Minecraft - Temat zbiorczy

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Taaa, i daje to dużo możliwości na np. Fajny dom na drzewie. Na Freebuild robiłem to tylko ze spawnem itemów, teraz mogę sam, na Survival nawet ;) I to mnie raduje.
Już się nie mogę doczekać bodajże 18 listopada, wychodzi finalna wersja. Wtedy to dopiero będzie gra z kumplami :D
 
T

tumekXD

Guest
a kiedy wychodzi wersja 1.8 ? no.. juz od czasow 1.5 nie gralem w minecrafta ;p
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Wersja 1.8 wychodzi gdzieś przed finałową wersją około miesiąc, maks 1,5. Czyli gdzieś w Październiku lub Wrześniu :p Będzie ogromne rozszerzenie, wioski, dużo rzeczy dla rolników itp :D Około 40 nowych itemów ma dojść, tak więc czekam z roztrzęsionymi portkami :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
B. możliwe, że zdecyduję się na zakup. Jedno pytanie (mam nadzieję, że nie przesadnie noobowskie ;p) - płaci się tylko raz? Tzn. teraz, kiedy obowiązuje beta płacę jednokrotnie i potem, jak wyjdzie już pełna wersja będzie się używać tego samego konta, dobrze rozumuję?
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Dobrze rozumujesz. Kupujesz raz, nie płacisz za patche :p Tj, zawsze masz darmowe aktualizacje, a dodatki (o ile takie będą, bo są mało prawdopodobne) za darmo będą mieli tylko ci, co zakupili Alphę, a teraz dostępna jest tylko Beta ;) Śmiało, możesz kupować :p

Ps.
Jak ktoś chce mieć na prawdę szybko oryginał, niech kupi na kontagier.pl
Nie zbanowali od nich żadnego konta, więc raczej sprzedają legalnie, chociaż firma Mojang(ci co robią Majnkrafta) mówią, że nie mają dystrybutorow. Na kontagier macie dużo możliwości zapłaty. Od przelewu do sklepu "Żabka" oraz innych osiedlowych ;)
 

MythanTHC

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czesc

Mam prosbe do graczy minecrafta
wiec
chcialbym dostac od was plik

.minecraft z 1.7.3

z modem OptiFine_1.7.3
z wylaczonym deszczem , chmurami , sniegiem ,
i właczonym wiecznym dniem
chcialbym aby to wygladalo tak jak tu

//ciach

(sorka , ze daje linki od innych forum , ale to dlamnie wazne)

Dlaczego chcem ten plik ?
Otoz gdy mam wgrany mod to i tak nie mam tych opcji [ probowalem wszystkiego] ;/

wiec prosze was o podrzucenie mi tego pliku
z takimi ustawieniami jak na temacie na mpc ....

z gory dzieki ;D
 

soeszala

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
53.718692,16.663578
Cześć. Szukam dziewczyn tak w wieku 16-18lat, które grają w Minecrafta. Sądzę iż takie istnieją ^_^ , choć może nielicznie, ale prosił bym o kontakt na gg: 37776663 albo na servie ds.mycraft.pl pod nick Pi3tro lub pw na forum. NO_PIRAT!!!
 

kinia28

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam! Mam problem z minecraft. Chodzi o to, że jak włączam i ma wyskoczyć logo MOJANG to jest czarny ekran i java siada. Tak się dzieje odkąd zainstalowałam avast. Czy ktoś wie jak to naprawić?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Skoro po instalacji Avasta masz taki problem, to po prostu go usuń i zainstaluj inny antywirus ;)
 

kinia28

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Przez przeglądarkę idzie ale normalnie jest lepiej. Podobno trzeba osunąć przez tryb awaryjny BB)
 

soeszala

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
53.718692,16.663578
Ja tam gram przez przeglądarkę bo mi się minecraft nie kraszuje, a po za tym nie widzę żadnej różnicy. A co do avasta to też kiedyś miałem i ja pobierałem właśnie deinstalator, tylko trzeba patrzeć jaki rodzaj avasta. Bo ccleanerem raczej się nie da??

A mam pytanie. Jesteś dziewczyną i grasz w minecrafta? Może grasz na jakimś servie?? Może ds.mycraft.pl??? Jeśli chociaż na pierwsze 2 odp. brzmi TAK to daj znać na gg: 37776663. A jeśli na trzecie TAK to szukaj gracza Pi3tro.
 

radek493

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czy ktoś wie co z tym zrobić ?? POMOCY !


Bad video card drivers!
-----------------------

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.



--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 10.09.11 11:00

Minecraft: Minecraft Beta 1.1_02
OS: Windows XP (x86) version 5.1
Java: 1.6.0_27, Sun Microsystems Inc.
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Sun Microsystems Inc.
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:279)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:641)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT b1ac3b43 ----------
 

soeszala

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
53.718692,16.663578
Yyy czemu Minecraft 1.1_02 nawet jeśli masz pirata, a na pewno masz po tym co widzę to znajdź najnowszego. A co do tego błędu kolega też ma i też w piracie.
 

Crafterfr33

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Cześć!

W tym temacie opiszę wam grę, jaką jest Minecraft.

Jest to tzw. "gra niezależna", czyli pozwala graczowi podjąć decyzję, nigdy się nie skończy, czyli ogółem sandbox. Gracz może budować konstrukcje z sześciennych kostek w otwartym świecie 3D. Inspiracją dla autora gry, Markusa Perssona były gry Infiniminer, Dwarf Fortress oraz Dungeon Keeper[2]. Gra dostępna jest w dwóch wersjach – Beta oraz Classic. Wersja Classic jest bezpłatna, bazuje na najwcześniejszej wersji gry i nie jest obecnie rozwijana. Ogranicza się ona wyłącznie do budowania przy nieograniczonej liczbie dostępnych bloków. W wersji Beta gracz samodzielnie pozyskuje materiały do budowy, a rozgrywka jest uzupełniona o przeciwników, licznik zdrowia oraz wiele innych możliwości i przedmiotów. Obie wersje posiadają tryby gry jednoosobowej i wieloosobowej.

Oto jej wersje:

Classic - była pierwszą wersją deweloperską gry wypuszczoną 17 maja 2009 – dawała jedynie możliwość stawiania i usuwania sześcianów. Gracz startował z pełnym ekwipunkiem klocków, był nieśmiertelny i nie mógł stworzyć żadnego przedmiotu – w tej fazie rozwoju projektu nie były zaimplementowane żadne inne elementy znane z późniejszych wersji. Classic nie jest już rozwijana – "Notch" (twórca gry) planuje wycofać ją z rynku, chociaż nadal daje możliwość grania w nią za darmo przez stronę minecraft.net z poziomu przeglądarki.

Survival Test - była wersją testową przed wypuszczeniem trybu gry Survival działającym w wersji Classic. Tryb ten został wycofany, a pliki zagubione.

Indev* (ang. In Development) - było późniejszą wersją testową trybu Survival. W wersji Indev gracz rodził się w tzw. Indev House, który zbudowany był ze 119 desek, 49 bloków kamienia i 2 pochodni. Był to pusty w środku prostopadłościan o wymiarach 7×7×4 klocków z wolną przestrzenią o wymiarach 1×2 na jednej ze ścian służącą jako wejście. Dom mógł zostać zniszczony, a materiały użyte ponownie. Wcześniej Indev House budowany był z kostki brukowej. Mapa była ograniczona. Rozmiary mapy: mała, średnia, duża. Dodana została możliwość tworzenia narzędzi itp.

Infdev* (ang. Infinite Development) - dostępny był jedynie dla pojedynczego gracza w trybie Survival. Infdev zastąpił Indev po stworzeniu systemu generowania nieskończonych map. Była to też główna cecha wersji Infdev – stąd też Infinite (ang. nieskończony) w nazwie. Infdev generował kawałek świata dookoła gracza po jego pojawieniu się, a w późniejszej fazie gry teren rozrastał się w sposób dynamiczny w chwili, gdy gracz szedł w stronę niewygenerowanego kawałka terenu. Teoretycznie świat tworzony w wersji Infdev mogł mieć powierzchnię ośmiokrotnie większą niż powierzchnia Ziemi.

Alpha* - zastąpiła Infdev i poprzedzała Betę. Jedynym grywalnym trybem w Alpha był Survival. Wersja ta była wielokrotnie modyfikowana przez liczne łatki, poprawki i dodatki do gry. Od 29 maja 2010 "Notch" poświęcał grze cały swój czas, a później w celu zapewnienia jej ciągłego rozwoju założył przedsiębiorstwo. Uaktualnienia do gry wypuszczane były regularnie, średnio raz na tydzień, często poprzedzone wpisami w blogu deweloperskim – czasami jednak nie były zapowiadane, a wprowadzone zmiany pozostawały tajemnicą dopóki nie odkryli ich gracze.

Beta* - jest obecnie rozwijaną fazą deweloperską Minecrafta. Zapowiedziana została 11 grudnia 2010 i wypuszczona 9 dni później. Zmieniona została w niej treść licencji, z której zniknął zapis: "wszystkie przyszłe dodatki dostępne będą za darmo" a cena gry wzrosła z 9,95€ do 14,95€. Aktualna wersja, Beta 1.7.3, została wydana 8 lipca 2011. Wersja, 1.8 zwana "Adventure Update" zostanie/została wydana w Sierpniu 2011 roku.

* - płatna wersja

Informacje:

Producent - Mojang AB
Projektanci - Markus "Notch" Persson, Jens Bergensten
Kompozytor - Daniel "C418" Rosenfeld
Silnik - Lightweight Java Game Library
Gatunek - sandbox
Dostępne tryby gry - singleplayer (jednoosobowa), multiplayer (wieloosobowa)

Do gry dostępne są również nieoficjalne modyfikacje, które zmieniają tryb rozgrywki.

Oficjalna strona gry (ang.)
Oficjalne forum (ang.)

Zarejestrowanych kont - ok 13,5 MILIONÓW (I ciągle rośnie. Kilka tysięcy kont na dzień).
Sprzedanych kopii - ok 3,5 miliona (ciągle rośnie).

Drużyna deweloperów:
Markus 'Notch' Persson - założyciel, główny deweloper
Jens Bergensten - zastępca
Daniel 'Kappische' Kaplan - odpowiedzialny za biznes
Markus 'Junkboy' Toivonen - stworzył malowidła, które występują w grze
Jakob 'JahKob' Porser - następny deweloper, najlepszy przyjaciel Notch'a
Carl Manneh - dyrektor zarządzający
'Tobias Mollstam' - pisanie kodu mechanizmu gry
'Aron Nieminen' - odpowiedzialny za wersję na Androida
i inni.

Logo, przedstawiające pracowników(awatary):
Minecraftthumb.png

Od lewej: Markus Persson, Jens Bergensten, Daniel Kaplan, Junkboy, Jakob Porser, Carl Manneh, Tobias Mollstam, Aron Nieminen, Daniel Frisk, Henrik Pettersson, Daniel Rosenfeld.

Informacje pozyskane ze strony Wikipedia.
 

Crafterfr33

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wejdź w program Uruchom, napisz %appdata% i kliknij OK. Wyświetli się okno. Wejdź w folder o nazwie Roaming, a potem w .minecraft, następnie w folder z nazwą bin i usuń plik o nazwie version. Gdy będziesz uruchamiał grę za pomocą launchera, obok Login jest przycisk "Options" kliknij go, a potem w wyświetlonym oknie kliknij Force Update. Uruchom grę jeszcze raz, logując się. Poczekaj, aż wszystko się załaduje. Jeżeli masz pirata lub gra dalej się nie uruchamia, to nie mogę nic na to poradzić.
 
Do góry