blesley

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
To ja już nie wiem gdzie iść. Początkowo chciałam do II LO, bo mam tam dużo znajomych i wydawała mi się fajną szkołą. Później słyszałam dużo negatywnych opinii, że niby przereklamowana, że dużo nauki. VI podobno tylko klasy językowe, VIII wszyscy chwalili, gorąco polecali i teraz czytam, że beznadziejnie. O V i I w ogóle nie myślę. Liczę, że dobrze pójdzie mi test, ale jak trafią się Krzyżacy, to leżę. Do tego wszyscy podają różne progi punktowe, a to jest bardzo istotne. O wyborze profilu już nie wspominam...nie wiem jak mam w wieku 15 lat stwierdzić co będę robić w życiu. Mógłby ktoś mi coś doradzić? Będę wdzięczna..
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miesiąc. Będzie ostro.


Krzyżacy?? xD To już nie jest obowiązkową lekturą. U nas w szkole nie ma tego nawet w bibliotece. xP


Blesley, a jakie są twoje ulubione przedmioty? To może VII? Albo IV? Moja koleżanka chodzi do VII i sobie chwali.

Ile potrzebujecie mniej więcej pkt z komp. żeby dostać się do wybranej szkoły?
 

ptyysia

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
zawsze tak będzie, że będą zadowoleni i nie. w każdej szkole trzeba zakuwać, ale wszystko zależy od nauczycieli. mam dużo znajomych w II i mówią, że pod względem towarzystwa jest super, ale trzeba dużo się uczyć.
w VI jest spoko, ale nie ma prawie wgl facetów, więc jeśli jesteś facetem idź do VI, a jak laską to nie polecam, no chyba, że nie zależy ci na romansach ; p

jutro dzień otwarty w VII wybiera się ktoś?
 

blesley

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
My Krzyżaków chyba jeszcze obejmujemy..
Ulubione przedmioty? Hmm..i tu jest problem, bo bardzo lubię biologię, ale rozszerzona chemia lub fizyka nie wchodzi w grę. Teraz jestem w klasie humanistycznej i wolałabym zmienić profil. Matematyka może być, ale na pewno nie w klasie mat-fiz itp. Dlatego zastanawiałam się nad klasą mat-geo-wos, bo wydaje mi się pośrednia pomiędzy humanem a klasami ścisłymi i przedmioty nawet mi odpowiadają.
Ja nie wiem ile potrzebuję punktów, bo nie wiem jakie są dokładnie progi, a ponieważ u mnie w gimnazjum na 6 nie ma nawet co liczyć, olimpiady nie mam, to chciałabym mieć 90. Na próbnych wychodzi mi koło 85, więc muszę jakoś wymyślić te 5 punktów...
O której godzinie ten dzień otwarty w VII?
 

Justinee

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
74
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Kraków
jeśli chodzi o VI LO to hmm... z nauką jest naprawdę spoko. dobrzy nauczyciele, jak się chcesz czegoś nauczyć to na pewno są do tego możliwości. Ludzie naprawdę fajni. Każdy powinien znaleźć swoje miejsce. Facetów racja, jest tak z 30% ale nie liczy się ilość a jakość :p aa i nie radze sugerować się tym, że VI LO jest 'językowe' bo tak naprawdę jest to stara etykietka. są wykładówki językowe ale to nie znaczy że to jest językowa szkoła.
VIII LO. Wprawdzie tam nie chodzę ale mam tam strasznie dużo znajomych i wiem, że to jest naprawdę dobra szkoła o wysokim poziomie. na towarzystwo tez nie można narzekać. Moim zdaniem najbardziej patologiczna szkoła to chyba I. przynajmniej odnoszę takie wrażenie po tym co mówią moi znajomi.
a jeszcze jakbym mogła coś poradzić to nie wybierajcie szkół w Nowej Hucie. Poziom nie za fajny i ludzie też nie za bardzo ;)
to tyle ^^ bless ya!
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Mój polonista powiedział mi, że Krzyżacy są nie obowiązkowi. (W sensie do wyboru.)
Mat-geo-wos. Geografia jest obrzydliwa xP W mojej szkole da się mieć 6, ale trzeba się ostro starać.

Justinee, czyli human w VI to dobry poziom?
A ile trzeba mieć pkt do VIII na biol-chem? Znajoma, której nie lubię wybiera się tam, a ponowne chodzenie z nią do szkoły nie jest mym marzeniem. xP
I patologiczna?? Mam stamtąd znajomych i chwalą sobie.

Nowa Huta never.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Ja tam chodziłem do szkoły w Hucie i nie narzekam - jestem na studiach, a ludzi będę wspominał bardzo długo i bardzo dobrze (z kilkorgiem mam stały kontakt), nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o poziom/atmosferę, więc nie wiem skąd takie informacje
 

Niki0

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Mam znajomych w VI i chwalą sobie nawet bardzo...
W VIII też podobno jest spoko, tylko tyle że dużo nauki jest, ale wszędzie trzeba się uczyć..
LO I to podobno typowa humanistyczna szkoła ;)
Ja się właśnie zastanawiam nad VI, VII VIII i X i sama już nie wiem co mam wybrać :D
Wszyscy mówią że to jedna z ważniejszych decyzji w zyciu, dlatego chcę dobrze wybrać... :)
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja głównie myślę właśnie nad Nowodworkiem, m. in. dlatego, że jest humanistyczna i można zdawać angielski krajowy.
Potem myślę nad VI, tylko ta przewaga dziewcząt...

A co słyszeliście o IV?
 

ptyysia

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
do IV się wybierałam przez dłuższy czas, ale jakoś sama się zniechęciłam. jest fajnie, ale podobno bez rewelacji. szkoła dla uczniów którzy mają 4 albo 5 więc należy raczej do lepszych. z opowiadań słyszałam, że ta szkoła była naprawdę bardzo fajna, bo super atmosferę tworzyli uczniowie, ale niestety oni już wyszli i teraz jest tak średniawo. także opinie są podzielone.

no ja na pierwszy miejscu składam do VII, a na drugim do X, ale kompletnie nie wiem gdzie mam złożyć na trzecie :(
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Po co Ci trzecie?
Ja prawdopodobnie złożę dwa, choć nie myślę nad pójściem do innej szkoły niż I.
Wiem, że konkurencja jest duża, ale w najgorszym przypadku jest coś takiego jak druga rekrutacja. ; )
 

snakepliskeen

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Jako absolwent krakowskiego LO odradzam Wam Licea takie jak V czy I.Proponuję 8,10,7 i 4
 

evans

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
34
a co myślicie o II? planuję tam iść na bio-chem
zna ktoś próg jaki był w tamtym roku na bio-chemie w II, i w I?
 

Aliss

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
A liceum nr IX?? Wiecie coś może o nim ?A konkretnie klasy biol-chem w tym liceum.
 

ptyysia

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
dzisiaj i jutro są dni otwarte w II. mam kumpele na biol-chemie i mówi, że jest max dużo nauki, ale klase ma spoko, więc się wyrównuje. ona miała coś ponad 160 pkt.
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Snakepliskeen, rozwiniesz?

Jeśli chodzi o 13, to wiem, że bardzo językowe, i głównie na to kładą nacisk. Ludzie raczej normalni, choć wszędzie są wyjątki.

Biol-chem w II podobno dobry.
 

snakepliskeen

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Takie licea typu V cz I charakteryzują się tym,iż chodzą do niej dzieci bogatych rodziców.A jak ktoś jest bogaty,to przeważnie się lansuje.I to widać a tych liceach.
 

blesley

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
V podobno nie jest taka zła, choć znam ludzi, którzy nie wytrzymali i po roku się przepisali.
Kapeć, jesteś pewien tej I? O tej szkole, to chyba słyszałam najwięcej negatywnych opinii, że niby sztywno, wyścig szczurów itd. Ale jak już ktoś tu zauważył każdy ma swoje zdanie i będą one podzielone[szkoda, że tak bardzo, bo nie chciałabym popełnić takiego błędu jakim jest moje gimnazjum, a liceum to mimo wszystko ważny okres w życiu].
Biol-chem w II jest bardzo dobry, dużo nauki, ale jeśli ktoś wiąże z tym przyszłość, to warto[ale podobno progi są wysokie].
 
Do góry