ardnas68

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
1
Cześć!

Właśnie wybieram się do liceum w Krakowie. Chciałabym, aby był tam dobry poziom nauki, ale żeby było ono dobre w sporcie, działał sks, (najlepiej dla dziewczyn i koszykówka). ;) Pytanie do obecnych uczniów krakowskich liceów: Które z liceów jest najlepsze w sporcie? No wiecie jak są zawody kto najczęściej wygrywa. Oczywiście nie chodzi mi o żadne technikum czy też sms, normalny ogólniak. :) I jak jest z poziomem sportowym I, II i V LO?

Z góry dzięki za odpowiedź! ;)
 

ptyysia

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Cześć!
No więc też chodzę do 3 klasy gimnazjum. Planuje mieć ok. 148 pkt i wybieram się do VII do klasy hist-wos-geo, ew. jak się nie powiedzie to na humana. Możecie mi powiedzieć jaki w tamtym roku był próg do tych klas? Z góry dzięki.

Z tego co wiem to dobra w sporcie jest II, XIII no i VII, ale to też zależy ile planujesz mieć punktów.
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
I jak jest z poziomem sportowym I, II i V LO?

O I LO się nie wypowiadam bo nie słyszałem aby odnosiło jakiekolwiek sukcesy.
O II LO - trudno jest coś powiedzieć, nie słyszałem o sukcesach sportowych ale w Turnieju Gwiazdkowym częściej wygrywają z V LO (siatkówka, kosz... - na szczęście nie zawsze :p )
V LO ma bardzo małą halę i nie liczyłbym na sukcesy w sportach zespołowych. Ale już słyszałem o tym by były sukcesy w sportach zimowych - to chyba była bardziej zasługa uczniów - chociaż szkoła organizuje obozy narciarskie... (przynajmniej tak było jeszcze 2 lata temu)
 

takemeonthefloor

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mógłby ktoś mi przybliżyć X lo. Jakie progi do ang-wos i jaka atmosfera? Proszę wmiare możliwości o szybką odp !

A co z XIII lo ? :)))
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Czy być może wiecie kiedy są dni otwarte w I lub V? Bo na stronie nie pisze, a nie chcę przegapić.
 

ardnas68

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
1
W I są jakoś w połowie kwietnia, 13/14 chyba, ale nie wiem dokładnie. Dzwoniłam do sekretariatu kilka dni temu i powiedzieli, że zamieszczą dokładną informację na stronie internetowej. A o V pojęcia nie mam, a też bym chętnie ją odwiedziła. ;)
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Dzięki. xP Ardnas68, którą szkołę wybierasz jako pierwszą? I jaki profil?
 

zuzuu

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej moze mi ktos przyblizyc atmosfere i ludzi w VIII??
interesuje mnie klasa mat-geo-wos plus DSD albo dziennikarska jeszcze nie wiem :)? I jak jest z nauka kucie po nocach czy ma sie troche czasu dla siebie i znajomych ^^ ?
 

ptyysia

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
mam znajomych w VIII i mówią, że pod względem ludzi jest okej, ale nauki bardzo dużo no i nauczyciele lubią robić problemy
 

ardnas68

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
1
Dzięki. xP Ardnas68, którą szkołę wybierasz jako pierwszą? I jaki profil?

Właśnie mam problem. Od zawsze chciałam iść do V LO... Ale teraz tyle się o niej nasłuchałam, że już sama nie wiem... Będzie się strasznie ciężko dostać, tym bardziej, że nie jestem laureatem. I nie wiem czy jestem gotowa na takie zakuwanie... Chcę iść na profil mat-chem-fiz. A Ty? :)
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Będzie ciężko, ale jeśli dobrze napiszesz kompetencje to się dostaniesz. Ja wybieram się na klasyk w I. Strasznie chcę się nauczyć łaciny xP
A jak uważacie, które LO jest zaraz po V i I? (II wykluczam, fatalna atmosfera)
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
A gdzie VI? Zawsze mi mówiono, że VI jest przed VII i VIII. Chyba spojrzę w te rankingi. xP
 

blesley

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
A jakie są progi punktowe do VIII [w pierwszej rekrutacji]? Zwłaszcza do tej klasy mat-geo-wos.
 

honey158

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeżeli zależy Wam na tym, aby dobrze zdać maturę omijajcie VIII szerokim łukiem. Nikt tam nie szanuje tego, że niektórym jedne przedmioty są potrzebne bardziej, a inne mniej. Zamiast skupić się na nauce przedmiotów zdawanych na maturze, trzeba zajmować się wszystkim innym, nawet kiedy do matury pozostał miesiąc. Zdecydowanie odradzam, w ogólnym rozrachunku żałuję, że wybrałam tą szkołę. Zwykle nie udzielam się na żadnych forach, ale w tym momencie moja frustracja jest tak duża, że obudziły się we mnie altruistyczne uczucia i chcę zaoszczędzić tego innym.
Pozdrawiam
 

Kapec

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Dzięki za info. xD Na pewno nie pójdę do tej szkoły. A może wiecie jaka atmosfera panuje w VI? I ogólnie w I(doszły mnie słuchy, że nauki dużo, ale świetni ludzie)?
 

Niki0

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Co do VI, kilku moich znajomych tam chodzi i bardzo chwalą sobie tę szkołę...
Też się nad nią zastanawiałam ;D
Do egzaminu został już tylko miesiąc...
 
Do góry