Mistrzostwa Świata RPA 2010

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jednak Meksyk (co nie ukrywając - bardzo mnie cieszy)
Świetny mecz, Meksyk jak najbardziej zasługiwał na zwycięstwo. A Francja? Cóż, jedzie do domu. Może nawet w 2 turnieju z rzędu nie strzelić bramki i odpaść w grupie.

Ciekawe co może powstrzymać Urugwaj i Meksyk przed zagraniem na remis? Może chęć zajęcia 1 miejsca w grupie będzie taka duża?

Prognozy na jutro:
Niemcy - Serbia:
Niemcy ale może nie być spacerku, bo Serbia gra o życie.

Słowenia - USA
Usa albo remis.

Anglia - Algieria:
Anglia, pewnei wysoko.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Meksyk, tak! Wygrał lepszy :) Pokazali kawał dobrej piłki :)

Wrócę jeszcze do spotkania Argentyna - Korea Południowa, świetny mecz w wykonaniu podopiecznych Maradony, pokazali że mają ogromną chęć aby wygrać te mistrzostwa, ciekaw jednak jestem co zrobią gdy trafią na lepszego przeciwnika ;)
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Ja tam bym się cieszył, jakby Niemcom poprzestawiały się celowniki. ;) Choć nie ukrywam, że są dobrzy, ale lubię niespodzianki.
 

phanthomas

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Niemcy - Serbia - 0:1, spora niespodzianka, mysle że Serbowie zasłużenie wygrali, chociaż mecz był wyrównany, gdyby nie kartka dla Klosego, i gdyby Podolski miał lepszy dzień, wynik wyglądałby z pewnością inaczej.
 

bartek11

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Tak , choć mecz był niezły. Zarówno Serbowie jak i Niemcy mieli dobre sytuacje podbramkowe. Dziwi mnie nieodpowiedzialne zachowanie Klosego. Podolski miał dziś bardzo rozregulowany celownik. Serbowie zagrali bardzo dobrze. W drugiej połowie raz trafili w słupek , a raz w poprzeczkę.
Teraz już spokojnie mogę powiedzieć , że zaczyna nam się prawdziwy mundial. Na pewno będą emocje :)
 
M

marco9512

Guest
Do pierwszej połowy w meczu Słowenia vs USA jest 2:0

USA zawodzi. To był mój kandydant na 2 miejsce w grupie
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Reque trochę się przeliczyłeś :D I dobrze tak Niemcom, nie lubię ich :)

Po cichu liczyłem na Słowenię i moje błagania zaczynały się spełniać, jednak później USA przebudziło się i odrobiło straty... Ciekawi mnie też dlaczego 3 bramka dla USA nie została zaliczona ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dzień niespodzianek

Niemcy - Serbia 0:1
Nie widziałem, ale bardzo się cieszę z wyniku :) Jak Serbia z Niemcami gra to zawsze iskry się sypią i wióry lecą.


Słowenia - USA 2:2
Słowenia zagrała w 1 połowie nadspodziewanie dobrze, ale w sumie remisu ze wskazaniem na USA się spodziewałem.


Anglia - Algieria 0:0
Cóż, Anglia z Capello gra podobną piłkę jak za Ericssona na poprzednich MŚ. Myslałem, że trener ze swiatowej pierwszej półki im pomoże wykorzystać niemały przecież potencjał. Cóż, może z lepszym trenerem w ogóle są w stanie do wielkich turnieji sie kwalifikować? No ale zbyt szybko byłoby ich skreslac. Może się obudzą z lepszymi zespolami (jesli z grupy w ogóle wyjda).

Mysle, ze z grupy wyjdzie mimo wszystko USA i Anglia. Choć, jak juz pisałem tu - Słowenia to mistrzowie barażów :) W meczu z Anglią mogą niespodziankę sprawić.


Przewidywania na jutro:

Ghana - Australia:
Ghana. Choć Australia w meczu z Niemcami kilka ciekawych akcji przeprowadziła. Ale bedą grali bez najlepszego
swojego piłkarza - Cahilla.

Holandia - Japonia:
Holandia, choć w tym turnieju niczego nie można być pewnym

Kamerun - Dania:
zdecydowanie Dania.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Cóż, Anglia z Capello gra podobną piłkę jak za Ericssona na poprzednich MŚ. Myslałem, że trener ze swiatowej pierwszej półki im pomoże wykorzystać niemały przecież potencjał. Cóż, może z lepszym trenerem w ogóle są w stanie do wielkich turnieji sie kwalifikować? No ale zbyt szybko byłoby ich skreslac. Może się obudzą z lepszymi zespolami (jesli z grupy w ogóle wyjda).
Adamie po tym co wczoraj zobaczyłem to smiem twierdzic zę tamta druzyna Ericssona była o wiele lepiej przygotowana niz obecna, tu wychodzi brak doswiadczenia Capello w przygotowaniach druzyn do takich imprez. Fatalnie to wczoraj wyglądało, dawno nie widziałem czołowej drużyny świata w tak słabej formie na mundialu czy to euro. Angole mają też inny problem jak odejdzie Lampard, Gerrard i Terry to ja nie wiem kto tam będzie za 10 lat ciągnął tą druzynę do przodu. Oni maja świetną ligę ale multum obcokrajowców blokuje ich talenty.
Porażka Niemców to miód na moje serce do tego z Serbami których bardzo lubię :)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Adamie po tym co wczoraj zobaczyłem to smiem twierdzic zę tamta druzyna Ericssona była o wiele lepiej przygotowana niz obecna, tu wychodzi brak doswiadczenia Capello w przygotowaniach druzyn do takich imprez. Fatalnie to wczoraj wyglądało, dawno nie widziałem czołowej drużyny świata w tak słabej formie na mundialu czy to euro. Angole mają też inny problem jak odejdzie Lampard, Gerrard i Terry to ja nie wiem kto tam będzie za 10 lat ciągnął tą druzynę do przodu. Oni maja świetną ligę ale multum obcokrajowców blokuje ich talenty.
Porażka Niemców to miód na moje serce do tego z Serbami których bardzo lubię :)

tyle tylko że Niemcy to najbardziej polski zespół na tych mistrzostwach i to dosłownie
 

bartek11

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Nie rozumiem tych komentatorów , którzy cieszą się z goli tych niby " polaków". Wybrali Niemców ,a nie nas. Choć wiem , że PZPN nie był bez winy. Mnie również bardzo ucieszyła porażka Niemców. Co prawda to nasi sąsiedzi ale ja osobiście wyjątkowo ich nie lubię. Teraz czeka ich mecz o życie z Ghaną. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja :D
Co do dzisiejszych meczów :
Kamerun - Dania. Obstawiam remis 1-1. Kamerun ma potencjał , żeby zagrać lepiej niż z Japonią.
Holandia - Japonia: Zdecydowanie pomarańczowi , których zresztą kocham od zawsze i są moimi faworytami całej imprezy!
Ghana - Australia: Myślę , że wygra Ghana , która ma po prostu lepszych piłkarzy. Choć Australia też ma potencjał , co pokazała choćby w Niemczech cztery lata temu.
Naprawdę , robi się ciekawie!
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
tyle tylko że Niemcy to najbardziej polski zespół na tych mistrzostwach i to dosłownie
Nie dla mnie, to ze ktos sie urodził w Polsce nie znaczy ze jest Polakiem, taki Klose szybko się określił jako Niemiec i mi to wystarczy. Ja się cieszyć nie będą z bramek strzelanych przez facetów o polskobrzmiących nazwiskach. W tym aspekcie porażka Niemców cieszy mnie podójnie do tego cenie Serbów jako naród wiec de facto powinienem cieszyc sie potrójnie.
 
M

marco9512

Guest
Anglia to pośmiewisko. Co robi wielki Roo ? Niech gra a nie gada, że kibice gwizdali. Widać właśnie jak gra gdy trzeba więcej dać z siebie
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Adamie po tym co wczoraj zobaczyłem to smiem twierdzic zę tamta druzyna Ericssona była o wiele lepiej przygotowana niz obecna, tu wychodzi brak doswiadczenia Capello w przygotowaniach druzyn do takich imprez. Fatalnie to wczoraj wyglądało, dawno nie widziałem czołowej drużyny świata w tak słabej formie na mundialu czy to euro. Angole mają też inny problem jak odejdzie Lampard, Gerrard i Terry to ja nie wiem kto tam będzie za 10 lat ciągnął tą druzynę do przodu. Oni maja świetną ligę ale multum obcokrajowców blokuje ich talenty.
Porażka Niemców to miód na moje serce do tego z Serbami których bardzo lubię

Tak, gorzej wyglądają nawet niż w tych meczach z Trynidadem i Tobago, ale na razie turniej się nie skoończył i nie ma co kategorycznych wniosków głosić.


Anglia to pośmiewisko. Co robi wielki Roo ? Niech gra a nie gada, że kibice gwizdali. Widać właśnie jak gra gdy trzeba więcej dać z siebie
Rooney ? Kontuzje moim zdaniem. Koniec sezonu miał przez nie słaby.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Holandia 1-0 Japonia
Mecz słaby, ale przyznać trzeba że Oranje grali lepiej aniżeli Samurajowie ;)
 

bartek11

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Coś nie zachwycają na razie. Może i dobrze , jak pamiętamy na euro 2008 w grupie gromili wszystkich rywali , a później przegrali z Rosją. Jeszcze odpalą na tych mistrzostwach.
A zresztą w sumie nie ma co narzekać , mają już 6 punktów i są praktycznie pewni awansu:)
 
Do góry