Klaudia Pach

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
2
Wiek
26
Miasto
Kraków
quitter napisał:
A ktoś wie jak było z progami do VIII liceum w tamtym roku? Chodzi mi głównie o profile mat-fiz-chem i mat-fiz-inf. Podobno nie było tam w ogóle drugiej rekrutacji, ale w tym roku ponoć ma się trochę obniżyć próg, więc jeśli mam równe 160 punktów to jakie są szanse dostania się za pierwszym razem?
Wydaje mi się, że na mat-fiz próg wynosił 162 punkty ;) Słyszałam, że w tym roku jest bardzo dużo chętnych i progi pójdą do góry, ale nie wiem czy to prawda. Profil mat-fiz-chem jest nowym profilem otwartym za mat- pol ;)
Tak, na mat-fiz-inf jest baaardzo dużo chętnych (chyba 130 kandydatów na 104 miejsca na 1 priorytet, jak dobrze pamiętam), ale na e-omikronie na mat-fiz-chem zgłosiło się jak na razie (na pierwszy priorytet) 28 na 34 miejsca. Ale dziękuję bardzo :)
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czy uważacie,że w 4 lo jest dużo chętnych na bio-chem?
Klasa D:
  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 39
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 27
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 167

Klasa E:

  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 8
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 42
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 173
Czy według Was dużo jest chętnych?
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
sociopathka napisał:
A ktoś wie jak było z progami do VIII liceum w tamtym roku? Chodzi mi głównie o profile mat-fiz-chem i mat-fiz-inf. Podobno nie było tam w ogóle drugiej rekrutacji, ale w tym roku ponoć ma się trochę obniżyć próg, więc jeśli mam równe 160 punktów to jakie są szanse dostania się za pierwszym razem?
Wydaje mi się, że na mat-fiz próg wynosił 162 punkty ;) Słyszałam, że w tym roku jest bardzo dużo chętnych i progi pójdą do góry, ale nie wiem czy to prawda. Profil mat-fiz-chem jest nowym profilem otwartym za mat- pol ;)
Tak, na mat-fiz-inf jest baaardzo dużo chętnych (chyba 130 kandydatów na 104 miejsca na 1 priorytet, jak dobrze pamiętam), ale na e-omikronie na mat-fiz-chem zgłosiło się jak na razie (na pierwszy priorytet) 28 na 34 miejsca. Ale dziękuję bardzo :)



Mam nadzieję, ze uda Ci się dostać.W każdym razie życzę powodzenia :)
 

Girl on fire

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Paulina1998 napisał:
Czy uważacie,że w 4 lo jest dużo chętnych na bio-chem?
Klasa D:
  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 39
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 27
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 167

Klasa E:

  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 8
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 42
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 173
Czy według Was dużo jest chętnych?
Średnio, bo większość ma IV większość ludzi jako szkołę ostatniego ratunku.

Hej!
Z krakowskich liceów interesuje mnie tylko VII i XIII, ale nie wiem co wybrać, bo każdy doradza mi coś innego.
VII ma lepszy poziom, sądzę, że mam spore szansę się tam dostać, musiałabym tam dojeżdżać nieco ponad godzinę (2x autobus i tramwaj), nie ma tam języka hiszpańskiego którego się aktualnie uczę jako 2 języka, lepsze wyposażenie sal (nie ma to dla mnie większego znaczenia)
XIII wypada gorzej w rankingach, ale ma taki sam % zdawalności matur, dojazd to niecałe 40 min autobusem i tramwajem, ma basen i język hiszpański, wydaje mi się, że ma lepszą atmosferę.
Ogólnie to szukam szkoły która mnie dobrze przygotuje do matury i nie będę zmuszona do nadrabiania sama lub z korepetytorem. Ogólnie uczę się tak bez rewelacji (średnia 4.5). Od początku chciałam iść do XIII, ale wiem, że stać mnie na więcej i może powinnam iść do VII żeby nie zmarnować swojej szansy.
Co o tym myślicie? Powinnam iść do VII? Jest znaczna różnica między VII a XII?
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Itami napisał:
haha, nie idźcie do IV Lo, a jeśli już, to nie na humana. ;)
Nauczyciele strasznie wredni, a tych fajnych moge policzyć na palcach u jednej ręki.
Grono pedagogiczne jest straszne, nauczyciele gdzieś mają ucznia, strasznie czepiają się ubioru (wystarczą legginsy i mały dekolt). Jedyny plus to świetna lokalizacja (Krzemionki), ładny budynek i... super bufet. ;) A z wycieczkami czy jakimiś wyjściami to już w ogóle problem...
Idąc tam do szkoły nauczyciele zakładają, że już wszystko umiecie, pytają praktycznie na każdej lekcji, jest duży stres.
Ale w sumie na rozszerzeniach typu biol-chem nauczyciele już troszkę... lepsi. Ale niewiele.
Małe sprostowanie. Wredni? Znam dwóch takich, wszyscy pozstali są przyjaźnie nastawieni.
Nie wszyscy czepiają się ubioru aż tak, co prawda niektórzy przesadzają, ale nie ma dużego problemu. Popsioczą i sprawa pójdzie w niepamięć (ba, nawet dyrektor nie robi afery). Prawdą jest, że wycieczki to problem, obowiązują wyjścia programowe, najwyżej w jakimś konkursie można wygrać dla klasy dzień wolny od zajęć i wycieczkę w tenże dzień.

Kto zakłada, że wszystko umiemy?! Po to są diagnozy na początku, żeby zorientować sie w poziomie uczniów. Jaki stres?! Nie ma nawet niezapowiedzianych kartkówek, a z nauczycielami można się dogadać, jak zapomnisz zadania czy nie dasz rady się przygotować.

Wprawdzie nie mam do czynienia z humanem, ale pamiętajcie, że w każdej szkole są słabi i dobrzy nauczyciele. IV nie jest wyjątkiem. Ale zdecydowana przewaga tych "dobrych" sprawia, że warto do nas dołączyć ;)
No własnie, z humanem nie masz do czynienia. Może akurat trafiłeś/aś na innych nauczycieli niż ja. Nazwisk oczywiście wymieniac nie będę, ale każdy wie, że nauczyciele od historii są jacy są (no, może oprócz jednego pana).

Co do ubioru, to nie jestem pewna czy sprawa idzie w niepamięć...

Owszem, nauczyciele zapowiadają kartkówki, jednak czwórka nie jest wyjątkiem, robi tak wiele szkół... według mnie atmosfera w szkole jest sztywna, potwierdził to nawet jeden z nauczycieli, jako jeden z nielicznych - sympatyczny. :p

Z mojego rocznika wielu osobom szkoła się nie podoba, to nie tylko moje zdanie. Jesli ktoś był w kiepskim gimnazjum, to ciężko mu będzie w czwórce, taka prawda...

Owszem, mam do tej szkoły jakiś sentyment, bo poznałam tam fajne osoby. Ale nie, nie wróciłabym tam...




To, co jest odczuwalne w IV to ciągłe wspominanie przeszłości i marzenia nauczycieli starej daty, że wrócą dawne czasy edukacyjnej dominacji tej szkoły. Mogę się zgodzić co do sztywnej atmosfery ogólnie w szkole, lecz klimat na lekcjach zależy od nauczyciela. (Będąc na biol-chemie nie mam zastrzeżeń)

Jeśli ktoś olewał gimbazę, to co robi w IV? Niech idzie do słabszego LO lub do innego rodzaju szkoły.
 

Klaudia Pach

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
2
Wiek
26
Miasto
Kraków
Paulina1998 napisał:
Czy uważacie,że w 4 lo jest dużo chętnych na bio-chem?
Klasa D:
  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 39
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 27
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 167

Klasa E:

  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 8
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 42
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 173
Czy według Was dużo jest chętnych?
Maaaało chętnych. Tak w porównaniu do VIII, gdzie są 3 klasy biol-chem-mat, na 102 miejsca na jest około 230 chętnych na samym pierwszym priorytecie. I faktycznie IV to jest taki raczej ratunek dla większości (czyli jakiś dalszy priorytet), więc spokojnie.
 

rollingstone

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
1
mariposa151 napisał:
Wybiera się ktoś do VI, a dokładniej do klasy hiszpanskiej? ;)
I ogolnie co sądzicie o tej klasie?
Ja wybieram się do klasy hiszpańskiej, oddział 0H2
Oooo :D A ja do 0H1, hah ;> Skąd jesteś?
Okolice Krakowa, niestety

A zamierzasz mieszkać w internacie czy dojeżdżać?



Od VI dzieli mnie kilkanaście kilometrów, dojazd mam na szczęście bezproblemowy. W krakowskich bursach nie orientuję się w ogóle, więc jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań, to nie jestem w stanie pomóc :(
 

mariposa151

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
rollingstone napisał:
Wybiera się ktoś do VI, a dokładniej do klasy hiszpanskiej? ;)
I ogolnie co sądzicie o tej klasie?
Ja wybieram się do klasy hiszpańskiej, oddział 0H2
Oooo :D A ja do 0H1, hah ;> Skąd jesteś?
Okolice Krakowa, niestety


A zamierzasz mieszkać w internacie czy dojeżdżać?

Od VI dzieli mnie kilkanaście kilometrów, dojazd mam na szczęście bezproblemowy. W krakowskich bursach nie orientuję się w ogóle, więc jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań, to nie jestem w stanie pomóc :(
No to rzeczywiście nie dużo, ja do Krakowa mam jakieś 130 km...
A tak z ciekawosci zapytam - ile miałaś punktów? :)
 

esterayo

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wybiera się ktoś do II LO? :wink:

Mam 174.4 pkt, myślicie, że dostanę się do II do OG na biol-chem-mat? :krol:

Ma ktoś plany iść do bursy Sióstr Służebniczek na lenartowicza?
 

Never Say Never

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak sprawdzić ile osób "startuje" do danej szkoły czy na dany profil? We wcześniejszych odpowiedziach widziałem że ktoś tak miał:

"
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 39
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 27
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 167

Klasa E:

  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 8
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 42
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 173"
 

zdesperowana98

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
31
Punkty reakcji
0
Never Say Never napisał:
Jak sprawdzić ile osób "startuje" do danej szkoły czy na dany profil? We wcześniejszych odpowiedziach widziałem że ktoś tak miał:

"
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 39
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 27
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 167

Klasa E:

  • Liczba miejsc: 32
Liczba podań kandydatów na pierwszym priorytecie: 8
Liczba podań kandydatów na drugim priorytecie: 42
Liczba podań kandydatów na dalszych priorytetach: 173"
Wejdź sobie na stronę omikron. Wejdź w zakładkę "informator o ofercie". Wybierz sobie tam różne dane- znajdź swoją szkołę. Wybierz swoją klasę i tam pojawi Ci się ile osób i na jakim priorytecie składało podania do tej właśnie klasy.
 

frodo007

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
1
_Mademoiselle_ napisał:
Macie może jakieś informacje o V? Znajomych, którzy uczęszczają etc. ?
A'propos, wybiera się ktoś do V? :)
No, ja się wybieram do V, na mat-fiz, ale się pewnie nie dostanę. Mam 174 pkt...
Mój kolega tam chodzi i to jest super szkoła, dobra atmosfera do nauki, ale jest podobno jedna psychiczna nauczycielka od matmy....
 

dafnne

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Też złożyłam do V ale na biol-chem i boję się czy mnie przyjmą (mam 176 pkt) :p Na drugim miejscu mam Nowodworek... No i z tego co wiem, w zeszłym roku, na biol-chem w V próg był 177 a w nowodworku 171 :) Atmosfera ponoć super (ale to są informacje "z drugiej ręki" ) szkoły wyglądają SUPER (wiem że to nie ważne, ale naprawdę zrobiły na mnie wrażenie :p ). Generalnie warto.
 

_Mademoiselle_

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
dafnne napisał:
Też złożyłam do V ale na biol-chem i boję się czy mnie przyjmą (mam 176 pkt) :p Na drugim miejscu mam Nowodworek... No i z tego co wiem, w zeszłym roku, na biol-chem w V próg był 177 a w nowodworku 171 :) Atmosfera ponoć super (ale to są informacje "z drugiej ręki" ) szkoły wyglądają SUPER (wiem że to nie ważne, ale naprawdę zrobiły na mnie wrażenie :p ). Generalnie warto.
Też wybieram się na biol-chem. Mam 188 punktów. W zeszłym roku do klasy I było bodajże 176, do H 177, a do F 187.
 
Do góry