Never Say Never

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Teraz postanowiłem startować do V LO. Sądzę, że egzamin poszedł mi rewelacyjnie i zamierzam się tam wybrać. Czy 180 pkt. wystarczy, aby się tam dostać (profil biochem)? Jak tam jest? Jest ciężko, czy ludzie są normalni (uczniowie i nauczyciele)?

PS: Jak w systemie omikron (lub gdzie kolwiek indziej) sprawdzić ile do danej szkoły osób złożyło podania? Słyszałem, że jest to możliwe, ale nie wiem jak.
 

kiziamizia15

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2012
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Never Say Never napisał:
PS: Jak w systemie omikron (lub gdzie kolwiek indziej) sprawdzić ile do danej szkoły osób złożyło podania? Słyszałem, że jest to możliwe, ale nie wiem jak.
To sie z czasem pojawi na omikronie ;) nie wiem dokladnie kiedy, trzeba sprawdzać co jakiś czas po prostu. Będzie napisane przy każdym profilu kazdej szkoly ile osób jest chetnych oraz ile jest miejsc ;)
 

Dominika Kaim

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hej.:D
Złożyłam papiery do VIII liceum na biol-chem-mat, panie mi powiedziały, że w tamtym roku w pierwszej rekrutacji próg wynosił ok.170 punktów.
Ja będę miała ok. 165, nie liczę, że się dostanę w pierwszej, więc chciałabym się dowiedzieć na jakiej zasadzie działa druga rekrutacja.
Wtedy składa się papiery (i tym samym bardzo ryzykuje, bo nie ma gwarancji, że się zostanie przyjętym) wyłącznie do jednego liceum na jeden oddział? Czy może jest podobnie jak przy pierwszej rekrutacji?
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Do IX dostaniesz się w pierwszej turze, do IV w drugiej jak będziesz mieć szczęście. Zależy jaki profil. Tak to od X w dół bez problemu.
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Słyszałam też,że podobno w 4 lo na bio-chem przyjmowali w pierwszej rekrutacji już do 130 punktów.
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanko-jeśli na omikronie na IV lo jest napisane przedmiot uzupełniający:historia i społoczeństwo,a pod spodem jest napisane:inny przedmiot uzupełniający-matematyka stosowana,to oznacza,że mogę wybrać,który chcę z tych przedmiotów realizować?
 

gimnazjalistka98

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Paulina1998 napisał:
Mam takie pytanko-jeśli na omikronie na IV lo jest napisane przedmiot uzupełniający:historia i społoczeństwo,a pod spodem jest napisane:inny przedmiot uzupełniający-matematyka stosowana,to oznacza,że mogę wybrać,który chcę z tych przedmiotów realizować?
Hmm, myślę, że nie. PEwnie chodzi o to, że oprócz przedmiotu uzupełniającego; historia i społeczeństwo, dodatkowo jest też matematyka stosowana. Tak mi się wydaje...ale pewna nie jestem...

Hej.
Jak tam ? Szkoły już wybrane? Podaania złożone? Gdzie idziecie? Wybiera się może ktoś z Was do internatu? (jeśli tak to jakiego) ;P
 

dostepe

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Widzę, że dużo się tu rozpisujecie o liceach, więc się was poradzę ;)

Otóż, mam problem - chciałam pójść do LO Pijarów, albo do VI LO. W sumie nie wiedziałam gdzie wolę. Ale zdecydowałam, że wolę do Pijarów (słyszałam dużo pozytywnych opinii), kiedy nagle okazało się, że mają oni próg 100 - jeśli dam ich na 1 miejsce to co mam dać na resztę? To bardzo niski próg. Zważywszy na to, że będę miała od 140-150 punktów. Dlatego zaczęłam ponownie zastanawiać się nad VI LO, ale już sama nie wiem gdzie lepiej. Czy dać VI na pierwsze i najwyżej zmieniać na Pijarów? Czy dać Pijarów na 1 i byle jakie szkoły na resztę miejsc? Właściwie nie chodzi mi konkretnie o to zagadnienie, tylko chciałam zasięgnąć informacji o VI i o Pijarach - o klasach humanistycznych, atmosferze, nauczycielach i (tak, wiem, że to dziwne pytanie) poziomie matematyki. Z góry przepraszam za rozpisanie się, ale naprawdę nie wiem co zrobić. ;)
 

Klaudia Pach

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
2
Wiek
26
Miasto
Kraków
Cześć!

Ja składałam papiery już tydzień temu, jestem spoza Krakowa. Na pierwsze miejsce VIII LO i tam bym właśnie bardzo chciała iść! Dobra szkoły, chór szkolny i koło teatralne bardzo dobrze prowadzone (a na tym mi zależy) i jest profil mat-fiz-chem, na którym mi tak zależy. Nie jestem pewna czy się dostanę... Przewiduję najwięcej 163 punkty, a najmniej 154. Jeśli mi się nie uda za pierwszą ani za drugą rekrutacją to na drugie miejsce dałam VII LO, a na trzecie X LO. Także w razie czego pójdę do VII LO i we wrześniu będę próbowała przepisać się do VIII, no chyba, że bardzo mi się spodoba. Wówczas tam zostanę.

Zapomniałam napisać - będę mieszkała w internacie. Z tym, że potrzebna mi jest współlokatorka... Niestety nikogo nie znam, a fajnie byłoby mieć kogoś ogarniętego :). Jeszcze nie jestem pewna, gdzie się zapiszę, ale na pewno będzie to albo Ułanów, albo Grochowa (dopiero w piątek jadę z mamą oglądać bursy). Więć jeśli jakieś chętne są to piszcie tutaj pod postem albo na e-mail k.pach41@vp.pl
 

forumka98

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
dostepe napisał:
Otóż, mam problem - chciałam pójść do LO Pijarów, albo do VI LO. W sumie nie wiedziałam gdzie wolę. Ale zdecydowałam, że wolę do Pijarów (słyszałam dużo pozytywnych opinii), kiedy nagle okazało się, że mają oni próg 100 - jeśli dam ich na 1 miejsce to co mam dać na resztę? To bardzo niski próg. Zważywszy na to, że będę miała od 140-150 punktów. Dlatego zaczęłam ponownie zastanawiać się nad VI LO,
Pijarzy to prywatna szkoła za pieniadze płatna!!! od 100 punktów... Lepiej idź do VI , z tyloma punktami!
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Możecie mi napisać czy w rekrutacji patrzą na ilość procent z danej części egzmainu gimnazjalnego czy oni tylko patrzą na ogół punktów? I co jest napisane na zaświadczeniu o wyniku egzaminu gimnazjalnego?
 

Itami

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
haha, nie idźcie do IV Lo, a jeśli już, to nie na humana. ;)
Nauczyciele strasznie wredni, a tych fajnych moge policzyć na palcach u jednej ręki.
Grono pedagogiczne jest straszne, nauczyciele gdzieś mają ucznia, strasznie czepiają się ubioru (wystarczą legginsy i mały dekolt). Jedyny plus to świetna lokalizacja (Krzemionki), ładny budynek i... super bufet. ;) A z wycieczkami czy jakimiś wyjściami to już w ogóle problem...
Idąc tam do szkoły nauczyciele zakładają, że już wszystko umiecie, pytają praktycznie na każdej lekcji, jest duży stres.
Ale w sumie na rozszerzeniach typu biol-chem nauczyciele już troszkę... lepsi. Ale niewiele.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Itami napisał:
haha, nie idźcie do IV Lo, a jeśli już, to nie na humana. ;)
Nauczyciele strasznie wredni, a tych fajnych moge policzyć na palcach u jednej ręki.
Grono pedagogiczne jest straszne, nauczyciele gdzieś mają ucznia, strasznie czepiają się ubioru (wystarczą legginsy i mały dekolt). Jedyny plus to świetna lokalizacja (Krzemionki), ładny budynek i... super bufet. ;) A z wycieczkami czy jakimiś wyjściami to już w ogóle problem...
Idąc tam do szkoły nauczyciele zakładają, że już wszystko umiecie, pytają praktycznie na każdej lekcji, jest duży stres.
Ale w sumie na rozszerzeniach typu biol-chem nauczyciele już troszkę... lepsi. Ale niewiele.
Małe sprostowanie. Wredni? Znam dwóch takich, wszyscy pozstali są przyjaźnie nastawieni.
Nie wszyscy czepiają się ubioru aż tak, co prawda niektórzy przesadzają, ale nie ma dużego problemu. Popsioczą i sprawa pójdzie w niepamięć (ba, nawet dyrektor nie robi afery). Prawdą jest, że wycieczki to problem, obowiązują wyjścia programowe, najwyżej w jakimś konkursie można wygrać dla klasy dzień wolny od zajęć i wycieczkę w tenże dzień.

Kto zakłada, że wszystko umiemy?! Po to są diagnozy na początku, żeby zorientować sie w poziomie uczniów. Jaki stres?! Nie ma nawet niezapowiedzianych kartkówek, a z nauczycielami można się dogadać, jak zapomnisz zadania czy nie dasz rady się przygotować.

Wprawdzie nie mam do czynienia z humanem, ale pamiętajcie, że w każdej szkole są słabi i dobrzy nauczyciele. IV nie jest wyjątkiem. Ale zdecydowana przewaga tych "dobrych" sprawia, że warto do nas dołączyć ;)
 

Erinie

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Krakow
Hej. A wiecie coś może na temat technikum łączności ?
Będę miała coś w granicach 130-140 pkt. i boję się, że się nie dostanę... chodzi mi dokładniej o profil technik teleinformatyk.
 

zdesperowana98

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
31
Punkty reakcji
0
Mam pytanie na temat priorytetów w rekrutacji. Wybieramy sobie szkołę 1 wyboru, 2 wyboru itd. I co to daje? Jak to działa?
 
Do góry