MATURA PISEMNA_JĘZYK POLSKI

ogureczek

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
zgadzam się. wszystko byle nie wesele i potop :D najlepiej to mógłby być inny świat?, ludzie bezdomni, albo dżuma :D
ja myślę że może dżumę dadzą :D mam taką nadzieje cichą...
swoją drogą!
powodzenia wszystkim życze!
 
C

*ChMuRkA*

Guest
marzę o literaturze współczesnej :) oby nie potop, lalka, wesele i chłopi :D bo tylko streszczenia czytałam :p
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
a ja zaraz będę czytać...tą Dżumę... tyle ludzi mówi że... to chcą/ ew. będzie..więc...:p nic innego mi nie pozostaje...
no i "Ludzi bezdomnych...."
powodzenia...100 kopniaków...w cztery litery...na szczęśćie
 

monika073

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
A takie pytanko jeżeli w tym spisie lektur jest napisane Nad Niemnem - fragmenty z tomu III: rozmowa Andrzejowej Korczyńskiej z synem, ... to obowiązują tylko te fragmenty czy cała treść ? Bo wychodziłoby na to że tylko ten fragment :)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
tak w ogole to jest matura z jezyka polskiego, wiec zadnych zagranicznych lektur nie powinno byc xD
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
A takie pytanko jeżeli w tym spisie lektur jest napisane Nad Niemnem - fragmenty z tomu III: rozmowa Andrzejowej Korczyńskiej z synem, ... to obowiązują tylko te fragmenty czy cała treść ? Bo wychodziłoby na to że tylko ten fragment :)


tak tylko te dwie rozmowy obowiązują:)

w sumie tak powinno być... ale polonistka nam gadała ze w kluczu moga byc odpowiedzi... tyczace sie znajomosci calego utworu...mimo tego ze nie caly byl przerabiany...
Ty po prostu musisz orientować się w książce.../ lekturze
 

monika073

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
No i to jest nie sprawiedliwe ... Dobra ja przerabiałam na lekcjach całe, ale wiem że są osoby, które same przygotowują się do matury w znacznej części i leciały lekturami po tym spisie lektur opublikowanym przez oke.
 

Buśka

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
372
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Szczecin- sercem -> Madryt :*
Jaka rama typowaliście wszystko Mickiewicza tylko nie Pana Tadka :) Ja w niedziele w rozmowie z koleżanka stwierdziłam że będzie Pan Tadek bo dawno nie było a to nasza epopeja :D No i stawiałam jeszcze na Nad Niemnem. Ja nawet na maturze w torebce miałam Pana Tadka bo rano streszczenie jeszcze czytałam :D No i się udało moja upragniona lektura była :p A zanim dostaliśmy arkusze kłóciłam się z kumpelą ze Będzie nad Niemnem a ona mówiła ze Chłopi no i w sumie obie miałyśmy rację ;)
 
Do góry