Książki z humorem

opasa2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Dopadła mnie ostatnimi czasy melancholia i w związku z tym mam pytanie - które książki was rozweselają? :) Lubię czytać a dawno mi nic śmiesznego w ręce nie wpadło...
 

szczygi

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Polecam wszystkie książki Terrego Pratchetta

hyhyh pozycja obowiązkowa ;D.

Polecam także Pilipiuka jeśli lubisz troche... hmm... nie wiem jak to określić... taki wiejski humor ;>. Kuba Wędrowycz rządzi :>
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A ja polecę, o ile znajdziesz - Stefana Wiecheckiego. Stare, ale jare, poszukaj ,,Wiesz, śmiej się pan z tego". Satyra polskiej mentalności.
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Dowcipy to nie to samo co książka ktora ma 300 stron i na kazdej stronie jest sie z czego posmiac ;)
Takie wiejskie humory najlepsze :D Jak sasiad sąsiadowi na zlosc rure z dachu podprowadzil do pokoju :lol:
 

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
Mnie niezmiennie śmieszy Lesio Chmielewskiej. I mimo tego, że już od dawna nie czytuję jej ksiażek, bo po pewnym czasie już zaczeły mnie nudzić, to Lesio jest nr 1 na liście pozycji do śmiechu!
 

Ziel4rz

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Skierniewice
O tak. Pilipiuk rządzi :D
Zależy jakie książki lubisz. Z fantastyki, poza Pratchettem, mogę polecić Artura Baniewicza ze swoją trylogią, "Zawód wiedźma" Olgi Gromyko. Dziwne, przy wielu "lałem" ze śmiechu, a teraz nic mi nie przychodzi do głowy...
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
religijne
"Spowiedz jest spoko" ,"ekstemalnie wypasione rekolekcje" O.Rafał Szymkowiak
pisane humorystycznie ;)
 

opasa2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Czytałam "Kota w stanie czystym" Pratchetta i niekoniecznie mnie zachwycił, ale resztę chętnie spróbuję :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Z tego co wiem ,,Kot..." jest książką dla dzieci. Któryś tom z serii Świata Dysku przeczytaj.

Jeśli idzie o humorystyczne książki, przymierzam się do ,,Autostopem przez galaktykę". Czytał ktoś? Jak wrażenia?
 
H

Haan

Guest
ja obiema rękami głosuję za Pratchettem! :) Jego 500-stronicowe książki pochłaniasz w ciągu jednej nocy zwijając się przy tym ze śmiechu:) Do dziś nie mogę zapomnieć postaci wampira Ottona z Uberswaldu, który to upodobał sobie bycie fotografem i ... od każdego fleszu umierał :D To postać z "Prawdy", mnie podobała się wyjątkowo,ale inne pozycje też są niezłe:)
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Polecam "Gucci, Gucci lapci" Sue Margolis. Wylam, kiedy czytalam. Naprawde warto ;)
 

krolslonce

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja czytam bardzo zabawne felietony Igora Zalewskiego. Niedawno wydał je zebrane w ksi¹żce "Ogólna teoria wszystkiego". Bardzo fajne obserwacje, fajne historie, generalnie z uœmieszkiem się to czyta :) no i czasami niektóre opowieœci s¹ takie, że wymiękam.
 

tuptuś

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Nie generalizujcie tak. Podajcie jakieś konkretne tytuły.

Z ostatnio przeczytanych polecam "Mamuśkę" Brendana O'Carroll'a. Książka napisana przez irlandzkiego komika opowiada o mieszkańcach dublińskiej dzielnicy, a przede wszystkim o losach Agnes Browne i jej rodziny.
 

warszawianka

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja czytam bardzo zabawne felietony Igora Zalewskiego. Niedawno wydał je zebrane w ksi¹żce "Ogólna teoria wszystkiego". Bardzo fajne obserwacje, fajne historie, generalnie z uœmieszkiem się to czyta :) no i czasami niektóre opowieœci s¹ takie, że wymiękam.


No są takie, to fakt. Ja popłakałam się ze śmiechu przy tekstach dręczonych geniuszach, czyli obrażonych na cały świat sprzedawcach, albo o tym jak nie traktować kelnerów. No i nieźle przysolił Frytce :) No mój ulubiony to "Być jak Paris Hilton", hi hi hi :)
 

weranda

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
a ja polece cos zupelnie innego chodzi mi o kasiazke absurdy PRL-u sama nie wiem czy czytajac te ksiazke nie powinnam smiac sie, ale przez lzy... w kazdym razie fajne
 
Do góry