Minecraft - Temat zbiorczy

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Hejka, postanowiłem założyć temat zbiorczy na temat gry, o której ostatnio strasznie głośno - a mianowicie Minecraft.
Nie ma co tu się dużo rozpisywać, każdy ją zna. Opanujesz pierwsze kroki, a potem liczy się tylko wyobraźnia i kreatywność.
Jest inaczej niż każdy się spodziewał - mimo wszystko jest mało piratów, a ilość zakupionych gier to 2 miliony... Jeszcze w wersji beta... To mówi samo za siebie.
W tym temacie można pisać o serwerach, wymieniać się spostrzeżeniami, scrennami i innym dziadostwem ;D

Ja osobiście gram już ponad miesiąc, i gra mi się dobrze. Niedługo kupuję premium, bo póki co gram offline(jest taka darmowa opcja, więc to nie piractwo ;P), i na single player dużo już stworzyłem. Dzisiaj miałem małą ambicję i stworzyłem drewnianą willę, mi się podoba. Oprócz tego jest farma i zalążek kopalni. Fajnie mi się układa na tym świecie.
Raz nawet kumpel założył serwer na VPS, gdzie również fajnie się grało. Jednakże padł, bo... Piorun walnął w miejsce, gdzie znajdował się serwer.
A wam do czego udało się dojść? Macie jakiś ustalony schemat "pierwszej nocy", czy każda nowa gra to inny cel, niż wybudowanie domu i próżnowanie w kopalniach :)? Na jakich serwerach gracie.
Tak wiec temat rzeka.
Rozmawiamy :)
 

adikos

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
www.MCserverlist.pl - Polska lista serwerów Minecraft!

Strona nowa i ciągle w budowie! ale można korzystać!
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie ma co tu się dużo rozpisywać, każdy ją zna.


Ja nie znam. Jedyne co zauważyłem to, że coraz częściej linki powiązane z tą grą pojawiają się w spamie.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
gram, raz kilka godzin dziennie, a raz nie zaglądam całe pół miesiąca bo za bardzo wciąga :p
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Nie rozumiem tej gry. W ogóle nie jara mnie konstruowanie własnego świata, tym bardziej w okresie letnim. Może dam minecraftowi jeszcze jedną szansę, ale dopiero na jesień, gdy nie będzie czego do roboty. Wtedy też gra będzie zapewne ciekawsza, bo wychodzące na bieżąco patche zapewne ją do tego czasu znacząco rozwinął.

Podoba mi się natomiast sposób sprzedaży tego produktu.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Bo wiesz, w tej grze sam wyznaczasz swój cel. I to jest w tym chyba najfajniejsze :) Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero na multi, jak już mówiłem, bo granie z kolegami na takim survivalu i rozmowa przez tsa to fajne przeżycie :D Zwłaszcza, jak do chatki wpadnie potwór, zwłaszcza ikona gry - Creeper :D
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Hmmm, a tak na marginesie, to oglądając filmik z tej gry na YT stwierdzam, że niektórzy ludzie, to naprawdę nie mają co robić i są totalnie uzależnieni od komputera. Z tego co się orientuję, to w Minecrafcie wszystkie składniki niezbędne do budowy jakiejś konstrukcji zbiera się samodzielnie i jest to czasochłonne (jak samo budowanie), a to co niektórzy mają naprawdę bogatą krainę (podziemne tunele, kolejki itd.)... Aż boje się pomyśleć ile siedzieli przy tej grze...
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
oszołomy zawsze się trafią, na to nic nie poradzi.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
No tak, Let's Playerzy tacy jak JJayJoker, CTSG, MagdalenaMariaMonika, mają swoje krainy bardzo rozbudowane ;) Mi by się nie chciało samemu, dlatego zawsze pcham się na multi.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Hmmm, a tak na marginesie, to oglądając filmik z tej gry na YT stwierdzam, że niektórzy ludzie, to naprawdę nie mają co robić i są totalnie uzależnieni od komputera. Z tego co się orientuję, to w Minecrafcie wszystkie składniki niezbędne do budowy jakiejś konstrukcji zbiera się samodzielnie i jest to czasochłonne (jak samo budowanie), a to co niektórzy mają naprawdę bogatą krainę (podziemne tunele, kolejki itd.)... Aż boje się pomyśleć ile siedzieli przy tej grze...

oszołomy zawsze się trafią, na to nic nie poradzi.
Sam w to grałem parę chwil. Swoją drogą koncepcja fajna, ale nie złapałem jednak bakcyla. Co do fanatyków: może to porównanie osobliwe, ale dla jednego powodem do dumy będzie klaser pełny znaczków, dla kogoś innego wirtualna kraina. Najważniejsze, że komuś sprawia frajdę. BTW Jeden gracz zbudował w Minecraft nawet model prostego komputera (w sensie, z jego bebechami), który ,,po przeniesieniu" do prawdziwego świata naprawdę by działał. Można się dziwić takiej zawziętości, ale ja osobiście podziwiam, że ktoś ma głowę do takich rzeczy.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Odświeżę troszkę :)
Zakupiłem grę i dopiero zaczęło się robić fajno.
Razem z kolegami gramy teraz na założonym przeze mnie serwerze. Nie trzeba na taki wiele - ściągnąć 2 pliki serwerowe, około 12 mb, a potem odpalić serwer, który ściągnie pozostałe pliki. Potem tylko grać, i grać. I gra się fajnie. Zwłaszcza z najnowszymi aktualizacjami :) Niedługo ma wyjść wersja 1.7 z nowymi itemami - pistonami, czyli tłokami. Fajnie to wygląda. Już dużo w głowie pomysłów jak to wykorzystać.

A ci którzy tworzą komputer w minecrafcie - nieźli są. Stworzyli już 64 bajtów ramu, używając tylko tego co jest dostępne w minecrafcie. Oczywiście tworzą to z jakby "cheatami", ale to projekt i nikt nie ma im tego za złe. Nawet grafika tam będzie o_O Ciekawie się zapowiada.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
no nareszcie zrobili mapkę w minecraft ;)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Nom, chociaż w sumie ona mało daje jak nie zrobisz jej "za wczasu" i się nie osiedlisz. Na multi nawet przydatne, bo daje jakby gps innych ludzi :) Ale wersja 1.7 ma dodać baaardzo dużo rzeczy. Pistony, jary, nowe oświetlenie i prawdopodobnie tryb adventure.
Sporo. Notch wspomniał też coś o nowym potworze, nie dziwiłbym się jakby go stworzyli :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
mogliby dodać jakiś mega dodatek żeby powypełniać sobie misje itp. tylko misje z jakimś sensem a nie BB)
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Z tego co się orientuję, to w Minecrafcie wszystkie składniki niezbędne do budowy jakiejś konstrukcji zbiera się samodzielnie i jest to czasochłonne (jak samo budowanie), a to co niektórzy mają naprawdę bogatą krainę (podziemne tunele, kolejki itd.)
Ja z kolegami gram, mamy już całe miasto, metro, system kolejek w powietrzu, labirynt i maaaase rzeczy.
A wszystkich składników nie trzeba zbierać, są komendy, po których wpisaniu otrzymujesz surowce.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Tak, tylko że niektórzy nie lubią grać na komendach/modach/cheatach :D
Najbardziej ekscytujące są takie serwery na których gra sie z kolegami bez komend ;) Coś jak Dzunior&Zaha oraz grupa Exploraz na Youtube.
Za 3 godziny premiera wersji 1.7 Beta.
 

Nifferin

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
No fajna gierka :D Niby graficznie nie zachwyca powiedzmy to sobie szczerze ale tak samo jak tibia tez nie ma dobrej grafy a wciąga ^^
Gra mi się podoba i to bardzo :) Planuję sobie zakupić Klucz do Multi Playera ^^ Albo poszukam prywatnych serwerków :)
Pozdrawiam
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Wyszła wersja 1.7_01
Nie zadziwiła mnie zbytnio. Z pistonami, owszem, można się pobawić, ale to nie dla mnie. Nożyczki niby fajne, ale sam w sumie nie wiem czego miałem się spodziewać. Mało wnieśli. Wolałbym już przeboleć cały czas na becie 1.6.6, grać na multiplayer, a teraz dobre kilka dni nudy ;/
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ja tam sobie nożyczkami i liścmi z drzewa urządze fajny żywopłot :sexy:
 
Do góry