Manga czy anime? Co wolicie ?

Sarmati

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Osobiście wolę mangę choć ostatnio bardzo mało jej czytam ;/
A jeśli chodzi o anime, do szału doprowadzają mnie fillery... chyba nie ma nic bardziej irytującego, jak w środku serii pojawi się filler który nie wnosi nic do wątku głównego :/
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Zdecydowanie Anime,ale nie wiem czemu.Może dlatego że nie mam zbyt wielkiego dostępu do Mangi.A gdy już nawet mam,to jakoś mnie tak to nie kręci.
 

koleśś

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
mimo wszystko MANGA, bo nie ogranicza wyobraźni - samemu można wyobrazić sobie głos postaci, kocie ruchy itd... :D
innym plusem jest też to, że zawsze manga jest do przodu z fabułą, ale to tylko przy jednej produkcji.
biorąc diwe różne produkcje, i tak manga jest lepsza :p
 

deathnote

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Anime :)

Mangi też lubię ale mniej :)

Chyba, że JPF w końcu Bleach'a wyda to wtedy zmienię zdanie :)
 

Sayuki

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wolę anime, w mandze brakuje mi szczególnie muzyki, która w anime sama w sobie potrafi budować klimat. Mangi czytam wtedy, gdy jakieś anime bardzo mi się spodoba i chcę poznać ciąg dalszy lub prawdziwe zakończenie, ponieważ w większości anime są mniej rozbudowane fabularnie od mangi na podstawie której powstało.
 

Necro02

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wątek poruszany na wielu forach heh

Co do mnie to wole mangę. Mimo tego że nie ma tam ruchomych obrazków, kolorów czy też muzyki. Manga jest po prostu genialna w swojej prostocie. Do tego najczęściej to manga służy za pierwowzór anime, które nie raz jest przeciągane lub dziwnie przedstawione przez animatorów :x
Jednak dobre anime nie jest złe :]
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
To zależy od dnia. Chociaż chyba skłaniałbym się ku Anime :) Dynamiczniejsze, i łatwiej dostępne ;)
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Mam pewne wątpliwości czy to odpowiedni temat, ale chciałem się zapytać czy serię Cowboy Bebop lepiej jest obejrzeć czy przeczytać? Co lepszego jest w mandze, a co w anime?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Jakby odpowiedni. I nawet odpowiedź na to pytanie wniesie dużo do tematu. Należy i przeczytać i obejrzeć. Czemu? Odpowiedź jest prosta.
Seria Cowboy Bebop to:
Seria anime
Film Anime
Seria Mangowa 3 tomowa
Seria Mangowa 2 tomowa nie wydana w Polsce, trzeba szukać u specjalistów.

Więc mamy jakby 4 rzeczy. Każda z nich opowiada co innego. Manga to inna historia niż anime. Druga manga też, w niej postacie nawet całkiem inaczej wyglądają (wygląd to w serii 2 tomowej) Seria anime to swoja historia, a film to chyba jeden z najlepszych filmów anime w historii tej zafajdanej planety.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Jakby odpowiedni. I nawet odpowiedź na to pytanie wniesie dużo do tematu. Należy i przeczytać i obejrzeć. Czemu? Odpowiedź jest prosta.
Seria Cowboy Bebop to:
Seria anime
Film Anime
Seria Mangowa 3 tomowa
Seria Mangowa 2 tomowa nie wydana w Polsce, trzeba szukać u specjalistów.

Więc mamy jakby 4 rzeczy. Każda z nich opowiada co innego. Manga to inna historia niż anime. Druga manga też, w niej postacie nawet całkiem inaczej wyglądają (wygląd to w serii 2 tomowej) Seria anime to swoja historia, a film to chyba jeden z najlepszych filmów anime w historii tej zafajdanej planety.
Myślałem, że manga i anime przedstawiają tą samą historię. Co więcej nie wiedziałem o drugiej serii mangi. Tak więc wielkie dzięki za odpowiedź, zapoznam się z całością.
 

reiketsu01

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
43
Punkty reakcji
2
Anime. Do czytania potrzebuję 100% tekstu, 0% obrazków. Ponadto, oglądając anime dokształcam się językowo (japoński + angielski, akcent, wymowa i słownictwo). Mangi czytuję wybiórczo i sporadycznie.
 

-MEFISTO-

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Włoszczowa
Dla mnie anime i manga są wspaniałe nie potrafię wybrać. Gdyby ktoś mi kazał wybrać to by mi serce pękło :)
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
W anime jest muzyka, głos, animacja, dlatego ogląda się je lepiej niż czyta mangi. Jednak jeżeli chcemy porównywać konkretne tytuły manga bardzo często wypada po prostu lepiej.
 

Czoklet

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że wole anime xd
Tam jest muzyka, tam sie ruszają ludzie @_____@ tam rozmawiają. A ja lubię japoński język xd
Mangą też oczywiście nie pogardze ... jest sporo fajnych tytułów, które na ekranizacje nie przeszły. <3
 

Bimbrownik

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ja zdecydowanie preferuję mangę z tego powodu, że często dużo bardziej wyprzedza anime w czasie i jak pojawiało się wyżej wycinane są niektóre wątki. Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze wg mnie jest dodawanie nowych scen do anime co czasami ma miejsce. Dla lubiących czytać mangę za darmo polecam http://www.manga-lib.pl/
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Najgorsze wg mnie jest dodawanie nowych scen do anime co czasami ma miejsce.
Jeżeli są to pojedyncze sceny to bywa, że są całkiem całkiem wtedy ich dodawanie jest zaletą. Co innego gdy mamy do czynienia z nudnymi fillerami które ciągną się przez kilka odcinków.

Inną wadą anime jest cenzura (Soul Eater np. chociaż momentami wychodzi na dobre). Zdarzają się też takie tragedie jak oderwanie się od mangi i kontynuowanie historii w zupełnie inny sposób (FMA1).
 
Do góry