Manga czy anime? Co wolicie ?

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
W mandze nie podoba mi się to że ten kto to wymyślił zbija wielką kasę na dzieciakach którym się wmawia że to jest super. Anime to zwykła bajka z której się robi nie wiadomo co. Nie podoba mi się bezrozumna moda na to. Nastolatki zaczynają nagle słuchać japońskiej muzyki bo to muzyka z anime. Po prostu tego niecierpię. Niedługo zwykła moda przeobrazi się wręcz w subkulturę. Wiele ludzi mówi że to jakoś pomaga czy podnosi na duchu czy jakieś inne pierdoły. Heh dziwne ale jeśli nawet to ile musisz najpierw kasy dać żeby ci pomogło :]
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Widać, że pojęcia nie masz żadnego, skoro nawet nie odróżniasz bajki od anime i prawdopodobnie żadnego na oczy nie widziałaś.

Bajką może być np. "Czerwony Kapturek", "Miś uszatek" czy też "Bolek i LOL'ek", czyli takie nie skomplikowane/łatwe w odbiorze, skierowane dla dzieci poniżej np. 9 lat. Anime natomiast skierowane jest dla każdego, dla dzieci jak i dorosłych. Każdy może znaleźć w tym jakże ogromnym świecie anime coś dla siebie :) . A wiek nie jest wyznacznikiem tego czy ktoś nie może już oglądać japońskiej animacji czy też jest "za stary". Takie pojęcie nie istnieje. Fakt, że w naszej "super" telewizji można zobaczyć jedynie "Pokemony", które skierowane są dla dzieci, ale w Japonii anime oglądają prawie wszyscy, od dzieci po dorosłych. Są anime dla bardziej wymagających i chcących przemyśleń, ale są też takie gdzie nieprzerwanie toczy się jakaś walka etc etc.

Obejrzyj sobie serie "Neon Genesis Evangelion", "Blood+" (gdzie litrami wylewa się krew), czy "Ghost in the Shell", a stwierdzisz, że na pewno nie jest dla dzieci. ;]

;)

Nastolatki zaczynają nagle słuchać japońskiej muzyki bo to muzyka z anime.
Normalka. Jeśli oglądasz jakiś film i spodobała Ci się ścieżka dźwiękowa to chcesz ja mieć, pobierasz lub kupujesz, interesujesz się wykonawcą, którą to ścieżkę zrobił/napisał. Podobnie jest z anime.
 

Mroczny Precel

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie podoba mi się, że Charlotta nie mając zielonego pojęcia o mandze i anime krytykuje japońskie komiksy i animację. Manga to specyficzny dla Japonii (i w sumie terenów przyległych chyba też) styl rysowania, który kształtował się przez dłuzszy czas i nie da się chyba wskazać na konkretną osobę, która to wymyśliła. Manga potrafi podnosić na duchu i nie trzeba na to wydawać aż takich duzych pieniędzy. W końcu 20 złotych za tomik mangi to nie tak dużo. Zresztą lepiej, żeby dzieciaki wydawały te 20 złotych na dobry komiks niż np. na narkotyki czy inne badziewie. Komiksy to sztuka ( w przeciwieństwie do np Dody, na którą też jest teraz moda) i nie widzę nic złego w tym żeby dzieci je czytały. BTW coś takiego jak subkultura fanów mangi istnieje już od dawna :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Charlotta w ogóle lubi gadać i krytykować rzeczy o których pojęcia nie ma. Taka wielka Buntowniczka! "ANARCHIAAAAAAAAAAAAA" :lol: :D

poza tym nie zauważyłem żeby ktoś "lansował się" na mandze. Ale ja mieszkam w małym mieście więc to może przez to :D
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
BTW coś takiego jak subkultura fanów mangi istnieje już od dawna
W polsce wciąż egzotyka, nie mówiąc już o Otaku - Ci to dopiero są "świry".
tongueek6.gif
biggrinkm6.gif
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
jestem zdecydowanie po środku ;) w anime jak ktoś wyżej napisał nie podoba mi się "kastrowanie"(okrutna sprawa). Natomiast w mandze nie podoba mi się, że jest czarno biała ;) bo ja lubię kolorowe obrazki, wydają mi się wtedy bardziej płciowe ;)
 

NatallicA

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
541
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Hmm. trudno wybrać. Częściej mam styczność z anime, bo oglądam właściwie jedną serie po drugiej. Mangi są super, ale wg mnie trochę za drogie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
W mandze nie podoba mi się to że ten kto to wymyślił zbija wielką kasę na dzieciakach którym się wmawia że to jest super. Anime to zwykła bajka z której się robi nie wiadomo co. Nie podoba mi się bezrozumna moda na to. Nastolatki zaczynają nagle słuchać japońskiej muzyki bo to muzyka z anime. Po prostu tego niecierpię. Niedługo zwykła moda przeobrazi się wręcz w subkulturę. Wiele ludzi mówi że to jakoś pomaga czy podnosi na duchu czy jakieś inne pierdoły. Heh dziwne ale jeśli nawet to ile musisz najpierw kasy dać żeby ci pomogło :]

ja kasy nie wydaje, ja ściagam zneta, ale mangi w polsce kupuje. a z ksiązkami też tak jest, ten kto wymyślił jakiś bestseller to zbija kase, kasa żawsze była jest i będzie, to bezsensowne jak gadki o niekomercyjności (która staje sie komercyjna)

a co do tematu, wole mangii, z dwóch powodów, w anime zazwyczaj jest gorsze tłumaczenie, i wiele rzeczy nie wyjaśnionych, no i częściej jest cenzura. Poza tym jestem daltonistą, wole czarno białe.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
W mandze nie podoba mi się to że ten kto to wymyślił zbija wielką kasę na dzieciakach którym się wmawia że to jest super. Anime to zwykła bajka z której się robi nie wiadomo co. Nie podoba mi się bezrozumna moda na to. Nastolatki zaczynają nagle słuchać japońskiej muzyki bo to muzyka z anime. Po prostu tego niecierpię. Niedługo zwykła moda przeobrazi się wręcz w subkulturę. Wiele ludzi mówi że to jakoś pomaga czy podnosi na duchu czy jakieś inne pierdoły. Heh dziwne ale jeśli nawet to ile musisz najpierw kasy dać żeby ci pomogło :]


Zacznijmy od tego, że magi wydawane w Polsce są przeważnie dozwolone od lat 16- ale skoro to dla ciebie dzieciaki :/ .........
I nikt nikomu nie wmawia, że dana manga jest super, jak już cos, to poleca ją- bo naprawdę jest super.
Oglądałaś Pokemony? a Może digimony? Obejrzyj anime bardziej poważne, nie te dla dzieci... anime, ma wiele obliczy i każdy znajdzie cos dla Siebie, nie ma według mnie takiej osoby, której by chodzby jeden tytuł nie przypadł do gustu.

Kiedyś manga i anime nie było jak to nazwałaś "modne", żebym mogła poznac jakiegoś Fana musiałam jeździć na mangowe spotkania (i tam na całe Tychy przychodziło najwięcej 8 osób! a Tychy są duże) lub konwenty. Pisałam listy by porozmawiać z kimś na ten temat. A teraz już nie ma takich problemów, co tylko kogos poznam, to nie krytykuje mangi ani anime (kiedyś non stop), oglądał choc jeden tytuł.
Ja się cieszę, że w Polsce jest nas coraz więcej :)
 

RustyAngel

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Leszno
hmmm nom ja zdecydowanie wole mange ^^ moze po troszku dlatego ze nie bardzo mam kiedy na spokojnie usiasc i obejrzec anime a na mange zawsze jakos chwilke wykroje...^^ no i sam fakt ze lubie czytac ^^ tiaaa zdecydowanie manga^^
 

>K@mil<

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
1
Dla mnie anime jest najlepsza bo czytać mnie się niechce i wyobrazać jak te ziomki na tych rysunkach się poruszają :D :D :D
Poza tym w anime jest więcej akcji itd. wiec anime dla mnie górą :) :) :) :)
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Na poczatku to byla manga, potem w miare ogladania anime wybralam to drugie, latwiej poczuc te emocjie..
Mange lubie posiadac xD
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja posiadac i anime musze ;] wole mange, to bylo pierwsze i to jest lepsze. A lenistwa nie uznaje, anime na drugim miejscu :)
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Zdecydowanie manga;p W mangach niema glupich fillerow, zadnych niepotrzebnych bonusow i caly czas jest podobny klimat bo wszystko jest tworzone przez autora ktory wymysla wszystko od poczatku do konca;p I wogole lubie czytac:)
 

LadyGryf

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
czekoladowej krainy
zdecydowanie manga :D potrafi mnie 'wciagnac' duzo szybciej i bardzie niz anime.. i nie ma rozpraszaczy w postaci op i ed :p co nadal nie zmienia faktu, ze anime i tak ogladam ;)
 

taku

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Manga. Zdecydowanie bardziej przenośna i całkiem inny klimat. Czarno-białe rysunki robione w pocie czoła przy pomocy rastrów, czarnych piór i innych wymyślnych narzędzi z nadzieja że się przyjmą wśród rzeszy otaku.
 
Do góry