Marilyn Manson

chocolate898

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Marilyn Manson znany przede wszystkim z prowokujących tekstów, kontrowersyjnego wizerunku i zachowania. Uznany za skandalistę, był tematem wielu kontrowersji.
Co myślicie o jego twórczości i o nim samym?

Ja osobiście lubię jego muzykę i chętnie go słucham. Wielu osobom przeszkadza między innymi to, że jest kapłanem Kościoła Szatana, największej organizacji satanistycznej na świecie (chociaż nie praktykuje ani nie pełni swej funkcji uznając przyznane mu stanowisko za oznakę szacunku ze strony założyciela).
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Merlin to raczej ROCK, raport.

Jak porządek to porządek :)
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
jest kiczowaty, za bardzo rozsławił się sensacjami, często wzbudza niesmak...
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Po pierwsze - to nie Metal

Po drugie - nawet jeśli facet jest kapłanem Kościoła Szatana i osobiście jest prawdziwym satanistą, to i tak jako muzyk dla mnie jest beznadziejny. Nigdy nie podobała mi się jego muzyka.
Jest przereklamowany i reprezentuje mega-komerchę.
Jakkolwiek by nie był prawdziwym satanistą osobiście, to muzycznie uważam jego twórczość za komercyjny, pseudo-satanistyczny kicz.
Moim zdaniem beznadziejny jest i tyle, chyba tylko hordy dzieciaków, które się lansują na nie wiadomo jak "mrocznych" się nim jarają.
Moim zdaniem to poniżej krytyki.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Jego muzyka i osoba jest przeznaczona do rozgłosu komercyjnego więc nie można się spodziewać niczego wymagającego pod względem muzycznym. Po prostu ma się sprzedać.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
sprzedał, się, sprzedał i żebra powycinał :lol: (choć nie wiem czy to prawda, słyszałam takie plotki, ale nie wiem czy zostały zdementowane)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tak dokładniej to industrial (charakteryzuje się prostymi, acz agresywnymi partiami gitarowymi, wstawkami elektronicznymi i dźwiękowym brudem). Akceptuję starego Mansona, który choć odstawiał szopki miał coś do powiedzenia. Antichrist Superstar/Holy Wood to dowód na to, że facet naprawdę ma łeb pod względem lirycznym, a i muzyka jest niezła (czasem nawet bardzo - np. The Beautiful People). Nowy to cienko przędzie, nie oceniajcie go tylko po tym co wyprawia w mediach i jak obecnie się lansuje. Tak się składa, że niegdyś był dobrym muzykiem.
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Z tymi żebrami też slyszałem:pP
Ale nie wszystkie,tylko te,które mu przeszkadzały by sobie robić loda XDD
I ponoć gra nimi na perkusji.

Swoją drogą xywe ma od nazwiska Charles'a Mansona,więc pod kopułą coś ma.
Ale jego muzyka i image odbiega trochę od tego co bym chciał słyszeć i widzieć.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
uważaj, zaraz wyskoczy ktoś i jak mi na innym portalu powie Ci że jest komercyjny po to by jego przesłanie trafiło do większej ilości osób. nienawidzę takich idiotów, sprzedał się, by mieć kasę.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Akceptuję starego Mansona, który choć odstawiał szopki miał coś do powiedzenia. Antichrist Superstar/Holy Wood to dowód na to, że facet naprawdę ma łeb pod względem lirycznym
Tu się zgadzam.
Tak się składa, że niegdyś był dobrym muzykiem.
Tutaj już nie. Ująłbym to w inny sposób - był to muzyk (jeden z naprawdę wielu), który starał się robić coś dobrego. Jednak dla mnie zawsze pozostanie najwyżej muzykiem przeciętnej klasy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
uważaj, zaraz wyskoczy ktoś i jak mi na innym portalu powie Ci że jest komercyjny po to by jego przesłanie trafiło do większej ilości osób. nienawidzę takich idiotów, sprzedał się, by mieć kasę.
Jasne, że chciał kasy. I tego nie lubię u MM. Skandalami zabezpieczył się, bo gdyby płyty mu się nie sprzedawały, zawsze miałby wzięcie u ,,satanistów" rysujących odwrócone(albo i nie) pentagramy na szkolnych ławach.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Po pierwsze - to nie Metal

Po drugie - nawet jeśli facet jest kapłanem Kościoła Szatana i osobiście jest prawdziwym satanistą, to i tak jako muzyk dla mnie jest beznadziejny. Nigdy nie podobała mi się jego muzyka.
Jest przereklamowany i reprezentuje mega-komerchę.
Jakkolwiek by nie był prawdziwym satanistą osobiście, to muzycznie uważam jego twórczość za komercyjny, pseudo-satanistyczny kicz.
Moim zdaniem beznadziejny jest i tyle, chyba tylko hordy dzieciaków, które się lansują na nie wiadomo jak "mrocznych" się nim jarają.
Moim zdaniem to poniżej krytyki.

Wiesz czasem i odpalam sobie pomiędzy jakimiś utworami popowymi, jeżeli chcę chwilę sobie przerwać słuchanie metalu :)
Owszem komercha totalna, ale da radę wytrzymać :p Najgorsze są tylko te mhroczne dzieciaki co się nim jarają :/
Na razie przenoszę do rock, jeżeli będzie dalej w złym miejscu to dawać raport :)

Edit: No to dalej przenosimy :D
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
"Przerobiłem" z pięć płyt. Dosyć lubię jego kawałki, takie jak:
*Rock Is Dead
*Antichrist Superstar
*King Kill 33
*The Death Song
*I Don't Like The Drugs
*Mutilation Is The Most Sincere Form Of Flattery
*The Nobodies
*Tourniquet
*The Red Carpet Grave

Niestety moim zdaniem najlepsze utwory ma już za sobą, przynajmniej na ostatniej płycie niewiele mnie zaciekawiło.
Ma specyficzny styl :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
U mnie będzie tak:
Sweet Dreams
Cryptorchid - polecam teledysk z fragmentami filmu Begotten. Ryje nieco mózg, ale jest b. fajny (teledysk, nie film http://www.contactmusic.com/videos.nsf/str...on-cryptorchid)
The Beautiful People
Coma White/Coma Black
The Reflecting God
Lunch Box
Peronal Jesus
The Fight Song

,,I don't like the drugs..." to kpina ze strony Mansona. Typowo popowa kowencja + głos czarnoskórej wokalistki niczym z chórku kościelnego. Litości.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
fakt po pierwsze to nie pasuje mi do tego dzialu jak ktos wczesniej napisal to rock
moje osobiste odczucia sa takie ze nie trawie muzyki granej przez niego. jedynie co mi podchodzi to Sweet Dreams. Nie mogle zawiesic ucha na dluzej podobnie jak nad Murderdolls.
no i potwierdzam przedmowcow, jego image mowi jaki to on jest niedobry chlopiec i ogolnie otacza go aura pierwotnego zla ale nie ma to odzwierciedlenia w muzyce.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Marilyn zawsze miał bardzo niesmaczny image. Najgorsza była jego chuda d*pa w podartych pończochach.

Ale muzycznie swojego czasu nie było źle. The Beautiful People to kawał dobrej, zakręconej muzy. Sweet Dreams wiadomo. Lubiłam też Rock is Dead, może dlatego, że kojarzy mi się z OST do Matrixa :) Szczytowym momentem ich kariery było wydanie Mechanical Animals, które było całkiem dobrą rockową płytą. Dopracowaną, z wieloma ciekawymi momentami. Ale potem już raczej nie zwrócili mojej większej uwagi. Eat Me, Drink Me z 2007 to smęty nieziemskie (Merlin był smutny, bo się rozwodził). Kolejna płyta nieunikniona w tym roku - The High End of Low.

MM był kiedyś najlepszym kumplem Trenta Reznora z NIN, notabene nagrywali razem March of the Pigs w domu, w którym niegdyś banda Charlesa Mansona zrobiła rzeź. Pomijam fakt, że obaj panowie mają... nienalepiej pod kopułami, MM po prostu jest bliżej do industrialu z powodu wcześniejszych inspiracji i doświadczeń, niż do nu metalu. W każdym razie etykietka Inne Ciężkie Brzmienia może być :)
To tak a propos posta LaggeRa.
 
Do góry