Liga Mistrzów 2011/2012

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Znamy już skład fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jakie macie spostrzeżenia, uwagi i nadzieje :) Wasi faworyci, czarne konie oraz drużyny które mogą sprawić zawód w tym sezonie
Finał rozgrywek zostanie rozegrany 19 maja 2012r na Alianz Arena w Monachium.


GRUPA A
1.
fcb_herb_de.gif
Bayern Monachium
2.
villarreal_herb_es.png
Villarreal CF
3.
muc_herb_en.gif
Manchester City
4.
nap_herb_it.gif
SSC Napoli


GRUPA B
1.
int_herb_it.gif
Inter Mediolan
2.
csk_herb_ru.gif
CSKA Moskwa
3.
lil_herb_fr.gif
OSC Lille
4.
trabzonspor_herb_tur.png
Trabzonspor


GRUPA C
1.
mau_herb_en.gif
Manchester United
2.
ben_herb_po.gif
Benfica Lizbona
3.
fcb_herb_su2.png
FC Basel
4.
ote_herb_ro.png
FC Otelul Galati


GRUPA D
1.
rea_herb_es.gif
Real Madryt
2.
lyo_herb_fr.gif
Olympique Lyon
3.
aja_herb_nl.gif
Ajax Amsterdam
4.
din_herb_hr.gif
Dinamo Zagrzeb


GRUPA E
1.
che_herb_en.gif
Chelsea Londyn
2.
val_herb_es.gif
Valencia CF
3.
bay_herb_de.gif
Bayer Leverkusen
4.
genk_herb_bel.png
KRC Genk


GRUPA F
1.
ars_herb_en.gif
Arsenal Londyn
2.
om_herb_fr.gif
Olympique Marsylia
3.
oly_herb_gr.gif
Olympiakos Pireus
4.
bvb_herb_de.gif
Borussia Dortmund


GRUPA G
1.
fcporto_herb_po.png
FC Porto
2.
sha_herb_ua.gif
Szachtar Donieck
3.
zen_herb_ru.gif
Zenit Sankt Petersburg
4.
apo_herb_cp.gif
APOEL Nikozja


GRUPA H
1.
bar_herb_es.gif
FC Barcelona
2.
mil_herb_it.gif
AC Milan
3.
bat_herb_bl.gif
BATE Borysów
4.
vikt_pilzno_herb_cze.png
Viktoria Pilzno
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
To może napiszę , co sądzę o każdej z grup . Później wskażę swoich faworytów.
Grupa A : Wydaje się być niezwykle wyrównana . Faworytem jest z pewnością Bayern , który będzie się podwójnie starał - w końcu nie każdego roku finał najważniejszych rozgrywek klubowych jest rozgrywany na własnym stadionie. O drugie miejsce powinny walczyć Manchaster i Villarreal . Napoli wydaje się być najsłabszym zespołem z tej grupy. Typuję awans Bayernu i Manchasteru , LE dla Villarreal .
Grupa B - Można powiedzieć " grupa polska". Nie często zdarza się , aby w jednej grupie grało 4 polaków ( nie wiem , czy zdarzyło się tak w ogóle) . Faworytem jest Inter , który zapewne awansuje , choć jak mi się wydaje nie bez problemów. Trabzonspor z Lile powinni powalczyć o drugie miejsce. Mój typ : Inter i Lile . LE - Trabzonspor .
Grupa C - Dwóch potentatów europejskiej piłki , jeden średniak , i jeden zespół zupełnie anonimowy . Awans : Manu i Benifica . LE - Basel .
Grupa D - I znowu los skrzyżował Real z Olympiquem Lyon. Może to i dobrze dla Królewskich , bo to oznacza , że nie trafią za szybko na Lyon w kolejnych fazach. Zwykle kończyło się do dla nich fatalnie , przełamali się w zeszłym roku. Do awansu typuję Real i Ajax , który ma ciekawą drużynę. Lyon może mieć problemy i wylądować w LE .
Grupa E - Grupa , której poczynania będę śledził z najwyższą uwagą , co spowodowane jest tym , że gra tam mój ukochany klub - Chelsea . Grupa naprawdę nie jest łatwa , Valencia , mimo utraty Maty prezentuje ciekawy futbol , Bayer również nie ma się czego wstydzić. Na Chelsea to trochę za mało , więc to te dwa zespoły powinny walczyć o awans z drugiego miejsca. Wydaję mi się , że Genk będzie chłopcem do bicia. Awans - Chelsea i Valencia. Le - Bayer .
Grupa F - Również ciekawa grupa. Do niedawna powiedziałbym , że na pewno awansuje Arsenal , bo to klasowa drużyna , ale czy klasowa drużyna traci 8 bramek w jednym meczu? Chyba nie. Bardzo mocno kibicuję klubowi z Dortmundu , który powinien awansować , obok Arsenalu , który według mnie wstanie z kolan. Le dla francuzów .
Grupa G - Wyrównana stawka. Do niedawna skreśliłbym APOEL , ale po tym , co pokazał w starciu z Wisłą ( Wiem , wiem - Wisła , a np. Porto , to dwa różne piłkarskie światy) nie mogę go tak łatwo skreślić. Ich gra w drugim meczu mi zaimponowała. Na 3 miejsce może wystarczyć. Awans - Porto . Więcej typować nie będę , bo po prostu nie mogę się zdecydować.
Grupa H - Barcelona i Milan nie powinny mieć problemów z mistrze Czech , którego budżet wynosi 10 milionów euro , czy z Bate .

Jeśli chodzi o tryumf w całych rozgrywkach mam kilu faworytów : Chelsea , Barcelonę , Manchaster , groźny może być Real. Na czarnego konia może wyrosnąć Porto , lub Borussia Dortmund.
Oj będzie się działo , wprost nie mogę się doczekać;) LM jest zawsze fascynująca.

O
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Trudno w tym roku wybrać 'grupę śmierci' bo jest ich kilka. Grupy A, B, D, E, F i G (przynajmniej na papierze) prezentują bardzo wyrównany poziom, szczególnie interesują mnie potyczki w grupach G i F wydają się najbardziej wyrównane.
Wiadomo że moim faworytem jak zwykle będzie F.C. Barcelona, ale i tutaj nie obędzie się bez walki, szczególnie interesujące będą potyczki z AC Milan ;)
Czarnym koniem tegorocznych rozgrywek może być kilka drużyn, Porto, Szachtar, Borussia czy City to tylko kilka zespołów które mogą namieszać;)
Będzie na co popatrzeć :]
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
Masz rację , grupy są strasznie wyrównane , ciężko coś wytypować , ale spróbować można;) Może komuś uda się zdetronizować Barce ,która ostatnio wygrywa praktycznie wszystko , co jest do wygrania.
A tak w ogóle to kiedy LM startuje ?
 
C

compton_style

Guest
Ja liczę na Milan, że w końcu wrócą do dobrej formy i coś pokażą w LM. Na pewno wśród faworytów jest też Barcelona i moim zdnaiem jeszcze Manchester.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Moje typy:


Grupa A: Villareal, Manchester City
Grupa B: Inter, CSKA
Grupa C: Manchester, Benefica
Grupa D: Real, Ajax
Grupa E: Chelsea, Valencia
Grupa F: Borrusia, Olympique
Grupa G: Porto, ????
Grupa H: Barcelona, Milan
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
Chelsea 2 - 0 Bayer
Porto 2 - 1 Szachtar
Genk 0 - 0 Valencia
Borussia 1 - 1 Arsenal
Barcelona 2 - 2 Milan
Viktoria Pilzno 1 - 1 BATE
Olympiacos 0 - 1 Marsylia
APOEL 2 - 1 Zenit

Manchester City 1 - 1 Napoli
Benfica 1 - 1 Manchester Utd
Villarreal 0 - 2 Bayern
Lille 2 - 2 CSKA
Inter 0 - 1 Trabzonspor
Basel 2 - 1 Otelul
Dynamo Z. 0 - 1 Real Madryt
Ajax 0 - 0 Ol. Lyon
To wyniki pierwszej kolejki LM . Sporo się działo , miałem przyjemność oglądania meczu Milan - Barcelona. Ciekawe widowisko , Milan trafił w pierwszej minucie , a potem w doliczonym czasie gry . Niespodzianki? Inter przegrał z Trabzonsporem , pomimo tego , że miał ogromną przewagę. Osobiście cieszy mnie spokojne zwycięstwo Chelsea 2-0 :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dla mnie niespodziankami są remis Barcelony, Manchesteru City, Manchesteru United, CSKA oraz przegrana Interu. We wtorek oglądałem mecz Chelsea i mogę powiedzieć, że gra the blues podobała mi się, chociaż na początku gra londyńczyków wyglądała nieco chaotycznie. Po kilkunastu minutach wszystko się na szczęście poukładało i było ok. Z meczu środowych oglądałem Inter - Trabzanspor. Jeszcze tak chaotycznego meczu nie widziałem, takie straty w środku pola i na własnej połowie jakie miały obydwa zespoły nie powinny się zdarzać nawet w drugiej lidze polskiej, a jak było chyba każdy widział. Aż dziwne, że podczas tego meczu padła tylko jedna bramka.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Oglądałem mecz Barca- Milan, pierwszy gol to wynik braku początkowej koncentracji i obrony zlepionej z Mascherano i Busquetsa, po straconej bramce pierwsze 10 minut wyglądało dosyć chaotycznie, potem jednak udało się uspokoić grę i Barca zaczęła dominować na boisku. Stwarzała sobie sytuacje, niestety wielu nie udało się wykorzystać.
Barca wyszła na 2-1 ale w doliczonym czasie znowu pokazały się braki w obronie (fakt że na boisku pojawił się Puyol ale po kilkumiesięcznej przerwie, słabo wszedł w mecz) Silva zdobył wyrównującą bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.
Nie jest to najgorszy wynik, pocieszające jest to że wszystkie kluby w grupie mają po 1 punkcie. Myślę że w dalszej części rozgrywek będzie już lepiej.

Inter- Trabzonspor podzielam zdanie Gressila, bardzo chaotyczny mecz, jednak po świetnych paradach Tureckiego bramkarza i zdobytej bramce, klub z Turcji zdobył ważne 3 pkt.
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
Czas pokaże Panowie i panie jak to będzie :)

Każdy z Was, nas ma swój wybrany od początku typ, ukochanego bądź też najulubieńszego klubu piłkarskiego w europie :D

Trzymajcie kciuki za swoje drużyny :D
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
A ja czekam na wiosnę i kolejne fazy gdzie już trzeba mieć perfekcje :).
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie wiem co prawda jakie mecze będą transmitowane w tym tygodniu w telewizji ale dla mnie oczywiście najważniejsze wydaje się wyjazd The Blues do Hiszpanii. Valencia w ostatnim meczu zremisowała z Barceloną. Chelsea jadąc do Valencii liczy oczywiście tylko i wyłącznie na zwycięstwo. Mam nadzieję, że będzie miał w nim udział El Nino który ostatnio widocznie wraca do formy. Jak widać sprawdzają się słowa odnośnie Torres byłego selekcjonera The Blues kiedy to mówił, że Hiszpan będzie jeszcze strzelał bramki dla Londyńczyków.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Valencia jak najbardziej do ogrania, w ostatnim meczu przegrała 1-0 z Sevillą a remis z Barceloną to wynik eksperymentu Guardioli w którym Barca zagrała na 3 obrońców.
Myślę że Chelsea sobie poradzi.
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Już nie ma łatwych meczów piłka się posuwa do przodu i nikogo stojąc w miejscu spacerkiem się nie przejdzie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Valencia 1:1 Chelsea London

Pierwsza połowa - tragedia. Ładna bramka Lamparda. Tym golem zamknął usta wszystkim którzy chcieli go już odesłać na emeryturę. Torres rozegrał dobry mecz. Kilka na prawdę ciekawych akcji w jego wykonaniu. Trochę szkoda tej straconej bramki w końcówce meczu. (Karny)
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Messi teraz 2 razy z Pilzno i ma już króla strzelców pewnego. Gressil jedna jaskółka wiosny nie czyni. Lampard co gra w tym sezonie to padaka. Dzisiaj zagrał bardziej kreatywnie, ale nadal brakuje jeszcze tego. Brawo mu za bramkę. Ja go na emeryturę nie odsyłam, ale na ławkę już tak. Josh McEachran powinien grać i to jest przyszłość i jest strasznie kreatywny. Będzie prowadził naszą grę przez lata. Dać mu się w tym sezonie ograć i będzie on rewelacją.
 
Do góry