Mam pytanie do zwolenników PiS. Bardzo proszę o odpowiedź

Status
Zamknięty.

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Czyli to wszystko nieprawda, bo pochodzi z Gazety Wyborczej? Miałem Cię za mądrzejszego.
Duke polityka robi z ludzi ciemnych i głuchych podobnie jak religie. :).

Znalazłem tego więcej, nie po to, by się licytować, ale byś zrozumiał w jaki sposób powstawała potega finansowa Prawa i Sprawiedliwości:
Zerknąłem do tego co sie kryje pod linkiem.

Naprawdę JK przygarnął tego sędziego Kryże ? Syna Romana kryże ? W czasach PRL mówiło się: sądzi Kryże będą krzyże, oglądałem teatr faktu - o ojcu tego aktora Wawrzeckiego którego skazał na kare śmierci za to, ze dyrektor sprzeniewierzył "kilo szynki". :) skazał też rotmistrza Pileckiego. Wiele jego wyroków zostało później uznane za mordy sądowe. To na pewno o jego syna chodzi ? Tego co to skazywał za komuny kontynuując poczynania tatusia za święto niepodległości Czume, komorowskiego i innych ? o niego chodzi ?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lampart,

o rodzinnych powiązaniach sędziego Kryże nie mam informacji. Natomiast jest On tą osobą, która skazywała opozycjonistów w Stanie Wojennym. Jak widać Jarosławowi Kaczyńskiemu to nie przeszkadzało i zrobił go wiceministrem sprawiedliwości. Wszak, sam w antyreżimową działalność się nie angażował. Natomiast Ci których Kryże wsadzał, do kolegów Kaczyńskiego się nie zaliczali. ;)
Będę szczęśliwy, gdy Jarosław Kaczyński "zawiesi buty na kołku" i przejdzie na zasłużoną emeryturę. Potrzebujemy polityków jednoczących ludzi, a nie wykopujących rowy między nimi.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Toś się obudził. O niego chodzi. W Ministerstwie Sprawiedliwości jest od 2005 roku. PIS jest za to atakowany cały czas. Umówmy się czy jest przebaczenie dla komunistów czy nie. Jak nie to nie zapraszajmy do pałacu Jaruzelskiego, ktory ma sumieniu więcej niż sędzia Kryże, nawet ojciec. Nie oglądajmy telewizji pana Waltera i.t.d. a jeśli odpowiada się również za rodzinę, to wyeliminujmy z polityki syna Alfreda Miodowicza, oraz z publicystyki brata Stefana Michnika. Tak się dziwnie składa, że Kryże (synowi) nie moga wybaczyć osoby, które gdzie indziej są za pełnym wykasowaniem pamięci. Nie wiem może facet się zmienił, zrozumiał swój błąd. Jaruzelski ostatnio już broniony przez Niesiołowskiego (tego doczekaliśmy) do dziś wbrew faktom twierdzi, że był bohaterem ratującym Polskę. Jak by przyznał publicznie, że ratował swój tyłek i przeprasza, był bym pierwszy za pojednaniem i wybaczeniem mu.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lobo,

znowu dotykamy tego samego. Sprawa sędziego Kryże bulwesuje nie dlatego, że nie powinno się wybaczać przeszłości, ani nie z powodu związków rodzinnych, ale dlatego, że Kaczyński w latach 2005-07 z antykomunizmu uczynił swój polityczny sztandar.
Na plan pierwszy wysuwając żądania lustracji i dekomunizacji! Skoro to było dla niego tak ważne, mianowanie sędziego wybitnie umoczonego we wspieranie tamtego reżimu, było świadectwem instrumentalnego traktowania przez PIS własnych politycznych haseł. A także sygnałem wysyłanym do społeczeństwa, mogłeś być sk...... Ale jeśli jesteś naszym sk.... włos Ci z głowy nie spadnie. Chyba, że się będziesz stawiać. Wtedy sponiewieramy Cię jako starego Komucha, zadbają już o to nasi ludzie z IPN. Po to ich tam ustawiliśmy. ;)
Przecież nie o jednego Kryże chodzi. Partyjnych aparatczyków było w PISie co niemiara. Między innymi dlatego, że natura tej partii jest rodem z PRLu! Nie tylko ja to zauważyłem:
http://pilaster.blog.onet.pl/2011/01/26/mohery-i-lemingi-czyli-wojna-swiatow/
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Umówmy się czy jest przebaczenie dla komunistów czy nie. Jak nie to nie zapraszajmy do pałacu Jaruzelskiego, ktory ma sumieniu więcej niż sędzia Kryże, nawet ojciec.
Przebaczenie ? Nie wiem. ale wiem jedno;
Po pierwszeJaruzelski nie jest czynnym politykiem. to "relikt" przeszłości.
Po drugie sędzia to coś więcej, to ktoś kto jest czymś ostatecznym, reprezentuje sprawiedliwośc, prawo, etykę - to nie polityk który może sobie zmieniac poglądy, to ktoś kto "sądzi" i staje twarzą w twarz z człowiekiem którego skazuje on sam imiennie podpisując wyrok skazujący. Tu nie ma migania się od odpowiedzialności, tu sprawa jest jednoznaczna. Na początku wyroku jest nazwisko oskarżonego na końcu nazwisko skazującego.
A dalej jak napisał Duke - jeśli programem jest oczyszczanie, piętnowanie komunistów to mobilizowanie w swoich szeregach człowieka o takiej reputacji wysługującego się systemowi z pokolenia na pokolenie jest conajmniej nieporozumieniem
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Lobo,


To żadna tajemnica. Bliski wspólpracownik Kaczyńskich, był po uszy zamieszany w aferę Art B. Co było jedną z przyczyn upadku pierwszej formacji JK.
http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1fc9c
Dodam, że Zalewski został skazany prawomocnym wyrokiem na 2,5 roku więzienia!
Mnie chodziło o polityczną odpowiedzialność jego pryncypała - Jarosława Kaczyńskiego. Gdyby On był po drugiej stronie - nie zostawiłby na PC i jego szefach suchej nitki!

Sądy orzekły jedynie, że nie będą rozważać, czy nieruchomości w Warszawie przejęto wbrew prawu, a nie czy je przejęto? Twój "idol" wyrwał razem z innymi majątej wielomilonowej wartości, a ubiera się w szaty jedynego nieprzekupnego i sprawiedliwego, co to nawet nie ma osobistego konta! Cwane, prawda?
http://wyborcza.pl/1...42,4963248.html
http://wyborcza.pl/1...olidarnosc.html

Wirtualna Polska prezentuje poziom Pudelka . Dlatego nie warto korzystać z tej strony i wszystko co podają jest wymysłem . Sposób skrajny wielbi PO. Michnik brał udział Aferze Rywina i normalnie powinien siedzieć za współudział korupcji . Utrudniał badanie afery bo chciał podać ważnych informacji które zdobył jego dziennikarz . Popiera obecny system i dlatego poświęcono Rywina . Dlatego wszystkie informacje które podaje zajmują się oczernianiem PIS i Polski . Wielbią PO . Ich sondaże dają zawsze wspaniały wynik PO a inne partie mają słabe wyniki . Wyssał mlekiem matki antypolonizm . PC od początku istnienia SLD prześladowało kontrolami tą partie . Gdyby wykryli niewielkie nieprawidłowości to zlikwidowali by tą partie .

quote name='Iron Duke' timestamp='1355761190' post='3099060']
serwor,
O sytuacji gospodarczej nie ma co dyskutować, jeśli porównujesz "złoty czas" PISu z obecnym kryzysem światowym. To zwykła manipulacja, jeśli lepiej Ci gdy się okłamujesz, Twoja sprawa. Porównaj zadłużenie Polski z analogicznym w krajach europejskich. Mam tylko jedno pytanie, co według Ciebie przemawia za tym, iż Kaczyński w obecnej sytauacji radziłby sobie lepiej od Tuska w roli premiera?
Jaki pomysły PIS na gospodarkę o tym świadczą? To jest ważne z mojego punktu widzenia, a nie zdanie prezesa na temat polskiej niepodległości.
quote name='Iron Duke' timestamp='1355761190' post='3099060']
serwor,
Tusk tylko podwyższa podatki . Zlikwidował rezerwę demograficzną i pieniądze te poszły na utrzymanie władzy . Urzędy pracy nie mają pieniędzy na walkę bezrobociem bo rząd zablokował pieniądze . Skrócił staże . Teraz trwają tylko pół roku a wcześniej rok. Po roku pracy ta osoba miała większe szanse dostać prace i nauczy się czegoś nowego. Po pół roku szanse na dostanie pracy są mniejsze i przez ten czas nie nauczy się niczego. Ludzie pomimo biedy nie mogą dostać pomocy od państwa . Bo zarabiają za dużo. PIS zwiększy progi uprawniające do pomocy . Dlatego rząd Tuska rujnuje kraj . Rodziny wielodzietne nie dostają żadnego wsparcia . Antykoncepcja ma mniejszy VAT . Ubrania dla dzieci są droższe od ubrań dla dorosłych
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
staże zawsze trwały standardowo 6 miesięcy a nie rok, to po pierwsze
Budżet państwa jest mocno deficytowy, dlatego są ścinane wszelkie wydatki. Odpowiedz mi skąd PIS weźmie pieniądze na wydatki społeczne ?
Zaciekawiłeś mnie opodatkowaniem antykoncepcji. I ile wiem to wykaz towarów opodatkowanych innymi stawkami niż podstawowa jest określony jako załącznik do ustawy VAT. Przejrzałem właśnie w necie aktualną wersję ustawy na 2012r i nie znalazłem, chyba że jako farmaceutyk ale nie jest to ściśle określone. Substancje farmaceutyczne PKWIU 21 są objęte 8 % ale środki mechaniczne się w tym nie mieszczą np. prezerwatywa. Rozumiem że antykoncepcja to dla ciebie narzędzie diabła ale nie zwalnia to z dokładności i precyzji, wodolejstwem się nie zajmujemy
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
staże zawsze trwały standardowo 6 miesięcy a nie rok, to po pierwsze
Budżet państwa jest mocno deficytowy, dlatego są ścinane wszelkie wydatki. Odpowiedz mi skąd PIS weźmie pieniądze na wydatki społeczne ?
Zaciekawiłeś mnie opodatkowaniem antykoncepcji. I ile wiem to wykaz towarów opodatkowanych innymi stawkami niż podstawowa jest określony jako załącznik do ustawy VAT. Przejrzałem właśnie w necie aktualną wersję ustawy na 2012r i nie znalazłem, chyba że jako farmaceutyk ale nie jest to ściśle określone. Substancje farmaceutyczne PKWIU 21 są objęte 8 % ale środki mechaniczne się w tym nie mieszczą np. prezerwatywa. Rozumiem że antykoncepcja to dla ciebie narzędzie diabła ale nie zwalnia to z dokładności i precyzji, wodolejstwem się nie zajmujemy
Naśladując Węgry . Rząd Orbana znacząco obniżył i radykalnie uprościł podatek dochodowy od osób fizycznych. Od stycznia 2011 roku obowiązuje jedna stawka PIT w wysokości 16 proc. oraz ulga na dzieci pozwalająca odliczyć rodzinie z trojgiem dzieci do ok. 17 tys. zł podatku rocznie i dzięki temu opłaca się posiadać rodzinę .Orban dał ludziom możliwość wybrania czy chcą oszczędzać Węgierskim OFE . Dzięki temu uratowali swoje pieniądze. Węgierskim OFE z kilku milionów ludzi którzy zostali zmuszeni do dawani im pieniędzy zostało tylko kilka tysięcy osób. Nowa Konstytucja zmniejsza parlament. Konstytucja chroni walutę Węgierską . Narodową walutą pozostaje forint; zmiana waluty wymaga także zgody dwóch trzecich składu parlamentu. Nowa konstytucja rozszerza zakres spraw wymagających zgody dwóch trzecich członków parlamentu w takich dziedzinach jak emerytury, podatki i ustawa dotycząca banku centralnego.Zmniejszył sejm o połowę , zlikwidował połowę ministerstw lub połączył je. Rząd Węgier i Anglii sprzedał nie potrzebne rządowe samochody . Tusk lata do Sopotu i jego lotu kosztują kraj kilka tysięcy zł i ten sposób marnuje pieniądze. Nasz rząd dopłaca do OFE i zabrał część pieniędzy z OFE . Nalezą do ludzi a nie rządu . Jest to typowa kradzież .Likwidacja NFZ i powrót do poprzedniego systemu . Każde Województwo posiadało własną kasę chorych . Dzięki temu szpitale dostawały pieniądze na czas i dostawały wystarczające pieniądze . Szpitale nie miały długów . Nie było wielkich kolejek . Dziś szpitale nie dostają pieniędzy na czas i pieniądze które dostają nie pokrywają kosztów . Pacjenci czekają wiele godzin na leczenie a wizyty do specjalisty trzeba czekać wiele lat. Dlatego NFZ musi zostać zlikwidowany. Jego powstanie nie miało uzasadnienia i jedynie zyskał SLD który stworzył dla swoich ludzi stanowiska . . Kasy Chorych zostały okradzione . Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom można zadbać o zdrowie młodego pokolenia . Do szkół powrócą dentyści i inni lekarze . Dzięki spadną koszty leczenia tych ludzi przyszłości . Naszym kraju państwo dotuje antykoncepcje .
Na liście znalazły się hormony tzw. „starej” generacji: Microgynon, Rigevidon i Stedril 30, które już wcześniej refundowane były pod pretekstem ich stosowania w leczeniu zaburzeń miesiączkowania. Do nich dołączył teraz Levomine - środek stosowany wyłącznie do celów antykoncepcyjnych, czyli de facto w ogóle niebędący lekiem. Oprócz tego, na liście znalazły się „leki” na trądzik: Cyprest, Diane i Syndi. Na ulotce Cyprest czytamy, że nie zaleca się jego stosowania jedynie w celu ustnej antykoncepcji. Jak tłumaczy jedna z farmaceutek, pragnąca zachować anonimowość:

„Diane i Syndi są, według ulotki, wskazane do leczenia hormonalnego trądziku z zapewnieniem antykoncepcji. Nie zmienia to faktu, że to było i będzie wykorzystywane przez zwolenników antykoncepcji w jednoznacznym celu, pod płaszczykiem leczenia trądziku.” Jak napisała w swoim Komentarzu (do sprawozdania rządu na temat realizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży) Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, kobiety mają również zagwarantowane świadczenie w postaci założenia oraz usunięcia spirali. Nie ma pieniędzy na leczenie chorych na raka a rząd finansuje antykoncepcje . Państwo nie powinno sponsorować antykoncepcji bo nie są lekami i żadnej choroby nie leczą. Państwo wspiera firmy sprzedające tabletki antykoncepcyjne nie pozwalając apteką decydować czy chcą sprzedać te substancje. Antykoncepcja nie jest lekarstwem i nie powinna być sprzedawana aptece. Lekarze mają prawo sumienia i mogą odmawiać wykonywania aborcji. Aptekarz też jest lekarzem i musi skończyć studia . Dlatego Apteki powinny decydować czy chcą sprzedać te substancje i mogą uzasadnić decyzje sumieniem .​
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skaczesz jak konik polny z tematu w temat.

Jeśli piszesz o refundacji to środki wpływające na regulację miesiączki są farmaceutykami, pogadaj z jakąś kobietą której okres się rozłazi pomiędzy 20-40 dni, jest takich wiele. Może wtedy zobaczysz prawdziwe losy kobiet.

Bardzo bym chciał poczytać o tym uproszczeniu podatku PIT na Węgrzech, na czym polegało uproszczenie i jak można to zrobić w Polsce ? Można oczywiście obniżyć w Polsce stawkę PIT z 19 do 16 % ale jest to koszt kilku miliardów złotych, Jak wynika z rozliczeń budżetowych za 2007r, kiedy po raz pierwszy pojawiła się ulga na dzieci budżet państwa stracił przeszło 7 miliardów złotych, zaś budżety samorządów 3,5 miliarda. I ubytki te były przy założeniu że ulga na 1 dziecko wynosi 1145 zł. Przeciętna rodzina ma 2 dzieci, czyli taka rodzina może odliczyć 2290 złotych. Jeśli wprowadzić odliczenie w wysokości rocznej 10 tysięcy to mamy ubytek przeszło 4 razy większy czyli ok. 28 miliardów w budżecie i przeszło 12 miliardów w samorządach. Daje to taki rząd liczb że wprowadzenie tych ulg to zwykłe bajdurzenie i fantasmagoria, a ty proponujesz jak Węgrzy do max 17 tys rocznie. Napiszesz oczywiście że te pieniądze dostaną rodziny, które wydadzą na polskie towary i produkcja wzrośnie, ale jaką masz pewność że faktycznie kupią polskie towary, ile z tych rodzin wykupi wycieczki zagraniczne, ile kupi sobie samochody produkowane za granicą a ile paliwo, które musimy importować. I nie pisz takich cudownych recept że wystarczy odchudzić administrację i lepiej ściągać podatki. Koszty administracji rozkładają się na administrację rządową i samorządową. Rząd kompletnie nie ma wpływu na zatrudnianie w samorządach a właśnie tam są największe przerosty administracji. Licząc oddzielnie administrację rządową to jest tam całkiem małe zatrudnienie. A musimy mieć na oku szereg obowiązków, jakie sraczka legislacyjna nakłada na administrację, tu trzeba coś zrobić
Likwidacja NFZ nie spowoduje zwiększenia środków, od samego mieszania herbaty nie osłodzisz. Przecież regionalne kasy chorych też tak samo będą produkować etaty, jak to robi dziś NFZ, kto miałby nadzorować te wojewódzkie kasy chorych ? Samorządy terytorialne, które są mistrzami w tworzeniu przerostów administracji, administracja rządowa ? - powrót do NFZ

Piszesz dużo ale mało konstruktywnie
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ostatnio czytałem o notatkach SB na temat Jarosława K i Donalda T.
Jarosław jest opisany szeroko, nawet jego artykuł antypartyjny w niejawnej prasie jest opisany, mając dowieść antypaństwowej działalności tego Kaczora.
A Kaczor Donald dwa razy brał paszport na zachód...
Kto próbował wtedy dostać paszport, ten wie, ze nie każdemu dawali. Ale Donald w notatkach SB miał czyste konto ...

Może mierzyć obie strony jednakową miarą?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Sprawa z Diane i podobnymi jest prosta. Lekarze powinni pisać te preparaty na zniżkę tylko wtedy kiedy są stosowane zgodnie z przeznaczeniem. Nie rozumiem po co, pozbawiać chore refundacji za lekarstwo tylko dlatego, że lekarze nie przestrzegają prawa. No ale w Polsce tego typu "naginanie prawa" jest często postrzegane jako coś pozytywnego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Lolku trochę lektury

Był współtwórcą Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku. W trakcie strajku w sierpniu 1980 organizował grupy studenckie, by 30 sierpnia tego roku rozpocząć działania na rzecz nowej organizacji studenckiej. Stał się inicjatorem i jednym z pierwszych liderów Niezależnego Zrzeszenia Studentów Polskich (późniejszy NZS). Kilka miesięcy później został przewodniczącym „Solidarności” w Wydawnictwie Morskim i dziennikarzem wydawanego przez związek tygodnika „Samorządność”. Był jednym z najbliższych współpracowników jej naczelnego redaktora Lecha Bądkowskiego, pisarza, przywódcy ruchu kaszubskiego i pierwszego rzecznika „Solidarności”. Pisał do kaszubskiego miesięcznika „Pomerania”. Za działalność opozycyjną został pozbawiony pracy w państwowej firmie. Przez 7 lat utrzymywał się z pracy fizycznej w założonej przez Macieja Płażyńskiego spółdzielni „Świetlik”.

Rozumiem że zwolnili Tuska z pracy za współpracę z SB ?

Nikt nie każe ci miłować Tuska, możesz go uważać za nieroba i pseudoreformatora, ale po co piszesz bzdury, bądź powtarzasz bzdury po innych. Krytykuj go za to co teraz robi a nie za przeszłość w PRL, wtedy kartę miał krystaliczną
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Herbatniczku, to może Ty napisz coś o Magarorsag i poczytamy wszyscy, włącznie z Tobą?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie bardzo wiem o czym piszesz, rozwiń to
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
To pomyłka. Przepraszam - musiałem kliknąć w temat inny niż zamierzałem, po przeczytaniu Twoojego postu, że chciałbyś poczytać o podatkach u Madziarów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja jestem za tymi informacjami, gorzej że nie mogę odnaleźć żadnych konkretów.

Z innej beczki, do tych wniosków doszedłem już dawno i pisałem to już wiele razy.


Jadwiga Gosiewska wysłała do amerykańskiego prezydenta dwa listy. Przekazała je za pośrednictwem ambasady USA w Polsce. Jednak Barack Obama nie odpisał. - Jest mi bardzo przykro, że prezydent Obama nie odniósł się do mojej prośby - żali się w rozmowie z "Super Expressem".
Jak dodaje matka posła PiS Przemysława Gosiewskiego, nie chodziło tylko o nią, ale też o inne rodziny, a także „sporą część społeczeństwa polskiego, które domaga się wyjaśnienia, co tak naprawdę stało się w Smoleńsku”.
Gorzko ocenia też stanowisko Departamentu Stanu USA, który podkreślił, że władze Polski i Rosji przeprowadziły własne dochodzenia w sprawie katastrofy.
Tak dużo mówi się o tym, że Polska jest najlepszym sojusznikiem USA w Europie. (...) Najwyraźniej nikt nie chce drażnić Rosji - komentuje Jadwiga Gosiewska.

I co jedyny sojusznik Polski wg PIS ma nasz kraj w d. I kto będzie nam pomagał w umiędzynarodowieniu sprawy smoleńskiej ? Sułtanat Brunei ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
skaczesz jak konik polny z tematu w temat.

Jeśli piszesz o refundacji to środki wpływające na regulację miesiączki są farmaceutykami, pogadaj z jakąś kobietą której okres się rozłazi pomiędzy 20-40 dni, jest takich wiele. Może wtedy zobaczysz prawdziwe losy kobiet.

Bardzo bym chciał poczytać o tym uproszczeniu podatku PIT na Węgrzech, na czym polegało uproszczenie i jak można to zrobić w Polsce ? Można oczywiście obniżyć w Polsce stawkę PIT z 19 do 16 % ale jest to koszt kilku miliardów złotych, Jak wynika z rozliczeń budżetowych za 2007r, kiedy po raz pierwszy pojawiła się ulga na dzieci budżet państwa stracił przeszło 7 miliardów złotych, zaś budżety samorządów 3,5 miliarda. I ubytki te były przy założeniu że ulga na 1 dziecko wynosi 1145 zł. Przeciętna rodzina ma 2 dzieci, czyli taka rodzina może odliczyć 2290 złotych. Jeśli wprowadzić odliczenie w wysokości rocznej 10 tysięcy to mamy ubytek przeszło 4 razy większy czyli ok. 28 miliardów w budżecie i przeszło 12 miliardów w samorządach. Daje to taki rząd liczb że wprowadzenie tych ulg to zwykłe bajdurzenie i fantasmagoria, a ty proponujesz jak Węgrzy do max 17 tys rocznie. Napiszesz oczywiście że te pieniądze dostaną rodziny, które wydadzą na polskie towary i produkcja wzrośnie, ale jaką masz pewność że faktycznie kupią polskie towary, ile z tych rodzin wykupi wycieczki zagraniczne, ile kupi sobie samochody produkowane za granicą a ile paliwo, które musimy importować. I nie pisz takich cudownych recept że wystarczy odchudzić administrację i lepiej ściągać podatki. Koszty administracji rozkładają się na administrację rządową i samorządową. Rząd kompletnie nie ma wpływu na zatrudnianie w samorządach a właśnie tam są największe przerosty administracji. Licząc oddzielnie administrację rządową to jest tam całkiem małe zatrudnienie. A musimy mieć na oku szereg obowiązków, jakie sraczka legislacyjna nakłada na administrację, tu trzeba coś zrobić
Likwidacja NFZ nie spowoduje zwiększenia środków, od samego mieszania herbaty nie osłodzisz. Przecież regionalne kasy chorych też tak samo będą produkować etaty, jak to robi dziś NFZ, kto miałby nadzorować te wojewódzkie kasy chorych ? Samorządy terytorialne, które są mistrzami w tworzeniu przerostów administracji, administracja rządowa ? - powrót do NFZ

Piszesz dużo ale mało konstruktywnie
Nasz kraj i inne kraje Słowiańskie mają bardzo niski przyrost naturalny . Jeśli nic nie zrobią to kraje te wyludnią się . Staną się krajem starych ludzi . Spadną podatki bo zabraknie ludzi do ich płacenia . Większe koszty leczenia i emerytur. Emerytury będą bardzo niskie . Ulgi podatkowe są mniej kosztowne niż koszty wyludnienia . Oprócz ulg rodziny powinny dostać zniżkę na transport. Dla kobiet które poświęciły się rodzinnie specjalny medal. Dzięki nim kraj nie wyludnił się a Biała rasa istnieje i nie wymarła . Za urodzenie dwójki dzieci brązowy medal i pieniądze . Za trojkę srebrny medal i pieniądze . Bilety na transport o połowę taniej . Za piątkę i więcej złoty medal i dodatkowo darmowe bilety na transport i zwolnienie z płacenia podatków . Starożytnych Chinach do rządów ostatniej dynastii kandydat na urzędnika musiał zdać egzamin . Jeśli zdał pracował . Naszym kraju powinno obowiązywać to samo . Dzięki temu będzie liczyła się wiedza a nie znajomości i nepotyzm. Obecni urzędniczy muszą zdać obowiązkowo egzamin . Dzięki temu prace straci rodzina radnych i prezydenta miasta , Działacze partyjni . Poprawi się jakość urzędników . USA każdy Stan posiada własną kasę chorych . Każdy obywatel ma zapewnioną opiekę medyczną i nie ma obowiązku należenia do tej kasy . Jeśli chce płaci i ma podstawową opiekę medyczną lub kupuje sobie ubezpieczenie . USA istnienie ubezpieczenie Chrześcijańskie. Członkowie tej organizacji mają zapewnione pełne koszty leczenia nawet gdy koszty przewyższają ubezpieczenie . Wspierają siebie moralnie i organizacja ta pomaga ludziom i koszty są bardzo niskie . Bo ważniejsza jest pomoc a nie zysk. Ubezpieczenie to nie sponsoruje aborcji , operacji plastycznych .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale pieniądze na dzieci to trzeba tu i teraz. Przedstaw sposoby zdobycie tych miliardów właśnie w obecnej chwili. I to sposoby w Polsce a nie innych krajach
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
ale pieniądze na dzieci to trzeba tu i teraz. Przedstaw sposoby zdobycie tych miliardów właśnie w obecnej chwili. I to sposoby w Polsce a nie innych krajach
Nalewki i Bimber są nielegalne a innych krajach są legalne. Rolnik nie może sprzedawać swoich nalewek . Dlatego Bimber i Nalewki powinny być legalne. Dzięki temu Chłop może sprzedawać nadmiar owoców i dzięki temu więcej zarobi. Jeśli pogoda obniży jakość owoców to nie musi ich wyrzucać lub sprzedawać poniżej wartości i może je przeznaczyć na przerób .Pieniądze przeznaczy na poprawę wydajności i zbuduje maszynę do przetwarzania i jeśli zwiększy wydajność musi zatrudnić pracowników i osoby które zatrudni poprawi się ich poziom życia . Te osoby zwiększą konsumpcje a sklepy zwiększą zyski i zatrudnią pracowników . Dzięki legalizacji tych trunków powstaną fabryki które będą je produkowały . Nalewki te dostały liczne nagrody i UE dała tym produktom specjalne oznaczenia i nikt Europie nie może podrobić tych nalewek i mają określony skład i proporcje. Niestety pomimo nagród są nielegalne i nalewki te mogły by się stać hitem eksportowym . Legalizacja tych nalewek zmniejszy korupcje . Osoby które je produkują są zmuszane do płacenia łapówek policji . Jedynie PIS chce by były legalne i nieznanych powodów PSL nie jest zainteresowany legalizacją Bimbru i Nalewek . Nie można sprzedawać własnego wina . Osoba ta musi stworzyć laboratorium . Wymagania do produkcji wina powinny być łagodne . Polska przewodniczyła UE . Mogła propagować swoje produkty. Niestety Sikorski nie dał gościom Polskich alkoholi. Tylko wino Węgierskie . Polskich producentów nalewek , bimbru i wina znieważył . Twierdząc że je próbował i były ohydne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry