Książki z humorem

Aim

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Bardzo dobry temat, też mam ochotę poczytać coś rozweselającego : ))

Od pewnego czasu mam zamiar "zabrać się" za coś Pratchetta, ale za bardzo nie wiem od czego mogę zacząć.. Może ktoś podrzuci jakieś sugestie którą jego książkę warto przeczytać na początek? ;>
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Z niewymienionych bardzo do mnie trafia humor Staśka Lema ("Cyberiada", czy "Dzienniki Gwiazdowe"). Żarty z głową i wyobraźnią.
 

opasa2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Niekoniecznie rozweselająca, ale bardzo ciepła książka to "Herbatniki z jagodami" Sowy. No i cała trylogia "...nad rozlewiskiem". Niemniej bardziej popada w obyczaj, niż w powieść humorystyczną :)
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Ja polece książki Clarksona i książki Cejrowskiego.
Jeżeli ktoś lubi czarny humor to polecam Widmokrąg Kuczoka :)
Niby nie śmieszne ale mnie śmieszy :D
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Bajeczki o wampirach mnie rozweselaja. Ostatnio przeczytalam " Akademie wampirow" R. Mead. Polecam na poprawienie nastroju :)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
"Przygoda fryzjera damskiego" Mendozy i nieśmiertelny "Lesiu" Chmielewskiej. W pierwszej rewelacyjna absurdalna narracja i kryminalne przygody, w drugiej grupa architektów "żeby było charakterystycznie dla świadków" usiłuje napaść na pociąg i ukraść konkurencyjny projekt. Nie wspomnę o tym jak Lesio próbował zabić personalną gronkowcem bo to już legenda:D
 
P

papryka9

Guest
Fakt- "Lesiu" jest rewelacyjny. Ja uśmiałam się do łez czytając"Tomkowe historie" z goneta.net, nie ma chyba lepszego sposobu, by uzyskać komiczny efekt niż ukazać świat oczami małego dziecka:) Dla mnie rewelacja
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Fakt- "Lesiu" jest rewelacyjny. Ja uśmiałam się do łez czytając"Tomkowe historie" z goneta.net, nie ma chyba lepszego sposobu, by uzyskać komiczny efekt niż ukazać świat oczami małego dziecka:) Dla mnie rewelacja

Jest- pokazać świat oczami nastolatka :D
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Ja ostatnio niesamowicie uśmiałam się przy książce młodej polskiej pisarki. Właściwie "Karpie, łabędzie i Big Ben " to debiut Ady Martynowskiej. Książka jest niesamowicie sarkastyczna a już pierwsza strona rozbawia. Opowiada o perypetiach Polki mieszkającej w Anglii.
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio niesamowicie uśmiałam się przy książce młodej polskiej pisarki. Właściwie "Karpie, łabędzie i Big Ben " to debiut Ady Martynowskiej. Książka jest niesamowicie sarkastyczna a już pierwsza strona rozbawia. Opowiada o perypetiach Polki mieszkającej w Anglii.
To faktycznie musi byc zabawna ksiazka... Slyszalam od znajomych, ze tam bywa naprawde zabawnie. A pisarki tej nie znam... :eek:
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
"Przygody dobrego wojaka Szwejka" jak lubi ktoś wojskowa satyrę
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Ja ostatnio niesamowicie uśmiałam się przy książce młodej polskiej pisarki. Właściwie "Karpie, łabędzie i Big Ben " to debiut Ady Martynowskiej. Książka jest niesamowicie sarkastyczna a już pierwsza strona rozbawia. Opowiada o perypetiach Polki mieszkającej w Anglii.

Mnie to chyba nie będzie bawić :mruga:. Jak się to przeżywa to nie jest śmieszne. Acz łabędzi nigdy nie piekłam zastrzegam!

Ja ostatnio przeczytałam fajny kryminał Katarzyny Pisarzewskiej. Zabawny oczywiście :D O zabójstwie sławnej pisarki, autorki kiczowatych romansów. Dobra satyra na polską rzeczywistość, snobizm literackiego środowiska i absurdy... kochanego Urzędu Skarbowego
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
A może tak książki Ch. Moore'a :p? czytał ktoś? dla mnie np. Baranek jest książką wybitną w gatunku parodii. Gdy czytałem to non-stop lałem ze śmiechu i nie mogłem przestać :) Moore to mistrz humoru:)
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Z humorystycznych ksiazek, to znam tylko chyba historie Francoisa Lelorda z cyklu "Hektor": "Podroze Hektora" i "Hektor i tajemnice milosci". Bohater - tak samo jak autor zreszta - jest pscychologiem, ktory w zabawny i latwy sposob probuje wpierw odkryc istote szczescia, potem i milosci. Fajnie sie czyta :)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
A święta spędzę z Pilipiukiem. Ok czasem ewentualnie z rodziną... :]
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Joseph Helller, Paragraf 22 - dosyć specyficzny, ale genialny humor.
Ota Pavel, Śmierć pięknych saren - opowiadania czeskiego schizofrenika, pisane w celu przezwyciężenia choroby, zdecydowanie rozweselająca.
Neil Gaiman, Gwiezdny pył - myślę, że rozweselająca, bo baśniowa, czyli to, co każdy z nas dobrze wspomina z dzieciństwa, w wydaniu dla dorosłych. ;)

czytał ktoś Trzech panów w łódce, nie licząc psa ? podobno bardzo zabawna.
 
Do góry