Macie ulubione sentencje, powiedzenia, cytaty?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
To kilka moich:
,,Nie ma rzeczy niemożliwych, dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam''
,,To nie lód jest straszny, ale głębia pod nim''
,,Ser za darmo jest tylko w pułapce na myszy''
Nie przepadam za Churchillem, ale jego ,, Kiedy idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się'' jest genialne.
I jeszcze takie, które już tu kilka razy użyłam- ,, Historia uczy tylko jednego, że nigdy nikogo niczego nie nauczyła''
I lekko z przymrużeniem oka;) ,,Jest takie stare, chińskie przysłowie- jeśli nie wiesz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie'':)
A propos Chińczyków. Ich przekleństwo- ,,Obyś żył w ciekawych czasach'' potrafi zmrozić krew w żyłach.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mam kilka ale są bardziej przyziemne ;)

Ludzie są tacy zaskoczeni kiedy zaczynasz traktować ich tak jak oni ciebie.
Traktuj innych jak debili do czas aż nie udowodnią Ci, że jest inaczej.
Nie warto tracić nerwów na ludzi którzy nie są tego warci.
Tam gdzie droga jest prosta kręte myśli tworzą schody.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jedno z nich jest w mojej stopce.

Stanisław Lem pisał, iż starożytni mawiali: "Mundus vult decipi, ergo decipiatur", czyli "świat łaknie oszustw, więc jest oszukiwany".

Powiedzenie o tyle prawdziwe, że można je 1:1 odnieść do świata polityki i mediów, które pokazują nam to, co chcemy widzieć.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Mam kilka ale są bardziej przyziemne ;)

Ludzie są tacy zaskoczeni kiedy zaczynasz traktować ich tak jak oni ciebie.
Traktuj innych jak debili do czas aż nie udowodnią Ci, że jest inaczej.
Nie warto tracić nerwów na ludzi którzy nie są tego warci.
Tam gdzie droga jest prosta kręte myśli tworzą schody.
Drugie to chyba główna dewiza większości polityków.😄

A tu jeszcze kilka ode mnie:
,,Prawo jest jak płot. Tygrys przeskoczy, żmija się prześlizgnie, ale bydło trzyma w ryzach''
,, Gdy kobieta rozsądna szuka mostu, ta szalona już jest na drugim brzegu rzeki''😎;)
I jeszcze swoisty toast(raczej nie dla konserwatystów;))-
,,Za tych, co szaleni. Za odmieńców. Buntowników. Awanturników. Niedopasowanych. Za tych, co patrzą na świat inaczej. Oni nie lubią zasad. Nie szanują status quo. Można ich cytować, można się z nimi nie zgadzać; można ich wysławiać, można ich zniesławiać. Ale jednego nie można zrobić - nie można ich ignorować. Bo to oni zmieniają świat. Popychają ludzkość do przodu. I choć niektórzy mogą widzieć w nich szaleńców, my dostrzegamy w nich geniusz. Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat... są tymi, którzy go zmieniają.''
Walter Isaacson, Steve Jobs

Skoro jest Jobs, będzie i Buffet, lecz w bardziej humorystycznym wydaniu.;)
Warren Buffet, przeszło 90 letni finansista, filantrop i wielki oryginał, jest znany z tego, że z czystej przekory przeciw hipochondrii, jada głównie fast foody i pije litrami coca cole.
Zapytany przez dziennikarza
  • Czy to prawda, że nie jada pan warzyw i owoców?
  • ,,Kompletna bzdura. Prawie codzienni jadam ciastko z wiśniami.''😊

Teraz jeszcze arabskie przysłowie, które uwielbiam- ,,Dzieci są skrzydłami człowieka''
I Oprah Winfrey na koniec ,,Możesz zajść tak daleko jak chcesz, ale nigdy nie zapominaj skąd przyszedłeś''
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Jedno z nich jest w mojej stopce.

Stanisław Lem pisał, iż starożytni mawiali: "Mundus vult decipi, ergo decipiatur", czyli "świat łaknie oszustw, więc jest oszukiwany".

Powiedzenie o tyle prawdziwe, że można je 1:1 odnieść do świata polityki i mediów, które pokazują nam to, co chcemy widzieć.
Już w dzieciństwie uczą nas, że nie warto mówić prawdę... Np. gdy na rodzinnej uroczystości szczerze odpowiadamy na pytanie, jak nam smakowało popisowe danie cioci?:D
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
A teraz przysłowia z Czarnego Lądu zaczerpnięte z książki- ''Czarna kobieta, biały kraj''
,,Zwróć twarz ku słońcu, a cienie będą za tobą'' przysłowie południowoafrykańskie
,,Istnieje 40 rodzajów szaleństwa, ale tylko jeden rodzaj zdrowego rozsądku'' przysłowie ghańskie
,,Lepiej dotrzeć do celu w trzech skokach, niż przy jednym złamać nogę'' przysłowie gwinejskie
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
"To jak z robieniem samemu sobie gały. Każdy próbował, a nie każdy jest pedałem".

~Kapitan Bomba
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
37
Miasto
Milton Keynes, UK
Z życia należy odchodzić jak z uczty - ani spragnionym ani pijanym.
- Arystoteles
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
- Terencjusz

Bardzo liberalne - lubię takie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Empatia jest dobra do pewnego stopnia. Nie należy z nią przesadzać, bo to tworzy warunki do usprawiedliwiania rzeczy nieusprawiedliwialnych.
Z empatią jest jak z wszystkim innym.- ,,To dawka stanowi truciznę''.
Gdy się przesadzi, umrzeć można nawet od wody...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
,,Fałszywy przyjaciel jest jak cień. W słoneczny dzień się go nie pozbędziesz. W pochmurny go nie widać''.
 

pablo.treneiro

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2023
Posty
40
Punkty reakcji
7
Nie martwcie się o jutro, bo dzień jutrzejszy zatroszczy się o siebie. Każdy dzień ma dosyć swoich kłopotów” (Mateusza 6:34, Edycja Świętego Pawła)
 
Do góry