Metal A Religia Chrzescijanska

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Z tego co wiem 666 zawsze bylo i jest symbolem diabla i tego sie bede trzymac. Co do symbolu kozla w satanizmie, to coz. Ma on swoja odrebna symbolike dla satanistow niz fakt, ze to bylo ulubione zwierze szatana.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nudzi mnie gadanie o tym ze pentagram to symbol szatana, dla mnie to taka 'ikonka' blackmetalu, nie wierze w brednie o mocy pentagramy itp... a z tymi 666 nie warto sie upierac, kiedys jakis slepy balwan zle przetlumaczyl i macie. Zreszta co za szkoda poprawic to na 616, przynajmniej dokladnosc bedzie.
 

McLarens

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
eee... ,, Metal a religia chrzescijanska'' powinno byc raczej ,, Blackmetal a religia chrzescijanska'' .Uważanie każdego np. Heavy Metalowego zespołu za szatanistyczny jest poprostu idiotyczne. ,,Metal'' nie ma w swoich korzeniach np.znaku 666 albo czegośtam. Jedynie ,,BlackMetal'' sie do tego odnosi <_< .
 

Satan

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
to pewnie dlatego ze tylko my dopuszczamy do siebie wiadomosc ze metal dzieli sie na gatunki:p poza tym czemu wszyscy musza byc chrześcijanami niech sobie beda satanistami nie ma w tym nic zlego ale trzeba to poznac a nie oceniac, tylko niech to odbieraja inaczej niz jaranie kościołów i zabijanie kozłów:p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
jacobbs masz rację... Ludzie czasem rysują 666 czy pentagram aby pokazać że słuchają np. black metalu... Nie każdy podchodzi do tego z powagą... czasem metalowcy robią to dla "jaj". Dla mnie taką odznaką satanisty jest odwrócony krzyż...Lestat co do koziołka to ja to napisałem w oparciu o Biblię szatana. Ten koziołek właśnie taką rolę odgrywa w pentagramie. oczywiscie jest jeszcze symbolem czegos tam. ale znajduje sie dla tego że jest ulubionym zwierzęciem szatanaSatan i tutaj się z tobą zgadzam. Polski satanista najczęsciej "działa" indywidualnie lub z 2 lub 5 kumplami. i nie robią jakiejś czarnej mszy tylko mają poprostu swoje ideologie... Tak jak każdy...Ostatnio przygotowywałem wiadomości na WOSa o subkulturach (trochę rozrabiałem na wcześniejszych lekcjach:D )i natknąłem się na artykuł w którym to pisze że tak zwane rożki Dio używają sataniści jako pozdrowienie szatana czy jakoś tak... A przecież to jest stek bzdur... Rożki Dio są używane ogólnie przez metalowców. Sam ich pomysłodawca opowiada o ich powstaniu: Zawsze gdy szedł z babcią przez miasto gdy ktoś "rzucił na nią urok" ona robiła taki gest aby odwrócić urok.Albo jeszcze pisało w tym artykule że metale nie mają prawie żadnej ideologi a cała subkultura opiera się tylko na muzyce...Jak znajdę link to wam podeślę
 

Satan

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
my tu tak gadu gadu o symbolach a zaraz przyjda krzyżowcy z dzialu religia:p

pentagram to symbol ktory rysowany tak:http://www.electricwitch.com/pentagram_sm.gif ma odpedzac demony
a tak http://parker1.co.uk/satanic-files/pentagram.bmp przyzywac ten drugi z kilkoma symbolami pomiedzy ramionami pelni funkcje chyba pieczeci baphometa ale nie jestem pewien
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
teraz już się różnie rysuje pentagram (a raczej w róznej formie) chodzi mi o dorysowane rzeczy. Tym satanistycznym (jak by to dresiarz powiedział "oridżinal" ) jest Pentagram 1 Symbole wokół niego oznaczają Lewiatan.
Spotkałem sie z pentagramami przy którym są 666 czy też w środku krzyż do góry nogami...


Lestat miałeś rację ma troszkę inne znaczenie. znalazlem to na jakiejs stronce: Pentagram LaVey'a przedstawia głowę kozła na którego niegyś zydzi zrzucali całe swoje winy i wypędzali go na pustynie. Kozioł był uosobieniem wszytkich ludzkich grzechów.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
jacobbs masz rację... Ludzie czasem rysują 666 czy pentagram aby pokazać że słuchają np. black metalu... Nie każdy podchodzi do tego z powagą... czasem metalowcy robią to dla "jaj". Dla mnie taką odznaką satanisty jest odwrócony krzyż...Lestat co do koziołka to ja to napisałem w oparciu o Biblię szatana. Ten koziołek właśnie taką rolę odgrywa w pentagramie. oczywiscie jest jeszcze symbolem czegos tam. ale znajduje sie dla tego że jest ulubionym zwierzęciem szatanaSatan i tutaj się z tobą zgadzam. Polski satanista najczęsciej "działa" indywidualnie lub z 2 lub 5 kumplami. i nie robią jakiejś czarnej mszy tylko mają poprostu swoje ideologie... Tak jak każdy...Ostatnio przygotowywałem wiadomości na WOSa o subkulturach (trochę rozrabiałem na wcześniejszych lekcjach:D )i natknąłem się na artykuł w którym to pisze że tak zwane rożki Dio używają sataniści jako pozdrowienie szatana czy jakoś tak... A przecież to jest stek bzdur... Rożki Dio są używane ogólnie przez metalowców. Sam ich pomysłodawca opowiada o ich powstaniu: Zawsze gdy szedł z babcią przez miasto gdy ktoś "rzucił na nią urok" ona robiła taki gest aby odwrócić urok.Albo jeszcze pisało w tym artykule że metale nie mają prawie żadnej ideologi a cała subkultura opiera się tylko na muzyce...Jak znajdę link to wam podeślę

Cos masz slaby przeklad tej bibli, albo zle ja intepretujesz. Ile razy ja czytales? Hmm... niewazne, w bibli satanistycznej, ktora zostala napisana pod wplywem ducha nieczystego, ze sie tak ogolnie wyraze wyraznie pisze, ze koziol ma symbolike zaczerpnieta z obrzedow judaizmu, kiedy to za czasow Mojrzesza koziol, byl tym stworem, na ktorego zrzucano wszystkie grzechy czlowieka i potem go zabijano. Stad powiedzenie koziol ofiarny. Co do tego jak to sie ma do satanizmu.... coz Ci powiem. Czytaj moze biblie satanistyczna w innym, bardziej zblizonym do orginalu przekladzie.

Metal a religia chrzescijanska moga isc w parze. BA!!! Black metal i religia chrzescijanska moga sie sfatac, udowodnil to zespol PNEUMA, ktory gra bardzo charakterystycznie dla Black metalu ale teksty piosenek sa o Bogu.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Lestat wiem o tym zaraz potem napisałem :

"Lestat miałeś rację ma troszkę inne znaczenie. znalazlem to na jakiejs stronce: Pentagram LaVey'a przedstawia głowę kozła na którego niegyś zydzi zrzucali całe swoje winy i wypędzali go na pustynie. Kozioł był uosobieniem wszytkich ludzkich grzechów."

patrz post wcześniejszy napisany przed twoja wypowiedzią:)
Ja ją czytałem już dawno... i nie za bardzo szczegółowo:)


Nie tylko pneuma są takie zespoły a raczej projekty jedno osobowe jak: z polskich: Elgibbor, Abdijah grają tzw. unblack metal czyli alternatywa black metalu. Jest również bardzo znana chrześcijańska kapela z Ukrainy grająca metal podchodzący pod unblack jest to Holy Blood. Ale do tych łagodniejszych z chrześcijańskiego metalu (polskiego) można zaliczyć illuminandi, fajnie się słucha, a teksty w niewielkiej mierze zmienione z tego co jest w ewangelii
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
<_< Hmm... faktycznie, musialem przegapic Twoj post. Co do Pneumy to z wiekla radoscia przyjolem wiadomosc o tym, ze zespol ten wydal nowa bardzo ciazka plyte, ktora juz ucieka od spiewania o Bogu, czyli ucieka od muzyki chrzescijanskiej.
 

PaweŁ.

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Tomaszów lubelski
Panuje powszechny stereotyp o tym iz osoby sluchajace metalu oraz nalezace do tej subkultury sa szatanistami, wynika to pewnie z tego jak sie ubieraja oraz z ogladek ( naszywek rowniez ) zespolow ktorych sluchaja lecz tak naprawde "metalowcy" nie musza zarzynac czarnych kozlow ani palic swiec z tluszczu niechrzczonych dzieci... wiekszosc z nich to normalni , porzadni ludzie...

jakie jest wasze zdanie?

mam racje czy sie myle? :sexy:


Ja bym sie nie zgodził z tym że każdy kto słucha metalu od razu musi być satanistą (co prawda są tzw "czarne owieczki" które to psują wizerunek owej subkultury ale nie każda subkultura jest idealna ) Znam kilku metali i moge zapewnić że każdy z nich np: nie zdemolował w życiu żadnego cmentarza czy nie brał udziału w czarnej mszy ... a co ciekawe jeden z nich służy do tej pory jako normalny lektor w kościele ;)...
 

zielona15

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
466
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
dla mnie jest to chory stereotyp z którym trzeba walczyć. Wymyśliły to moherowe berety od ojca dyrektora i się tak przyjęło...a jest to czasem bardziej przykre niż niesprawiedliwe...nie cierpię takiego traktowania mnie za satanistkę i sługę Mrocznego pana za to iż słucham ostrzejszej muzyki niż ta co w kościele jest
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Panuje powszechny stereotyp o tym iz osoby sluchajace metalu oraz nalezace do tej subkultury sa szatanistami, wynika to pewnie z tego jak sie ubieraja oraz z ogladek ( naszywek rowniez ) zespolow ktorych sluchaja lecz tak naprawde "metalowcy" nie musza zarzynac czarnych kozlow ani palic swiec z tluszczu niechrzczonych dzieci... wiekszosc z nich to normalni , porzadni ludzie...

jakie jest wasze zdanie?

mam racje czy sie myle? :sexy:
Zgadza się. Ja sama byłam z metalem prawie 3 m-ce. A wyobraźcie sobie, ze rowniesz slucha muzyki klasycznej. Mocny, co nie?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Paweł: Czyli metale, którzy są satanistami są źli, tak? Czarne owieczki psujące wizerunek subkultury? Dlatego, że wyznają inną religią niż reszta? Głupie podejście. Tak samo jakbyś powiedział, że Żydzi są źli bo kilku z nich słucha reggae i psują wizerunek subkultury. Zastanów się. Religia jak każda inna i wymaga szacunku. A jeśli nie szacunku, to przynajmniej znikomej tolerancji.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dokladnie tak, ale kosciol i duchowienstwo czesto ma odrebne zdanie. Poza tym katolik ktory slucha np. Vadera tez jest na swoj sposob sprzecznie spostrzegany. Bo np. powiesz ludziom, ze sluchasz satanistycznej kapeli to oni na to moga powiedziec, ze co z Ciebia za katolik.
 
A

Aqualorn

Guest
Vader nie jest kapelą satanistyczną tylko krytykującą religię a raczej to, że ludzie z góry nam coś narzucają. W pewnym sensie ma to sens ponieważ gdy urodzimy się jako dziecko członka mensy to nikt od razu nas do niej nie przypisze a gdy jesteśmy dzieckiem katolika od razu stajemy się katolikami.
Ale tak naprawdę to jeśli ktoś chce wierzyć to wierzyć będzie a jeśli nie to nie.

Metal nie kłuci się z religią chrześcijańską chyba że dla kogoś metal to tylko Black i Brutal Deth. To owszem kłuci się ale metal to także zespoły, które nie są satanistyczne a w ich składzie są katolicy i nic nikomu do tego.
 

PaweŁ.

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Tomaszów lubelski
Paweł: Czyli metale, którzy są satanistami są źli, tak? Czarne owieczki psujące wizerunek subkultury? Dlatego, że wyznają inną religią niż reszta? Głupie podejście. Tak samo jakbyś powiedział, że Żydzi są źli bo kilku z nich słucha reggae i psują wizerunek subkultury. Zastanów się. Religia jak każda inna i wymaga szacunku. A jeśli nie szacunku, to przynajmniej znikomej tolerancji.


Z tymi czarnymi owieczkami chodziło mi o te osoby które oprócz czczenia szatana dokonują tez praktyk satanistycznych : jak np : niszczenie cmentarzy ... A o moja tolerancje to się nie martw bo z natury jestem tolerancyjny chłopak
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Nudzi mnie gadanie o tym ze pentagram to symbol szatana, dla mnie to taka 'ikonka' blackmetalu, nie wierze w brednie o mocy pentagramy itp...

Mnie też juz to nudzi... Pentagram jest, i był symbolem wielu rożnych rzeczy.. zależy jeszcze jaki pentagram.


"Pentagram ? gwiazda pięcioramienna, przeważnie wpisana w koło. W niektórych kulturach uważany za symbol magiczny.

180px-Pentagram_green.svg.png


Pentagram był symbolem bogini Kore, najbardziej wewnętrznej duszy Matki Ziemi, którą czczono w czasach neolitu. Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy Pitagorejczycy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do gory). W XIX wieku Eliphas Levi podzielił pentagramy na "dobrą stronę" i "złą stronę". Za "dobrą" uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za "złą" odwrócony ? zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum ? siły boskiej. Odzwierciedla również pięć zmysłów człowieka, oraz pięć żywiołów: powietrze, wodę, ziemię, ogień i ducha, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami.

200px-Pentagram_and_human_body_(Agrippa).jpg
200px-Pentagram_with_one_point_down_(de_Guaita).jpg

Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem ku dołowi zwany jest Pentagramem Odwróconym, Czarnym, lub Pentagramem Baphometha. Pentagram Baphometha przedstawia profanum - człowieczeństwo, odzwierciedla on wyższość żądz i emocji nad rozumem, jest powszechnie uważany za znak satanistyczny, chociaż często mylony z Pentagramem Białym.

Pentagram Biały uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Można go zauważyć na różnych talizmanach i amuletach oraz odnaleźć w wielu budowlach sakralnych, itp.


Pentagram jet też spotykany w astronomi. Otóż planeta Wenus w ciągu siedmiu lat wykonuje na niebie ruch w kształcie pentagramu. Stąd też w starożytnej Grecji planeta Wenus była symbolem bogini Wenus. Symbol ten odnalazł się też w XV wieku jako symbol żałoby kiedy to matka jednego z rycerzy zakonnych zmarła. Jako, iż miała na imię Wenus jej potomek wykonał naszyjnik zawierający w sobie pentagram. Obrócił go na znak śmierci jednym ramieniem do dołu i wpisał w okrąg tak aby wierzchołki ramion wystawały poza koło. Owo koło było znakiem bliskości jaka była miedzy zakonnym żołnierzem a matką"


A co do liczby 666 to ta liczba w matematyce jest " ciekawą " liczbą^^ trzeba sobie poczytać...
A w Biblii liczba ta jest przypisana szatanowi

"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba ta bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć"

Dodatkowo liczba ta symbolizuje niedoskonałość.

***

[ rożne źródła ]
 
Do góry