Leniwy komputer

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Sytuacja jest naprawdę denerwująca ._.

Mój komputer po wyłączeniu zawsze musi odpocząć kilka godzin nim się włączy. W ciągu dnia muszę go wstrzymać aby móc korzystać kiedy chcę. Bo po normalnym wyłączeniu tudzież (co się często zdarza) nagłego braku prądu komputer nie chce się włączyć. Po naciśnięciu przycisku uruchamiania jednostka centralna zaczyna normalnie chodzić natomiast na monitorze wciąż świeci się brązowa kontrolka. Czasem zresetowanie i ponowienie próby pomaga ale nie zawsze. Aby uruchomić komputer należy go wtedy odłączyć od prądu i spróbować za kilka godzin (dlatego właśnie normalnie wyłączam go tylko na noc).

I jeszcze coś dziwnego - gdy komputer przebywa w stanie wstrzymania można go uruchomić za pomocą lampki stojącej na tym samym biurku :lol: Po prostu włączam lampkę a on zaczyna chodzić :D

Jednak najbardziej zdziwiłem się gdy komputer uruchomił się po włączeniu mojej lampki nocnej (stojącej w zupełnie innym miejscu, podłączonej do innego kontaktu) :p

To dziwne co tu się dzieje ale denerwuje porządnie.

Teraz na przykład wróciłem ze sklepu (na dworze okropny upał) i wymarzyłem sobie odpoczynek w ciemnym pokoju przy oglądaniu filmu. Niestety - komputer znów wywinął numer, w rezultacie czego nudzę się i piszę ten temat z komórki. :(

Dodam że oddanie do serwisu odpada. Kiedyś zepsuło mi się gniazdo na słuchawki. Komputer poszedł do serwisu, gdzie naprawione zostało przednie gniazdo ale zepsute tylnie. Po kilku takich wizytach w serwisie komputer jest w gorszym stanie niż na początku -,-


Moze wy macie jakieś pomysły? :(
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Bardzo ciekawe sympromy przejawia komputer Twój.
Sugerował bym otworzyć obudowę,sprawdzić,czy wentylator chodzi,czy głośnik uszkodzonym nie jest,czy bateria podtrzymująca CMOS nie jest wyczerpana i czy fachowcy,którym zleciłeś poprzednie naprawy nie zostawili czasem czegoś zbędnego w nim, jakiejś śróbki,która może robić zwarcie leżąc na płytce.Może też radiator nieprawidłowo zamontowanym być.
Zanim zacznie się w programach grzebać,powierzchowne oględziny przeprowadzić warto.
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Ja bym radził na początku sprawdzić zasilacz. Chociaż z efektem załączania komputera lampką się jeszcze nie spotkałem.

Opisz specyfikacje komputera? Myszka i klawiatura bezprzewodowa? Ile lat ma sprzęt?

Napisane z RBM One
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Jeżeli załącza,to zasilacz chyba w porządku.Może zabezpieczenie termiczne odmówiło posłuszeństwa.A może i transformator w zasilaczu przebicia dostał.
Nie widząc,można tylko gdybać.
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Mój komputer też sie włączał, a napięcie które podawał zasilacz paliło po pewnym czasie dyski, napędy, płyty główne, pamięci ram i wszystkie inne podzespoły.

Zasilacze są najważniejszymi komponentami wszystkich użądzeń, ich najmniejsza niestabilność może powodować problemy z całą resztą.

Napisane z RBM One
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Ja bym radził na początku sprawdzić zasilacz. Chociaż z efektem załączania komputera lampką się jeszcze nie spotkałem.

Opisz specyfikacje komputera? Myszka i klawiatura bezprzewodowa? Ile lat ma sprzęt?

Napisane z RBM One

Myszka i klawiatura przewodowe, sprzęt ma lat może z 5.

Czy to może być wina procesora? :D
 
Do góry