Matka Magdy z Sosnowca przyznała się

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
taka osoba nie powinna mieć dzieci, jest skrajnie niedojrzała. Ale tego jej na zajęciach w grupach modlitewnych w kościele nie uczyli
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Co mogę powiedzieć ? Najbardziej mi jest szkoda matki, tak matki. Dlaczego ? Według Was jest to bardzo zła osoba, która zrobiła taką szopkę na całą Polskę. Ale ma dopiero 22 lata i nie była przygotowana prawdopodobnie na dziecko. Rodzina i państwo jej nie pomogło. Łatwo oceniać ludzi i ich krytykować z ciepłego fotela i zza ekranu, ale ciężko ich zrozumieć, wczuć się w sytuację. Potępiam to, że nie zadzwoniła po pogotowie, bo nie była w stanie stwierdzić stan dziecka. Przyznam, może to będzie nie na miejscu, ale jak tak patrzę na zapłakaną kobietę, która być może przez swoją głupotę straciła dziecko i przez resztę życia będzie musiała żyć naznaczona i wystawiona na ostracyzm to żal mi jej. Na miejscu męża bym ją wspierał, jak tylko bym mógł. Nie odwróciłbym się od żony, nie w takiej sytuacji, kiedy cierpi.
Wiem, że nie miała takiego prawa do osądzenia zdrowia dziecka i tego, czy żyje, czy nie. Rozumiem to dobrze, nie trzeba mi o tym przypominać ;] A dlaczego tak zrobiła ? Działała w jakiejś hipnozie, spadło jej dziecko, nie dawało znaków życia i jako bardzo młoda osoba ( w wieku wielu stąd ) wpadła w panikę. Nie zaplanowała tego, że upuści dziecko i je ukryje. Spadło przez przypadek prawdopodobnie i w panice je ukryła. Cóż, na pewno było to bezmyślne posunięcie, ale co począć ? Czasu się nie cofnie. Co ma nie grać ? Wiem i rozumiem sytuację doskonale.
Zaplanowała, czy nie ? Może wkrótce się okaże, a teraz pozostaje nam tylko czekać.
Współczuję rodzinie, a szczególnie matce. Również uważam, że powinna powiadomić odpowiednie służby lub chociaż prosić kogoś innego o pomoc, a nie biegać po lesie i kopać dół.



Czyli dziecko zmarło w wyniku tego upadku, więc dla tych, którzy piszą, że matka nie mogła ocenić stanu zdrowie - oceniła, ale w końcu wyszło na to, że dobrze oceniła. Dziecko po upadku już nie żyło. Uderzyło o próg, a nie o podłogę.
Matka sama przyznaje, że w panice ukryła zwłoki i wymyśliła bajkę o porwaniu. Także w czasie tego zdarzenia była poczytalna, więc będzie normalnie sądzona. Cóż, usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Jeżeli by je rzuciła do łóżka i nie trafiła, a dziecko uderzyło by w prób to okej, nieumyślne zabicie, ale jeżeli samo spadło ? Ot tak ? Bardziej przyjrzałbym się ukryciu i zaniedbaniu zwłok.

Nie broń jej. Wspominasz o jej młodym wieku, mam nadzieje, że przemyśli swoje nędzne życie. Ludziom nie życzy się źle no własnie ludziom a nie potworom, nie mogę patrzeć na jej patologiczną twarz !!

@ Herbatniczek
Zdecydowanie się zgadzam, jestem ciekaw co miała znaczyć ta akcja z detergentem bo moim zdaniem jest na tyle głupia, że nie potrafi się zabić.
Po prostu brak słów, zginęło niewinne dziecko i nie ma żadnego wytłumaczenia dla zachowania "matki" !
 

von Richthofen

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
147
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Wujku Tony, dlaczego mam jej nie bronić ? Może mam nieco inne zdanie niż Twoje w tej sprawie ? Mogę robić, co mi się żywnie podoba. Ja jej nie bronię, po prostu staram się zrozumieć. Potępiam jej zachowanie, bo nie da się go usprawiedliwić. W końcu zginęło dziecko.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Bo nie ma nic na jej usprawiedliwienie.. absolutnie nic
 

von Richthofen

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
147
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Powtarzam, ja jej nie bronię, ani nie próbuję usprawiedliwić. Jedynie wyciągam wnioski i staram się zrozumieć.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ciężko zrozumieć oj ciężko.. Ja się zastanawiam gdzie było ojciec ? Chyba nawet tak skrajnie niedojrzała osoba jak tu już ktoś wcześniej zauważył od tak nie zabija dziecka bo w wersję z upadkiem na prawdę uwierzyć jest ciężko.
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Boże, ja już rzygam tą "madzią" Nagłośnili sprawę jakby to sam prezydent zginął, codziennie na świece giną tysiące osób, jakoś ludzi gó*no to obchodzi, a tutaj taka afera.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
No niestety nie. Ale myślę, że wielu osobom tak jak im mnie usatysfakcjonowała mnie mina tej patolówy na sali sądowej.


Pozdrawiam
 

6aszter

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
a moim zdaniem ta cała sprawa jest tak specjalnie nagłaśniana przez media, żeby ludziom zamydlić oczy i żeby nie widzieli co się dzieje w polityce...
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Boże, ja już rzygam tą "madzią" Nagłośnili sprawę jakby to sam prezydent zginął, codziennie na świece giną tysiące osób, jakoś ludzi gó*no to obchodzi, a tutaj taka afera.
Rozdmuchano konflikt Rudkowski -policja i wszyscy przestali sie interesować bagnem w prokuraturze, reformami emeryturalnymi ACTA i manipulacjami smolenskimi.
Zafundowano gawiedzi temat zastępczy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a przy okazji Rutkowski robi doskonały PR, będzie miał zamówień na 10 lat z okładem, będą listy społeczne i zapisy w zeszycie
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Myślę, że powinno się przestać z całej tej sytuacji robić sensację. Matka postąpiła źle. Nie można jej bronić. Ustalenia w kwestii czy śmierć dziecka była przypadkowa, czy celowa oceni sąd na podstawie dowodów. Szkoda jednak, że nie wyznała prawdy od razu. Zaoszczędziła by dziesiątki tysięcy złotych, a i sprawa zamknęła by się na szczeblu lokalnym. A tak kłamstwo rozrosło się do wielkiej afery i dla opinii publicznej będzie już zawsze wyrodną matką i kłamliwą złodziejką państwowych pieniędzy...
 

Anika81

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Obserwując wydarzenia dotyczące śmierci małej Madzi i zachowanie jej matki jestem przekonana, że jest Ona socjopatką - która owszem doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego postępowania, własnych decyzji i czynów, ale po prostu ma to wszystko głęboko gdzieś. Dla niej najważniejsza jest jej własna osoba, jej ego. Ważne by Ona sama czuła wygraną i dziwnie ją to chyba "podnieca" (choćby uśmiech" po wywiadzie)Stara się grać, sprawiać inne wrażenie. Jak dla mnie to ona jest sprawcą śmierci własnego dziecka, zaplanowania wszystkiego - myślę, że być może i jej mąż pomógł w chowaniu zwłok - ale raczej był mocno zmanipulowany i przekonany o wypadku. Co rzecz jasna też jest przerażające że zgodził się na to...

Straszne jest to, że podobnych socjopatów jest wielu w okół nas, którzy pozornie wydają się jako tako normalni, być może z lekka wyrachowani, albo wręcz odwrotnie - wycofani, zamknięci w sobie.... "Najlepsze" jest to, że często sami rodzice wychowują socjopatów, nie wpajając im żadnych wartości, ani nie pomagając zrozumieć że każdy czyn pociąga dane konsekwencje....

Co o tym sądzicie?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Sądzę, że są lepsze zajęcia niż przejmowanie się wypromowaną przez media postać. Np. patrzenie w ścianę.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Trzeba było jakoś odwrócić uwagę od protestów przeciwko ACTA, a nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka było idealną sytuacją do tego. Społeczeństwo jest wrażliwe na takie sytuacje. Kto głównie nagłaśnial tą sprawę? Telewizja tuska. Co do samej matki to nie będę jej osądzał bo każdemu z nas mogło się przytrafić to samo. Można ją winić za kombinowanie wokół całej sprawy, jednak uważam że zniszczyla ją presja mediów. Ta kobieta w Polsce życia już nie będzie miała.
 

Bynio

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
58
Punkty reakcji
3
Poniewaz pracuję z trudna mlodzieżą w stowazyszeniu polecam jeszcze trochę poczeka, bo na moje oko to jeszcze nie koniec historii
 

szawi69

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
207
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
strzelin
mexter, z tym spiskiem pojechales. brakuje tylko okrzyku: gdzie jest krzyz!

podaj powody dla ktorych jest socjopatka, definicje tego pojecia. przeanalizujmy je na podstawie genezy i przykladow z historii. mozna tak kazdego nazwac bezkarnie i nic z tego nie wynika. serial pt."mama malutkiej Madzi" ma sie dobrze i bez nas. juz powstala o "mamie Madziuni" ksiazka, autorstwa bodaj naczelnej Gali. to celebrytka powoli, na tym poziomie co Grycanki.
 

A-Kind-Of-Magic

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Dzierzoniów
Temat śmierci małej Madzi jest juz zaliczany do temetów, których człowiek ma dośc. Najpierw zachwycała- matka idzie z dzieckiem ktoś je porywa, a ona dzielnie szuka. Później wchodzi Rutkowki- zaczyna się pojawiać medialny charakter całej tej historii i... Nagle robi sie skandal bo prawda wychodzi na jaw. Stuacja staje sie kampania reklamową Rutkowskiego. Teraz to zwykły zapychacz dla mediów. Bardzo bym chciał aby sprawa toczyła sie swojim torem media i ludzie o tym zamilkli, a cała Polska przpomniała sobie o sprawie za 10 lat w programie typu "Ciąg dalszy nastąpił".
To najlepsze dla całego społeczeństwa. Robimy sensację i dramaturgię z powaznej sprawy, która dawno powinna być zamknieta dla publiczności.
 
Do góry