszczyć zapach.
 
Do góry