Limp Bizkit

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Limp Bizkit - amerykański zespół muzyczny grający muzykę z gatunku rapcore i nu metal.

Grupa została założona w 1994 roku przez Freda Dursta, Sama Riversa i jego kuzyna Johna Otto. Nazwa pochodzi od gry zwanej limp biscuit, która jest elementem inicjacji niektórych amerykańskich bractw uczelnianych (ang. fraternities). Z innych źródeł wynika, iż podczas rozmowy Freda z jego znajomym padło słowo "mój mózg jest jak zmiękły biszkopt". Wokaliście bardzo przypadło to do gustu i dlatego tak został nazwany zespół. Grupa ta została wypromowana przez znany zespół KoRn. Wszyscy członkowie LB pochodzą z Jacksonville na Florydzie oprócz DJ Lethala, który dołączył do grupy podczas trasy koncertowej, jaką LB odbywało z zespołem House Of Pain (DJ Lethal pochodzi właśnie z tego bandu).

W niedługim czasie Limp Bizkit staje się coraz bardziej popularny dzięki albumom Significant Other i Chocolate Starfish And The Hotdog Flavored Water. Oba albumy otrzymały status platynowej płyty. Grupa dostała też liczne nagrody od MTV i nie tylko.

Grupa przechodziła kryzys od października 2001 roku, kiedy to odszedł Wes Borland. Przez cały rok 2002 Bizkici szukali nowego gitarzysty, którym został Mike Smith. 23 września 2003 miała miejsce premiera nowego album Results May Vary, który podobnie jak Chocolate Starfish And The Hotdog Flavored Water, Significant Other i Three Dollar Bill, Y'All$ otrzymał status platynowej płyty, jednak sprzedawał się znacznie gorzej od poprzedników i został chłodno przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków.

Po spotkaniu się Dursta i Borlanda obaj stwierdzili, że " nie dzieli ich tak wiele, jak im się wydawało" i na skutek tego 15 sierpnia 2004 roku były gitarzysta grupy powraca w jej szeregi, natomiast Mike odchodzi.

Powrót Wesa bardzo wzmacnia zespól i już pod koniec 2004 Bizkici zaczynają nagrywać nowy album w Kalifornii. W wyniku decyzji Freda nagrywanie dokańczane jest w czeskiej Pradze.

Podczas nagrywania albumu, ze względu na stan zdrowotny Johna, tymczasowo wkracza do grupy Sammy Siegler. 15 kwietnia 2005 ukazuje się owoc pracy w postaci piosenki "The Truth".

3 maja 2005 r. została wydana płyta The Unquestionable Truth (Part One). Nie jest to jednak pełnowymiarowa płyta: ma zaledwie 30 min i została wydana jako "Epka". Zespół postanowił w ogóle nie promować dzieła - nie powstały żadne teledyski ani single, nie licząc wypuszczonego do internetu nagrania pokazującego zespół w trakcie wykonywania piosenki "The Truth" w studiu. Na nowym materiale Bizkici powrócili do "brudnego grania", jakie znane było z pierwszej płyty. Główny nacisk położono na gitary, wokal Freda Dursta często był porównywany do stylu Zacka de La Rochy z Rage Against The Machine. Mimo otrzymania dobrych recenzji i dobrego przyjęcia przez fanów zostało sprzedanych zaledwie kilkadziesiąt tysięcy kopii albumu, co było skutkiem znikomej promocji płyty. Zespół zapowiedział powstanie The Unqestionable Truth (Part Two)'".

Obecny status zespołu jest nieznany. Grupa od 3 lat nie gra żadnych koncertów, Wes Borland ponownie opuścił szeregi Limp Bizkit na rzecz swojego projektu ( Black Light Burns ) a na stronie zespołu od czasu do czasu pojawiają się informacje o pracy w studiu, nigdy jednak wszystkich jego członków naraz. Według ostatnich doniesień, druga część "Niekwestionowanej prawdy" ma zostać wydana po premierze filmu Freda. Póki co, fani zespołu zadowolić się muszą wydanym 31 marca koncertem "Rock Im Park 2001". DVD zawiera ponadto ekskluzywny wywiad z DJ-em zespołu, Lethalem.

Według ostatnich doniesień zamieszczonych w amerykańskim Metal Hammerze grupa obecnie przesłuchuje potencjalnych gitarzystów i przygotowuje się do do "comeback tour" po Ameryce i Europie. Informacje te nie zostały jak dotąd potwierdzone przez zespół, ale były gitarzysta Wes Borland twierdzi, że zaproponowano mu "5-zerową" sumę za udział w trasie.

Według najświeższych, pół-oficjalnych doniesień ze strony zespołu, nowym gitarzystą Limp bizkit został Terry Balsamo (gitarzysta Evanescence),z którym to planują nagrać nowy studyjny album.


Ź: wikipedia

Ja nawet lubię ten zespół. Co prawda nie znam wszystkich płyt dobrze, ale słuchając wielu kawałków, najbardziej spodobały mi się: Eat Your Alive, Rollin', Nookie, Take a Look Around, My Way, My Generation.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Lubie, pamietam LB to byly moje poczatki z mocniejsza muza, plyta The Chocolate Starfish.... achh te wspomnienia. Teraz nawet nie slyszalem nowych kawalkow, skonczylem sluchanie na albumie Result of the May Vary
zawsze bede mial do nich jakistam sentyment
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Jeden z moich ulubionych zespołów. Ulubione kawałki to Faith, Counterfeit, My Way, Rollin', Break Stuff, Nookie.. i wiele innych xD

Moim zdaniem skiepścili Results May Vary, z tej płyty podoba mi się tylko Eat You Alive i Behind Blue Eyes.

Lagger, ominął Cię tylko TUT1, Bizkici wrócili do swojego początkowego, brudnego grania, sam oceń czy to dobrze ^^
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Podobno już nagrywają, prace się przedłużyły, ale w 2009 mają wydać, i wyjechać w trasę koncertową.
Ale to już to samo nie będzie, odkąd Wes Borland odszedł. Oby Terry Balsamo się sprawdził. Inaczej
nici z dawnego Lb.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
No musze przesluchacta plyte, to z tej plyty pochodzil kawalek The TRuth?
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Tak. Ale za dużo do przesłuchania nie masz, jest tam tylko 7 utworów, a właśnie
według mnie The Truth jest najlepszym kawałkiem ;)
Nie wszystkim może się ta płyta podobać, nie ma tam klimatów podobnych do mojej ulubionej płytki
Chocolate Starfish &..., ale jest to chyba najbardziej dojrzały album. Ciekawe co pokażą w TUT2, o ile wyjdzie ^^
 

Growl

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Do fanów Biszkopta - to prawda, że muzycy szykują się do nagrania nowego albumu?

Tak szykują się ;] Mają już nowego gitarzyste Terrego Balsamo (były gitarzysta Evanescence) w miejsce Wesa Borlanda. Fred Durst bardzo często pisze wiadomości na my space i threampit.net do fanów o powrocie zespołu, a członkowie już spotykają się w studio. Już widzę tych supermetali, jak dostają szału z powodu powrotu tego Nu-shitu jak to mówią...hehe xd
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Co do zmiany gitarzysty, to wiem, czytałem o tym, ale wolałem się upewnić, bo wikipedia lubi kłamać. ;)
A nu metal wśród true metali zawsze będzie uważany za shit, tak to już jest. :)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
A nu metal wśród true metali zawsze będzie uważany za shit, tak to już jest. smile.gif

przejmujesz sie tym bo mnie to szzerze zwisa i powiewa dla mnie oni sa smieszni i zalosni
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Zdecydowanie się tym nie przejmuję, oni są przewrażliwieni na tym punkcie, więc nie ma sensu z nimi wdawać się w głębszą polemikę. ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Świetny zespół do którego wciąż lubię wracać. Moja ulubiona płyta to "Chocolade Starfish...", której będąc jeszcze dzieckiem "przypadkiem" nauczyłem się na pamięć słuchając w kółko :p. Nowa płyta nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Moim zdaniem świetnie wykonali "Sanitarium" na MTV Metallica Icon.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Sanitarium? Teraz przesłuchałem i przyznam, że bardzo dobrze im ta nutka wyszła. :)
 

J.Davis

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Zainteresowani. Limp Bizkit wraca z powrotem ze starym gitarzystą Wesem Borlandem. Dzieki za uwagę ;]
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Wes wraca = powrót starego LB :D
Ciekawe, kiedy oficjalna strona pokaże coś więcej, oprócz karykaturek, które namalował Wes ^_^
 

Matharen

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Fajna muzyka, taki mini mix gatunków ;)
Świetne piosenki, w różnych klimatach, moja ulubiona to: Behind Blue Eyes
 
Do góry