Kupno mieszkania Warszawa

kama**

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
A ja się przymierzam do kupna mieszkania w na osiedlu Ostoja Wilanów. Developerem jest fadesa Polnord Polska. Sprawdzilismy z męzęm developera z pomocą zaprzyjaznionego prawnika, i wszystko wygląda uczciwie i solidnie. Podoba mi się, że to osiedle ma duzo terenow zielonych, duzy park, rzeczkę - wydaje się byc idealne dla rodzin z dziecmi. Ostatnio zostalo otwarte tam nawet przedszkole z ogrodem http://www.ostoja-wilanow.com/, także z opieką dla mojej dwójki nie byloby klopotu.
 

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
znajomy szuka mieszkania w Wawie tylko żeby się łapało w rodzina na swoim, myślał o osiedlu lewandów budowanym przez jw construction, zna ktoś?
 

mocna

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
mocna napisał:
A ja jestem zainteresowana zakupem nieruchomości w inwestycji Bouygues Immobilier (BI Polska), konkretnie Villa Parc. Fajna lokalizacja, ceny też nie są jakieś kosmiczne, ale i tak liczę jeszcze na jakieś obniżki, które da się wytargować w czasie negocjacji;) I właśnie dlatego szukam osób chętnych i konkretnie zainteresowanych nieruchomością od tego dewelopera, niekoniecznie w Villa Parc, może być inna np. Carre Arte, La Cascade. Chodzi po prostu o to żebyśmy większą grupą, wspólnie spróbowali powalczyć o lepszą cenę, bo wtedy jest większa siła przebicia. Ale sprawa jest dość pilna, bo chcę podpisać umowę jeszcze w październiku, więc jeśli ktoś jest zainteresowany moją propozycją, to zachęcam do kontaktu. Dla lepszej komunikacji podaję swojego maila: magg_da@o2.pl
Witam ponownie:) Chciałam tylko poinformować, że sprawa już nieaktualna. Już wszystko załatwiłam i podpisałam umowę :) Udało się wynegocjować obniżkę, więc jestem zadowolona, bo akurat ten deweloper nie jest aż tak skłonny do ustępstw:) Udało się chyba tylko dlatego, że pomagał mi zawodowy negocjator, więc jakby ktoś był w podobnej sytuacji to polecam pana Pawła z Warszawy bo się spisał świetnie :) I powodzenia z deweloperami:)
 

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
mam trochę wkładu własnego, ale reszta na kredyt. Okolice już mniej więcej wybrałem - na Woli u JWconstruction. Zastanawia mnie tylko czy zdążę z formalnościami związanymi z kredytem do końca tego roku bo zależy mi na tym programie rodzina na swoim
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
większość banków wymaga od razu ubezpieczenia kredytu jako pewnego rodzaju zabezpieczenia więc od tego się nie da uciec, najlepiej ponegocjować z deweloperem warunki
 

mocna

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dokładnie:) Negocjacje są jak najbarziej wskazane. Dużo da się zyskać, jeśli się wie jak rozmawiać. A tak jak pisałam wcześniej - zawsze można wspomóc się zawodowym negocjatorem. ;-)
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
nie pomyślałbym o wynajmowaniu negocjatora, chociaż kto wie może to i dobry pomysł. Negocjacje zawsze wskazane, co nam szkodzi a możemy zyskać
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Tylko Piaseczno toma ceny jak Warszawa. Wiem bo tam mieszkam :) Swoją drogą developerzy co chwile jakieś seminaria organizuja gdzie bezpłatnie można się wszystkiego zwiazanego z zakupem mieszkania dowiedzieć, byłem w listopadzie na czyms takim w JW Construction. Teraz bodajże 13 grudnia znówtakie seminarium organizują.
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
naprawdę przed wzięciem kredytu warto się dobrze wyedukować co i jak, im więcej się wie tym łatwiej to wszystko idzie. Niedawno znajomy mi opowiadał jak brał kredyt - zrobił to z marszu a później co chwila się dziwił, jak mu wyskakiwały dodatkowe koszty. W końcu wziął drugi kredyt żeby spłacać formalności tj. notariusz, wpis do księgi wieczystej, wkład własny itd.
 

florentinaaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
ja od poczatku jak chciałam sie do warszawy przenieśc to szukalam mieszkania na rynku wtórnym bo nie mam zaufania do firm deweloperskich. albo oszczedzaja na materiałach, albo na projektach i potem są grzyby na ścianach i czasem cos przecieka... mialam szczęście, bo podczas pierwszej wizyty w warszawie objezdzając kilka mieszkań z ogłoszen, trafiłam na to które ostatecznie kupilam. mieszkam na górnym mokotowie i bardzo mi się tu podoba. od początku przypadlo mi do gustu, że jest tu tak zielono i spokojnie. mieszkanie troche droższe niz te w popularnych sypialnianych dzielnicach, ale warto było postawić na lepsza lokalizacje - zero problemow z dojazdem. mam bardzo milych sasiadow a słyszalam wcześniej rozne niestworzone historie o warszawiakach… o wodzie tez się nasluchalam, ze jest taka okropna ta kranowka w stolicy a sie okazało, ze jest lepsza niz w moim miasteczku w pomorskim. można ja bez gotowania pic i jest na bieżaco badana jeśli chodzi o jakosc
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
z mieszkaniem z rynku wtórnego też trzeba mieć szczęście, nie wiadomo jak poprzedni właściciel eksploatował to mieszkanie, też może być grzyb itd. A jak się ma zaufanego dewelopera, tzn. np. znajomi u niego kupili wcześniej i wiesz jaka jest jakość jego usług to nie ma się czego bać przy zakupie nowego mieszkania
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
no dlatego ja też uważam, że lepiej kupić od razu od dewelopera. wszystko można po swojemu urządzić i nie trzeba się niczym martwić. a niektórzy oferują nawet opcję wykończenia mieszkania pod klucz, jak np. tu
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
ja kupiłam nowe, z rynku wtórnego nie wchodziło w grę:) Teraz będę je urządzać, czekam na klucze:)
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
tez mi się podoba opcja wykończenia pod klucz, sam bym się raczej nie podjął układania płytek itd. Wiem, że ceny tego wykończenia nie są aż takie wysokie. Nowe to nowe, możesz sobie aranżować dowolnie, tym bardziej że deweloperzy robią wyprzedaże mieszkań. Jak przeglądałem oferty deweloperów to na jw construction widziałem coś takiego jak licytacja, ze się wpisuje własną cenę jaką by się dało za mieszkanie dane
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja akurat w licytacji nie jestem mistrzem :D dlatego konkretna cena za konkretną usługę - to lubię :) ewentualnie jakieś rabaty czy obniżki, ale licytacja to za dużo stresu :) a teraz w Na Sowińskiego jest promocja i metr za mniej niż 6tys :) tylko trzeba się spieszyć, bo oferta dla pierwszych czterech osób :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A co powiecie na to - inwestycja jest w trakcie budowy... kupowac teraz mieszkanie czy wstrzymać sie jak juz zostanie całkowicie oddana. Tylko ze wówczas te najlepsze mieszkania niestety już mogą zostać sprzedane...
 
Do góry