Krzyże w szkołach

Kartek

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
41
religia to sprawa osobista każdego z nas,tak samo jest z krzyżami,jesli komuś to przeszkadza,ma prawo ,a jeśli nie,też dobrze.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Dlaczego Kościół rzymski nie eksponuje bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki?

Moim zdaniem ten bohater i patriota, to był idiota , to dzięki niemu doszło do III rozbioru i likwidacji Polski, niespełna 2 lata po upadku insurekcji zmarła Katarzyna, a następca jej, hm, no cóż, byłby dla Polski pod każdym względem lepszy.., Polska by przetrwała... to był jakobin, zwolennik rewolucji (jaką przemyśliwał na wzór francuskiej rzeźni wprowadzić w Polsce – na całe szczęście mu to nie wyszło).
Niestety ten osobnik jest niemalże czczony w Polsce… ja szacunku dla niego nie mam…

Jak widać brytyjski konserwatyzm rózni się zasadniczo od polskiego.

Anglia jest europejskim liderem political correctness, a konserwatyzm lidera konserwatystów przez ichnich konserwatystów jest mocno kwestionowany, już nie mówiąc o konserwatystach w tamtejszej np. partii Farrange… (suchej nitki na nominalnym konserwatyście w tych kwestiach nie zostawiają)

Masz rację, uprościłem. Nie mam już cierpliwości do pisania "tasiemców". Tym niemniej, sedno mojego wywodu da się obronić. Chodziło także o wyrwanie edukacji publicznej z rąk Kościoła.

Postępowcy mieli takie zamiary (zdecydowanej większości społeczeństwa to nie przeszkadzało)


Klasztor ufundował zdrajca Polski Władysław Opolczyk. To on również sprowadził ten CUDOWNY obraz z Rusi, czy raczej ukradł.

Raczej będąc pallatynem próbował, ale nie miał jego akt żadnej mocy wiążącej (dotyczyło to nadania majątku królewskiego, a nie jego osobistego, oraz nie było zgody Biskupa z Radlicy, było by to rzec można „po naszemu” akt chciejstwa ambitnego księcia, niż ufundowanie czegokolwiek), ustanowił ten klasztor dopiero Jagiełło w 1393, erygował Biskup z Radlicy
Jeżeli idzie o „mitologię Potopu” to rzeczywiście więcej tu mitologii niż faktów
tro czy ten obraz był ukradziony to jest dyskusjne, ale na 100% inny obraz był ukradziony (ten z Klasztoru w Kodniu http://www.koden.com.pl/ opisane nawet w książce pt "Błogosławiona Wina")
Zachodzę tylko w głowę, co twe wywody mają wspólnego z krzyżami w szkołach?


Takie że rządzi ten który najgłośniej (pierwszy?) krzyczy.
Reszta podąży za wrzaskiem.

Prawa działania tłumu, opisane jeszcze przed wiekiem… ujęte w 1 zgrabnym zdaniu
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Czy godło państwa nie jest dla młodego człowieka tak samo narzuconym symbolem, jak krzyż?
A jednak tylko krzyż zawadza grupie ludzi - antychrześcijan, natomiast orzeł, przecież nie symbol mniejszości narodowych i mniejszości kulturowych nie wznieca takiego zacietrzewionego oporu, nie ma żądań, by powiesić (koło Sejn czy Puńska) na ścianach klas szkolnych Pogoń, a w Hrebennem czy w szkołach dla mniejszości białoruskiej czy ukraińskiej inne symbole niż symbol Polaków.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Tu masz odp. Jak dla mnie nie musi być godła
http://www.forum.polscypatrioci.pl/godlo-polski-w-klasach-w-szkole-t624.html
 

paroweczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja jestem wierząca, nie wiem czy w szkole dzieci zwracają uwage czy wisi krzyż czy nie. bardziej dorośli robią z tego problem niż dzieci.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
a to ciekawe. jakieś źródło może tego twierdzenia??

Pewnie liczne posty niewierzących,którzy twierdzą,że z wiarą nie należy się obnosić.
Przechodząc obok kościoła nie należy się żegnać,ponieważ może to kogoś urazić.Nosząc krzyżyk,czy medalik na piersi należy go ukrywać,by ktoś nie zauważył.;)
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Wedlug mnie krzyże w szkolach powinny być. Tyle lat były w szkole i innych miejscach publicznych i jakoś nikomu nie przeszkadzały więc nie rozumiem dla czego teraz niby mialyby komuś przeszkadzać. Krzyż to nie tylko symbol wiary ale takze jest on wpisany w nasza historię i jak dla mnie powinien on zostać w szkołach.
 

baltazar224

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
We Wrcławiu ostatnio płonął krzyż pod kościołem (pisała o tym gazeta wrocławska: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/774675,wroclaw-plonal-krzyz-pod-kosciolem-sw-michala-archaniola,id,t.html). Co myślicie o tym? Od znicza, czy ktoś podpalił?
 

holek94

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Obie teorie możliwe, ale ja bym się skłaniała do podpalenia. Proste, jakiś idiota chciał zwrócić na siebie uwagę lub też popisać się przed kumplami, że może to zrobić. Wiele jest przypadków ludzkiej głupoty.
Wracając do tematu, to ja uważam, że skoro już tyle czasu były krzyże w szkołach i nikomu to nie przeszkadzało to po co teraz robić z tego powodu problemy. Rozumiem, że jest duże grono w naszym kraju ludzi niewierzących. W końcu religia jest dla każdego jego prywatną sprawą.Jeżeli chjodzi o mnie to krzyże mogą być, ale nie muszą, nie przeszkadza mi to.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Wracając do tematu, to ja uważam, że skoro już tyle czasu były krzyże w szkołach i nikomu to nie przeszkadzało [...]
Skąd ta pewność, hm?
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Raz.
W mojej obecnej szkole, kiedy uczniowie klasy pierwszej technikum trafili do nowo wyremontowanej i pustej sali, to nie pytali się, gdzie jest orzeł, tylko gdzie jest krzyż. W końcu powiesiłem jedno i drugie.

Dwa.
Jeżeli osobę niewierzącą drażni symbol wiary, to mnie jako wierzącego drażni pusta ściana. Czy mam do tego prawo ? :)
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Jestem ateistą[ od urodzenia] i temat krzyża w szkole mnie bawi. W szkole miałem krzyże w każdej klasie i były mi zupełnie obojętne. Traktowałem je bardziej jako ozdobę... co prawda nie jest to dzieło sztuki, ale lepsze od 4 pustych ścian.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Jeżeli osobę niewierzącą drażni symbol wiary, to mnie jako wierzącego drażni pusta ściana. Czy mam do tego prawo ?
W takim razie ja, jako wyznawczyni pastafarianizmu, domagam się powieszenia na ścianie durszlaka, bo mnie jako wierzącą drażni pusta ściana. Czy mam do tego prawo? ;)
 

Ocelotic

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wrocław - Legnica
Mi to obojętne czy krzyże będą wisieć czy nie. Z tego względu, że jestem chrześcijaninem i wierzę w Pismo Święte, a zgodnie ze słowami Chrystusa, krzyż mamy nosić w sercu, tzn. zapierać się swojego 'ego, a nie wieszać drewno z krucyfiksem na ścianie.

Ale jako chrześcijanin, widzę w tym wszystkim atak na chrześcijaństwo, wiarę i ogólnie Boga. Tzn. ateiści chcą zupełnie Boga wypchać z przestrzeni publicznej, to jestem za tym, aby te krzyże zostały, chociaż jak mówię wolałbym same krzyże bez krucyfiksu. Ponieważ krzyż jest znakiem który przypomina dzieło Chrystusa, jest narzędziem ewangelizacji, a krucyfiks jest bałwochwalstwem w niczym nie pomagający.

Podsumowując jest mi to obojętne czy będą krzyże czy nie, ponieważ nie wierzę w drewno tylko w osobę Chrystusa, ale dopatrując się w tym ataku na chrześcijaństwo jestem za pozostawieniem krzyży na swoim miejscu. :)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Oczywiście, żądać możesz co tylko chcesz.
Czy nosisz również druszlaczek w miniaturce powieszony na szyi?
Czy może tylko sam makaron?

Tak, jestem pastafarianką, nie wstydzę się tego i powinnam mieć prawo do wyrażania własnych poglądów poprzez wieszanie symboli mojej wiary w szkole, a jeżeli ktoś mi tego zabrania, to jest to zwykła obraza religijna :/ Dla mnie to symbol mojej wiary, a osobom, które jej nie wyznają, nie powinien przeszkadzać (skoro nic dla nich nie znaczy). Mogą go traktować jako kolejną ozdobę na ścianie.
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
Tak, jestem pastafarianką, nie wstydzę się tego i powinnam mieć prawo do wyrażania własnych poglądów poprzez wieszanie symboli mojej wiary w szkole, a jeżeli ktoś mi tego zabrania, to jest to zwykła obraza religijna :/ Dla mnie to symbol mojej wiary, a osobom, które jej nie wyznają, nie powinien przeszkadzać (skoro nic dla nich nie znaczy). Mogą go traktować jako kolejną ozdobę na ścianie.
Oczywiście, że masz prawo , to wolne forum i każdy ma prawo wyrażać poglądy. Nie staniesz się męczenniczką wiary bez obaw Hanadai ale tak jak inni musisz liczyć się z krytyką i docinkami zważywszy na fakt, że twoi współwyznawcy zachowują się nieraz dość ( ujmę to) niekonwencjonalnie. Pewien austriacki pastafarianin wywalczył w sądzie i posiada wszystkie dokumenty ze swoim zdjęciem z durszlakiem jako religijne nakrycie głowy.
Cóż pastafarianizm z definicji jest odpowiedzią na absurdy kanonów religijnych ale sarkazm to jedno a zdrowy rozsądek to drugie.
Hm....może treść Twojej sygnatury tłumaczy wszystko :p
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Pewien austriacki pastafarianin wywalczył w sądzie i posiada wszystkie dokumenty ze swoim zdjęciem z durszlakiem jako religijne nakrycie głowy.
Nie wszystkie, tylko prawo jazdy, z tego co mi wiadomo.

Cóż pastafarianizm z definicji jest odpowiedzią na absurdy kanonów religijnych ale sarkazm to jedno a zdrowy rozsądek to drugie.
Ależ o czym Ty mówisz, ja podchodzę do tego bardzo na serio ;)

Hm....może treść Twojej sygnatury tłumaczy wszystko :p
A więc jednak ktoś zwrócił na nią uwagę, brawo za próbę jej odczytania :D
 
Do góry