Która partia powinna być u władzy?

kto powinien nami rządzić

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro sam uważasz że nic nie zmieni się po wyborach to wg ciebie co będzie robił PIS po wyborach ?
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Da popalić tym z PO. Chociaż tyle dla nas bo sami przecież nie mogliśmy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozumiem, wystarczy ci trochę igrzysk, nawet głodny dalej będziesz radosny
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Nie o to chodzi. Jak długo jesteśy w Unii? Sam zobacz. Zamiast być lepiej to jest gorzej. Z roku na rok coraz gorzej. Pensje w dół a opłaty w górę. Nie pamiętam już ile razy przyszła podwyżka za gaz, wodę, czynsz w skali ostatnich 5lat. Nie pamiętam.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że ja staram się myśleć konstruktywnie, co zrobić żeby faktycznie było lepiej, mnie widowiska nie interesują, zwisa mi to czy PO poluje na PIS czy na odwrót
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Herbatniczek napisał:
tyle że ja staram się myśleć konstruktywnie, co zrobić żeby faktycznie było lepiej, mnie widowiska nie interesują, zwisa mi to czy PO poluje na PIS czy na odwrót
No ale "wojenek' odwetowych wygranej partii nie da wyeliminować.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
my będziemy się cieszyć jak ładnie gonią PO a w tym czasie kumple PIS będą wygrywać przetargi i konkursy
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Herbatniczek napisał:
my będziemy się cieszyć jak ładnie gonią PO a w tym czasie kumple PIS będą wygrywać przetargi i konkursy
No trzeba się przecież nachapać, gdyż nie wiadomo jak gługo będa rządzić... .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, ta cała gadka o odnowie moralnej jest dla wyborców, potem kasa sama wleci do kieszeni
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Ale czyja to wina że firemki wygrywać będą ustawione przetargi i konkursy? Zobaczcie. Wczoraj była debata na temat mieszkań w programie MDM. DOtyczy blokowiska przy Bożymowskiej w Warszawie. Ludzie wpłacili, developer ogłosił plajtę i po temacie. Od lat nie mogą się wprowadzić.Dziś na skrzynkę w WP dostaję maila od nowej firmy Willa Ursynów z informacją że zaraz będą rozdawać klucze. Kapitał zakładowy spółki z o.o. wynosi 5000zł Jeden pljtuje, powstaje drugi. Ludzie oglądają telewizję tylko i wyłącznie po to by obrazki kolorowe się przewijały. Połowa z nas rozumie tylko reklamy albowiem jutro w firmie Willa Ursynów zostaną sprzedane wszystkie wirtualne mieszkania.
Czy, idąc po samochód do salonu, wpłacamy na ładne oczy 50000zł i zabieramy do domu tylko i wyłącznie informację o tym że produkcja naszego auta ruszy jutro?
Czy, idąc do sklepu po telewizor wpłacamy przy kasie 2000zł i dostajemy kwitek że gdy zostanie wyprodukowany to go odbierzemy?
Czy, kupując chleb płacisz dziś 3zł i czekasz do jutra aż go upieką?
No właśnie. Gdyby człowiek trzymał sie zasady: płacę za to co widzę i mam to od razu - nie było by przekrętów.
Na rynku wtórnym jest tysiące mieszkań. Program MDM powstał tylko po to by oszukiwać albowiem w tym programie można nabyć tylko nowe mieszkanie.
Zatem wyobraźmy sobie sytuację:
Jest firma rządowa XXX która ogłasza światu że chce pomagać ludziom. Jest człowieczek YYY który potrzebuje do pracy samochodu, np. busa.
Idę do firmy po pomoc. Firma mówi: tak, będzie ale nowy!
Po co mi w małej firmie nowe auto za 150.000zł gdy obok w komisie stoi 5 latek który spełni moje oczekiwania i kosztuje 25.000zł?
Programy tego typu to ściema albowiem mieszkania są za drogie, czynsze naciągnięte i w prawie 80% przypadków budowy ruszają gdy ludzie wpłacą kasę.
Widać to np. po kapitale zakładowym spółek jaskółek. Jak można stać się developerem mając 10000zł na koncie?
Sposoby upadłości to też przekręt. Dlaczego nie istnieją ubezpieczenia pieniędzy które wpłacają ludzie?
A no dlatego że te pieniądze mają nie wrócić z tamtąd skąd przyszły.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może też ludzie są chciwi i od tej chciwości wyłącza im się rozum, myślą że za psie pieniądze będą mieli raj na ziemi a jak się okazuje że plajtuje to zdziwieni
a może zamiast na wszystko narzekać trzeba zacząć myśleć
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Święte słowa lecz gdy jakoś tam myślisz i próbujesz ludzi nawracać na właściwy tor myślenia to Ci w takiej interii czy onecie komentarze usuwają.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo każdy kolejny człowiek ma ruszyć swój umysł, robić mądrze bo ktoś mądrze podpowiada to tylko półśrodek
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
MacaN napisał:
czy jeden złodziej wsadzi drugiego złodzieja do więzienia
Dobre :D
Pewnie że nie no ale o czym Polak z Polakiem może pogdać jak nie o tym o czym mowa. Nasze debaty czytamy my sami sobie. To taki odstresowaniec przy kawie.
Włączę sobie forum i se popłaczę.
 
M

MacaN

Guest
Ja popieram partię KORWiN, zagłosuję na nich w tych wyborach parlamentarnych, choć wiem, ze nie zdobędą władzy. Wiem też, że Korwin przy władzy potrzebowałby kilku kadencji, by wprowadzić wszystkie swoje postulaty, więc skończyłoby się to przewrotem i dyktaturą.

Dlaczego więc na niego zagłosuję ? Bo może wpłynąć na władzę tak, ze ta obniży podatki, co mi osobiście bardzo pasuje. Bo może uda się wpłynąć na władzę tak, by usprawnić trochę prawo podatkowe, bym miał lepsze warunki do założenia firmy. Mnie interesuje tylko tyle. Reszta to sprawa samorządu.

Dlaczego nie glosuje na PiS ? To proste, ludzie z ich partii są w jakimś stopniu przy korycie od 89 roku. Czy coś się zmienia na lepsze ? Cóż... technika idzie do przodu, my jesteśmy w sojuszu z zachodem, więc siła rzeczy przejmujemy cos od niego, ale czy rozwijamy się w tempie takim, jakim byśmy chcieli ? Nie. Przy korycie sa złodzieje, ludzie biorący miliony łapówek, prywatyzujący państwowe mienie po 89 i biorący kasę do kieszeni. Nie zgadzam się na nich. Po prostu.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
MacaN napisał:
Bo może wpłynąć na władzę tak, ze ta obniży podatki
Tak samo jak Palikot ze swoimi 10% wpłynął na władzę tak, że ta zalegalizowała marihuanę i wyprowadziła religię ze szkół. Ale oczywiście Korwin będzie skuteczniejszy, tak samo skuteczny jak z tym "rozwalaniem UE od środka", śpiąc na sesjach PE x)
 
M

MacaN

Guest
Jimmy James napisał:
Tak samo jak Palikot ze swoimi 10% wpłynął na władzę tak, że ta zalegalizowała marihuanę i wyprowadziła religię ze szkół. Ale oczywiście Korwin będzie skuteczniejszy, tak samo skuteczny jak z tym "rozwalaniem UE od środka", śpiąc na sesjach PE x)
Palikot to błazen, który zmienia poglądy jak rękawiczki, od skrajnego katolika po skrajnego lewaka. Jedyne, czego się trzyma, to swoje interesy.

Co do PE, to tak się składa, że oglądałem wiele jego wypowiedzi i całkiem fajnie się patrzy, jak ich masakruje w tej Brukseli, więc nie tylko śpi.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
MacaN napisał:
Palikot to błazen, który zmienia poglądy jak rękawiczki, od skrajnego katolika po skrajnego lewaka. Jedyne, czego się trzyma, to swoje interesy.
Niestety w takiej samej kategorii widzę Korwina, Kukiza i Palikota, nie traktuję ich na serio ; )


MacaN napisał:
Co do PE, to tak się składa, że oglądałem wiele jego wypowiedzi i całkiem fajnie się patrzy, jak ich masakruje w tej Brukseli, więc nie tylko śpi.
A Unia jak się trzymała tak się trzyma ;x
 
Do góry