Książka, która wywarła na Tobie duże wrazenie

irisiris

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
71
Punkty reakcji
1
"Gra anioła" C.R. Zafon
"Cień wiatru" C.R. Zafon
twórczość Coleho
"Panna Nikt" T.Tryzny
"Idź, Kochaj" T. Tryzny
Twórczość Browna
oj mogę wymieniać bez końca.
polecam.
 

Atryda

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
328
Punkty reakcji
1
Diuna, Lód, Wiedźmin, Husycka Trylogia - To najważniejsze dla mnie książki.
 

geheimnise

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Te ostatnio czytałam i utkwiły mi w pamięci, ale jest ich znacznie więcej ;)

"Pianistka"- Jelinek
"Hańba"- Coetzee
"Samotność bogów"- Terakowska
"11 minut"- Paulo Coelho
"Rozmowy z katem"- Moczarski
 

Aim

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
"Stowarzyszenie umarłych poetów"..to nic, że książka na podstawie filmu ; )
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
Lot nad kukulczym gniazdem(chyba pierwsza ksiazka gdzie ginie bialy a kolorowy zyje dalej)
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Stanisław Grzesiuk - "Boso ale w ostrogach" i "5 lat kacetu"
odkąd przeczytałem te ksiażki polubiłem czytanie (wcześniej słynąłem z czytania janko muzykanta - 17 stron przez 3 tygodnie :) )
 

verywell

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
121
Punkty reakcji
5
Miasto
to tu,to tam :)
Hmmm,nie mam ulubionej ksiazki,ale do kilku z nich lubie powracac,po jakims dluzszym czasie.Uwielbiam chyba caly tworczosc Johnatana Carolla,a w szczegolnosci urzekla mnie jego " Zaslubiny patykow". Dodam jeszcze "Mistrz i Malgorzate" Bulhakowa-za caly ten mistyczny swiat. Jak jeszcze mi cos odpowiedniego wpadnie do glowy,to skrobne tu jeszcze ;)
 

Glossiness

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
31
"Pan Wołodyjowski" ;) Przeczytałam tyle książek, ale trylogia Sienkiewicza to bóstwo...
Teraz czytam "Potop", jest równie cudowny :)
 

alixe

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Orwenia
Hmm...
Z tego co pamiętam, to kroniki wampirów Anne Rice, ale też nie wszystkie, bo najbardziej znielubiłam 3 część (Królowa potępionych).
Co tam jeszcze było... Bardzo fajna książka to też "Miasto kości" Cassandra Clarie, ale to nie zrobiło na mnie bardzo dużego wrażenia, po prostu fajna książka :D
A z takich śmieszniejszych to "Zachowuj się jak porządny trup" autorstwa różnych słowackich i czeskich pisarzy :D
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ostatnio czytałam "Życiorysy niepoprawne" Ryszarda Katarzyńskiego, opowiada o życiu polskich Żydów podczas II wojny światowej. Napisana jest w taki sposób, że nie da się od niej oderwać. Na prawdę genialna. Szkoda tylko, że tak ciężko dostępna, ja ją znalazłam na goneta.net, nie wiem czy w innych księgarniach można ją znaleźć, ale jest to książka godna polecenia, jedna z lepszych jakie w życiu czytałam.
 

Agatka87

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
"Ono" i "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" to świetne książki. Jednak jak dla mnie najlepszą książką jaką dotychczas czytałam w swoim życiu to "Kurtyna" Agathy Christy. Do ostatnich minut trzyma w napięciu, nikt nie jest w stanie się domyślić kto jest mordercą. Polecam w szczególności osobą o mocnych nerwach i lubiącym dobre kryminały!
 

YokoOn

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
"Wszystkie języki świata" Zbigniewa Mentzla, poza tym dawno temu "Oskar i pani Róża" Schmitta, a ostatnio "Los utracony" Imre Kertesza.
 

fluxx

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Ostatnio przeczytałam "Życiorysy niepoprawne" Ryszarda Katarzyńskiego. Tutaj recenzja http://www.goneta.net/sklep/product_reviews_info.php?products_id=79&reviews_id=9 W każdym razie, jest to opowieść o ludziach, którzy przeżyli wojnę i próbuja uporać się z traumą. Bardzo polecam, wzruszająca, opowiedziana prawdziwe historia.
 
Do góry