Manga czy anime? Co wolicie ?

Haniel

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie manga. Ponieważ, szybciej się czyta niż ogląda (chyba ze ktoś nie umie inglisza, wtedy większość tytułów jest niedostępna). No i przede wszystkim fabułą jest dużo bardziej rozwinięta i treściwa, gdyż nie mamy do czynienia z fillerami/cenzurą/fandomem/zmianami dokonanych przez studio.
 

Anestia

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Osobiście jestem bardziej za mangą ale są niektóre tytuły, które lepiej wyglądają w animacji ^^ . A dlatego manga, ponieważ np. w dłuższych seriach w mandze nie ma tzw. "zapychaczy" przez które potrafię wpaść w szał i często pomału niszczą całą zabawę oglądania. Poza tym także bardzo często się zdarza, że w mandze świat narysowany jest dużo ładniej niż w anime (zdarzają się oczywiście wyjątki).
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
jestem za anime poniewaz z manga jeszcze nie mialem stycznosci ;p ;D
jakos rok temu sie w to wkrecilem i nie potrafie przestac ;D
a gatunki lubie takie --> Dramat, Horror, Ecchi i Harem ;p hehe
pozdrawiam forumowiczow :D
 
A

Aulelia

Guest
A ja wolę mangę... Jest bardziej unikatowa od anime. Ściągnęłam sobie parę mang na pc i wymiatam heh.
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
To już zależy. Jeśli chodzi o kwestię fabularną, to wolę mangę. Jednak gdy chodzi już o kwestie inne niż fabuła, to wolę już anime. W końcu anime ma to czego mandze brak, czyli muzykę i kolorowy świat.
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
zdecydowanie manga :)
niby anime tez nie jest złe ale jednak lubię czasem zatrzymać się na jakimś wycinku/kresce/ruchu i powoli to analizować co jednak jest nie możliwe w przypadku anime.
 

Viranis

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
1
Niektóre historie nadają się do opowiedzenia w formie mangi, inne jako anime. To tak, jakby zastanawiać się nad wyższością samochodu i lodówki.
 

marcin998

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja niestety nie wiem... Zarówno manga jak i anima ma to coś, fakt że w anime fillery potrafią doprowadzić człowieka do rytualnego podcinania żył. Ale nie wyobrażam sobie czytać mangę gdy jestem zajęty pałaszowaniem obiadu. Tak więc preferencje zależą od czasu, miejsca.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
A ja uważam, że w jakiś sposób anime uzupełnia mangę. Bo w końcu tam dostajemy dźwięk dzięki, któremu możemy dowiedzieć się jaką barwę głosu ma bohater, a także w jaki charakterystyczny sposób się porusza itp.
Dlatego choć preferuje mange to oglądam chociaż kilka odcinków anime, by mieć pełniejszy obraz bohaterów i ich osobowości.
 

Kaitlyn

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Ja lubię jedno i drugie. Bardziej chyba mangę. No i schowasz do plecaka i czytasz gdzie chcesz :p
Jednak łatwiej znaleźć w necie anime niż mangę.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
W sumie to ciężko powiedzieć ... lubię i jedno i drugie :p
 

32Polak

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Duisburg, Niemcy
Czasami mangi, a czasami anime. Np. Fairy Tail wolę poczytać mangę, a później zobaczyć anime. Nie wiem dlaczego.
 
Do góry