Kto w dzisiejszych czasach jest bardziej dyskryminowany?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Z jednego nałogu w drugi. Jakiś czas temu rozstałam się z papierosami. Zastanawiam się teraz czy przyjdzie czas, że przestanę czuć zazdrość na widok palących ludzi i opuszczą mnie myśli- ale zapaliłabym teraz? Pomna kwestii z filmu Woodego Allena
  • ,,Wybacz. Zupełnie nie jestem sobą odkąd rzuciłem palenie.
  • A kiedy rzuciłeś?
  • 17 lat temu''
Kiedyś ten tekst bawił mnie niemal do łez a teraz... ech...
Niby nie paliłam dużo- mniej niż pół paczki, ale przez kilka lat. Do podjadania tendencji nie mam, waga w normie, ale wymieniłam papierosy na podpadającą pod kompulsję potrzebę kupowania czasopism, magazynów, książek.
Tym sposobem trafiłam na artykuł dający mi do myślenia.-''Chłopcy mają ciężej''
Jako matka syna zaczęłam się natychmiast nad tym zastanawiać.
Sama nigdy nie czułam żadnej dyskryminacji ze względu na płeć. Ani w pracy, ani w szkole, ani tym bardziej w domu
nikt mi nie dawał do zrozumienia, że czegoś mi nie wolno, bo jestem dziewczyną, że mam być bardziej grzeczna, poukładana, że nie powinnam tego czy tamtego, albo odwrotnie powinnam to czy tamto; Nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem sobie pary/ nie podpierałam przysłowiowych ścian.
Nie byłam specjalnie beksą jako dziecko. Raczej byłam nieustraszona, z dużą tendencją do rozrabiania. Ale gdy już się popłakałam budziłam zrozumienie i współczucie. Nikt nie wyzywał mnie wtedy od beks/mięczaków. Dziewczynkom wolno płakać, okazywać słabość.
A jak to jest z chłopcami? Czy im również wolno? Czy spotykają się wtedy ze wsparciem, czy raczej z wyśmiewaniem?
Czy mimo szumnie zmieniającego się świata nadal nie jest tak, że chłopak/mężczyzna ma być silny. To jego obowiązek.
Ma schować głęboko własne uczucia, by nie narazić się na śmieszność/ostracyzm.
Mężczyzna ma dobrze zarabiać, umieć poderwać dziewczynę, sprawdzić się w łóżku(dlatego często snuje śmieszne dla postronnych, nierealne fantazje i pogawędki, czego kuriozalny przykład mieliśmy na forum), być ogierem ale wiernym, bo inaczej jest łajdakiem, ma być oparciem dla rodziny, radzić sobie w życiu i umieć rozpychać się łokciami w razie potrzeby.
Czy to nie jest tak, że kobieta może, mężczyzna musi?
W takim razie o co chodzi z tą dyskryminacją nas kobiet, jak nam de facto więcej ujdzie? Dla mnie to może dobrze, ale czy dobrze też dla mojego syna? Czy ten świat w przyszłości pozwoli mu na to samo co mnie?
Bo jaki jest efekt takiej mentalności? Mężczyźni nie potrafią radzić sobie z własnymi emocjami i ciążącą na nich presją. Mężczyzna wypiera własne cierpienie, albo wyraża je agresją, bo to jedyna forma kojarząca się z siłą, a tylko na bycie silnym mu pozwolono. Ewentualnie znieczula się alkoholem, lub kumuluje emocje do czasu aż jakoś wybuchną.
Efekt? 8/10 skutecznych samobójstw popełniają mężczyźni. To są poważne liczby.
Mężczyźni nie szukają pomocy. Udają sami przed sobą i całym światem aż jest tak źle, ze niewiele można z tym zrobić.
Otóż pewna skrajna posłanka z lewicy twierdzi, że przemoc ma płeć i jest to płeć męska. Wcale zdaniem tej pani nie ma mężczyzn cierpiących w 4 ścianach, lub jest to liczba tak znikoma, że nie należy zawracać nią sobie głowy. W sumie nic dziwnego. Gdy kobieta zgłosi przemoc domową spotyka się ze zrozumieniem, a z czym spotkałby się mężczyzna? Z kpiną?
Dlatego tej przemocy, jeśli doświadcza, nie zgłasza. Nie ma jej w statystykach. Są tylko statystyki samobójstw...
Albo gdy już nie jest w stanie wytrzymać reaguje agresją- wtedy też to on jest tym złym, bo w takiej sytuacji mężczyzna zdaniem dużej części społeczeństwa może być tylko mięczakiem, albo chamem/agresorem, nie ofiarą wyrządzanego mu zła. Jest przecież silniejszy, ma więcej mięśni a pozwala sobie- ,,co za męki frajer'' powiedzą. A jak tych mięśni użyje, to on wejdzie w rolę bandyty i oprawcy. Co wiec mu wolno aby się ratować? Uciec? Wtedy jest tchórzem porzucającym rodzinę. A co jak właśnie tej rodziny porzucić nie chcę ze względu na dobro dzieci, których przecież sąd mu nie przyzna, bo kto mu uwierzy?
Wychodzi na to, że wolno mu tylko zagryzać zęby i cierpieć z godnością, bo jak nie wytrzyma to patrz wyżej. Ewentualnie jest jeszcze jedna możliwość- równie zła- pijak. Nałogi przecież nie biorą się ze szczęścia, tylko z chęci ucieczki.
Pytanie czy i kiedy da się zmienić taką mentalność, która przecież szkodzi wszystkim- tak kobietom, jak mężczyznom. Bo taki cierpiący facet może stać się jak poranione zwierzę, które kąsa wszystkich wokół. Począwszy od najbliższych, będących najłatwiejszym celem.
W niektórych krajach jest jeszcze gorzej i żyjący tam młodzi mężczyźni czują taką presję ze strony świata, że przestają wychodzić z domu. Zjawisko hikikomori. Poważny problem w Japonii i Korei.
Mówi się- ,,Mężczyzna jest jak sosna, kobieta jak wierzba płacząca. Sosna wydaje się silnie i prosto stać, ale mocny wiatr łamie ją jak zapałkę. Wierzba się ugina pod jego napływem, przygniata do ziemi swoje gałęzie, ale stoi dalej.''
Może mężczyźni dla własnego dobra powinni się tej umiejętności od nas nauczyć, a my jako społeczeństwo powinniśmy im na to pozwolić? A może wtedy świat się zawali, bo za dużo mężczyzn zacznie sobie odpuszczać?
Co o tym myślicie, forumowi Panowie?
Czujecie się dyskryminowani?
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Za to wszystko odpowiadają
Media które stworzyły to
Urojenie i opętanie przez
Media i mody środowisk dewiacyjnych.
Te środowisko stworzyły urojenia
Dyskryminacji kobiet którego
Nie ma i mają te same prawa plus
promowanie przez te media
prostytucji zwykłej i internetowej.
Za brak likwidacji tego urojenia
Odpowiadają mentalne kobiety i
To wyjaśnia kilka patologii które
Promują to urojenia i po ich likwidacji
Nie było by urojeń dyskryminacji kobiet a
Ich brak odpowiadają środowiska
Dewiacyjne i mentalne kobiety.
1 aborcja dla kobiet za którą
Każdy ma płacić a alimenty są
Wspólne zamiast obowiązek
Wobec zdrowych i dziecko
Należy do ojca .
2 rozwody dla kobiet i
Nagrody nawet jak nie
Odpowiada za niego.
Zamiast rozwody tylko
Na podstawie winy a gdy są
Dzieci tylko realne patologię
Albo zgoda psychologa i
Alimenty jako nagroda za
Patologię i brak ich jeśli
Odpowiada się za nie.
Skutek powrót realnych powodów
Rozwodu a nie promowanie dla
Kobiet zdrad i dawanie nagrody za to.
4 głównie media i kultura nie
Powinny promować prostytucji i
Rozwodów i to powinno być zakazane.
Skutek sporo kobiet to Julki które
Są nie zdolne do życia i zajmowanie
Się prostytucją przez internet albo
Zwykłą.
5 studia tylko realne kierunki
A nie fikcyjne a brak tego te
Kobiety wybierają satyryczne kierunki
Studiów a skutek przyjmowanie
Urojonych poglądów i styl życia
Prostytutki a bez tego brak
Zdolności do zwykłych kierunków i
Do związku nadają się tylko
Kobiety terenów wiejskich ,
Średnie i małe miasta a nie
Zdolne studentki, modelki,
Artystki i satyryczne studia
Albo świat sztuki zrobił z nie
Patologię i nie można mieć
Cech które są obce płci i
Tego powodu studentki mają
Wodę z mózgu i nie można
Mieć wyglądu i rozumu a to
Się wyklucza i skutek zaburzone
Feministki po zbędnych studiach i
Urojonych kierunkach.
6 szkoły powinny wymagać
Tradycyjnych ubrań dla kobiet
I facetów a brak tego nie widać
Czy ta kobieta jest czy nie jest
Prostytutką, nie widać wieku,
Stanu i brak zdolności do
Związków i bezpłodność narcystyczna
I wiara urojenia których nie ma.
Tych urojeń uczą mentalne kobiety i
Promują prostytucję dla nich .
Obcy cudownie zabierze obce dzieci
A odwrotna sytuacja nie występuje i
Promuje to kultura masowa.
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
Ja już 100 razy rzucałem a i tak wróciłem do palenia. Po prostu, lubię przykopcić ze trzy jeden po drugim na porannym kibelku przy kawicy z kubusia, lux żywot wtedy.

Ps. opowiedzieć Wam przy okazji coś na temat jakości papierosków w Polsce czy darować sobie?
No wiecie, ja kierowca TIR jarał już wszystko i wszędzie i jakiś całokształt już ma a jaki ma?
Chcecie dożyć do 60 roku życia choćby?
No to, radzę kupować faje ze straganów, serio albo samemu latać za granicę po faje.
Czemu?
Nie wiem, wiem tylko że gdyby ktoś za to się wziął to za to - co Polska na rynek wprowadziła - poleciałaby rzesza łbów!
Nie dziwi Was fakt zniknięcia z opakowań danych dot. subs.smol. i przede wszystkim nikotyny?
To, po to aby nikt się nie przy....dolił o to, że w każdej paczce bez względu na cenę jest to samo siano.

Gdy będziecie za granicą, np. jakaś europejska wycieczka - proszę - zróbcie sobie test podstawowy, kupcie po paczce fajek (np. czerwone Marlboro) w różnych krajach ale nie palcie od razu, zostawcie na póżniej. To samo zróbcie z tą samą marką i "modelem' kawy oraz ... cukru.
Tak, tak, w Polsce nawet cukru w cukrze nie ma a kapniecie się dopiero, gdy przywieziecie po kilogramie z różnych krajów i osłodzicie identyczne kawy identyczną ilością cukru z róznych krajów. Wtedy, polecam przykopcić szluga po jednym z każdego kraju - sami zobaczycie co z tego wyjdzie.

Polecam do testów towaru: Czechy, Niemcy, Austria, Francja, Włochy.
Tyle wystarczy aby przekonać się na własnym 'pysku' jak w wuja w Polsce trzepią ludzi.
Błagam też, najpierw testy a potem mordo bicie na forum - zgoda?

Ja, gdy spalę choćby pół paczki jakichkolwiek polskich fajek to od razu wieczorem mam:
  • silne bóle głowy
  • łeb mi się gotuje, jakbym miał gorączkę +42

A polskie kawy mogę tankować jak mineralną, identycznie po tym senny jestem z tą róznicą że serce siada (kłuje).
Łyknijcie sobie z trzech łyżeczek na kubeł jakiejś włoskiej Lavazzy, ale kupionej tam u nich!
O jakości paliw nic nie napiszę bo choć blisko - to i tak nie na temat. U nas na wschodzie z roboty się wylatuje za zatankowanie "konia" europejskim paliwem i nie chodzi o ceny. Tankujemy na granicy UE do fulla tak aby nazad starczyło i ani mili litra z UE.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Faceci sami pozwalają siebie
Okradać i brak zdolności
Do pozbywania się praw które
Ich okradają.
1 emerytura powinna być minimalna
I gwarantującą życie a nie
Okradająca facetów i dająca
Nadmiar kasy kobietą.
2 rozwody powinny być tylko
Na podstawie realnych patologii
i specjalnych
Patologii np wykonał przez
1 miesiąc obowiązki i zasady
Wierności i opłaty a Jego
Żona za to powinna przez
2 tygodnie albo 1 tydzień wieku
50 plus pokazywać wierność fizycznie
I może wymagać przez ten czas
Całowania po rękach a nie jak
Dzisiaj brak szacunku fizycznego i
Trudno uwierzyć że nie ma
Prawnie zasady minimalne ilości
Aktów i wierność pokazuje się
Ubraniem i fizycznie jeśli wykonał
Swoje obowiązki .
3 testy genetyczne i ich
Obowiązek i trudno uwierzyć
Że tego nie ma i jest ich
Swoboda .
Wszystko to powodu porzucenia
Klasycznego stylu życia i
Zamiast żyć z nim zgodnie.
Istnieją tylko związki faceta
I kobieta, dwie płcie , facet
Wybiera czynem kobietę albo
Pozwala się spotykać Ojciec
Albo brat, facet nie bierze
Obcych dzieci i tworzy
Związki tylko rodziną, po
Śmierci celibat albo tylko
Związki z rodziną, pełne
Akty tylko po zaliczeniu
Faz związku i faz dotyku
I oglądania fragmentów
Ciała i wtedy ślub
I pełny akt .
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
7
Miasto
Kazachstan
O czym chłopaku piszesz, o czym. Ja Ciebie doskonale rozumiem, lecz powyższe to pikuś z tym, co Ziobro uszykował na przyszłość.
Teraz wystarczą dwie fałszywe psiapsiułki oraz jedna chora na łeb mamusia aby udowodnić skok męża do żony z kosą.
Słyszałeś o nowym prawie? Dożywocie za usiłowanie? Ono już obowiązuje.
W Polsce strach jest chopćby tylko dmuchać bezinteresownie te wariatki - bez gadki o jakimkolwiek ślubie i dzieciakach.
Czasy rodzinności normalnej w Polsce zdechły wraz z rokiem 2000 a rozwody dzisiaj to "nowy samiczy zawód", wszak większość ma już dupy tak rozjechane, że nie idzie na nich zarabiać. Teraz liczy się nadziany frajer który zapoda pół domku, pół spadku, pół autka i będzie solił co miesiąc kwotkę taką, że sierociniec byś wyżywił a ku...wie ciągle będzie mało.
Poczytajcie fora rozwodników, alimenciarzy, skazańców i innych. To moja obowiązkowa lektura przed snem każdego dnia od wielu, wielu lat.
Bladego pojęcia ludziaszki nie macie o tym, co kobiety są na mocy facetowi zrobić.
Dwa lata temu był fajnych hit. krzyczała w bloku mieszkalnym gdzieś we Wrocku "ludzie, pomocy, morduje mnie, dzieci pozabija", małym nożykiem łapy se pocięła, koleżanki na świadków wzięła, mamusię też, serio, w interii pisali i co ?
I ku...wa się przejechała bo mężuś kamer w chałupie namontował ale zanim dołączył nagrania do sprawy to:
- gleba, policja, gleba, leżysz ...
Ha,ha!

Ja wiem, wiem, nie ma z czego się śmiać bo gdyby nie kamery facet nie wyszedłby z kryminału przez minimum 15 lat!
A po 15 latach alimentów 200.000zł do spłaty więc na następne 10 lat.
W Polsce na ŻONĘ trzeba uważać albowiem to faktycznie może być dożywocie, szkoda tylko że za kratami.
I nie dziwi mnie już fakt, że w Polsce tyle gejów i lesb.

MOTTO OD DZIADA DLA MŁODEGO POKOLENIA?
NIE BIERZ ŻONY BEZ KAMERY! (ani w du..., ani w paszczu, ani za rozum/duszę/serce)
hahahhaa!
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Przypadku facetów największy
Absurd to szykanowanie
Powodu nie odpowiedniego wieku
Gdy ta kobieta ma zły wiek a
Tego nie widać zamiast zasady
Pierwszego okresu I zgody
a odwrotnie
Brak skutków np TVN kobieta
Odbywa uczniem stosunki i
Widać dziecko i brak negatywnych
Skutków i naturalne że ma z nim dziecko.
To samo USA kobiety które odbyły
Stosunki uczniem nic negatywnego.
Zamiast zasady piewszego
Okresu i biologii która wyznacza
Te czyny to absurd szykanowania
I wszystko było za zgodą .
Nie widać wieku, do tego lokalu
Tylko dorosłe osoby , facet
Przez ubranie i kosmetyki nie
Ukryje wieku i nie ma takiej
Cechy .
 
Do góry