Lublin a jego promocja

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Witam. Czy nie irytuje was, że Lublin jak i cały nasz region jest mało promowany? Niewiele się o nas mówi, miasto i okolice są traktowane w Polsce po macoszemu. Nie bez powodu, rzadko kiedy się coś u nas dzieje, a Lublin zwyczajnie nie potrafi się wybić. Już sam przyjazd owocować może niechęcią. Kiedy dworzec PKP jakiś poziom trzyma, PKS wygląda strasznie. Promocji na dzień dzisiejszy prawie nie ma. W wakacje miała odbyć się akcja mający na celu zachęcanie filmowców do odwiedzania nas. Ta albo się nie odbyła, albo przeszła bez echa. W planach jest ,,Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury", ale nazwa mówi sama za siebie - przyjdzie nam sporo poczekać.

Czekam na wasze opinie:
Dlaczego jesteśmy słabo promowani i jak to zmienić?
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Może to dlatego że Lubelszczyzna to najbiedniejszy region i reszta Polski wstydzi się nas, a druga sprawa to słabe promowanie naszego regionu, miało być marka lubelskie rozpoznawalna w całej europie a jak na razie nic się dzieje :/
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Lubelszczyzna to tak zwana Polska B więc nie dziwcie się ze nikt tu nie przyjeżdza, wręcz wiele osob wyjezdza-smutne ale prawdziwe.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Panowie - wiadomo, że jesteśmy w tyle, ale jak to zmienić? To biedny region, ale biedą nie można się zasłaniać. Dziura, bo dziura (w senie braku atrakcji, reklamy), ale na swój sposób urocza.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Trzeba pokazać Polsce/Światu to co mamy najlepszego i dlaczego do nas warto przyjeżdżać, ale UW boi się na to wydać trochę pieniędzy :/
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przepraszam ale to co czytam to takie ze tak powiem "pitolenie"
czym sie rozni lublin od dziadowskiego kiedys rzeszowa?
tam jest mnostwo inwestycji zagranicznych, male bezrobocie, rozwiniety biznes, mniej uczelni no i lotnisko, pensje wyzsze generalnei inny swiat (jak na warunki dziadowskiej polski wschodniej)
skad taka roznica?
prosta rzecz w lublinie pruszkowski i jego ekipa wytrwale walczyl z obcymi inwestycjami w miescie
wydzialy zajmujace sie budownictwem, planowaniem, promocja miasta, ewidencja pojazdow, obsluga przedsiebiorstw mozna by w 100% wyrzucic na bruk
skandal za skandalem, lapowkarstwo kosmiczne i brak nalezytego wykonywania swych zadan
przeciez otworzenie jakiejkowliek firmy w miescie to droga przez meke
plan zagospodarowania przestrzennego jest szczatkowy
decyzje o warunkach zabudowy - kosmos
rejestracja i ewidencja pojazdow - kosmos
kolejki w ewidencji dzialalnosci gosp - norma
obsluga inwestora - ze co?
promocja - nawet 1 krotkiego filmiku o miescie nie ma - ostatnio chcialem cos pokazac kolegom z zagranicy o lublinie to jakas amatorszczyzna na youtube tylko
decyzje o pozwoleniu na budowe - kosmos
praktycznie brak wiekszych firm produkcyjnych - znajomi maja firme handlowa na bursakach (duza) - chcieli postawic fabryke glebiej na bursakach
po roku walki szlag ich trafil
postawili fabryke w 6 miesiecy w swidniku (najnowoczesniejszy zaklad branzy chemicznej po tej stronie wisly) - o czym to swiadczy?
tu bylo jest i bedzie zle
durnie patentowani w urzedzie miasta zyjacy swymi urojeniami i gierkami politycznymi
a zycie sobie
tyle ze najgorsze jest to ze tacy jak my dostajemy w dupsko
jesli w blisko polmilionowym miescie szczytem szczescia jest zalapanie sie do urzedu (o ile sie ma wystatczjace znajomosci) to ja przepraszam to jest jakis martix
glupawe urzedasy z pretensjami lublina do bycia metropolia nie zauwazajacy ze lublin byl jest i bedzie dzieki takim glabom dziura
porownalem wczesniej do rzeszowa - miasto to obserwuje od 20 lat, to w porownaniu z lublinem byl 20 lat temu grajdolek teraz role sie odwrocily
dam jeszcze jednen przyklad
poznalem czlowieka szefa oddzialu an anglie pewnej wielkiej firmy informatycznej (ozenil sie z polka) zona namawiala go aby do polski sie przeniesli
zaproponowalem im lublin (duzo mlodych informatykow, nizsze niz w warszawie pensje ect)
szefowie powiedzieli mu po kilkudniowym namysle ze wszedzie utowrza oddzial ale nie w lublinie bo lublin jest wrogi obcym inwestycjom
i oddzial powstal... nie w lublinie, prace mialo by prawie 200 mlodych ludzi ale przez kretynow z urzedu miasta gdzie inndziej powstal polski oddzial
troche mi sie ulalo tych zalow
ale plakac sie chce na to miasto urzedasow i naukawcow (naukowcow niewiele)
 

Korean

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
32
W moim odczuciu jakos duzo sie ostatnio mowi o lublinie, zawsze gdy cos ogladam/slucham dowiaduje sie ze ktos z lublina, cos w lublinie, nie wiem moze to tylko moje odczucie ale takie mam. Tak samo mam z Singapurem (chociaz to az tak bardzo mnie nie dziwi), swidnica i kozienicami :mruga:
 

Korean

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ogladajac rano tv tez przyszlo mi to do glowy :p Jednak i tak mam wrazenie ze nie tylko z nim kojarzy mi sie to miasto, ale to pewnie indywidualne odczucia. Chociaz kojarzy mi sie jakas akcja ze studiami w lublinie czy cos takiego.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Brave, co dokładnie rozumiesz przez ,,pitolenie"?
Palikot - na polityce się nie znam, nie mam wypracowanej opinii na jego temat. Czasem podoba mi się, bo mówi to, czego inni się boją. Z drugiej strony to taki ,,pajacyk" PO. Zwraca uwagę, wypowiada się (jak zdanie wcześniej) o ludziach i sytuacjach w sposób jaki nie zrobiłaby tego reszta platformowców. Oficjalnie go nie popierają, ale sankcji na niego nie nałożą (czasem faktycznie przesadza).

Korean rozumiem, że sam jesteś z Lbn, lub okolic. Ja nie zauważyłem zwiększonego zainteresowania nami. Po prostu jako, że pochodzisz stąd zwracasz większą uwagę, kiedy się wspomni o Lublinie.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Mamy coś co wyróżnia nasz region, mianowicie trolejbusy, coś czego nie ma nigdzie indziej, to mogłoby pomóc w kampanii reklamowej. ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie tylko my mamy, choć jako jedni z nielicznych. Linie trolejbusowe posiadają jeszcze Gdynia i Tychy. No ale zawsze to już coś :).
 

Korean

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Korean rozumiem, że sam jesteś z Lbn, lub okolic. Ja nie zauważyłem zwiększonego zainteresowania nami. Po prostu jako, że pochodzisz stąd zwracasz większą uwagę, kiedy się wspomni o Lublinie.
Łodzkie pozdrawia :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ha xD. To nie wiem skąd Twój wniosek. Już tak półserio jak słyszę o Lbn to zazwyczaj, że kogoś zabili, ktoś się zapił etc. ;p
A pochwalić się możemy, miasto z tradycjami, zabytki są, warunki niezłe. Ale władzy się zwyczajnie nie chce nas promować.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Co chwilę kogoś łapią. Co tym razem wymyślili (przemytnicy)?
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Nie tyle o przemytnikach co o celnikach którzy wykorzystują rentgen do prześwietlania samochodów, trzeba przyznać -pomysłowe :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave, co dokładnie rozumiesz przez ,,pitolenie"?
przperaszam moze przesadzilem, chodzilo mi o to ze wszscy narzekaliscie bez zdefiniowania zrodel problemu - takie polskie narzekanie - sorry
 
Do góry