Lady Pank

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kultowa, polska kapela Lady Pank to zespół z wieloletnim stażem(około 25 lat). Już debiutanckim albumem(po prostu "Lady Pank") udowodnili, że mają potencjał i to niemały. Stamtąd pochodzą takie utwory jak "Mniej niż zero" czy "Fabryka małp". Wśród licznej dyskografii możemy znaleźć inne, charakterystyczne nazwy: "Tacy sami", "Zawsze tam, gdzie ty". Niedawno, bo rok temu nagrali na swój kolejny jubileusz płytę "Stach się bać". Ogólnie klimaty LP są dosyć lekkie, w ich muzyce najbardziej doceniam gitarę(ujmujące solówki) i teksty.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Lady pank szanuję bardzo za muzykę, która jest lekka, przyjemna i typowo 'gitarowa'. Sam zespół kojarzy mi się z dzieciństwem. Lubię całą dyskografię, plusa u mnie zyskali za zimowe graffiti, którym raczę się w święta, zamiast kolędami. Teksty przemawiają do mnie *.*

lubię to.
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Połowę tekstów, jak nie lepiej znam na pamięć... Są po prostu fantastyczni! Od albumu "lady pank" już wcześniej wspomnianego po "Stację Warszawę " czy najnowszy album "strach sie bać" gdzie "Kaczorki kwaczą kwa kwa..." :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Lady Punk zacząłem słuchać w wieku około 10 lat i słucham do dzisiaj (nie nałogowo, ale często). Jakoś tak mam do nich sentyment. Ojciec mnie zaraził.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Lady Pank, hmm, byli u nas bodajże rok temu w wakacje. Nie pamiętam za dużo, ale wiem że było przyjemnie ;).
Ogólnie miły zespół. Tak jak poprzednicy, lekkie teksty i muzyka - pewnie to daje im tą odmienność.
 

Tatuś Muminka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Najlepsza polska kapela - melodyjne, niezłe teksty, trochę niedoceniani pod względem stricte muzycznym, kultowe i tyle. Znam prawie wszystko, jestem fanem lekkiego rocka, ale w jak najbardziej pozytywnym słowa tego znaczeniu.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Zabrze
Bardzo fajny zespół. Pamiętam, że kiedyś Stacja Warszawa bardzo mi się podobała.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Jedna z kapel, na których się wychowałem i znam od dziecka. Dawno jednak nie słuchałem, pamiętam, że bardzo mi się zawsze podobał kawałek "Idą Złodzieje". Nie pamiętam już z jakiego albumu.

PS: Lady Pank bardzo mi się kojarzy z subkulturą poppersów.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Parę wpisów mnie zaskoczyło, parę zszokowało, ale o gustach sie nie dyskutuje.
Blade panki bo tak o nich zawsze myślałem, jest to od poczatku komercyjne przedsięwzięcie (nigdy tego nie ukrywali - i to ich plus) Borysewicza i Mogielnickiego (tekst).
Udało im sie nieźle - dobry poprock, pierwsza płyta najlepsza - nawet ich lubiłem, dalej już było tylko gorzej i gdyby nie to że Borysewicz to jeden z najlepszych naszych gitarzystów i kompozytorów i moda na lata 80-te to już dawno by o nim zapomniano.
Z tamtego okresu i podobnej stylistyki bardziej lubiłem i cenię Oddział Zamknięty i Republikę :p
Ale na pewno nie kultowy i nie najlepszy (Polski)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Słuchałem dawniej tego :)
To na lady pank kształtował mi się gust muzyczny, od tego zaczynałem słuchać rocka, później punka, hard rocka aż do metalu...
 

Shagrath

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
124
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Ja bardzo lubie Lady Pank,tylko Perfekt z krajowych kapel równa się im podejsciem do pracy.
Dla mnie najlepsza krajowa kapela rockowa bez dwóch zdań :)
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Lubię ten zespół, szanuje za tekst i ogólnie muzykę, myślę, że zasłuzyli na takie miano, w końcu sami napracowali się na taki tytuł.
 

gaznik

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Rzeszów
Właściwie jest niewiele polskich zespołów, które chętnie słucham (Perfect, Braekout czy Dżem za głos R. Riedla), ale muzyka Lady Pank mi się bardzo podoba. Ale tak jak napisał Dezerter, po 'Lady Pank' stopniowo obniżali poziom. By ostatecznie zupełnie wymięknąć
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Częściej niż LP słucham Perfect, chociaż ich też lubię jak już wcześniej pisano ich piosenki są bardzo melodyjne i łatwo wpadają w ucho ;)
 

kinga2761

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
Ja w Lady Pank zakochałam się jakiś rok temu i od tej pory słucham prawie non stop (jeśli słucham czegoś innego, to są to zazwyczaj solowe projekty Borysewicza, a ostatnio również płyta "Panasewicz").
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
mój brat to słuchał i od niego mi się udzieliło i słucham tego
czasami i powiem, że podoba mi się :)
 
Do góry