Metallica

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Oficjalnie to jest Venom, ja nieoficjalnie bym szukał raczej 'ojców' wśród zespołów będących raczej wcześniej i dającymi fundamenty, mam tu na myśli zespoły z nowej fali (NVOBHM), choćby "Transylvania" Iron Maiden jest uważana za jeden z takich kawałków, patrząc na te co popularniejsze ; )

pozdro
Sporo racji. A jeszcze istniało coś takiego jak Hellhammer czy Voivod i innych.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Tak. Metallica nie wziela sie z nicosci ale oni tak naprawde ruszyli z kompyta z tym stylem. I zapelnili nim stadiony...
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Pierwsze 3 LP są niezniszczalne. Znów ich słucham. A reszta ? Niech pozostanie milczeniem.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Tak. Metallica nie wziela sie z nicosci ale oni tak naprawde ruszyli z kompyta z tym stylem. I zapelnili nim stadiony...
Jeżeli chodzi o popularność - jak najbardziej masz rację.
Natomiast muzycznie prekursorami nie są ; )
Po prostu są zespołem z Bay Area, któremu, tak jak np. Slayerowi w mniejszym stopniu, udało się przebić i to nawet bardzo : )
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nikt nie gral wczesniej TAK jak Metallica, takie moje zdanie.

Albumy Ride, Master, Justice sa dla mnie majstersztykiem :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jak dla mnie wczoraj Slayer bardzo dobrze pocisnął, a Meta genialnie.

A teraz padam to odsypiać.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Ja odespałem właśnie. :p
Anthrax fajnie zagrał, sporo z Among the Living materiału. Rudego nie lubię, także nie będę się wypowiadał. Slayer nie miał warunków żeby zniszczyć. Dzień, poza tym ludzie ewidentnie czekali na Metallicę i nie chcieli dać się zniszczyć. Metallica no roz:cenzura:ała, co tu dużo mówić. Fajerwerki, ognie, setlista też mocna, aczkolwiek zabrakło 'RtL'.
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
Festiwal świetny, jedynie Megadeth mnie zawiódł. Anthrax mieli super występ.
Metallica- magia. I doczekałam się Enter Sandman BB)
No i zgadzam się w zupełności z Bartekt.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Kurde na Metallice jeszcze musze isc, bo jak ktos slucha metalu o musi zaliczyc Mete bo to jest niezapomniane przezycie
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
Oficjalnie to jest Venom, ja nieoficjalnie bym szukał raczej 'ojców' wśród zespołów będących raczej wcześniej i dającymi fundamenty, mam tu na myśli zespoły z nowej fali (NVOBHM), choćby "Transylvania" Iron Maiden jest uważana za jeden z takich kawałków, patrząc na te co popularniejsze ; )

Pierwiastki thrashu są już w Motorhead.

Kurde na Metallice jeszcze musze isc, bo jak ktos slucha metalu o musi zaliczyc Mete bo to jest niezapomniane przezycie

A daj Pan spokój z tymi pozerami. Upadli przed 90, ostatnią płytą przyznam że się znacznie poprawili, BA nawet całkiem dobrze było, ale to nie zmienia faktu, że to najbardziej przereklamowany zespół świata.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
jezeli mierzysz sukces iloscia sprzedanych plyt to moze..

iloscia ludzi na stadionach to raczej Meta ich gniecie...

pozatym chodzilo o muzyke ciezkawa raczej a nie pop-shit
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
z całym szacunkiem Stary ale The Beatles nie zalicza się do pop-shit i swego czasu ściągali niemałe ilości wiary, choć nie wiem dokładnie ile.
Pisałem ogólnie o całej muzyce, jeśli o metal idzie to wiadomo, że Meta i Ironi najwięcej ściągali i ściągają na koncerty.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
ja bym powiedział, że największy sukces w muzyce to The Beatles odnieśli

no proszę Cie nie porównuj Beatles'ów do Mety bo to po pierwsze inny gatunek a po drugie inna era. A pozatym to nie jest wyliczanka w stylu "ja mam większego!" i kto odniósł większy sukces bo Metallica jest zespołem kultowym i trzeba oddać królowi co królewskie. Jak krzykniesz hasło "metal" do zwykłego zjadacza chleba który nie słucha tego rodzaju muzyki to pierwsze nazwy jakie Ci powie? Metallica albo Iron Maiden, taka jest prawda.

a herezją jest wypowiadanie slów że Metallica to pozerzy. Oni są na takim poziomie że to raczej młode zespoły mogą wyjść na pozerów grając jak Meta.
proszę wyjaśnij i podeprzyj wiarygodnymi argumentami dlaczego nazywasz Metallicę pozerami?
 

Blackthorn

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
63
Punkty reakcji
1
Miasto
Phraxos
Na metalowej półeczce mojego muzycznego pantheonu obok Emperora Metallica to zespół numer jeden.

Klasycy, pionierzy, mimo kilku potknięć po drodze ostatnią - w mojej ocenie znakomitą - płytą potwierdzili swoją klasę.
 

klauzinski

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Metallica przez tyle lat istnienia stała się po prostu marką.
I to marką, która wiele znaczy w przemyśle muzycznym, przynajmniej w sferze metalowej.
Fakt, nie są prekursorami, tylko jednym z wielu garażowych zespołów z Bay Area, ale akurat im
udało się wybić i osiągnąć to co mają.

Z jednej strony- wielki zespół, potęga wyznaczająca swego rodzaju trendy w muzyce metalowej wiele lat temu.

Z drugiej- dojrzali faceci, którym kilka lat temu zacięła się maszynka do robienia pieniędzy (film Some Kind of Monster) i za bardzo nie wiedzieli co zrobić żeby ją odblokować (zmiana basisty, odwyk Jamesa...).

Dla mnie Metallica zawsze będzie największym zespołem świata, synonimem wielkiego sukcesu,
kapelą przyciągającą na swoje koncerty dziesiątki tysięcy ludzi i zapełniającą stadiony.

Fakt, pierwszych trzech albumów nic nie przebije, load i reload to totalna kaszana, chociaż i tam kilka kawałków jest mega, chociażby King Nothing i Until it sleeps i Fuel (moje skromne zdanie), ale każdy zespół, nawet największy, nie musi wszystkiego przekuwać w złoto. Nie udały im się te dwa, potem próba ratowania sytuacji koncertami z orkiestrą (pomysł super, wykonanie gorsze, już lepiej wyszło chłopcom z KISS) i Garage, Inc.
O St.Anger mam dobre zdanie, bo to od niego zaczęła się moja fascynacja Metalliką (gdzieś zobaczyłem teledysk do Unnamed Feeling) i chociaż album nie kopie tak jak powinien, to mam do niego sentyment.
Death Magnetic... jeśli ktoś ma porównanie z wersją albumu studyjną i remixem do Guitar Hero... ta druga zdecydowanie lepsza.

Dziękuję Ci Metallico za 16 czerwca 2010... spełnienie marzeń i najpiękniejszy wieczór w życiu :)
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
http://www.youtube.com/watch?v=Z77xH_x4sAc

Epic shit :daibel2:
 

lupa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ride the lightning, Master, black... zarąbiście zarąbiste. Nie wiem czemu wszyscy tak nienawidzą Load, ja tam lubię Until It Sleeps. Jednak po black, fenomen mety trochę znikł, ale i tak jest genialna.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Ride the lightning, Master, black... zarąbiście zarąbiste. Nie wiem czemu wszyscy tak nienawidzą Load, ja tam lubię Until It Sleeps. Jednak po black, fenomen mety trochę znikł, ale i tak jest genialna.

Load/Reload jakby zrobic 1 plyte z tego a nie 2 i dac najlepsze kawalki to bylby gitez. A tak mamy 2 plyty w ktorych sa wymiszane kawalki slabe i dobre.

Ja np. uwielbiam The Outlaw Torn ;)
 
Do góry