AliGW

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Progi w tym roku bedą o ok 10 pkt. wyższe niż w ubiegłym ponieważ egzamin był łatwiejszy . W tamtym roku do mat - fizu w 5 bylo 180 pkt.w pierwszej rekrutacji , w 1 163pkt.,do 2 nawet 13... pare, do humanow w 5 153/4 ,1 145 , 2 nie pamietam . W 2 rekrutacji można dostać sie praktycznie wszędzie .jest to tylko dobra wola dyrekcji . :)
 

pladi

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Progi nie będą na pewno dużo wyższe, bo jest więcej miejsc w czołowych liceach
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
pozatym jak byłam na dniach otwartych w 3 szkołach. w kazdej mowili ze jest teraz niż demograficzny w roczniku 96..

wiec progi nie bedą wyższe.. co najwyzej niższe. :)
 

Criminal

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
1
Niż może i jest, ale nie przesadzajmy. Przecież to nie jest na tej zasadzie, że "zróbmy sobie w 95. X dzieci, a w 96. o połowę mniej, bo tak". Niż nie pojawia się tylko w jednym roczniku, podczas gdy w innych jest masa dzieci, tylko może stopniowo narastać, więc między dziećmi z 96. a z 95. nie może być aż tak WIELKA przepaść, aby (mimo łatwego egzaminu) progi drastycznie pospadały. Owszem, w latach 90. urodziło się mniej dzieci niż np. 30 czy 40 lat wcześniej, jednak trudno porównywać 95. i 96., bo są to roczniki, które występują "tuż obok siebie".
Wg mnie się podniosą (zwłaszcza że na forum dużo osó podało dość wysokie wyniki), chociaż niewiele, albo po prostu zostaną mniej więcej takie, jakie były. Wszystko też zależy od tego, ile osób będzie chciało dostać się do danej klasy. ;) Cóż, przekonamy się już niedługo, jak to będzie z tymi punktami, bo jasnowidzem nikt z nas nie jest. :D
 

pladi

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Widać różnice pomiędzy rocznikiem 95 i 96. U mnie w gimnazjum z rocznika '95 było utworzone 11 oddziałów, z mojego tylko 10. W innych szkołach jest podobnie. Ale również uważam, że progi nie spadną, najprawdopodobniej zostaną na podobnym poziomie ;)
 

Criminal

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
1
Widać różnice pomiędzy rocznikiem 95 i 96. U mnie w gimnazjum z rocznika '95 było utworzone 11 oddziałów, z mojego tylko 10. W innych szkołach jest podobnie. Ale również uważam, że progi nie spadną, najprawdopodobniej zostaną na podobnym poziomie ;)

U mnie nie widać żadnej. W roczniku 95. były trzy klasy, tak samo jest w 96. oraz w 97. czy 98. W innym gimnazjum w moim mieście także w każdym roczniku jest po tyle sam klas. Zresztą jedna klasa w tę czy w tę nie robi aż tak kolosalnej różnicy, z tego powodu progi nie spadną zauważalnie. ;)
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Widać różnice pomiędzy rocznikiem 95 i 96. U mnie w gimnazjum z rocznika '95 było utworzone 11 oddziałów, z mojego tylko 10. W innych szkołach jest podobnie. Ale również uważam, że progi nie spadną, najprawdopodobniej zostaną na podobnym poziomie ;)

zgadzam się . u mnie to samo.

pozatym bez powodu nie wspominali by ze w 3 szkolach ze jest tez niz wiec cos jest na rzeczy..

Criminal

jest to możliwe ze w 95 jest wiecej osob
widać to np. ze w 8 w klasie jednej zamiast 36 osob jest 40 pare teraz w 1 klasie.
równiez widac ze np. na omikronie rok temu do takiej X , VIII , IV czy innej było po 5-10 osob na 1 miejsce teraz jest inaczej
wiec ? powiem Ci ze w nawet mojej ksi.ążce od geografi ( puls ziemi ) jest wykres dotyczący właśnie tych wyżów i niżow i wolno zauważyc ze wykres spada na 96 roczniku. :) :)

wiec progi nie podniosą się. zostaną takie same ..a w 2 rekrutacji jestem pewna ze sie obniżą zawsze tak jest.
 

lalalato

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
A jaki był rok temu próg na biol-chem w 6 i w 4? I do której szkoły są z reguły wyższe progi?
 

everybodylies

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
moja kolezanka chodzi do vi , tylko nie na biol chem i z tego co mowi to przynajmniej trzeba miec 140 :) ale za 2 rekrutacją jest szansa ze cie przyjma z mniejszą liczbą pkt. trzeba próbować :)
 

Luniakowata

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
zgadzam się . u mnie to samo.

pozatym bez powodu nie wspominali by ze w 3 szkolach ze jest tez niz wiec cos jest na rzeczy..

Criminal

jest to możliwe ze w 95 jest wiecej osob
widać to np. ze w 8 w klasie jednej zamiast 36 osob jest 40 pare teraz w 1 klasie.
równiez widac ze np. na omikronie rok temu do takiej X , VIII , IV czy innej było po 5-10 osob na 1 miejsce teraz jest inaczej
wiec ? powiem Ci ze w nawet mojej ksi.ążce od geografi ( puls ziemi ) jest wykres dotyczący właśnie tych wyżów i niżow i wolno zauważyc ze wykres spada na 96 roczniku. :) :)

wiec progi nie podniosą się. zostaną takie same ..a w 2 rekrutacji jestem pewna ze sie obniżą zawsze tak jest.
też myślę , że progi po prostu zostaną taki jakie są, chociaż miło by było gdyby się obniżyły :tongue:
 

tama

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
133
Punkty reakcji
0
Progi spadają.w zeszłym roku do V biolchem było 173, dwa lata temu 182, a trzy 186
klasy 2 po ok 40 uczniów
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
Możecie sobie wmawiać, że progi spadną ale to nie sprawi, że tak rzeczywiscie się stanie :D Ja wiem, że byłoby fajnie dla was ale spójrzcie na to jak łatwe były testy w tym roku, poza tym rok temu progi spadły drastycznie (bo był trudny test) i teraz powinny wrócić do normy, tj właśnie do V na biolchem 183 pkt około.. Dodając do tego te punkty spowodowane łatwymi testami jeszcze... Progi na pewno się podniosą w stosunku do ubiegłorocznych, nie ma co mieć nadziei na to, że spadną.
 

Ellie.

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka ma 168 pkt i chcę się dostać do II, myślicie, że to wystarczy? Składa jeszcze do V i VIII, i myślę, że do tej ostatniej bez problemu.
 

Tumidaj

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dzisiaj okazało się ,że ze 143 punktów zrobiło mi się 151 , więc może jest szansa na te IV LO :D
 
Do góry