MATURA - DZIŚ POLSKI , JUTRO MATMA. OPOWIADAJCIE JAK POSZŁO?

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Czyli nie tylko ja mam odczucia ze poziom byl za wysoki:D CKE w tym roku pelni role kata. A ja mam fize rozszerzona jeszcze:/

Ja tylko fizę podstawową, ale też boję się co oni wymyślą, jak wczoraj i dziś coś takiego zaserwowali...

Jako humanistka nie skomentuję przywoływania przykładu humanisty- uczę się nawet nieźle [znaczy : uczyłam ;D] a i tak uznaję matury za przerażające.
Nie wiem, może się nie znam, ale te testy powinny raczej podsumować szkołę a nie ja przedłużyć. Kto to widział, żeby matury powodowały tyle łez? O siebie się nie martwię, ale, do cholery nie każdy maturzysta zdaje na 90%.
Tym co liczyli na trzydziestki nie dano szans. Cios poniżej pasa i tyle.

źle to odebrałaś, w technikach jest nie zawsze wysoki poziom lub taki który dawałby uczniom szanse na zdanie matury przede wszystkim z matmy.
Ale tak czy owak patrząc na moich kolegów humanistów to też u nich nie jest wesoło, matma po prost miażdży ich na takim poziomie jaki był dzisiaj.
 

monmonik

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląskie
Znaczy wiesz..ja to raczej LO ;]. Ale racja, nieźle się wszystkim oberwało tą matematyką. Po prostu nie rozumiem jak ogólnopolski poziom może być aż tak wysoki? Mam teraz na myśli całą masę osób ledwo-ledwo radzących sobie z matą, naprawdę żal na nich patrzeć po maturach.

Fizyka? O kurcze no to powodzenia. Ja zadeklarowałam rozszerzony wos i podst. geografię. Mam tylko nadzieję że matury dodatkowe nie będą 'naciągane'. Naprawdę wolałabym się dostać na uniwersytet za 1 razem.

ps. kto już wie, że nie zdał?
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Rzeczywiście poziom jak na całą Polskę był wysoki. Ja chodzę do dobrej szkoły w moim mieście, a i tak mieliśmy problemy. Co dopiero mają powiedzieć gorsze licea i technika. Mi- o dziwo!- lepiej chyba poszła matematyka, a nie polski, z którego zawsze byłam świetna. Teraz tak pięknie nie było- szczególnie na rozszerzeniu.
Ja jeszcze w poniedziałek piszę rozszerzony WOS, potem tylko ustny polski i angielski, ale one nigdzie się nie liczą :)

Jak wrażenia po dzisiejszym angielskim? Moje są dobre. Myślę, że to była najprostsza z podstawowych matur. Nie było nic podchwytliwego, a wiadomość dla kolegi i list prywatny, sądzę, są najprostszymi formami, bo takimi codziennymi, bez wymyślnego słownictwa. Jestem zadowolona.

Piszcie, jak to było u was :)
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Rzeczywiście poziom jak na całą Polskę był wysoki. Ja chodzę do dobrej szkoły w moim mieście, a i tak mieliśmy problemy. Co dopiero mają powiedzieć gorsze licea i technika. Mi- o dziwo!- lepiej chyba poszła matematyka, a nie polski, z którego zawsze byłam świetna. Teraz tak pięknie nie było- szczególnie na rozszerzeniu.
Ja jeszcze w poniedziałek piszę rozszerzony WOS, potem tylko ustny polski i angielski, ale one nigdzie się nie liczą :)

Jak wrażenia po dzisiejszym angielskim? Moje są dobre. Myślę, że to była najprostsza z podstawowych matur. Nie było nic podchwytliwego, a wiadomość dla kolegi i list prywatny, sądzę, są najprostszymi formami, bo takimi codziennymi, bez wymyślnego słownictwa. Jestem zadowolona.

Piszcie, jak to było u was :)

Zazdroszczę Wam, ciekawe co dadzą nam na niemieckim ;)
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Być może też nie będzie źle, skoro anielski był w porządku :)
 

mikiqu

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Okazuje się że na arkuszach z polskiego były błędy:
http://matura2011.net/cke-dala-plame-blad-na-maturze-z-polskiego/
z roku na rok to samo... a maturzyści cierpią :/
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Według mnie szybko zareagowali i wydali oficjalne zaświadczenie, które uspokaja sprawę. Jednak nie zmienia mojej opinii: a gdzie do cholery byli wcześniej? Tyle osób pewnie to tworzyło i nikt nie zauważył absurdu? :D
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Podstawowy angielski był rzeczywiście banalny, myślę że przeciętni uczniowie mogli to spokojnie napisać na 70%
Rozszerzony za to był trudny w... Zadania do słuchania bardzo zawiłe, trzeba było się maksymalnie wsłuchiwać, zadania do tekstu skonstruowane tak że w zasadzie wszystkie odpowiedzi wydają się prawidłowe, sam tekst przydługi i pełen słownictwa na naprawdę rozszerzonym poziomie.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Angielski? Podstawa banalna, list zapodali imho najprostszy, najgorsze za nami :)
 

monmonik

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląskie
Taak- podstawa prościutka. Co do rozszerzenia- mam mieszane odczucia. Było tak raczej pół na pół. Słowotwórstwo i czytanki proste, ta słuchanka o Davidzie też.. ale za to ta o 'busach'- ciężka.

Ogólnie wrażenia dobre- spodziewałam się o wiele gorszych rzeczy. O ile nie polegnę na wypowiedzi pisemnej to con 60% chyba będzie. A co pisaliście rozszerzeni? Bo ja rozprawkę ;D

O, ja też rozszerzam wos ;]. W sumie trochę się martwię co tym razem..ale, w sumie maturę i tak i tak już mam zdaną ;D
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Tak, to zadanie z autobusami było zdecydowanie najgorsze. Też pisałem rozprawkę.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,9549494,Matura_2011__j__angielski__poziom_podstawowy__odpowiedzi.html?as=1

Odpowiedzi z Angola, jakby ktoś chciał sprawdzić. 35/35 :diabel:
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Naliczyłam sobie na angielskim podstawowym 88% :)
Rozszerzenie rzeczywiście podobno trudne, ale mnie nie dotyczyło.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Za mną już ustny angol, ktoś też już zdawał?
 
Do góry