Marzenia

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Witam. :)

Chciałabym się od Was dowiedzieć czym są dla Was marzenia? Nie zauważyłam takiego tematu, jeśli już taki istnieje, to ja bardzo przepraszam. Pozdrawiam.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Hehe marzycielka zakłada temat o marzeniach ;)

No cóż marzenia mogą służyć wielu celom np. chwilowe odizolowanie się od własnych problemów, rzeczy, które pragnęlibyśmy zmienić w sobie i w swoim życiu.
Mają one różny kontekst i mogą być różnie wykorzystane przez marzącego.

Swoją drogą pytanie wydaje się proste, ale jakoś wiele, to mi nie przychodzi do głowy w tym temacie, a dziwne, bo zazwyczaj się rozpisuję :D
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Zdarza mi się czasami marzyć, jedne są realne inne zaś nie, padło pytanie czym są? uważam że dzięki marzeniom człowiek stawia sobie jakiś cel w życiu, dąży do zrealizowania go i dzięki temu jego życie nabiera sensu. Kto z nas nie marzy? każdy czegoś chce, jedni chcą być piękni i bogaci, inni sławni, choćby planowanie swojej przyszłości, każdy chce mieć dobrze płatną pracę, własny dom, osobę dzięki której czujemy się potrzebni, to również są marzenia. Bywają też te nierealne, te które nigdy się nie spełnią, taka ucieczka od rzeczywistości jest dobra, oderwanie się od świata przyziemnego aby pomyśleć o czym miłym, o czym co sprawi że staniemy się choć na chwilę szczęśliwi.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Marzymy bo to jest przyjemne i mamy nadzieję, że te marzenia się spełnią, choć bardzo często zdarza się, że są one nierealne. Marzymy, by się na chwilę oderwać od ziemskich zmartwień i poczuć się lepiej.
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Czym?
miłą chwilą, podczas której odpływam w świat niczym nieskażony, dobry, gdzie żyje się lepiej, prościej i wolniej..
jestem wielkim marzycielem,choć to nic cielesnego, materialnego to znaczą dla mnie wiele.
tak, właśnie tak,one wyznaczają często cel i nadają sens szarym dniom wypełnionym ciągłą gonitwom oraz nieustannymi napinkami z resztą społeczeństwa
marzycielstwo,według mnie, jest taką maleńką cząstko siedzącego w nas dziecka :) a wiadomo,że dzieci postrzegają rzeczywistość inaczej, widzą rzeczy dla starszych nienamacalne..
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Marzenia to coś, czym nie powinniśmy sobie zaprzątać głowy.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Moje dzielą się na 2 grupy:

-możliwe do zrealizowania

-których spełnienie jest nierealne.

Pierwsze to życiowe cele do których dążę, np. ukończenie wybranej przeze mnie szkoły etc.
Drugiej grupy nie opisuje, bo każdy wie ocb.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Marzenia? Ej to temat rzeka. Mogą być celem do którego się dąży. Wyobrażeniem swojej przyszłości tak jakbyśmy chcieli ją sobie ukształtować. Abstrakcją, światem wykreowanym tak, aby spełniał nasze ukryte pragnienia. Wyobrażanie rzeczy, życia dla nas idealnego. Planami. Dla mnie marzenia to po prostu myśl, która ukazuje to co chciałbym, aby się stało. Czasami jest to możliwe, a czasami nie. Bez marzeń nie da się praktycznie żyć. Każdy jakieś ma. Tylko niektórzy przesadzają, ale kogo to obchodzi :p
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Generalnie, nie mam czasu na jakieś rozmyślania, jestem wiecznie zabiegana :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
hmm(moze to glupie), dla mnie osobiscie marzenia sa bardzo wazne i jak nie spelniaja sie - jestem zalamana
 

Asmardires

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
77
Punkty reakcji
3
Według mnie marzenia to oderwanie się od rzeczywistości, czasami warto pomarzyć nawet o rzeczach tak naprawdę nierealnych. Aczkolwiek dążenie do pewnych celów (realnych czy nierealnych) wywiera na nas presję dzięki, której stajemy się doskonalsi. Marzenia to cierpliwość, a cierpliwość to cnota.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Moje się nie spełniają, ale się nie załamuje. Miło jest pomarzyć sobie. Marzenia są przyjemne, tak jak sny.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Marzenia to nic innego jak nasze pragnienia, cele, do których realizacji dążymy. Są marzenia realne i takie, które są trudne bądź niemożliwe do spełnienia. Uważam, że miło jest czasami oderwać się od rzeczywistości i sobie pomarzyć, nawet jeśli to o czym marzymy miałoby się nigdy nie spełnić to jednak na tą chwilę jesteśmy szczęśliwi w swoim własnym wyimaginowanym świecie :) Dzięki marzeniom mamy cele w życiu, wytyczamy sobie drogę do ich realizacji i w ten sposób nabiera ono głębszego sensu, bo mamy po co żyć :)
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Czym są marzenia? Motorem, paliwem, napędem. Dążeniem do spełnienia, do wielkich osiągnięć i małych przyjemności. Spełniamy jedne i rodzą się nowe. A wszystko zaczyna się od jednej, niepozornej myśli... ;)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Marzenia urozmaicają nasze życie. Sprawiają, że mamy jakiś cel, coś do czego dążymy. Często są one wyobrażeniami naszego lepszego życia. Oczywiście są możliwe do zrealizowania, ale i takie, które tylko sprawiają, że na twarzy na chwilę zawita uśmiech.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Wydaje mi się, że powinniśmy likwidować w sobie te marzenia, które są nierealne, niemożlwie do spełnienia.
Czemu tak myślę?
Z kilku względów:

primo- jeżeli będziemy za często zatapiać się w świecie nierealnym, to kompletnie przestaniemy żyć prawdziwym światem
secundo- napewno nie staną się one motywacją dla nas, ponieważ z góry wiemy, że to tylko pragnienia i nic ponad to, co więcej może to u nas spowodować postrzeganie realnego świata, jako złe miejsce i zabraknie nam szczęścia w prawdziwym życiu.
oraz <nie wiem, jak to napisać po łacińsku ;)> po trzecie- szkoda czasu, ponieważ jest tyle rzeczy, którymi możemy cieszyć się, a które są realne i powinniśmy postawić na pierwszym miejcu w hierarchii marzeń, te które potrafimy spełnić, do których będziemy dążyć dzięki naszej wewnętrzenj sile, walce, motywacji płynącej z nich samych, którymi będziemy się radować, kiedy staną się prawdą.
 

Endriu.

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
108
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kluczbork
Według mnie marzenia dla każdej istoty rozumnej jakim jest człowiek są bardzo ważnym elementem tudzież czynnikiem pozwalającym na lepsze życie; pod warunkiem, iż nie zatracamy się w nich. Zatracanie się w marzeniach może spowodować odizolowanie się od świata realnego, co w końcu doprowadzi do zachowań aspołecznych.
 
Do góry