Marihuana

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Sojusz Lewicy Demokratycznej też nie powinien robić problemów. PO tak naprawdę też by nie oponowało za bardzo. Tak naprawdę u nich Tusk jak na populistę przystało jest przeciwny. Fakt, że uargumentować tego nie potrafi. PiS za to jak zawsze, gdy trzeba coś zmienić drze japy bez ładu i składu. No i oczywiście PSL ...
W ogóle tak argumentacja PiSu
Kaczyński - ,,z narkomanią trzeba walczyć" i oczywiście słynny tekst, a propos braku powiązania z konopiami.
Pitera - podobnie. Polecam filmik jak TVNie się kłóciła z Obarą.
http://www.youtube.com/watch?v=ty4Hu7in4LY&feature=channel_video_title
PO
Tusk - ,,dopóki będę premierem to marihuana nie będzie legalna". Właściwie tyle.
http://www.youtube.com/watch?v=CEArI-OyJ8U
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W tej rozmowie nikt się w sumie nie popisał. Za dużo emocji ze strony zwolenników legalizacji, choć sama Pitera rzeczywiście ma bardziej arbitralne tezy niż argumenty.
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Te dyskusje jak na razie nie mają sensu, politycy wykrzykują swoje, zwolennicy swoje. Złagodzenie kar za posiadanie pewnie w końcu przejdzie ale zalegalizowanie najmniejszych ilości już raczej nie, dla zasady, bo to w końcu jakby nie patrzeć będzie strasznie brzmiąca legalizacja narkotyków.
A pytanie redaktora aż zakuło mnie w uszy: "przecież marihuana to narkotyk, więc dlaczego jedne mamy traktować łagodniej a drugie inaczej" , a dlaczego inaczej karzemy za kradzież a inaczej za morderstwo skoro i jedno i drugie to przestępstwo? Wyższa szkoła logicznego myślenia, naprawdę.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Strasznie mnie bawią ludzie, którzy wieżą, że naprawdę o to chodzi. To nie jest ważne czy na dobre wyjdzie legalizacja czy nie. Ważne jest, zwłaszcza przy tak populistycznych rządach, czy sondaże przez to pójdą w górę czy w dół. Co prawda są jeszcze spekulacje na temat kilkudziesięciu miliardów dolarów płaconych rocznie dla rządów na całym świecie przez gangusiów by utrzymać ten stan rzeczy. Sam jednak nie jestem zwolennikiem tej teorii spiskowej.
Po za tym złagodzenie kar już przeszło. Posiadanie śmiesznych ilości też jest kwestią czasu. Pewnie z rok-dwa. Szkoda mi tylko wyborców, którzy głosowali na ludzi nie umiejących nawet uargumentować swoich przekonań,.
 

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Caleb

Samoobrona i Nowa Prawica - być może, nie wiem, ale PPP to tu gdzie mieszkam raczej się o tym nie zająknęło. Poza tym wiadomo było że te dwie partie nie wejdą do sejmu, więc tak naprawdę tylko głos na Palikota dawał szansę dla "prawdziwych" konsumentów - ale cieszę się że nie wszyscy konusmenci na to poszli. :)
 

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Panowie

Sorry że nie edytuję, ale to mój ostatni post na forumowisku. Chciałbym podziękować za ten rok rozmów, kłotni, ale generalnie wymiany myśli.
Pomimo że przeważnie miałem (i mam nadal) inne zdanie od Was na temat marihuany, to jednak rozmowa z Wami była dla mnie czymś ważnym i sporo wniosła do mojego rozumienia problemu narkotyków (upss sorry marihuany) :) .
Nie mam złudzeń że kogokolwiek "nawróciłem", ale być może moje posty skłoniły niektórych do refleksji w temacie "jarac czy może nie jarać"
W szczególności pozdrawiam Wloocibora, Karola Marleya, Caleba, Jaccobbsa i Divinera :)
Trzymajcie się chłopaki i życzę Wam wszystkiego najlepszego. Serio.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Aby nie tworzyć off topicu, proszę wszelkie pożegnania z Jackiem załatwiać na jego profilu, wpisując to w status :)
 

nieprzytomna

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
18
Myślę, że marihuana nie jest szkodliwa... Papierosy i wódka bardziej szkodzą. Palić palę, ale wódki często nie pije... bo wolę się zjarać i jest lepiej, kaca się nie ma.
 

Dzejkoob

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2011
Posty
95
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Please try later..
@Nieprzytomna
Duuuuuuuuuuuuuuży plusik dla Ciebie ;))

Głosowaliście na Ruch Palikota :)? Ja głosowałem i nie żałuję bo zasadził już ziarno , teraz trzeba czekać na plony..
 

organoleptyczny

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Myślę, że marihuana nie jest szkodliwa... Papierosy i wódka bardziej szkodzą. Palić palę, ale wódki często nie pije... bo wolę się zjarać i jest lepiej, kaca się nie ma.
Mam tak samo. Nienawidzę kaca więc lepiej jest sobie zapalić, nie budzi się człowiek w środku nocy z bulem głowy.


@Nieprzytomna
Duuuuuuuuuuuuuuży plusik dla Ciebie ;))

Głosowaliście na Ruch Palikota :)? Ja głosowałem i nie żałuję bo zasadził już ziarno , teraz trzeba czekać na plony..

Jeśli w sejmie jest już człowiek który otwarcie mówi o legalizacji marihuany to już jest wielki +. Za 4 lata to on będzie większością w sejmie i wtedy będzie jazda :)
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Prywatnie jestem za legalizacją ale wiem jedno że w tym kraju z tymi ludźmi na stołkach nawet jak zalegalizują to i tak będzie obora. Do nich nic nie dociera nie widzą czystych faktów jakie im się pod nos podstawia. Co do przeciwników na swój sposób tez ich rozumiem, ten kto ma dzieci na pewno ma większe obawy. Uzależnienie od marihuany - wiele osób twierdzi że niby się nie da jednak jest inaczej jeśli ktoś jest podatny i nie potrafi sobie odmówić prędzej czy później będzie miał z tym problem, to samo jest z kawą zajrzyjcie do jakiegoś większego biura gdzie rozpoczyna się pracę wczas rano i zapytajcie ile dziennie piją kaw ;) (znam to od strony biura ;) ) i wcale nie łatwo tak odstawić kawę jak się ją piło regularnie przez długi czas dzień w dzień, po odstawieniu jest taki leń że masakra ;)

wiem wiem wiele osób twierdzi że to nie narkotyk no a jednak jest tam alkaloid która "kopie" na swój sposób ;)

i tak w podsumowaniu - skoro wóda i papierochy są legalne to nielegalna marihuana jest czystym ograniczaniem praw obywateli...
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
To kwestia zakorzenienia kulturalnego. Wyobrażasz sobie ,że w tym kraju miałaby być prohibicja? bo ja nie. he Podejżewam ,że by rewolucja wybuchła w całym państwie jednocześnie. Z kolei w holandi jest legalna trawka ale helendrów palących nie ma wbrew pozorom dużo. Tak naprawde mam gdzieś legalizacje ,nie przepadam za trawka wole to co kolega wyżej ma w nicku :021:
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Zakorzenienie czy nie jak można zabraniać czegoś co jest mniej destrukcyjne od tego co można nabyć legalnie w sklepie? Trzeba rozgraniczyć pewne rzeczy bo nie chodzi tu o to aby marihuanę można było kupić wszędzie czy coś w tym stylu, niech stworzą jakieś sensowne prawo które będzie to wszystko regulowało i tyle....



wole to co kolega wyżej ma w nicku :021:

Co masz na myśli?
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Zakorzenienie czy nie jak można zabraniać czegoś co jest mniej destrukcyjne od tego co można nabyć legalnie w sklepie? Trzeba rozgraniczyć pewne rzeczy bo nie chodzi tu o to aby marihuanę można było kupić wszędzie czy coś w tym stylu, niech stworzą jakieś sensowne prawo które będzie to wszystko regulowało i tyle....





Co masz na myśli?
Nic ,nic
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To kwestia zakorzenienia kulturalnego. Wyobrażasz sobie ,że w tym kraju miałaby być prohibicja? bo ja nie. he Podejżewam ,że by rewolucja wybuchła w całym państwie jednocześnie. Z kolei w holandi jest legalna trawka ale helendrów palących nie ma wbrew pozorom dużo. Tak naprawde mam gdzieś legalizacje ,nie przepadam za trawka wole to co kolega wyżej ma w nicku :021:
Nic by się nie stało, tylko byłoby dużo met. Zobacz co się teraz dzieje: najprostszy przykład z cenami paliw, VATem czy wiekiem emerytalnym. To są ważniejsze sprawy, gdzie obywatele są już jawnie dymani i rewolucji żadnej nie ma.

Zakorzenienie czy nie jak można zabraniać czegoś co jest mniej destrukcyjne od tego co można nabyć legalnie w sklepie? Trzeba rozgraniczyć pewne rzeczy bo nie chodzi tu o to aby marihuanę można było kupić wszędzie czy coś w tym stylu, niech stworzą jakieś sensowne prawo które będzie to wszystko regulowało i tyle....
Kłopot w tym, że ustawodawca dobrze o tym wie. Władza wbrew pozorom nie jest głupia.
 

Wiesiu PL

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
201
Punkty reakcji
1
pale od czasu do czasu i niewiem jak można sie od tego uzależnić i nic mi nie jest tylko nie mieszaj albo zioło albo coś zdecyduj się
 

Mental

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ja jestem jak najbardziej za legalizacją ale z całkiem innych powódek,gdy maryśka będzie już legalna większość palaczy przestanie ja palić dlaczego? a dla tego ,że zakazany owoc smakuje najlepiej czyli już nie bedzie tego dreszczyku emocji (że mogą mnie przymknąć etc. ),nie bedzie poczucia tej wybitności bo teraz każdy pełnoletni może to zrobić.
 
Do góry